*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ \ ۸ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Monday, August 20, 2018
استاد حوزه علمیه اصفهان: برای قرائت دعای عرفه نیازمند معرفت شناسی توحیدی هستیم حوزه/ حجت الاسلام بت شکن با بیان اینکه برای قرائت دعای عرفه نیازمند معرفت شناسی توحیدی هستیم، گفت: دعای عرفه دارای مضامین بلند و عمیقی است که قرائت آن باید با تدبر و سازندگی روح و جان همراه باشد.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۵:۰۷
عضو شورای آموزش حوزه علمیه اصفهان: در روز عرفه هیچکس از رحمت خدا بی نصیب نیست حوزه/ حجت الاسلام فرزین گفت: سِرّ فضیلت روز عرفه در اسم آن نهفته است،عرفه از عرفان و معرفت و شناخت می آید، حقیقت دعای عرفه شگفتی آفرینش و توحید در خالقیت، توحید صفاتی،توحید ذاتی و توحیدافعالی و در یک کل همه مراتب توحید در دعای عرفه نهفته شده است .
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۲:۵۰
در جلسه شوای علمی-پژوهشی حوزه خواهران اصفهان بررسی شد؛ آسیب ها و فواید طرح «مدرسه محوری» حوزه/ جلسه شوای علمی-پژوهشی با موضوع «مدرسه محوری» در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۲:۱۱
رئیس میز توانمندسازی و توسعه علوم اسلامی مطرح کرد: بحران جابجایی مرجعیت علوم اسلامی از ایران به خارج از کشور حجت‌الاسلام و المسلمین الهی خراسانی گفت: مشکلاتی که امروز در فضای علوم اسلامی وجود دارد، از مرز کمبود نواندیشی یا نوآوری‌های قابل توجه گذشته و بحرانی که اکنون پیش رو داریم، جابجایی مرجعیت علوم اسلامی از ایران به خارج از کشور است.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۱:۵۱
در مركز تخصصي فقه و اصول النفيسه اصفهان صورت گرفت؛ واکاوی و تحلیل شعار حمایت از کالای ایرانی حوزه/ آنچه که در تحلیل شعار سال می توان مورد بحث قرار داد رسیدن به استقلال اقتصادی و فرهنگی است؛ مجلس، دولت و مردم هر سه باید از کالای ایرانی حمایت کنند تا این شعار تحقق پیدا کند.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۳۷
در مدرسه حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان مطرح شد: هشت حق تلاوت قرآن حوزه/ نشست اخلاقی با موضوع «ارتباط با مردم با محوریت عبودیت و بندگی» در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۳۳
در مدرسه الزهرا(س) فریدن بررسی شد؛ نقش اختیار و اراده در تکامل انسان حوزه/ نشست اخلاقی با موضوع «نقش اختیار و اراده در تکامل انسان» با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۱۰:۰۳
در مدرسه خواهران صالحات فولادشهر مطرح شد: راه درک لذت عبادت حوزه/ مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان گفت: اکثر دعاها با «اَللّهُمَّ ارْزُقْنى» شروع می شود و این رزق، رزق مادی نیست، بلکه رزق معنوی که مهمتر از رزق مادی است.
۱۳۹۷/۵/۲۹ - ۰۸:۱۹
مدرسه خواهران حکیمه سپاهان شهر میزبان یک نشست سیاسی حوزه/ نشست سیاسی با سخنرانی «مهدی طالب العلم» کارشناس سیاسی و با حضور اساتید، کارکنان و طلاب در مدرسه علمیه خواهران حضرت حکیمه سپاهانشهر برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۹:۲۵
مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان خبر داد: فعالیت ۵ هزار امام جماعت در اصفهان حوزه/ حجت الاسلام صالحیان گفت: آرامشی که مسجد برای افراد حاصل می کند، می تواند بسیاری از مشکلات افراد را حل کند ، چرا که مسائل روحی در جسم تاثیرگذار است، روح شاداب فقط با وصل شدن به روح لایزال الهی آن هم در مسجد امکان پذیر است.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۲:۵۸
در مدرسه فاطمه الزهراء (س) اصفهان بررسی شد: راه های رسیدن به رزق و روزی حوزه/ نشست اخلاقي با موضوع «کارکردهای باور درست در مورد رزق و روزی» در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهراء(س) اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۱:۱۵
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران اصفهان خبر داد: شرکت اساتید حوزه خواهران اصفهان در دوره روش‌ تحقیق کیفی حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران اصفهان از برگزاری دوره روش تحقیق کیفی ویژه اساتید حوزه خواهران استان، با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۰:۰۹
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با «حوزه»: دولت با محتکرین قاطعانه برخورد کند/ لزوم گسترش رشته های تخصصی حوزوی حوزه/ نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل درمجلس شورای اسلامی گفت: دولت ضمن اطلاع رسانی دقیق از وضعیت نرخ ارز، طلا و کالاهای اساسی، برخورد جدی با اخلال گران اقتصادی و محتکرین را در دستور کار قرار دهد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۶:۴۵
رئیس نمایندگی مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی اصفهان خبرداد: برگزاری دوره آموزشی «فقه و احکام فضای مجازی» مهندسان صنایع الکترواپتیک صاایران حجت الاسلام علیجانی گفت: در دوره ای مشترک آموزشی ویژه مهندسان صنایع الکترواپتیک صاایران، کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به تدریس و توضیح مسائل مرتبط فقه و احکام فضای مجازی پرداختند.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۵۹
در مدرسه خواهران فاطمه الزهراء(س) اصفهان بیان شد: خودسنجی با معیار قرار دادن ائمه اطهار(ع) حوزه/ نشست اخلاقی با موضوع «خودسنجی با معیار قرار دادن ائمه اطهار(ع)» با سخنرانی خانم وجیهه شکرانی پور معاون پژوهش و مشاور مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان، در این مدرسه برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۵۷
در مدرسه علميه خواهران فاطمه الزهراء(س) اصفهان بررسی شد: صرفه جویی در مصرف آب و کمک به گذر از بحران کم آبی حوزه/ نشست اجتماعی با موضوع «صرفه جویی در مصرف آب و کمک به گذر از بحران کم آبی»، با حضور کارشناسان، در مدرسه فاطمه الزهراء(س) اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۷ - ۱۱:۲۱
حجت الاسلام شهاب مرادی در کاشان: دلیلی ندارد جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد/ اگر با همسرمان نزاعی پیش آمد، مرد باشیم و کوتاه بیاییم حوزه/ حجت الاسلام مرادی با تاکید بر پرهیز از خرید لوازم غیرضروری جهیزیه، بر کنار گذاشتن رسم و رسوم زشت، غیر معمول و دوران جاهلیت ازدواج در بعضی از شهرهای کشور، گفت: مراسم دیدن جهیزیه زوج های جوان در جامعه برداشته شود، دلیلی ندارد که تمام جهیزیه عروس در معرض دید عموم قرار بگیرد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۲:۲۲
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه اصفهان خبر داد: مشارکت بیش از ۲۰۰ روحانی در اجرای طرح نشاط معنوی استان اصفهان حوزه/ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ازاجرای طرح نشاط معنوی با حضور بیش از ۱۵ هزار نفر در۱۸۰ امامزاده شاخص استان اصفهان، توسط ۲۰۰ روحانی خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۱۱:۵۹
دبیرقرارگاه فرهنگی جهادکبیر استان اصفهان: مسئولان برای پویایی مساجد چاره اندیشی کنند حوزه/ مسجد با وجود کارکردهاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، سياسي، تربيتي، اقتصادي و عبادي متاسفانه به خصوص در مناطق روستايي در خطر غفلت قرار دارد و از اين رو بايد مردم و مسئولان براي پويايي اين پايگاه ها چاره انديشي کنند.
۱۳۹۷/۵/۲۶ - ۰۸:۳۵
رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین تبیین کرد: چارچوب های تبلیغی بانوان طلبه حوزه/ خواهران حوزوی نباید برای انجام فعالیت های تبلیغی همیشه منتظر فراخوان اعزام و اعلام و تعریف فعالیت تبلیغی از سوی دفتر تبلیغات باشند، بلکه انتظار این است که طلاب با خودباوری و خود تحرکی به تعریف و مکان یابی فعالیت تبلیغی خود بپردازید.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۵۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس