*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٧ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Wednesday, January 24, 2018
دبیر اولین جشنواره شعر قرآن خبر داد: ارسال ۲۰۰ اثر به جشنواره سراسری شعر قرآن/ ششم دی اختتامیه جشنواره حوزه/ محسن ناصحی از ارسال بیش از ۲۰۰ اثر به دبیرخانه اولین جشنواره شعر قرآن و برگزاری اختتامیه آن در ششم دی ماه خبر داد.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۰:۵۹
آیت الله طباطبایی نژاد در جمع اساتید قرآن: نظام آموزشی قرآنی در حوزه اصفهان اجرا می شود/ بیشتر وقت طلاب صرف فراگیری و انس با قرآن شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان گفت: در شورای آموزش حوزه علمیه اصفهان اخیراً تصویب شد که برای طلاب پایه اول سال آینده، فقط یک درس حوزوی یعنی صرف آموزش داده شود و مابقی وقت تحصیل آن‌ها صرف موضوعات و معارف قرآنی شود.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۱۰:۳۳
آیت الله مهدوی تبیین کرد: مراحل شکرگزاری نعمت های الهی عضو خبرگان رهبری گفت: این قانون درباره‌ همه‌ نعمت‌های الهی است که باید نعمت ها در مسیر رضایت الهی مصرف شود، یعنی شکرگزار حقیقی باید از چشم، گوش، زبان، دست و دیگر جوارح خود در راهی استفاده کند که مورد رضایت خالق باشد.
۱۳۹۶/۱۰/۲ - ۰۹:۲۷
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اصفهان : آثار و برکات دفاع مقدس به نسل امروز معرفی شود حوزه/ سردار شیروانیان گفت: با توجه به حضور پرنگ روحانیّت و طلاب در دوران دفاع مقدس ضروری است تا خاطرات، وقایع و حقایق جنگ تحمیلی توسط این قشر از رزمندگان اسلام بیان و ثبت و ضبط شود.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۲:۴۱
جانشین مدیر حوزه علمیه اصفهان: حذف نقش روحانیت در جامعه نقشه دشمن است/ ضرورت ورود روحانیون ایثارگر به عرصه ثبت تاریخ شفاهی دفاع مقدس حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین باطنی گفت: ماهیت دفاع مقدس باید به طور صحیح برای نسل جوان تبیین و تشریح شود و عدم ورود رزمندگان اسلام دوران دفاع مقدس خاصه، روحانیت در تهیه فیلم ها، نمایشنامه ها، تالیف کتاب، و.. باعث انتقال و القای ناصحیح وقایع به جامعه می شود.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۱۱:۵۲
کارشناس مسائل سیاسی در جمع طلاب: پروتکل یهود، ۲۲ برنامه عملی صهیونیست برای تقابل با اسلام است/ انقلاب اسلامی هژمونی قدرت نظام سلطه را فرو ریخت حجت الاسلام میرمرشدی گفت: امام خمینی (ره) معادلات صهیونیست را به هم ریخت، تشکیل بسیج ۱۰۰ میلیونی جهان اسلام، بسیج ۲۰ میلیونی ایران، تقابل عملی در جنگ‌های داخلی و خارجی و تشکیل انقلاب اسلامی اثبات کرد جریان قدرت مهدوی جریان سست، شکننده و بی‌اصل و اساس نیست.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۲:۵۶
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه اصفهان خبر داد: تشکیل ۶۱ انجمن «یاوران وقف» در استان اصفهان حوزه/ معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در راستای ترویج فرهنگ وقف و همچنین ایجاد وقف هایی براساس نیازهای روز جامعه تاکنون ۶۱ انجمن «یاوران وقف» در سراسر استان تشکیل شده است.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۹:۴۲
کارشناس مسائل سیاسی: با معرفی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل ترامپ به مسلمانان اعلام جنگ کرده است حوزه/ غلامرضایی گفت: غرب به چهار دلیل موقعیت ژئو استراتژیک، ژئو پلیتیک جغرافیایی، ژئو پلیتیک اقتصادی، ژئو پلیتیک فرهنگی تصمیم بر در اختیار قراردادن فلسطین به صهیونیست های جهان گرفت.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۹:۲۴
استاد حوزه در جمع بانوان طلبه: با افزایش شبکه های اجتماعی ارتباط با خدا در حال کم رنگ شدن است حوزه/ حجت الاسلام موسوی گفت: امروزه با افزایش وسایل ارتباط جمعی چون شبکه های اجتماعی و اینترنت ارتباط با خدا در حال کم رنگ شدن است و این زنگ خطری برای جامعه است، براین اساس ضرورت تحقیق و پژوهش آشکارتر می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۹:۰۹
توصیه های آیت الله طباطبائی نژاد به طلاب جوان در جشن عمامه گذاری حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان با تاکید بر این که روحانی شیعه باید به روز باشد، تصریح کرد: طلبه‌ای که درس نخواند و تلاش نکند، تقدیری جز فقر ندارد و اگر باهمت و خالصانه تحصیل کند، تقدیر آقایی برای او رقم می خورد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۴:۴۷
آیت الله مهدوی در جمع دانشجویان: وحدت حوزه و دانشگاه مانند اتحاد بین جسم و روح انسان است حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه یک امر بدیهی و عقلایی است و حوزویان و دانشگاهیان جزء خواص جامعه محسوب می شوند و جمعی از مردم به آن‌ها تأسی می‌کنند.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۲:۵۳
آیت الله طباطبایی نژاد در همایش وحدت حوزه و دانشگاه: هدف از وحدت حوزه و دانشگاه تربیت نیروی انسانی عالِم دین دار است حوزه/ مدیر حوزه علمیه اصفهان در همایش وحدت حوزه و دانشگاه گفت: دین انسان ساز است و بی دینی یعنی بی انسانی، بنابراین دانشگاه و حوزه باید هر کدام علم خود را تدریس کنند و در کنار آن دین داری را آموزش دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۹:۲۴
رئیس دانشگاه اصفهان: علوم انسانی اسلامی به دنیا معرفی شود حوزه/ طالبی در همایش وحدت حوزه و دانشگاه گفت: ظرفیت های نهفته ای وجود دارد که با تعامل دانشگاهیان و حوزویان و بهره برداری از این ظرفیت ها معضلات و آسیب های اجتماعی کاهش یابد و با عملیاتی کردن وحدت حوزه و دانشگاه منشا خیر و برکت در جامعه باشیم.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۸:۳۹
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه اصفهان: ارتباط حوزه و دانشگاه وحدت ذاتی است حوزه/ مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه اصفهان گفت: ارتباط و وحدت حوزه و دانشگاه، یک وحدت ذاتی است، این وحدت اگر در حوزه نظر و تئوری اتفاق بیفتد، قطعاً در امر ظاهر هم این وحدت رقم می‌خورد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۰:۰۳
آیت‌الله‌العظمی جوادی‌ آملی: هیچ عاملی با ارزش‌تر از اعتقاد توحیدی در وحدت حوزه و دانشگاه نیست حوزه/ حضرت آیت‌الله جوادی آملی تصریح کردند: اگر خداباوری در جان ما رسوخ کرده باشد، مطمئنیم همه در محضر خداوند هستیم و هیچ عاملی بالاتر و با ارزش‌تر از «اعتقاد عقیدتی» و «توحیدی» و «پذیرش نبوت و معاد» در باب وحدت حوزه و دانشگاه نیست.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۰:۰۲
رئیس کنگره بین المللی علوم انسانی‌ اسلامی: اسلام هیچ واهمه‌ای از مواجه با افکار و اعتقادات دیگران ندارد/ استخراج مفاهیم بلند قرآن جز از راه اجتهاد امکان‌پذیر نیست حوزه/ رئیس کنگره بین المللی علوم انسانی‌ اسلامی گفت: اساس پیام‌رسانی و رویارویی قرآن با افکار گوناگون، بر برهان استوار است و هیچ واهمه‌ای از مواجه با افکار و اعتقادات دیگران ندارد، چراکه معتقدیم این امر، موجب بالندگی اسلام در بین جوامع نیز می‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۲۳:۴۶
آیت الله نمازی در همایش «وحدت حوزه و دانشگاه»: دعواهای سیاسی منافع ملی را نابود می‌کند/ تفرقه‌افکنی حرکت در مسیر دشمن است حوزه/ نماینده ولی فقیه در کاشان، دعواهای سیاسی را آفت بزرگی برای نظام و منافع ملی دانست و گفت: گروه‌ها و جریان‌های سیاسی باید در راستای منافع ملی و اهداف نظام اسلامی ایران قدم بردارند.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۸:۰۴
وچود بیش از ۵۵ هزار جلد کتاب در کتابخانه دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان حوزه/ مجموعه کتابخانه های دفتر شامل ۵۵ هزار جلد کتاب فارسی وعربی، یک هزار و ۲۰۰ جلد کتاب لاتین و ۷۰۰ جلد پایان نامه است و با هدف خدمات رسانی به طلاب، محققین و پژوهشگران، به عنوان یک ضرورت مهم راه اندازی شده است.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۴:۲۹
به میزبانی دانشگاه اصفهان: همایش « وحدت حوزه و دانشگاه» در اصفهان برگزار می شود حوزه/ مدیر روابط عمومی حوزه علمیه اصفهان از برگزاری همایش « وحدت حوزه و دانشگاه» به مناسبت سالروز شهادت آیت الله دكتر مفتح، به میزبانی دانشگاه اصفهان خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۱:۰۱
استاد حوزه در جمع بانوان طلبه: برخی افراد بیشتر از خدا برای آبروی خود ارزش قائل اند حوزه/ حجت الاسلام محمودی گفت: کسی که تبعیت از قرآن و امام نداشته و در نهان از خدا نترسد، انذار پذیر نیست، این افراد ترس از آبرو دارند نه ترس از خدا، جایی که آبرویش در خطر نیست و هیچ فشاری بر روی او نیست، خلاف دستورات خدا عمل می کند.
۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۱۰:۵۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس