*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۵ شوال ۱۴۴۰ \ Wednesday, June 19, 2019
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی: وزارت امورخارجه ارتباط با کشورهای همسایه و اسلامی را در اولویّت قرار دهد حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: با اشاره به اینکه ما با کشورهای منطقه در نفع، ضرر و مسائل بین المللی مشترک هستیم، ادامه داد: وزارت خارجه باید در ارتباط با منطقه و کشورهای اسلامی فعالیت بیشتری داشته و بر مشترکات کشورها تاکید کند.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۳:۵۲
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: بیش از هزار میلیارد تومان وعده آقای نوبخت به مردم خراسان جنوبی حوزه/نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سفر اخیر رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان بیش از یک هزار میلیارد تومان وعده داده شد، گفت: مردم به این وعده ها دقت می‌کنند و نمایندگان مجلس نیز رصد خواهند کرد که کدام یک از این وعده‌ها عملیاتی شده و کدام وعده عملیاتی نشده است.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۲:۵۰
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی خبر داد: حضور بیش از ۳۳۰ هزار زائر در بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی حوزه/مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از حضور ۳۳۱ هزار زائر در امامزادگان استان از آغاز اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری تاکنون خبر داد.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۲:۱۸
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی: آموزش و پرورش به یاری خیّرین نیاز دارد حوزه/مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی با بیان اینکه با همت خیرین، منابع ملی بیشتری به استان تعلق می گیرد، گفت: مجلس تصویب کرده که در سال ۹۸، هزار میلیارد تومان از محل منابع ملی به پروژه های نیمه تمام مردمی، اختصاص دهد و با کمک ۳۰ درصدی خیران، دولت ۷۰ درصد کمک کند تا پروژه به اتمام برسد.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۲:۱۲
انتقاد تند امام جمعه بیرجند از بهره های بانکی حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: طبق خبرهایی که می رسد، برخی افراد از بانک ها شاکی هستند به این صورت که ابتدا بانک به افرادی که قصد کار تولیدی دارند روی خوش نشان داده و به او جرأت می دهند، اما هنگامی که دستگاهی با فرد تولید کننده همکاری نمی کند و کارها قفل می شود، قبل از رسیدن به سود و رونق، بهره های بانکی وی را در بحران فرو می برند.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۲:۱۰
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی: ۱۶ بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی آماده میزبانی از عزاداران امام کاظم(ع) هستند معاون فرهنگی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی از برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام موسی‌کاظم (ع) در ۱۶ بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی خبر داد.
۱۳۹۸/۱/۱۱ - ۱۰:۴۱
فرماندار شهرستان درمیان: دولت سهم خود را در زمینه مدرسه‌سازی به موقع پرداخت کند حوزه/فرماندار درمیان گفت: دولت باید سهم خود را در زمینه مدرسه‌سازی، به موقع پرداخت و تخصیص دهد، تا به علت تورم، هزینه‌های ساخت افزایش پیدا نکند.
۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۱:۱۴
انتقاد امام جمعه بیرجند از برج سازی ها حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید جلوی برج سازی در کوچه ها را گرفت، زیرا اگر یک برج در کوچه ای ساخته شود، تمامی خانه های اطراف را خراب کرده و باعث می شود تا اکثریت مردم ضرر کنند.
۱۳۹۸/۱/۱۰ - ۱۰:۳۶
امام جمعه موقت بیرجند: « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» نسخه عزت ملت ایران است/ سعودی ها بدانند راه نجات آنها سرسپردگی به آمریکا نیست حوزه/ امام جمعه موقت بیرجند، « استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» را نسخه عزت ملت ایران دانست و گفت: اگر کاستی هایی وجود دارد، به دلیل عمل نکردن به نسخه است، نه اصل آن، چراکه اصل نسخه درست است.
۱۳۹۸/۱/۹ - ۱۴:۵۹
بقعه ای آرامش بخش در دل کوهستان حوزه/ زائران بخش زیادی از مسیر خاکی را بدون خستگی طی کرده و خود را برای زیارت و بوسه بر این آستان مبارک به دل کوه‌ها می‌رسانند ...
۱۳۹۸/۱/۹ - ۰۲:۳۵
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی: عبادت تنها نماز خواندن و روزه گرفتن نیست/ با اقدامات جهادی دشمنان را مایوس کنیم حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: عبادت تنها نماز خواندن، روزه گرفتن، خمس دادن و... نیست، بلکه هفتاد جزء دارد که از بهترینش، کار و کسب روزی حلال است.
۱۳۹۸/۱/۸ - ۱۵:۳۴
امام جمعه بیرجند: هرچقدر به مردم خدمت کنیم کافی نیست حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هرچه برای خدمت به مردم تلاش کنیم کافی نیست، زیرا آرمان ما این است که نیاز شهروند را در تمامی جوانب تامین کنیم و تا نرسیدن به آن حد، مدیون قشر ضعیف هستیم.
۱۳۹۸/۱/۸ - ۱۳:۵۱
روحانیون شیعه و سنی خراسان‌جنوبی از شعار سال می‌گویند؛ شعار سال تشریفاتی نیست/ میدان کار برای جوانان باز شود حوزه/ امام جمعه اهل سنت درمیان نامگذاری سال را تشریفاتی و شعاری ندانست و گفت: در این نامگذاری‌ها کار کارشناسی شده و نیاز کشور در نظر گرفته می شود و در واقع شعار سال راه حل مشکلات و نقشه راه است.
۱۳۹۸/۱/۸ - ۱۱:۴۰
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی: با مشکل مدیریت بازار مواجهیم نه کمبود اجناس حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ما با مشکل مدیریت بازار مواجهیم نه کمبود اجناس، گفت: امروز هرچه بخواهیم وجود دارد، اما مردم به دلیل اینکه از نظر روانی آسیب دیده اند چند برابر نیازشان خرید می کنند و احتکار خانگی را به وجود می آورند.
۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۴:۴۸
حضور ۱۶ هزار مسافر نوروزی در امامزادگان خضری دشت بیاض حوزه/رئیس اوقاف و امور خیریه خضری دشت بیاض گفت: از ابتدای طرح نوروزی آرامش بهاری تاکنون ۱۶ هزار و ۴۵۰ نفر زائر به زیارت امامزادگان و بقاع متبركه شهرستان خضری دشت بیاض مشرف شده اند.
۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۴:۰۶
امام جمعه بیرجند: رونق تولید نیازمند چرخه قابل اعتماد بین مردم و مسئولین است حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: رونق خود به خود به وجود نمی آید، بلکه نیازمند یک چرخه قابل اعتمادی است که باید بین مسئولین و مردم شکل بگیرد.
۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۱:۴۶
همزمان با طرح آرامش بهاری اجرا می شود؛ برپایی ایستگاه سلامت و بهداشت در جوار ۸ بقعه متبرکه خراسان‌جنوبی حوزه/مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برپایی غرفه سلامت در برخی بقاع متبرکه خبر داد و گفت: امسال برای نخستین بار همزمان با طرح آرامش بهاری، شاهد برپایی غرفه‌های سلامت در راستای اجرای نیّات واقفین در سطح بقاع متبرکه هستیم.
۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۰:۵۴
امام جمعه طبس: تبلیغ چهره به چهره موثرترین روش تبلیغی است حوزه/امام جمعه طبس ضمن اشاره به تعطیلی مدارس و حوزه‌های علمیه در ایام نوروز، گفت: ایام نوروز، بهترین فرصت تبلیغ دین و معارف اسلامی است چراکه روحانیون و مبلغین دینی در مجالس و محافل مختلف به صورت گروهی و یا فردی، با افراد و خانواده‌های زیادی روبرو می‌شوند و می‌توانند نقش موثری در پاسخگویی به سؤالات شرعی و جوابگویی‌ به شبهات دینی ایفا کنند.
۱۳۹۸/۱/۷ - ۱۰:۵۳
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی: جلوی قاچاق کالا و دلال بازی ها گرفته شود حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: باید جلوی واردات بی رویه، حال چه به صورت رسمی و چه به صورت قاچاق، گرفته شود و از تولید داخل حمایت گردد و به گونه ای عمل نشود که اجناس داخلی بر روی دستان تولید کنندگان بماند و سودش را دلال ها به جیب بزنند.
۱۳۹۸/۱/۶ - ۲۰:۰۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی: وقف راهگشای رونق تولید است حوزه/مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه وقف راهگشای رونق تولید و یکی از راه های بهبود شرایط اقتصادی است گفت: سازمان اوقاف با بهره‌گیری از ظرفیت مشاوره وقف، به واقفان و خیرین نیک اندیش در جهت ایجاد وقف های جدید در حوزه تولید و اشتغال مشاوره خواهد داد تا موقوفات بر اساس نیازهای جامعه ثبت گردد.
۱۳۹۸/۱/۶ - ۱۶:۵۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس