*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٥ المحرّم ١٤٣٩ \ Tuesday, September 26, 2017
مدیرحوزه علمیه کاشان در گفت و گو با «حوزه»: امامت انتخابی نیست/ نبوت بدون غدیر ناقص می ماند حوزه/ مدیرحوزه علمیه کاشان، غدیر را تکمیل نوت خواند و گفت: امامت یک بحث ارثی، انتخابی و انتصابی نیست، بلکه یک امر الهی است که خداوند متعال آنها را منصوب به امامت کرده، نه چیزی که مردم انتخاب کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۰۱:۳۵
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در جمع روحانیون: یادگیری زبان عربی و انگلیسی در حوزه اجباری شود حوزه/ آیت الله دری نجف آبادی با تاکید برلزوم آشنایی طلاب با زبان خارجی، بر ضروری بودن یادگیری زبان عربی وانگلیسی تاکید کرد و گفت: با توجه شرایط جهانی، طلاب باید ضمن تسلط کامل به زبان عربی، زبان های دیگر دنیا را هم یاد بگیرند.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۱۳:۲۲
امام جمعه آران و بیدگل: عالمان دینی پدران معنوی جامعه اند حوزه/ حجت الاسلالم والمسلمین موسوی، عالمان دینی را پدران معنوی جامعه خواند و بر ادامه راه شهدا به ویژه شهدای روحانی تاکید کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۱۳:۱۰
آیت الله دری نجف آبادی در پاسداشت عالمان دینی: فقاهت باید در افق تاریخ تا ظهور امام زمان(عج) تداوم داشته باشد/ آثار تلاش و مجاهدت علما ثبت شود حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه مداد العلما و دماء الشهدا دراسلام خیلی عظمت دارد گفت: تداوم راه فقاهت، ولایت اهل بیت (ع)، امام راحل، رهبر معظم انقلاب و علما از واجب ترین کارها درمقطع فعلی است و فقاهت باید درافق تاریخ تا ظهور حضرت مهدی (عج) تداوم داشته باشد.
۱۳۹۶/۶/۱۷ - ۱۲:۲۲
حجت الاسلام والمسلمین موسوی: کرسی های «غدیر شناسی» در حوزه و دانشگاه راه اندازی شود حوزه / امام جمعه آران و بیدگل با تاکید بر این که علما، دانشمندان، اساتید و پژوهشگران باید کرسی های غدیر شناسی را در مراکز علمی و حوزه‌های علوم دینی ایجاد کنند، گفت: باید غدیر در تمام حوزه‌ها و دانشگاه ها تدریس شود تا همگان پیام جامع و جهانی آن را دریافت نمایند.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۸:۳۹
شامگاه امروز درصحن محمد هلال بن علی(ع) آران و بیدگل : پاسداشت۵۰ سال تلاش و مجاهدت عالمان و مبلغان دینی حوزه/ مراسم پاسداشت۵۰ سال تلاش و مجاهدت عالمان و مبلغان دینی و گرامی داشت ۳۳ طلبه شهید، در آران و بیدگل برگزار می شود.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۶:۰۱
روستایی با ۹۵ درصد «سید» میزبان جشنواره غدیر حوزه/ ۹۵ درصد از اهالی روستای دارالسیاده علوی، انتسابی و اکتسابی از سادات هستند
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۵:۴۹
آیت الله طباطبایی نژاد در جشنواره علامه حلی: مکاسب و کفایه چیزی جز تحقیق و پژوهش نیست/ پژوهش زیر بنای طلبگی است آیت الله طباطبایی نژاد گفت:علم بدون تحقیق زاینده نیست، مطالب حوزوی همگی مصداق عینی تحقیق و پژوهش است ، بنابراین همه طلاب خواهر و برادر باید بدانند که قرار بر حفظ کردن و خواندن نیست، بلکه باید تحقیق صورت گیرد.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۴:۴۰
دبیر کتاب سال حوزه در جشنواره علامه حلی اصفهان: الغدیر مصداق عینی یک پژوهش همه جانبه و کامل است حوزه/ ورود به عرصه پژوهش حوزه نفوذ حوزویان را در جامعه داخلی و خارجی زیاد می کند، ما در شرایطی زندگی می کنیم که حوزه های علمیه نمی توانند نسبت به نظام اسلامی بی تفاوت باشند.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۴:۳۵
مدیر ترویج پژوهش حوزه ها ی علمیه مطرح کرد: ضرورت تقویت نشاط علمی و گسترش روحیه پژوهش در طلاب حجت الاسلام مازنی گفت: برگزاری جشنواره علامه حلی در سطح کشور اهداف متعددی دارد که تقویت نشاط علمی و گسترش روحیه پژوهش در طلاب وافزایش سطح مشارکت و رقابت طلاب از جمله آنها است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۴:۲۲
آیت الله العظمی مظاهری: تحقیق و پژوهش شاخص «حیات و پویایی حوزه های علمیه» است/ اگر علما نبودند طومار دین پیچیده شده بود حوزه/ رئیس حوزه علمیه اصفهان با تاکید بر ضرورت جهادی علمی، تاکید کردند: تحقیق و پژوهش، علامت و شاخص حیات و پویایی حوزه های علمیه است و تشخیص نیاز و اولویت در تحقیق و پژوهش نشانه درک صحیح حوزویان از زمان و مکان است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۲:۰۱
حجت الاسلام دانشمند: جامعه در استضعاف فرهنگی است کارشناس دینی با بیان اینکه امروز جامعه در استضعاف فرهنگی است، گفت: برخی در اصفهان که از غنای فرهنگی قابل توجهی برخوردار است، میلیاردی خرج می کنند و حسینیه می سازند، در حالی که در جنوب کشور در مناطق کرمان و سیستان و بلوچستان محله هایی وجود دارد که کیلومترها مسجد و حسینیه ندارد و این امر خود باعث عدم وجود محلی برای شیعیان و استحاله فکری آنان شده است.
۱۳۹۶/۶/۱۶ - ۱۰:۲۷
در افتتاحیه سال تحصیلی سه مدرسه کاشان مطرح شد؛ طلاب برای تبلیغ دین به عرصه هنر هفتم ورود کنند حوزه/ تخصص در حوزه های علمیه نباید فقط در زمینه های کلام و تفسیر باشد، بلکه طلاب باید برای تبلیغ دین به رشته های سینما و هنر نیز ورود پیدا کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۷:۱۸
تولیت مدارس علمیه ‌آیت الله اعتمادی(ره) کاشان: تعطیلات زیاد حوزه با افق های آینده سازگار نیست/ لزوم جهاد علمی و تولید علم در حوزه های علمیه حوزه/ تولیت مدارس علمیه دارالعلم، باب العلم و الزهرا(س) کاشان با تاکید بر اهمیت وضرورت تحصیل علم و جهاد علمی طلاب، گفت: با توجه به این که طلاب درتحصیل علم وکسب تقوا ، رسالت مهمی را به عهده دارند، باید در این عرصه تلاش جهادی داشته باشند.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۷:۰۶
مدیر حوزه علمیه اصفهان: زیارت جامعه کبیره منشور امام شناسی است/ جدی گرفتن درس؛ رمز موفقیت طلبه حوزه/ امام جمعه اصفهان با بیان این که زیارت جامعه کبیره منشور امام شناسی است، ادامه داد: زیارت جامعه کبیره دارای مضامین بلندی است که دقت و تأمل در آن شایسته و بایسته برای طلاب دینی است. امام خمینی(ره) همواره برقرائت روزانه آن تاکید می کردند و خود به این انجام این عمل در نجف مبادرت می کردند.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۴:۳۵
با حضور آیت الله طباطبایی نژاد؛ سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی اصفهان آغاز شد حوزه/ سال تحصیلی جدید جامعه المصطفی العالمیه اصفهان همزمان با ایام غدیر خم آغاز شد.
۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۴:۲۷
نشست معاونان پژوهش مدارس کاشان تاکید شد؛ لزوم رویکرد پژوهش محوری در فعالیت های آموزشی مدارس حوزه/ اولین نشست معاونان پژوهش مدارس علمیه شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق با هدف هماهنگی وبرنامه ریزی برای پژوهش سالانه، در مدیریت حوزه علمیه کاشان برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۸:۱۰
مدیر مدرسه علمیه حضرت معصومه (س) اصفهان : صراط مستقیم در پذیرش غدیر و ولایت امیرالمومنین(ع) است حوزه/ پیامبر اسلام(ص) در غدیر خم فرمودند بدانید که خداوند علی(ع) را ولی و امام شما قرار داده است و اطاعت از او را بر همه کسانی واجب کرده است
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۲:۱۴
آیت الله طباطبایی نژاد در گفتگو با «حوزه»: آموزش پژوهش محور ضرورت امروز حوزه است/ لزوم تربیت طلاب پژوهشگر حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان، آموزش پژوهش محور را از ضرورت های حوزه خواند و گفت: جشنواره علامه حلی به طلاب کمک می کند تا بنویسند، نقص کار خود را شناسایی کنند، به علمیّت خود بیافزایند و از بهترین راه که همان نوشتن و کتابت است، استفاده کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۱:۵۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس