*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ \ ۵ ذو القعدة ۱۴۳۹ \ Thursday, July 19, 2018
لذت تفریح و استراحت با رنگ و لعاب معنوی در جوار امامزاده سید علی(ع) حوزه/ فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه و زائرسراها و امکاناتی که برای زوار و مسافران در این مکان ها فراهم شده است، شرایط خوبی برای حضور خانواده ها فراهم آورده تا تعطیلات خود را فضایی با رنگ و لعاب معنوی و الهی بگذرانند.
۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۱۱:۴۰
امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی میزبان سوگواران حضرت زینب(س) فوری/همان با سالروز وفات بزرگ بانوی اسلام، اسوه صبر و استقامت امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی میزبان سوگواری حضرت زینب(س) است.
۱۳۹۷/۱/۱۳ - ۱۱:۳۲
خبرگزاری حوزه از حال و هوای معتکفین گزارش می‌دهد؛ حس زیبای بندگی در سه روز خلوت عاشقانه حوزه/انسان در زندگی روزمره خود چنان غرق مادیات می شود که از «خود» واقعی دور می شود، در این بین نیاز به مراجعه به خویشتن خویش و تامل و خلوت با پروردگار دارد و به راستی حس زیبای بندگی را در سه روز اعتکاف می توان چشید.
۱۳۹۷/۱/۱۲ - ۱۵:۰۱
رئیس شورای حوزه علمیه خراسان جنوبی تشریح کرد: سه پدر انسان حوزه/نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: همه امور باید تحت عنوان یک مدیریت الهی و به وسیله پیغمبران و جانشینان آنها اداره شود، چون آنها دلسوز ما هستند و خیر و شر ما را می دانند و کمال ما را می طلبند.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۹:۰۰
بقاع متبرکه قطب های فرهنگی در دنیای وانفسای امروز حوزه/ظرفیت فرهنگی بقاع متبرکه موضوع مهمی است که نه تنها نمی شود از آن غافل شد، بلکه باید برای بالا بردن کیفیت آن، حداکثر تلاش مردم و مسئولین را می طلبد تا بتوان از ظرفیت معنوی این اماکن خلأ های موجود فرهنگی را پر کرد.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۸:۴۴
روحانیون شیعه و سنی از فضائل امیرالمومنین(ع) می گویند؛ جامعه امروز از سیره و عدالت علوی فرسنگ ها فاصله دارد/ امام شافعی به حضرت علی(ع) بیش از ائمه سنت ارادت داشت حوزه/ مولا امیرالمؤمنین(ع) شخصیتی است که در عالم نظیر و همتا ندارد و زوایای متفاوت ابعاد شخصیتی ایشان، الگویی برای نسل ها و اقشار مختلف می باشد که باید هرچه بیشتر در شناساندن آن همت گمارد.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۸:۲۴
رئیس اداره اوقاف شهرستان فردوس: ۴۱ هزار زائر به زیارت امامزادگان و بقاع متبرکه فردوس رفتند حوزه/رئیس اداره اوقاف شهرستان فردوس گفت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تاکنون بیش از ۴۱ هزار زائر و مسافر نوروزی به زیارت امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان فردوس رفته‌اند.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۸:۱۳
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: بنده پول و بلندپرواز بودن خطرناک است/ خانواده ها گرفتار مردسالاری یا زن‌سالاری نشوند حوزه/نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ما چون بنده پول و بلندپروازی هستیم، مشکل‌داریم، گفت: در معنویات مزاحمت نیست. سلمان فارسی بنده خوب خدا بود شما هم بنده خوب خدا شوید، در مادیات مزاحمت است و در معنویت مزاحمت نیست.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۷:۵۷
استاد حوزه علمیه بیرجند: ابعاد سبک زندگی اسلامی تبیین شود حوزه/استاد حوزه علمیه بیرجند در خصوص گسترش سبک زندگی اسلامی و نگرش اسلام به عید، گفت: در خصوص سبک زندگی اسلامی باید روشنگری شود و مردم را با حقایق اسلام و نگرش آن به موضوعات زندگی آشنا کرد.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۳:۲۳
سرپرست اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی: بیش از ۴۳۳ هزار زائر نوروزی وارد بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی شدند/ اسکان بیش از ۵۹ هزار زائر حوزه/سرپرست اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی گفت: از آغاز طرح آرامش بهاری تا ۱۰ فروردین‌ماه ۴۳۳ هزار و ۵۷۰ زائر و مسافر نوروزی به زیارت امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبی رفتند.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۱۳:۱۹
امام جمعه فردوس: برای تحقق رونق تولید ملی «آتش به اختیار» عمل شود حوزه/امام جمعه فردوس با بیان اینکه اگر اشتغال ایجاد شود، آسیب های اجتماعی هم کم خواهد شد زیرا بیکاری منشأ بسیاری از فسادها مانند اعتیاد، فحشا و منکر و اتلاف وقت است، گفت: با تقویت تولید ملی زمینه اشتغال برای جوانان فراهم می‌شود.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۰۹:۵۵
عالم اهل سنت در گفتگو با «حوزه»: امیرالمومنین(ع) در تاریخ بی مانند است/ زبان از بیان فضائل علی(ع) عاجز است امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان این که عدالت، شجاعت، شهامت، ساده زیستی، بزرگمردی و عبادت امیرالمومنین(ع) در تاریخ بی مانند است، گفت: باید از بزرگ منشی و راه و روش امام علی(ع) و سایر معصومین(ع) درس دینداری، معرفت و انسانیت بیاموزیم.
۱۳۹۷/۱/۱۱ - ۰۶:۳۵
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی: حمایت از کالای ایرانی موتور محرک اقتصاد مقاومتی است/ دولت فضای کسب و کار را تقویت کند حوزه/نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخاب شعار سال دوای بسیاری ازدردهای اقتصادی است، گفت: موتور محرک اقتصاد مقاومتی حمایت از کالای ایرانی است.
۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۰۴:۱۰
رئیس اداره اوقاف شهرستان فردوس: نخستین وقف سال ۹۷ در شهرستان فردوس به ثبت رسید حوزه/رئیس اداره اوقاف شهرستان فردوس گفت: نخستین وقف سال ۹۷ به نام واقف خیر اندیش خانواده شهید حسین دلخواه به ثبت رسید.
۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۳:۳۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: ثبت نام اعتکاف در ۲۳۱ مسجد خراسان جنوبی در حال انجام است حوزه/مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اعتکاف علمی همزمان با اعتکاف معنوی در مدارس صدرای پسرانه خبر داد و گفت: تاکنون در ۲۳۱ مسجد خراسان جنوبی برای اعتکاف ثبت نام شده است.
۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۲:۳۰
رئیس اداره اوقاف شهرستان زیرکوه: بیش از ۱۴ هزار زائر و مسافر نوروزی بقاع متبرکه زیرکوه را زیارت کردند حوزه/رئیس اداره اوقاف شهرستان زیرکوه گفت: از ابتدای طرح آرامش بهاری تاکنون ۱۴ هزار و ۶۹۵ زائر و مسافر نوروزی بقاع متبرکه شهرستان زیرکوه را زیارت کردند.
۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۰:۳۷
امام جمعه بیرجند: وضعیت راه‌ها و اجاره‌های سنگین نگران کننده است حوزه/ امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه مسئله راه‌ها نگران کننده است بیان داشت: همچنان که مسئله مسکن باتوجه به شرایط قشرهای مستضعف و کم درآمد و اجاره‌های سنگین نگران‌کننده است.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۵:۴۸
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: جلوی کاروان های غیررسمی عتبات گرفته شود/ روحانیون کاروان های حج از جوانان انتخاب شوند حوزه/نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با تأکید بر لزوم مقابله با کاروان‌های غیرمجاز سفرهای عتبات عالیات، گفت: باید سازمان‌های مربوطه و نیروهای امنیتی اطلاعاتی این قضایا را به‌شدت کنترل کنند تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۴:۵۴
نوروزی همراه با معنویت و آرامش؛ امامزاده نجمه خاتون(س) بشرویه مکانی فرهنگی در دل طبیعت زیبا حوزه/آستان مقدس امامزاده نجمه خاتون(س) بشرویه واقع در روستای ارسک شهرستان بشرویه مکانی با رنگ و لعاب دینی و فرهنگی است که با امکانات مناسب، پذیرای خانواده ها و مسافران نوروزی است.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۰۵:۳۰
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: مسئولین برای حمایت از کالای داخلی طرح جامع ارائه دهند/ وعده های دروغ زیاد شنیده ایم/ کالای قاچاق از پشت کوه نمی آید! حوزه/ حجت الاسلاموالمسلمین عبادی با بیان این که اگر مدیریت درست شود هم در تولید، هم در کیفیت تولید و صادرات و کنترل واردات بسیار موفق خواهیم بود گفت: شرط اول این است که مسئولان طرح جامعی ارائه دهند که می‌خواهند چه کنند. و الا صرف اینکه دستور بدهند و پشتیبانی لفظی و کتبی بکنند، قابل‌باور نیست، چون ما وعده‌های دروغ زیاد شنیدیم.
۱۳۹۷/۱/۷ - ۱۲:۳۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس