*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ \ ۴ ذو الحجة ۱۴۳۹ \ Thursday, August 16, 2018
رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین تبیین کرد: چارچوب های تبلیغی بانوان طلبه حوزه/ خواهران حوزوی نباید برای انجام فعالیت های تبلیغی همیشه منتظر فراخوان اعزام و اعلام و تعریف فعالیت تبلیغی از سوی دفتر تبلیغات باشند، بلکه انتظار این است که طلاب با خودباوری و خود تحرکی به تعریف و مکان یابی فعالیت تبلیغی خود بپردازید.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۵۲
در مدرسه حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان مطرح شد: ۸ عمل واجب و مستحبی پذیرش توبه حوزه/ برای تهذیب نفس لازم است روش و طریقه توبه را فرا بگیرید و آن را انجام دهید و برای این طریق باید چهار عمل واجب و چهار عمل مستحبی را انجام دهید.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۱۲
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد: کسی که در دفاع از حق سکوت کند شیطان است حوزه/ نشست اخلاقی با موضوع «ارتباط زی طلبگی با عرف و شرع»، با حضور اساتید، کارکنان و طلاب در مدرسه علمیه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۱۲
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در جمع بانوان طلبه: حوزه و روحانیت به فضای مجازی بی تفاوت نباشد/ حوزویان نیازهای جامعه را بشناسند حوزه/ نشست انگیزه سازی فعالیت در فضای مجازی با موضوع «حمایت از طلاب برای حضور در عرصه های نوین تبلیغی» با حضور طلاب و دانش آموختگان در مركز تخصصي فقه و اصول النفيسه اصفهان برگزار شد .
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۱:۱۰
در مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن بررسی شد: نقش اختیار و اراده در قضا و قدر الهی حوزه/ نشست اخلاقی با موضوع «نقش اختیار و اراده در تکامل انسان» در مدرسه علمیه خواهران الزهراء(س) فریدن برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۰۸:۵۷
در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس(س) یزدانشهر بیان شد: تفاوت مالکیت خدا و انسان حوزه/ عده ای به زیبایی صورت می نازند، ای رسول ما به آنها بگو: «قل لِمَن اِفتَخَرَ بالوَجه الحَسَن:تَلفحُ وُجُوهَهُم النارُ وَ هم فیها کالحون»؛ اگر عمل صالح نداشته باشید و تنها صورت زیبا داشته باشید با همین صورت تو را در آتش می اندازم.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۳:۱۰
بررسی «شیوه های نقد» در مدرسه کریمه اهل بیت(س) خوانسار حوزه/ نشست اخلاقی با حضور اساتید، کادر، طلاب و با سخنرانی حجت الاسلام رسول خواجه کریمی با موضوع «شیوه نقد»، در مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت (س) خوانسار برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۲:۲۶
در نشست طلاب مدرسه زهراييه نجف آباد تاکید شد؛ شيطان در مقابل دارايي هاي انسان قدرتي ندارد حوزه/ شيطان در مقابل دارايي هايي كه انسان دارد قدرتي ندارد. اما مشكل از جايي شروع مي شود كه انسان از دارايي هاي خود غافل مي شود و شيطان از هر وسيله اي براي شيطنت خود استفاده مي كند.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۴۹
در مدرسه خواهران اهل البیت(ع) ملک شهر مطرح شد: فرهنگ استقبال از تولید داخلی را نداریم حوزه/ فرهنگ تولید با کیفیت و استقبال مردم از تولید ملی باید در سطح کشور اجرا شود. همچنین در تولیدات باید سلیقه به خرج داده شود و بسته بندی های شکیل صورت گیرد تا رغبت و تمایل مردم نسبت به خرید آنها بالا رود.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۴۷
حجت الاسلام ماندگاری در «پاتوق مثبت خانوادگی»: نسل جدید تنبل و تن پرور تربیت می شوند حوزه/ کارشناس دینی با اشاره به این که نسل جدید تنبل و تن پرور تربیت می شوند، تصریح کرد: باید تربیت و پرورش فرزندان در خانواده ها به نحوی باشد که فرهنگ کارکردن در خانواده و نسل جوان تقویت شود.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۱:۰۶
در گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین سالک بررسی شد؛ عوامل پیدا و پنهان مشکلات اقتصادی کشور و راه های برون رفت حوزه/ عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئولین اقتصادی و دولتی با مردم شفاف صحبت کنند؛ یکی از نمونه های این شفافیت انتشار لیست شرکت هایی است که ارز دولتی دریافت کرده اند، اما فعالیت دیگری کرده اند، البته وزیر ارتباطات به خوبی این حرکت را انجام داد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۰:۳۶
واگذاری فعالیت قطب های فرهنگی دفتر تبلیغات اصفهان به تشکل های طلبگی حوزه/ رئیس اداره فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: فعالیت های آموزشی، پژوهشی و ترویجی ابلاغی از میزهای تخصصی دفتر تبلیغات اسلامی، در فرصتی برابر به گروه ها و تشکل های طلبگی واگذار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۱۰:۳۳
در مدرسه علمیّه خواهران کوثرتیران مطرح شد: پنج عمل زمینه ساز موفقیت انسان حوزه/ اگر کسی دو روزش مثل هم باشد، او زیانکار است و ضرر کرده؛ شخصی سود می کند که هر روز نسبت به قبل پیشرفتی دارد، امّاکسی که در آخر روز بدتر از روز گذشته باشد او از رحمت خدا به دور است.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۰۸:۵۳
به همت دفتر تبليغ و ارتباطات بين الملل حوزه اصفهان؛ راهنمايان گردشگري «اسلام شناس» می شوند حوزه/ حجت الاسلام زمانی از برگزاری اولين دوره كارگروهي اسلام شناسي ويژه راهنمايان گردشگري خارجی، به همت دفتر تبليغ و ارتباطات بين الملل معاونت تهذيب و تبليغ حوزه علميه اصفهان و انجمن راهنمايان گردشگري استان اصفهان خبرداد.
۱۳۹۷/۵/۲۴ - ۰۲:۳۵
در مدرسه ریحانه النبی(س) خور و بیابانک مطرح شد؛ اگر در مسئله ای شکست می خوریم به خاطر عمل نکردن به حرف امام جامعه است حوزه/ جلسه اخلاق عمومی با حضور اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه خواهران ریحانه النبی(س) شهرستان خور و بیابانک برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۲۰:۱۰
در مدرسه خواهران حضرت فاطمه محدثه (س) اصفهان؛ نشست «دشمن شناسی در سایه سار ولایت و بررسی مسائل روز» برگزار شد حوزه/ نشست «دشمن شناسی در سایه سار ولایت و بررسی مسائل روز» با سخنرانی حجت الاسلام حامد جدیدی در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان برگزار شد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۹:۴۳
بانوان طلبه خوانسار با منابع پژوهش آشنا شدند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه خواهران کریمه اهل بیت (س) شهرستان خوانسار از برگزاری دوره منبع یابی پژوهشی در این مدرسه خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۸:۰۷
ذکر؛ نیازی فطری حوزه/ وجود انسان همواره با خلأهایی همراه است و حسی درونی، او را به سمت پرکردن خلأها و رفع نواقصش می کشاند. این حس همان خداخواهی یا گرایش به خداوند است ...
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۱:۲۷
آغاز دوره «آموزش مربیان طرح ملی تربیت حافظان قرآن» در اصفهان حوزه/ رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: دوره آموزشی تربیت مربیان طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم با حضور ۶۵ نفر مربی فرهیخته از شهرستان اصفهان آغاز شد.
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۱:۰۶
پاسخ به یک اتهام علیه تقویم مناسبتی شیعه حوزه/ در یک نگاه منصفانه به تقویم مجالس و مناسبت های مذهبی شیعه متوجه خواهیم شد که در تقویم مناسبتی شیعه ۳۸روز مراسم رسمی عزاداری داریم، درحالی که ۵۷ روز مراسم رسمی جشن و شادی در این تقویم ثبت شده است .
۱۳۹۷/۵/۲۳ - ۱۱:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس