*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ \ السبت ٢٨ صفر ١٤٣٩ \ Saturday, November 18, 2017
امام جمعه قاین: ابتکار امام خمینی(ره) آرمان فلسطین را زنده و جهانی کرد حوزه/ امام جمعه شهرستان قاین گفت: بدون شک دوراندیشی و ابتکار حکیمانه امام خمینی(ره) در نامگذاری این روز، سبب جهانی شدن آرمان های فلسطین و تضعیف رژیم صهیونیستی شده و تمام تلاش جبهه استکبار را برای امنیت سازی این رژیم اشغالگر با ناکامی و شکست مواجه ساخته است.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۱۱:۲۴
امام جمعه اهل سنت بیرجند: شرکت در راهپیمایی روز قدس وظیفه شرعی شیعه و سنی است حوزه/ امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان این که روز قدس، روز کابوس رژیم صهیونیستی است، گفت: این روز متعلق به همه مسلمین جهان اعم از شیعه و سنی بوده و شرکت در راهپیمایی آن وظیفه شرعی است.
۱۳۹۶/۳/۳۱ - ۰۹:۲۵
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی: دشمن زبان انسانیت را نمی فهمد باید با قدرت با او حرف زد حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه تنها راه ایستادگی در مقابل دشمنان، قوی شدن است، گفت: دشمن زبان انسانیت را نمی فهمد، اما زبان قدرت را خوب متوجه می شود. لذا شرط زنده بودن در صحنه سیاست، فرهنگ و اجتماع قوی بودن است.
۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۱:۵۱
روایتی پدرانه از داغ فرزند شهید عاشق امام(ره)؛ فرزند شهیدم ثمره قرآن و نان حلال دست های آبله بسته ام بود حوزه/ یک روز به او گفتم، احمد باید به جایی بروم و تو به جایم در مغازه باش، وقتی برگشتم، دیدم ناراحت است، به او گفتم چه شده؟ گفت، پدر در نبود شما، تشنه شدم و یک نوشابه باز کردم و خوردم، من با شنیدن این حرف با تعجب گفتم عیبی ندارد عزیزم، تمام مغازه مال توست، به خاطر خوردن یک نوشابه ناراحتی...
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۰:۰۶
حال وهوای مردمان کویر نشین خراسان جنوبی در شب بندگی؛ لیلة القدر ادامه دارد ... حوزه/ اینجا استانی کویری در کشور، مردمانش در شب بندگی برای بخشش گناهان، تعجیل در ظهور فرج مولایشان امام زمان(عج) و برای پیرورزی رزمندگان و مدافعان حرم دعا کردند.
۱۳۹۶/۳/۲۸ - ۱۲:۵۳
اساتید خراسان جنوبی در گفتگو با «حوزه»: امیرالمومنین(ع) به دنیا معرفی شود/ حضور در شبکه های اجتماعی را بر مسابقه بندگی ترجیح ندهیم حوزه/ "علی شناسی" یکی از راه های خداشناسی است و باید ابعاد و ویژگی های شخصیتی مولای متقیان امیرالمومنین(ع)، بیش ازپیش در جامعه تبیین و به دنیا معرفی شود.
۱۳۹۶/۳/۲۷ - ۱۴:۴۷
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: اگر رهبری را تنها بگذاریم اثری از عزت ایران نخواهد ماند حوزه/ نماینده مردم بیرجند خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه تمام بزرگان تاکید دارند که پشتیبان ولایت فقیه باشید، گفت: اگر ولایت و رهبری را تنها بگذاریم، دیگر اثری از عزت ایران و ایرانی نخواهد ماند.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۲:۰۴
یک روز با روحانی جهادگر در روستاهای مرزی خراسان جنوبی: محرومیت زدایی و اشتغال زایی در سایه تبلیغ جهادی حوزه/ حجت الاسلام غلامحسین غیاثی تنها یک روحانی نیست، بلکه یک انسان بزرگ و شریف است که در همه امور روستا مانند درست کردن منزل، گچ کاری، هرس کردن درختان و انجام کارهای کشاورزی و دامداری نیز به روستائیان کمک می کند.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۱:۱۴
امام جمعه شهرستان اسدیه: از مهمترین دلائل رواج اسراف در ماه مبارک رمضان، غفلت از سبک زندگی اسلامی است حوزه/ حجت الاسلام حسینی ضمن انتقاد شدید از رواج روزافزون اسراف در ماه مبارک رمضان، گفت: یکی از مهمترین دلایل رواج اسراف در ماه مبارک رمضان، غفلت از سبک زندگی اسلامی است.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۴:۱۲
امام جمعه اهل سنت بیرجند: شب قدر بهترین فرصت برای جبران کوتاهی ها و گناهان است حوزه/ مولوی فاروقی با اشاره به این نکته که همه افراد در طول سال قصورات و گناهانی را مرتکب شده اند، گفت: در حقیقت، شب قدر بهترین فرصت جبران کوتاهی ها و گناهان گذشته است.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۱:۵۱
مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی خبر داد: پاسخگویی به شبهات دینی در یازدهمین نمایشگاه قرآن بیرجند از سوی حوزویان حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مشرفی از پاسخگوی به شبهات دینی در یازدهمین نمایشگاه قرآن بیرجند از سوی حوزویان خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۷:۳۱
مدیر مدرسه علمیه نرجس(س): شادابی مادران مذهبی در اقبال فرزندان به حجاب تأثیرگذار است حوزه/ یکی از موضوعاتی که در حوزه حجاب به شدت تاثیرگذار است، نشاط و شادابی مادران مذهبی است؛ چه اشکال دارد یک مادر مذهبی در خانه به خودش برسد و به روز لباس بپوشد؛ اما در بیرون از خانه تنها حجابش نمایان باشد.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۶:۰۵
حجت الاسلام والمسلمین عبادی در جمع اعضای شورای عالی بسیج کارگری: زمانی به آرمان های خود می رسیم که گرسنه ای در دنیا نباشد حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئله اصلی در اقتصاد مقاومتی پیروزی حق در جامعه است؛ نه مسائل شخصی، گفت: بهترین عبادت ها کسب روزی حلال است و ما وقتی به آرمان های خود می رسیم که در دنیا گرسنه ای وجود نداشته نباشد.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۵:۰۶
مدیر مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) خضری: ماه رمضان بهترین فرصت خودسازی و تهذیب نفس است حوزه/ حجت الاسلام احترامی با بیان این که ماه رمضان، فرصتی مغتنم و مناسب در راستای تبیین و گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه است، گفت: این ماه، بهترین فرصت خودسازی و تهذیب نفس به حساب می آید.
۱۳۹۶/۳/۲۱ - ۱۷:۰۷
حجت الاسلام و المسلمین عبادی: تشییع پیکر شهدای ترور تکرار حماسه های اتحاد و همبستگی بود حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به تشییع پیکر شهدای ترور در تهران، گفت: تشییع پیکر شهدای ترور۱۷ خرداد تکرار حماسه ۹ دی بود
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۵:۴۸
دبیر اجرای بنیاد بین المللی غدیر خراسان جنوبی: رویکرد کارشناسانه به تبلیغ نیازمند مخاطب شناسی است حوزه/ حجت الاسلام نبئی با اشاره به این که رویکرد کارشناسانه به تبلیغ نیازمند شناخت مخاطبان و فرهنگ فضای تبلیغ است، گفت: مبلغان باید به گردآوری اطلاعات در زوایای مختلف بپردازند و به زیرساخت های فرهنگی در این خصوص توجه ویژه داشته باشند.
۱۳۹۶/۳/۲۰ - ۱۲:۵۵
امام جمعه اهل سنت بیرجند: دشمن تحمل وحدت و یکپارچگی مذاهب و قومیت ها در ایران را ندارد حوزه/ امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به این که دشمن تحمل وحدت و یکپارچگی مذاهب و قومیت ها در ایران را ندارد، تاکید کرد: اقدامات تروریستی از عزم و اراده ملت ایران چیزی کم نمی کند، بلکه سبب انسجام بیشتر اقوام و مذاهب در برابر دشمنان می شود.
۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۱۵:۱۱
حجت الاسلام عارفی: اگر دشمن در خارج از مرزها زمین گیر نشود، کشور به خطر می افتد حوزه/ مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بهترین راه مقابله با دشمن، زمین گیر کردن آنها در خارج از مرزهای جغرافیایی کشور است، گفت: اگر لحظه ای از این موضوع غفلت کنیم، دشمن به جای اینکه در خارج مرزها باشد، به داخل ورود پیدا می کند و دست به جنایات می زند.
۱۳۹۶/۳/۱۸ - ۱۳:۵۷
مدیر اداره اوقاف و امور خیریه طبس خبر داد: وجود بیش از ۷۰۰موقوفه و۳ هزار و۴۰۰ رقبه در طبس حوزه/ مدیر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان طبس از وجود بیش از ۷۰۰موقوفه و۳هزارو۴۲۲رقبه در این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۱۲:۰۵
حجت الاسلام نیساری مطرح کرد: تفاوت فلسفه روزه داری در اسلام با سایر مکاتب حوزه/ حجت الاسلام نیساری با بیان این که فلسفه روزه داری در اسلام با سایر مکاتب متفاوت است، گفت: دلیل این امر آن است که روزه داری در اسلام راهی برای رسیدن به نشاط معنوی است.
۱۳۹۶/۳/۱۷ - ۰۹:۲۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس