*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
عضو جامعه مدرسین حوزه: فقه اسلامی فقه زنده، متحرک و جریان ساز است حوزه/ عضو جامعه مدرسین حوزه با تاکید بر این که فقه اسلامی فقه زنده، متحرک و جریان ساز است، گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی یکی از دستاورد های فقه پیشرفت اهل بیت است.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۳:۵۷
رئیس پژوهشگاه فقه نظام: راه اندازی گروه فقه پیشرقت در پژوهشگاه فقه نظام رئیس پژوهشگاه فقه نظام گفت: آنچه امروز به شدت نیاز داریم نگاه درجه دوم به فقه است تا بتوانیم فقهمان را متناسب با نیاز های امروز ساماندهی کنیم.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۳:۵۷
در دیدارهای جداگانه با مسئولان روزنامه ها مطرح شد؛ جای خالی خدمات اجتماعی روحانیت در رسانه ها حوزه / در دیدار سردبیر خبرگزاری حوزه با مسئولان تعدادی از روزنامه های کشور مطرح شد: روحانیت بر اساس رسالت ذاتی خودش به فعالیت علمی، تبلیغی و اجتماعی اشتغال دارد و تمام این فعالیتها بدون هیچ توقعی انجام می شود اما شایسته است که رسانه ها نیز بر اساس رسالت ذاتی خودشان و در راستای اطلاع رسانی و شفاف سازی برای مخاطبان، به انعکاس این فعالیت ها بپردازند زیرا هم اینک جای خالی خدمات اجتماعی روحانیت در رسانه ها حس می شود.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۲:۵۳
معاون علمی نمایشگاه بین المللی قرآن: نتوانسته ایم میان هنر و تولیدات حوزه پیوند برقرار کنیم حوزه/حجت الاسلام خسروی خاطرنشان کرد: در حوزه در زمینه قرآن کارهای بسیار خوبی صورت می گیرد و باید نوآوری ها به شکل هنری عرضه شود.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۱:۱۴
در نشست علمی «تصویر پیامبر در قرآن کریم» عنوان شد؛ تحلیل مجادلات پیامبر(ص) با خدا در قرآن/ پیامبر(ص) برای روشنایی جهان آمده بود حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در نشست «تصویر پیامبر(ص) در قرآن کریم» عنوان کرد: مطالعه مجادلات پیامبر(ص) با خدا ضمن روشن شدن تصویر پیامبر در قرآن کمک خواهد کرد تا بخش‌های ناگفته زیادی درباره گفتمان اصلی قرآن در حوزه پیامبری و هدایت را آشکار شود.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۵۲
مدیر جامعه الزهرا(س) در غرفه خبرگزاری حوزه: غرب در آستانه فروپاشی خانواده هاست/ حوزه های علمیه به مهارت عرضه توجه شایسته نکرده اند حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین مدنی در بازدید از غرفه خبرگزاری حوزه در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن، گفت: ما همان گونه که محتوای فاخر نیاز داریم مهارت عرضه را نیز به صورت فاخر نیاز داریم و این رویکرد را جزو مسائلی اصلی خودمان در جامعه الزهرا(س) قرار داده ایم.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۴۷
عضو جامعه مدرسین حوزه: فعالیت بخش حوزوی نمایشگاه قرآن نشان از بالنده بودن حوزه های علمیه دارد عضو خبرگان رهبری، گفت: فعالیت بخش حوزوی نمایشگاه قرآن نشان از آن دارد که حوزه علمیه همچنان زنده، بالنده و جریان ساز است.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۴۶
توسط بنیاد انصار القرآن اجرا می شود؛ پویش مردمی حمایت از تربیت قرآنی کودکان مناطق محروم/ تربیت ۶۰۰ کودک با حمایت ۲ هزار حامی حوزه/ متصدی غرفه بنیاد انصارالقرآن در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن، تهران، کرمان، خوزستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد را استان های برگزار شده طرح پویش مردمی حمایت از تربیت قرآنی کودکان و نوجوانان مناطق محروم برشمرد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۷
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی: درباره بودجه حوزه های علمیه بی انصافی کردند حوزه/ کبیری با تاکید بر این که مخدوش کردن ذهنیات مردم نسبت به حوزه های علمیه و نهادهای فرهنگی کار درستی نیست، گفت: متأسفانه بودجه نهادهای فرهنگی و حوزه های علمیه در رسانه ها بالا و پایین و گاهی اغوا کننده مطرح می شد و این بی انصافی است.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۷
نگاهی به غرفه قرآنکده توانمندان؛ قول هایی که داده شد ولی اجرایی نشد/ نمایشگاه قرآن حتی یک ویلچر برای معلولین و سالمندان ندارد حوزه/ مروّتی گفت: به دلیل تند بودن شیب ورودی شبستان تردد برای افراد ویلچری و معلولینی که از عصا استفاده می کنند بسیار سخت است و متأسفانه مصلای تهران با این عظمت یک ویلچر برای استفاده معلولین و سالمندان ندارد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۷
در نمایشگاه قرآن صورت می گیرد؛ رونمایی از ۸ عنوان کتاب در موضوع امام رضا(ع) و عترت حوزه/ مراسم رونمایی از ۸ عنوان کتاب در موضوع امام رضا(ع) و عترت در نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار می شود.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۰:۲۶
در بیست و ششمین نمایشگاه قران برگزار شد؛ تحلیل نحوه استفاده قرآن، روایات و کتب مرتبط با اعجاز از واژه معجزه حوزه/ نشست علمی با عنوان «تحلیل نحوه استفاده قرآن، روایات و کتب مرتبط با اعجاز از واژه معجزه» در بخش حوزوی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۰۹:۴۴
در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن؛ کتاب«ماهیت و الزامات فقه پیشرفت» رونمایی شد مراسم رونمایی از کتاب « ماهیت و الزامات فقه پیشرفت » با حضور آیت الله کعبی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۰۹:۴۲
نگاهی به برنامه های مؤسسه تدبر در قرآن و سیره در نمایشگاه قرآن حجت الاسلام عزیزان گفت: مؤسسه تدبر در قرآن و سیره اهل بیت(ع) در سه حوزه تدبر در قرآن، تدبر در سیره ائمه اطهار(ع) و تدبر موضوعی فعالیت می کند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۲:۰۸
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی: فعالیت های قرآنی حوزه از نگاه درون حوزوی به فعالیت های برون حوزوی تبدیل شود حوزه/ رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی،گفت: فعالیت های قرآنی حوزه از نگاه درون حوزوی باید تبدیل شود به فعالیت های اثر گذار برون حوزوی.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۲:۰۸
مدیر فناوری و اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی مطرح کرد: نرم افزار قرآن پژوهان با ارائه ۳ هزار کتاب علوم اسلامی به چهار زبان حوزه/ مدیر فناوری و اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که نرم افزار قرآن پژوهان یک نرم افزار کتاب خوان است، تصریح کرد: در این اپلیکیشن بیش از ۳ هزار کتاب از ۵۰ ناشر برجسته علوم اسلامی به صورت الکترونیکی تهیه و بارگذاری شد.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۲:۰۸
استاد انصاریان: نعمت‌ها درهای بهشت یا جهنم را برای شما باز می‌کنند حوزه/ نعمتی را که خداوند به انسان عنایت می‌کند به آدم نمی‌چسباند، اگر اراده کند با یک اتفاق همه را از انسان می گیرد. خداوند نعمت را به ما داده تا با این نعمت کار کنیم و قیامت هشت در بهشت را به روی ما باز کند. اگر اشتباه کار کنیم قیامت هفت در جهنم را باز می‌کنند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۱:۴۶
نگاهی به عملکرد نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی؛ از برگزاری ۳ هزار جلسه در کشور تا اجرا در ۳۳ کشور جهان/ حرکتی ۱۰۰ درصد خودجوش و مردمی حوزه/ مسئول غرفه نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی با بیان این که در حال حاضر در کشور ۳ هزار جلسه از این طرح برگزار می شود، گفت: افزون بر ایران، این طرح در ۳۳ کشور جهان نیز اجرا می شود.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۱:۱۷
معاون پژوهش مؤسسه نور المجتبی: راه اندازی سامانه آموزشی مجازی قرآن به ۱۴ زبان/ برگزاری دوره های مجازی برای ۸ هزار و ۵۰۰ قرآن پژوه حوزه/ مسئول غرفه مؤسسه نور المجتبی(ع) گفت: دروس مؤسسه با حضور اساتید به نام حوزه و دانشگاه عرضه می شود و تاکنون نیز برای بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ دانشجو و قرآن پژوه این دروس برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۰:۵۶
نگاهی به عملکرد بنیاد بین المللی اسراء در نمایشگاه قرآن/ آموزش «روزی حلال» به مردم حوزه/ حجت الاسلام رهبرپور یکی از محورهای فعالیت بنیاد اسراء در نمایشگاه بین المللی قرآن را جشنواره علمی ملکوت دانست و گفت: این جشنواره هر ساله توسط بنیاد اسراء حول محور یک موضوع برگزار می شود.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۰۷:۱۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس