*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ \ الأحد ٤ جمادى الأولى ١٤٣٩ \ Sunday, January 21, 2018
مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ اصفهان: کرسی های آزاد اندیشی مقدمه ای برای تحقیق و پژوهش است مسئول دبیرخانه کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی حوزه‌ علمیه اصفهان گفت: کرسی های آزاد اندیشی مقدمه ای برای یک پژوهش و تحقیق است و مهم ترین امتیاز کرسی این است که شرکت کنندگان در آن به همه نکات یک موضوع مسلط می شوند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۲۴
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان: تدبر و فهم قرآن بر حفظ آن اولویت دارد عضو مجلس خبرگان رهبری در بیان اهمیت حفظ قرآن افزود: امام صادق (علیه السلام) از قول رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمودند: " ان احق الناس بالتخشع فی السّر والعلانیه لحامل القرآن"، شایسته ترین کس برای خضوع و خشوع در برابر خدا، در آشکار و نهان، حامل قرآن است.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۳:۲۰
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان: بی توجهی به پژوهش «موت علمی است/ تفقه در دین به معنای حفظ کردن مطالب نیست حوزه/ حجت الاسلام جلالی گفت: در حوزه علمیه و مفاهیم دینی و حوزوی، میان محقق و یک متتبع تمیز وجود دارد، فردی محقق است که دارای مکتب و نظریه باشد و در امر درک مفاهیم یک ابتکار و نوآوری کند ولی متتبع صرف به جمع اوری و بررسی آثار بدون ابتکار می پردازد.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۱۲:۰۷
به امامت آیت الله مهدوی: نماز طلب باران در اصفهان برگزار می شود حوزه/ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از برگزار نماز طلب باران به امامت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی، روز جمعه ۲۴ آذرماه، در اصفهان خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۲۶
معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان: از مدیر آموزش محور نمی توان انتظار تربیت طلبه پژوهش محور داشت سهرابی گفت: برای پژوهش محور شدن طلاب اساتید ومدیران نقش عمده ای را خواهند داشت واین در صورتی است که اساتید ومدیران خود به جایگاه پژوهش واقف باشند در غیر این صورت از استاد و مدیر آموزش محور نمی توان انتظار داشت که طلبه پژوهش محور تربیت کند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۳:۲۶
به همت موسسه پژوهشی دارالاعلام لمدرسة اهل البیت(ع): همایش «تربیت دینی پویا، رهایی از تحجر و تجدد» در اصفهان برگزار شد حوزه/ ۱۲۰ نفر از مدیران مدارس متوسطه منطقه بلوچستان، در قالب دومین همایش «تربیت دینی پویا، رهایی از تحجر و تجدد»، با شرکت در برنامه‌های آموزشی و استفاده از اساتید مطرح این عرصه، در کارگروه‌ هایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۰۱
آیت الله ناصری: دین تقلیدی به درد نمی خورد/ بعضی‌ها پولی می‌گیرند و دینشان را می‌فروشند! حوزه/ استاد اخلاق حوزه علمیه گفت: عقيده‌اي که تقلیدی است، اگر شکی برايش پيش بیاید، در آن مي‌ماند و رها می‌کند، آن كسي هم ‌که دينداريش با دلیل و برهان باشد، اگر كسي درباره اعتقاداتش تشکیکی كند، باز ممكن است، بماند.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۶:۲۴
استاد حوزه علمیه اصفهان: صرف قرآن خواندن کافی نیست حوزه/ حجت الاسلام حق شناس گفت: ایمان یک مثلث است که سه ضلع زبان، قلب و جوارح را در بردارد، به طوری که با زبان اعتراف می کنیم، با قلب اعتقاد پیدا می کنیم و با جوارح در این راستا عمل می کنیم.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۱۵:۱۷
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران اصفهان خبر داد: برپایی غرفه ی حوزه خواهران اصفهان در نمایشگاه بین المللی دستاوردهای علمی حوزه/ سهرابی گفت :در راستای ارج گذاری به تلاش های اساتید و طلاب پژوهشگر و با هدف ارائه و معرفی دستاوردهای پژوهشی طلاب و اساتید حوزه های علمیه خواهران استان اقدام به برپایی غرفه ای در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی دستاوردهای علمی، پژوهشی کرده ایم.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۲:۴۷
مسئول پژوهش حوزه علمیه اصفهان خبر داد: هفتمین حضور حوزه اصفهان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری حوزه/ حجت الاسلام ترابی گفت: معاونت آموزش و پژوهش حوزه علمیه اصفهان با همکاری نهادهای حوزوی تخصصی با هدف برقراری ارتباط سازنده میان پژوهشگران با دستگاه‌های متولی امر پژوهش و معرفی توانمندی علمی و پژوهشی حوزه به جامعه علمی، در سیزدهمین نمایشگاه فناوری و پژوهش اصفهان حضور یافته است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۲:۰۰
سلسله نشست ها و کارگاه های پژوهشی در اصفهان برگزار می شود حوزه/ مدیر مدرسه علمیه جده بزرگ از برگزاری سلسله نشست ها و کارگاه های پژوهشی تخصصی برای طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان به میزبانی مدرسه علمیه جده بزرگ خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۱:۲۸
استاد حوزه علمیه اصفهان: انس با قرآن در سایه سار ولایت اثرگذاری دارد حوزه/حجت الاسلام شجاعت گفت: این که در لیلة القدر، قرآن بر سر می گذاردند یعنی در سایه سار ولایت قرار داریم، قرآن برای ثواب بردن و تجارت کردن نیست، بلکه هر کجا که باشیم از رشد و نورش بهره ببریم.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۱:۱۴
کارشناس مسائل سیاسی: تفکر داعشی هنوز باقی است/ آمریکا و اروپا نمی خواهند جمهوری اسلامی پا بر جا باشد حوزه/ حجت الاسلام پیراسته گفت:گرچه حاکمیت آنها در منطقه از بین رفت، اما تفکر داعش هنوز باقی است و وجود تفکر داعشی از حضور فیزیکی این گروه تروریستی خطرناک تر است.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۰:۵۸
عضو خبرگان رهبری مطرح کرد: دو جا که نباید سخن گفت حوزه/ آیت الله مهدوی گفت: کلام مانند دواء است که کم آن نافع است و زیاد آن قاتل است، دو چیز را هر گز نگویید، نخست چیزی که نمی‌دانید و سپس چیزی که عمل نمی‌کنید، البته در امر به معروف و نهی از منکر ولو شخص عمل نکند، واجب است تذکر بدهد
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۶:۲۳
روش های رفع استرس و اضطراب در روز امتحان حوزه/ برای موفقیت در امتحان باید روش مطالعه را پیدا کنیم و ببینیم جزو کدام دسته از افراد هستیم سمعی یا بصری یا لمسی، مطالعه صحیح زمان مطالعه را کاهش و میزان یادگیری را افزایش می دهد و مدت زمان به خاطرسپاری مطالب را زیاد می کند.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۵:۱۳
در نشست بانوان طلبه بسیجی مطرح شد: حوزه علمیه نمی تواند کاری به سیاست نداشته باشد حوزه/ حجت الاسلام احمدی گفت: نباید حوزه علمیه ای داشته باشیم که کاری به مسائل سیاسی نداشته باشد، اسلام برای غذا خوردن، لباس پوشیدن و سایر کارهای ما برنامه دارد چطور ممکن است برای سیاست و حکومت ما برنامه نداشته باشد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۵:۱۲
با حضور روحانیون و مردم شهرستان خوانسار؛ مراسم چهلم ارتحال آیت الله شریفی خوانساری برگزار شد حوزه/ مراسم چهلمین روز ارتحال آیت الله حاج شیخ غلامعلی شریفی خوانساری، با حضور علما، روحانیون و اقشار مختلف مردم، در شهرستان خوانسار برگزار شد.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۱:۵۷
امام جمعه خمینی شهر: دولت چهره صحیح شیعه و اسلام را از طریق دیپلماسی به دنیا بشناساند حوزه/ حجت الاسلام رحیمی پیرامون اینکه دیپلماسی وحدت می تواند به عنوان راهکاری در شرایط فعلی با توجه به موج اسلام هراسی و شرایط بحرانی کشورهای همسایه و وضعیت منطقه باشد، گفت: دولت باید چهره صحیح شیعه و اسلام را از طریق دیپلماسی به دنیا بشناساند.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۱۱:۱۳
کارشناس دینی : ساختار حکومتی امام زمان (عج) همانند سیره و روش پیامبر (ص) است حوزه/حجت الاسلام میرباقری گفت: پیامبر(ص) فرمودند، هرکس مهدی(عج) را اطاعت کند، مرا اطاعت کرده و عصر غیبت دوران تبعیت از ولایت است.
۱۳۹۶/۹/۱۸ - ۰۹:۱۷
آیت الله مقتدایی در جمع ائمه جماعات اصفهان: نابودی داعش پیروزی بر استکبار جهانی بود/ انتقاد از عدم آذین‌بندی شهرها در ایام میلاد پیامبر(ص) حوزه/ رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران با انتقاد از عدم آذین‌بندی شهر اصفهان به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص)، گفت: شب ولادت رسول الله(ص) از شهر قم به اصفهان آمدم، اما از عدم آذین‌بندی و تبلیغات لازم برای میلاد نبی مکرم اسلام(ص) متأثر شدم
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۱۶:۳۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس