*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ \ ۱۱ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Monday, November 19, 2018
نماز ظهر عاشورا در بقاع متبرکه و سراسر استان خراسان جنوبی اقامه می شود حوزه/ نماز ظهر عاشورا در همه شهرهای استان و ۴۰ بقعه متبرکه خراسان جنوبی اقامه می شود.
۱۳۹۷/۶/۲۹ - ۰۰:۰۵
کارشناس فرهنگ و تاریخ اسلام: پوشیدن لباس سیاه در محرم اظهار همدردی با صاحب الزمان(عج) است حوزه/ کارشناس فرهنگ و تاریخ اسلام گفت: عزاداری برای امام حسین(ع) و سنت سیاه پوشی در عزای آن حضرت، همدردی با صاحب الزمان(عج)است.
۱۳۹۷/۶/۲۸ - ۰۲:۴۰
کارشناسان حوزوی پاسخ می دهند؛ چرا در محرم لباس سیاه می پوشیم؟ حوزه/ سابقه سیاه پوشی و این رسم در مراسم عزا و ماتم فقط مخصوص مسلمانان نبوده، بلکه اقوام مختلف از مسلمانان و غیر مسلمانان نیز در سرتاسر دنیا و ملل مختلف در غم از دست دادن نزدیکانشان سیاه می پوشیدند .
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۲۷
روایتی از تشییع یک شهید در بیرجند؛ بغض ۳۳ ساله در گلوی مادری چشم انتظار/ حماسه ای از جنس حضور حوزه/ مردم بیرجند میزبان قهرمانی بودند که با حضور خود و پایان دادن به ۳۳ سال فراق و دوری، فضای این شهر را بار دیگر عطرآگین و آسمانی کرد.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۱۲:۰۱
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی خبر داد: اقامه نماز ظهر عاشورا در خراسان جنوبی رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی گفت: نماز ظهر عاشورا مانند هر سال در تمام نقاط روستایی و شهری خراسان جنوبی اقامه خواهد شد.
۱۳۹۷/۶/۲۷ - ۰۲:۳۵
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: انسان با لباس و قیافه عجیب متمدن نمی‌شود حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: انسان با لباس و قیافه عجیب متمدن نمی‌شود، بلکه متمدن، انسانی است که اندیشه متعالی و محکم براساس حکمت و رشد براساس عقل داشته باشد و این مهم باید در طرحی گویا و مختصر و مفید به جامعه منتقل شود.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۴:۰۶
کارشناس فرهنگی: یزیدیان زمان را بشناسیم حوزه/ حجت الاسلام فلسفی راد گفت: وابستگی به آمریکا و اروپائیان روز به روز بر مشکلات جامعه می افزاید، اما امروز برخی ها دل به کدخدا بسته اند و به آن امیدوارند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۱۱:۵۱
امام جمعه اهل سنت اسدیه مطرح کرد: بیان عظمت و شأن اباعبدالله(ع) در منابر اهل سنت/ امام حسین (ع) در دل همه مسلمانان جا دارد حوزه/ امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: امروز شاهد آن هستیم که بعد از ۱۴۰۰ سال، همچنان امام حسین (ع) در دل همه مسلمانان جا دارند و محبوب دل همه مسلمانان و گاها غیر مسلمانان هستند.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۰۹:۱۵
روایتی از جهادگری با چاشنی اخلاص؛ روشی متفاوت در تبلیغ دین/ خدمت در روستایی که با مرز افغانستان فاصله ای ندارد حوزه/ روش های تبلیغ هر روحانی متفاوت است، و این طلبه جوان با زیر پا گذاشتن غرور خود و در دست گرفتن بیل و کلنگ در روستاهای مرزی خراسان جنوبی، لبخند را به آن ها هدیه کرده است.
۱۳۹۷/۶/۲۶ - ۰۶:۳۵
قیام امام حسین (ع) یک حقیقت تاریخی/ نه گفتن به زورگویی و ظلم یکی از درس های عاشوراست حوزه/ مدیر مدرسه علمیه ملاعبدالله بشرویه گفت: قیام امام حسین (ع) یک حقیقت تاریخی است که امام حسین (ع) در برابر ظلم و باطل و همچنین احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۶:۴۵
قیام امام حسین(ع) احیا کننده دین اسلام بود/ مبلغان در ترویج فرهنگ عاشورا برای جوانان همت کنند حوزه/ امام جمعه فردوس گفت: روحانیون، مبلغان و مداحان باید در راستای ترویج فرهنگ عاشورا به مردم به خصوص نسل جوان که دشمنان می خواهند آنان را به انحراف بکشاند، بیشتر تلاش کنند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۰۵
خبرگزاری حوزه گزارش می دهد؛ وجود ۲ هزار و ۸۹۲ نیت روضه خوانی و تعزيه خوانی در خراسان جنوبی حوزه/ ۲ هزار و ۸۹۲ نیت روضه خوانی، تعزيه خوانی و اطعام داشته ایم که این نشان از احترامی است که مردم برای سید الشهدا قائل هستند.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۲:۰۷
خبرگزاری حوزه گزارش می دهد؛ ۶۰ روز فرصت برای خنثی کردن فتنه ها حوزه/ با توجه به بازار داغ شایعات و شبهه افکنی های دشمنان، فرصت ۶۰ روزه محرم و صفر، فرصتی است که اگر از آن به خوبی بهره ببریم می توانیم تمامی نقشه ها و فتنه های دشمنان را خنثی کنیم.
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۰:۵۰
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی: دشمن قصد کم‌رنگ جلوه‌ دادن اعتقادات مذهبی مسلمانان را دارد حوزه/رئیس ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمنان اسلام قصد کم‌رنگ جلوه‌ دادن اعتقادات مذهبی مسلمانان را دارند، گفت: هدف دشمنان از هجمه‌های فرهنگی، رواج بی‌بندوباری با هدف قرار دادن اعتقادات مذهبی و دینی میان اقشار مردم خصوصاً جوانان است .
۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۰۲:۰۵
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی؛ مهمترین رسالت مبلغین در ایام محرم و صفر تبیین اندیشه سیاسی اسلام است حوزه/ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی با اشاره به رسالت مبلغین گفت: مهمترین رسالت مبلغین در ماه محرم و صفر تبیین اندیشه سیاسی اسلام و زندگی خصوصی امام حسین (ع) و اعوان و اصحابش می باشد.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۷:۳۵
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: سکوت و بی تفاوتی موجب سهیم شدن در جنایات استکبار می شود حوزه/ نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: جریاناتی که امروز در دنیا رخ می دهد، جنگ ها، کشتار زنان و کودکان و جنایت ها را تنها آمریکا و انگلیس و صهیونیسم انجام نمی دهند، بلکه سکوت و بی تفاوتی دنیا همه در این خون ها شریک هستند.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۴:۳۳
درخشش خبرنگار « حوزه» در جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی؛ روایت گر جهادگران بی ادعا حوزه/ خبرنگار خبرگزاری حوزه در خراسان جنوبی، با ارسال دو اثر به جشنواره تولیدات تلویزیونی و رادیویی و برگزیده شدن هر دو اثر تحسین همگان را برانگیخت.
۱۳۹۷/۶/۲۴ - ۱۱:۴۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی: هدایت خیلی از افراد به برکت هیئت ها است/ هیئت باید مهم ترين پایگاه امر به معروف و نهی از منکر باشد حوزه/مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: اگر تاریخ اهل بیت را ورق بزنید خواهید دید که هدایت خیلی ها به برکت همین هیئاتی است که شما افتخار مدیریت آن را دارید.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۶:۴۹
آیین تعزیه خوانی در خراسان جنوبی برگزار می شود حوزه/ مراسم تعزیه خوانی یکی از سنت های دیرین استان خراسان جنوبی است که هر ساله برای به نمایش کشیدن صحنه های عاشورا اجرا می شود.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۴:۴۲
۱۵۰ نقطه از خراسان جنوبی، میزبان شیرخوارگان حسینی حوزه/ آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر(ع)، اجتماع بزرگ مادران و شیرخوارگان عاشورایی، در خراسان جنوبی همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد.
۱۳۹۷/۶/۲۲ - ۱۴:۳۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس