*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ \ ۵ شوال ۱۴۳۹ \ Wednesday, June 20, 2018
استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد : تولیدات علمی حوزه در جامعه کمرنگ است حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: متأسفانه مردم از تولیدات حوزه محروم هستند و راهکار این است که مقداری به تفسیر قرآن بیشتر بهاء دهیم. چون تفسیر قرآن است که می تواند منبع دیگر علوم باشد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۴۴
تبلیغ هنری یا هنر تبلیغی! استقبال کودکان و نوجوانان از برنامه های جذاب «عمو آخوندها» حوزه/ روحانیون خوش ذوق عضو گروه فرهنگی، هنری و تبلیغی دین و هنر با عنوان «عمو آخوندها»، در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، معارف دینی را در قالب بازی، مسابقه، قصه گویی قرآنی و هنر و خلاقیت به کودکان و نوجوانان آموزش می دهند
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۲۱
استاد انصاریان تبیین کرد: پاداش شنونده معارف الهی حوزه/ مفسر قرآن و نهج البلاغه درباره رحمت ویژه الهی نسبت به شنوندگان معارف الهی، گفت: برخی برای رفتن به مسجد و نشستن پای منبر کوتاهی و بی‌حوصلگی می‌کنند و برخی هم با اصل مسجد و منبر مخالفند، ولی هر دو گروه نمی‌دانند چه رحمت الهی را از دست می‌دهند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۱۹
سخنگوی مدیر حوزه های علمیه: تولیدات دینی در قالب های هنری و رسانه ای عرضه شود/ مهجوریت قرآن در رسانه های دینی حوزه/ سخنگوی مدیر حوزه های علمیه با تأکید بر این که محور رسانه های دینی باید قرآن باشد، گفت: متأسفانه رسانه های دینی، رسانه ملی و شبکه های اجتماعی نسبت به عرضه معارف قرآن کم کاری کرده اند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۱۸
مسئول غرفه ۱۰۳ ترجمه فارسی قرآن کریم عنوان کرد: استقبال مردم از ترجمه قرآن آیت الله العظمی مکارم و استاد انصاریان حوزه/ قربانی درباره استقبال مردم از ترجمه های ارائه شده در نمایشگاه قرآن بیان داشت: ترجمه حضرت آیت الله مکارم شیرازی، استاد انصاریان، مرحوم قمشه ای و حدادعادل مورد استقبال قرار می گیرد.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۰:۰۲
رمضان؛ فرصت گران‌بها و استثنایی خودسازی و خداشناسی حوزه/ ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی نفس است و این ماه یک فرصت گران‌بها و استثنایی برای خودسازی و خداشناسی است.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۰۷:۱۵
مسئول غرفه جامعه الزهرا(س) در نمایشگاه قرآن خواستار شد: ارائه راهکارهای عملی زندگی قرآنی در نمایشگاه قرآن حوزه/ مسئول غرفه جامعه الزهرا(س) در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: نمایشگاه قرآن باید به سمتی پیش برود که بتواند قرآن را در زندگی افراد پیاده کند، به طوری که کسی ۴ ساعت از نمایشگاه بازدید می کند با دست پر برود و راهکارهای عملی زندگی قرآنی را از غرفه ها بگیرد.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۸:۳۲
در نشست «عزم ملی از منظر قرآن بر اساس دیدگاه های رهبری» مطرح شد؛ جنگ نسل چهارم جنگ اراده ها است/ عزم ملی رمز پیروزی است حوزه/ نشست«عزم ملی از منظر قرآن بر اساس دیدگاه های مقام معظم رهبری» در بخش حوزوی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن تهران برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۷:۱۰
رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی: جریانی درصدد تحریف راه امام (ره) است/ نباید اعتراضات ساده صنفی را امنیتی جلوه داد حوزه/ رئیس قوه قضاییه با تأکید بر ضرورت حل مشکلات صنفی اقشار مختلف توسط مسئولان، گفت: نیروهای انتظامی و امنیتی باید بین اعتراضات موجه یک صنف و موج‌سواری دشمنان، مرزگذاری کنند و نباید اجازه داد مشکلات صنفی تبدیل به معضلات امنیتی شود.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۵:۵۴
در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم؛ آثار جدید پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن رونمایی شد حوزه/ از آثار جدید پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن رونمایی شد.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۵:۳۶
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران: انقلاب اسلامی برخلاف سایر انقلاب‌های دنیا، زنده و پویا است/ ویژگی های پاسدار در تراز انقلاب حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان انقلابی گفتمان ساز یاد کرد و گفت: این انقلاب الهام‌بخش برخلاف سایر انقلاب‌های دنیا، زنده و پویا است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۵:۲۱
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی: مراکز حوزوی سال آینده قوی تر در نمایشگاه قرآن حضور یابند حوزه/دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، گفت: در بازدیدی که از بخش حوزوی نمایشگاه قرآن داشتم شاهد تلاش و فعالیت بسیار خوب مراکز و مؤسسات حوزوی بودم هرچند می شود انتظار داشت تا برای سال آینده با قدرت بیشتری حضور یابند.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۴:۲۸
رئیس پژوهشگاه فقه نظام: بخش حوزوی نمایشگاه قرآن از غنای لازم برخوردار است حوزه/رئیس پژوهشگاه فقه نظام، گفت: بخش حوزوی نمایشگاه بین المللی قرآن غنای لازم را دارد و آن توقعی که از حوزه به لحاظ محتوایی و عمق علمی فعالیت ها داشتیم، دیده می شود.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۴:۰۳
در نشست تخصصی نمایشگاه بین المللی قرآن بررسی شد؛ رویکرد‌ها و گونه‌های معناشناسی قرآن کریم حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی با اشاره به گونه ساخت‌گرایی در حوزه مطالعات معناشناسی قرآنی گفت: اگر می‌خواهیم هر کدام از مشتقات و ریشه‌های یک واژه را استخراج کنیم، ابتدا باید تمام کاربرد‌های ریشه را احصاء کنیم و سپس روابط مفهومی واژه‌ها را استخراج کنیم.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۰۹
استاد انصاریان تبیین کرد: راه های رسیدن به «رحمت الهی» حوزه/ محقق، مفسر، مترجم و پژوهشگر علوم و معارف قرآنی درباره رحمت ویژه الهی نسبت به شنوندگان معارف الهی، گفت: این رحمت پروردگار بعد از ایمان و عمل به انسان عنایت می‌شود، برخی برای رفتن به مسجد و نشستن پای منبر کوتاهی و بی‌حوصلگی می‌کنند و برخی هم با اصل مسجد و منبر مخالفند، ولی هر دو گروه نمی‌دانند چه رحمت الهی را از دست می‌دهند.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۰۷
در نمایشگاه بین المللی قرآن صورت گرفت؛ رونمایی از ۸ عنوان کتاب عترتی حوزه/ نشست علمی «جایگاه قرآن و عترت در چشم انداز علمی آستان قدس رضوی» یکشنبه شب در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۰۵
مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش: تنها رقابتی که هیچ بازنده ای ندارد مسابقات قرآنی است حوزه/ مشاور قرآنی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت قرآن در زندگی گفت که تنها مسابقه‌ای که هیچ بازنده‌ای در آن وجود ندارد مسابقات قرآن است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۰۴
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد: جریان سازی علمی، فکری، فرهنگی و هنری نمایشگاه قرآن حوزه/ فقهی زاده با بیان این که قرآن می تواند بهترین دیپلماسی را برای ایجاد وحدت میان مسلمانان ایفا کند، گفت: قرآن کریم میراث مشترک مسلمانان در جهان اسلام است.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۰:۰۶
آیت الله تسخیری: ظرفیت های قرآنی جمهوری اسلامی به دنیا معرفی شود حوزه/ دبیرکل سابق مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی قرآن را دوای هر درد و مشکلی دانست و گفت: اگر بخواهیم قرآنی باشیم باید از قرآن برای حل مشکلات بهره ببریم.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۰:۰۱
دبیر بخش بین الملل نمایشگاه بین المللی قرآن: فعالیت های بین المللی نهادهای جمهوری اسلامی یکپارچه سازی شود حوزه/ واعظی تصریح کرد: ظرفیت های قرآنی جمهوری اسلامی ایران در زمینه نیروی انسانی، فرهنگی و... بی نظیر است. عرصه بین الملل نیازمند آن است که ما دست آن ها را بگیریم.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۰:۰۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس