*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ \ الجمعة ١ المحرّم ١٤٣٩ \ Friday, September 22, 2017
شامگاه امروز درصحن محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل : پاسداشت۵۰ سال تلاش و مجاهدت عالمان و مبلغان دینی حوزه/ مراسم پاسداشت۵۰ سال تلاش و مجاهدت عالمان و مبلغان دینی و گرامی داشت ۳۳ طلبه شهید، در آران و بیدگل برگزار می شود.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۶:۰۱
روستایی با ۹۵ درصد «سید» میزبان جشنواره غدیر حوزه/ ۹۵ درصد از اهالی روستای دارالسیاده علوی، انتسابی و اکتسابی از سادات هستند
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۵:۴۹
آیت الله طباطبایی نژاد در جشنواره علامه حلی: مکاسب و کفایه چیزی جز تحقیق و پژوهش نیست/ پژوهش زیر بنای طلبگی است آیت الله طباطبایی نژاد گفت:علم بدون تحقیق زاینده نیست، مطالب حوزوی همگی مصداق عینی تحقیق و پژوهش است ، بنابراین همه طلاب خواهر و برادر باید بدانند که قرار بر حفظ کردن و خواندن نیست، بلکه باید تحقیق صورت گیرد.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۴:۴۰
دبیر کتاب سال حوزه در جشنواره علامه حلی اصفهان: الغدیر مصداق عینی یک پژوهش همه جانبه و کامل است حوزه/ ورود به عرصه پژوهش حوزه نفوذ حوزویان را در جامعه داخلی و خارجی زیاد می کند، ما در شرایطی زندگی می کنیم که حوزه های علمیه نمی توانند نسبت به نظام اسلامی بی تفاوت باشند.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۴:۳۵
مدیر ترویج پژوهش حوزه ها ی علمیه مطرح کرد: ضرورت تقویت نشاط علمی و گسترش روحیه پژوهش در طلاب حجت الاسلام مازنی گفت: برگزاری جشنواره علامه حلی در سطح کشور اهداف متعددی دارد که تقویت نشاط علمی و گسترش روحیه پژوهش در طلاب وافزایش سطح مشارکت و رقابت طلاب از جمله آنها است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۴:۲۲
آیت الله العظمی مظاهری: تحقیق و پژوهش شاخص «حیات و پویایی حوزه های علمیه» است/ اگر علما نبودند طومار دین پیچیده شده بود حوزه/ رئیس حوزه علمیه اصفهان با تاکید بر ضرورت جهادی علمی، تاکید کردند: تحقیق و پژوهش، علامت و شاخص حیات و پویایی حوزه های علمیه است و تشخیص نیاز و اولویت در تحقیق و پژوهش نشانه درک صحیح حوزویان از زمان و مکان است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۲:۰۱
حجت الاسلام دانشمند: جامعه در استضعاف فرهنگی است کارشناس دینی با بیان اینکه امروز جامعه در استضعاف فرهنگی است، گفت: برخی در اصفهان که از غنای فرهنگی قابل توجهی برخوردار است، میلیاردی خرج می کنند و حسینیه می سازند، در حالی که در جنوب کشور در مناطق کرمان و سیستان و بلوچستان محله هایی وجود دارد که کیلومترها مسجد و حسینیه ندارد و این امر خود باعث عدم وجود محلی برای شیعیان و استحاله فکری آنان شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۰:۲۷
در افتتاحیه سال تحصیلی سه مدرسه کاشان مطرح شد؛ طلاب برای تبلیغ دین به عرصه هنر هفتم ورود کنند حوزه/ تخصص در حوزه های علمیه نباید فقط در زمینه های کلام و تفسیر باشد، بلکه طلاب باید برای تبلیغ دین به رشته های سینما و هنر نیز ورود پیدا کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۷:۱۸
تولیت مدارس علمیه ‌آیت الله اعتمادی(ره) کاشان: تعطیلات زیاد حوزه با افق های آینده سازگار نیست/ لزوم جهاد علمی و تولید علم در حوزه های علمیه حوزه/ تولیت مدارس علمیه دارالعلم، باب العلم و الزهرا(س) کاشان با تاکید بر اهمیت وضرورت تحصیل علم و جهاد علمی طلاب، گفت: با توجه به این که طلاب درتحصیل علم وکسب تقوا ، رسالت مهمی را به عهده دارند، باید در این عرصه تلاش جهادی داشته باشند.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۷:۰۶
مدیر حوزه علمیه اصفهان: زیارت جامعه کبیره منشور امام شناسی است/ جدی گرفتن درس؛ رمز موفقیت طلبه حوزه/ امام جمعه اصفهان با بیان این که زیارت جامعه کبیره منشور امام شناسی است، ادامه داد: زیارت جامعه کبیره دارای مضامین بلندی است که دقت و تأمل در آن شایسته و بایسته برای طلاب دینی است. امام خمینی(ره) همواره برقرائت روزانه آن تاکید می کردند و خود به این انجام این عمل در نجف مبادرت می کردند.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۴:۳۵
با حضور آیت الله طباطبایی نژاد؛ سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی اصفهان آغاز شد حوزه/ سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی العالمیه اصفهان همزمان با ایام غدیر خم آغاز شد.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۴:۲۷
نشست معاونان پژوهش مدارس کاشان تاکید شد؛ لزوم رویکرد پژوهش محوری در فعالیت های آموزشی مدارس حوزه/ اولین نشست معاونان پژوهش مدارس علمیه شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق با هدف هماهنگی وبرنامه ریزی برای پژوهش سالانه، در مدیریت حوزه علمیه کاشان برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۸:۱۰
مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) اصفهان : صراط مستقیم در پذیرش غدیر و ولایت امیرالمومنین(ع) است حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در غدیر خم فرمودند بدانید که خداوند علی(ع) را ولی و امام شما قرار داده است و اطاعت از او را بر همه کسانی واجب کرده است
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۲:۱۴
آیت الله طباطبایی نژاد در گفتگو با «حوزه»: آموزش پژوهش محور ضرورت امروز حوزه است/ لزوم تربیت طلاب پژوهشگر حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان، آموزش پژوهش محور را از ضرورت های حوزه خواند و گفت: جشنواره علامه حلی به طلاب کمک می کند تا بنویسند، نقص کار خود را شناسایی کنند، به علمیّت خود بیافزایند و از بهترین راه که همان نوشتن و کتابت است، استفاده کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۱:۵۶
در کارگاه « تبیین نیازهای تحصیلی» مطرح شد؛ عدم حضور درکلاس درس ضربه سنگینی به قوت درسی می زند حوزه/ حجت الاسلام امینی نژاد با تاکید بر انگیزه سازی و تعیین راهبردهای تحصیلی و تحقیقی طلاب، گفت: طلاب باید بایسته ها و ضرورت های تحصیلی را در کلاس درس رعایت کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۸:۱۲
آیت الله طباطبایی نژاد در دیدار جمعیت دفاع از فلسطین: صهیونیست جهانی به دنبال غصب همه سرزمین های اسلامی است حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اهمیت فلسطین و مسجدالاقصی از منظر تاریخی و اسلامی، گفت: امروزه تاکید بر موضوع فلسطین فقط به علت مسائل مذهبی نیست و اگر جهان اسلام در مقابل خوی استکبارگری صهیونیست جهانی ایستادگی نکند، به زودی نوبت به همه سرزمین های اسلامی و غصب آن ها خواهد رسید.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۳:۵۹
با حضور آیت الله العظمی مظاهری؛ جشن بزرگ عمامه گذاری طلاب در اصفهان برگزار می شود حوزه/ سیزدهمین دوره مراسم عمامه گذاری طلاب حوزه علمیه اصفهان، با حضور حضرت آیت الله مظاهری برگزار می شود.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۲:۴۵
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث علامه مجلسی در گفتگو با «حوزه»: توصیه های رهبر انقلاب شاه کلید قفل مشکلات است/ برای پاسخ گویی به شبهات باید بر موج ثانیه ها سوار شویم حوزه/ رئیس دانشگاه قرآن و حدیث علامه مجلسی اصفهان با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به طلاب تهران، گفت: در جامعه فعلی برای پاسخ گویی به شبهات باید سوار بر موج ثانیه ها شویم و با دسترسی به اندیشه های ناب که از ضروریات امروز و فردای حوزه های علمیه است بتوانیم حکیمانه پاسخ گوی این مسائل باشیم.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۲:۳۸
آیت الله مقتدایی درگفتگو با «حوزه»: وزرای کابینه دوازدهم مدیران انقلابی را انتخاب کنند حوزه/ دبیر دوم شورای عالی حوزه های علمیه کشور با تاکید بر لزوم هماهنگی کامل بین وزاری دولت دوازدهم، گفت: در صورتی که تمام کابینه، با همفکری، مشورت و هماهنگی به پیش بروند و مدیرانی را که در سطح وزراتخانه ها و یا استان ها انتخاب می کنند، افرادی مومن، انقلابی و دلسوز باشند، کشور پیشرفت خواهد کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۳ - ۱۱:۰۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس