*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٢٩ رجب ١٤٣٨ \ Wednesday, April 26, 2017
حجت الاسلام حسینی در گفت وگو با حوزه: ورود جهادی به عرصه تولید علم از ویژگی‌های حوزه انقلابی است حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران، با بیان این که حوزه انقلابی، در تحقق اهداف نظام اسلامی حرکت می‌کند، گفت: حوزه انقلابی، ظرفیت عظیم فقه را برای پاسخ به مسائل مورد نیاز جامعه بکار می گیرد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۰۹:۴۱
حجت‌الاسلام ارکیان در گفتگو با حوزه مطرح کرد: معنا و جایگاه حکمت در اندیشه خواجه نصیرالدین طوسی حوزه/ خواجه نصیر ازجمله بزرگان فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی است که جایگاه بسیار بزرگی در احیای تمدن اسلامی در بحرانی ترین شرایط تاریخی ایران و اسلام دارد، البته خواجه منتقدانی هم دارد و او را به خاطر حضور در دربار حاکمان جور شماتت می‌کنند. به هر حال تلاش‌های خواجه به غیر از فعالیت در عرصه سیاست و فرهنگ، در علم، فلسفه و کلام از او شخصیت یگانه‌ای ساخته است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۳:۴۶
رئیس جمهور در اختتامیه کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین: جامعه جهانی در مقابل فلسطینی ها شرمسار است / پایان اشغال فلسطین تنها راه برقراری صلح در منطقه است حوزه/ رئیس‌جمهور با بیان اینکه فلسطین مشکل یک قوم یا یک ملت نیست، گفت: برقراری صلح عادلانه و فراگیر در خاورمیانه، جز از طریق پایان دادن به اشغال فلسطین، احقاق حقوق کامل این ملت و تشکیل دولت یکپارچه فلسطینی به پایتختی قدس با حضور همه ساکنان اصلی آن، اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی حاصل نمی‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۸:۳۴
حجت الاسلام والمسلمین خسرو پناه: فقه توانایی تطبیق با همه زمان ها را دارد/ پشتیبانی از نظام به معنای نادیده گرفتن ضعف ها نیست حوزه/ رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت:حوزه ای که امام (ره) در منشور روحانیت در نظر دارد، حوزه ای است که برای اداره جامعه و مسائل روز حرف برای گفتن داشته باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۷:۲۱
رجبی دوانی در همایش اقتصاد مقاومتی: سابقه علمای شیعه در مقابله با تحریم ها درخشان است حوزه / در طول تاریخ شاهدیم که تنها علمای شیعه با ایجاد رویکرد مقابله به مثل، توانستند از تحریم ها و شرایط دشوار اقتصادی ملت را عبور دهند و یکی از همین نمونه ها علمای فارس بودند که با تحریم کمپانی های انگلیسی، شرایط رونق اقتصادی را به کشور باز گردانند.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۵:۵۹
حجت الاسلام و المسلمین حسینی مازندرانی: کمک به نیازمندان مصداق عبادت است حوزه/ تولیت مدرسه علمیه امام حسین(ع) شهر ری، گفت: نعمت امنیت کشور همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مرهون ایثار و جانفشانی مدافعان حرم است.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۵:۵۳
معاون پژوهشی دانشگاه امام صادق(ع): ساختار اقتصاد کشور همسو با انقلاب نیست حوزه / عضو شورای علمی همایش ملی اقتصاد مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد گفت: آنچه موجب شکنندگی و آسیب اقتصاد ما می تواند باشد بی روح بودن رفتارها، ساختارها و نهادهای اقتصادی کشور است.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۵:۵۰
استاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره): اقتصاد مقاومتی مبنای قرآنی و فقهی دارد/ نگاه به بیرون، اشتباه استراتژیک است حوزه / برخی از مولفه های اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری مطرح کرده اند، به صراحت در متون علمای شیعه مطرح شده است از جمله استفاده از کالاهای داخلی و پرهیز از استفاده از کالاهای خارجی، ایجاد کارآفرینی، مردمی کردن اقتصاد، ممانعت از خروج سرمایه های داخلی و اصلاح الگوی مصرف بر اساس قناعت.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۵:۴۴
کارشناس علوم اقتصادی : تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاش حوزه و دانشگاه است حوزه / رئیس همایش اقتصاد مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد گفت: برای فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی باید رشته های مختلف علوم انسانی را به دانشگاه و حوزه وارد کنیم.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۳:۲۶
دبیر علمی همایش اقتصاد مقاومتی: اقتصاد مقاومتی تمنای ۲۰۰ ساله ملت ایران است حوزه / طبق سابقه تاریخی ایران، دولت های غربی، همیشه قصد نفوذ و ایجاد تضعیف در جامعه ایران را داشته و دارند و هیچ گاه موافق استقلال و قوام ساختارهای سیاسی و اقتصادی و اجتماعی ایران نبودند، بر این اساس اقتصاد مقاومتی تمنای ۲۰۰ ساله ملت ایران است.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۳:۲۶
حجت الاسلام والمسلمین ذوعلم: تمدن اسلامی توحید‌بنیان، فرهنگ ‌گرا و پیشرفت ‌گراست/ تمدن نوین اسلامی چشم انداز انقلاب اسلامی است حوزه/ رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: اگر تمدن غرب بر جنبه علمی و فن آوری تاکید دارد تاکید ما بر پیشرفت مادی و معنوی است، لذا تمدن نوین اسلامی فضایی توحیدبنیان، فرهنگ گرا و پیشرفت گراست.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۱:۱۳
پاسخ علمی استاد دانشگاه شریف به ادعاهای سروش: هیچ شباهتی بین هفت آسمان قرآن با فرضیه بطلمیوسی وجود ندارد/ برداشت های خودسرانه سروش از مفاهیم قرآنی حوزه/ آیا اصولاً شباهتی بین هفت آسمان قرآنی و افلاک بطلمیوسی موجود است یا نه؟ پاسخ این سؤال منفی است، زیرا افلاک در هیئت بطلیموسی نُه عددند که عبارتند از فلک ماه، فلک عطارد، فلک زهره، فلک خورشید، فلک مریخ، فلک مشتری، فلک زحل و سرانجام فلک ثوابت. در حالی که قرآن از هفت آسمان سخن به میان آورده است.
۱۳۹۵/۱۲/۴ - ۱۰:۵۰
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی: ظهور گروه‌های تروریستی حاصل تفکر اسلام آمریکایی است/ مرجعیت واحد نقش محوری در انسجام و وحدت مردم دارد حوزه/ رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلم "ارزشی یتیم خانه ایران" تصریح کرد: کارگردان فیلم واقعیت تلخ عدم انسجام بین علماء دین در مواجهه با وقایع جنگ جهانی اول را به خوبی نشان داده و علت این عدم انسجام، نبود مرجعیت واحد بود، البته مرجعیت نه به معنای فتوا دادن، بلکه به معنای محور بودن.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۲۳:۱۰
دبیر جشنواره روحانیت در قاب سینما: روحانیت انقلابی مرجع فکری سینماگران باشد حوزه/ حجت‌الاسلام علی سرلک گفت: یک روحانی اصیل و انقلابی، آن روحانی است که طبق بیان حضرت امام(ره) یک شاخصه مهم دارد و آن این که جریان استکبار از او بدگویی کند، و او مغضوب جریان رسانه‌ای آن‌ها باشد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۲۳:۱۰
با حضور طلاب کارشناس سینما؛ نقش روحانیت در فیلم یتیم خانه ایران بررسی شد حوزه/ نشست تخصصی با هدف "بازخوانی منشور روحانیت امام خمینی(ره)" به همت جمعیت طلاب انقلاب اسلامی، سازمان بسیج طلاب، و خانه رسانه طلاب، شامگاه روز سه‌شنبه در مجتمع شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۲۳:۰۱
به همت معاونت آموزش حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران؛ دوره تخصصی مکالمه عربی برای طلاب تهرانی برگزار می شود حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه امام رضا(ع) تهران از برگزاری «دوره تخصصی مکالمه عربی» در این حوزه خبر داد و گفت: در پایان این دوره تخصصی، مدارک معتبر به طلاب شرکت کننده در دوره اعطاء خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۲۱:۵۵
فردا در مرکز همایش های صدا و سیما؛ همایش «اقتصاد ملی مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد» برگزار می شود حوزه / همایش ملی «اقتصاد ملی مقاومتی؛ پیوند فرهنگ، سیاست و اقتصاد»، فردا چهارم اسفندماه در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۵:۰۵
با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی؛ رونمایی از تمبر یادبود حمایت از انتفاضه فلسطین حوزه/ تمبر یادبود ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مردم فلسطین، با حضور دکتر لاریجانی و برخی از مقامات کشورهای اسلامی، رونمایی شد.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۴:۵۸
با حضور اساتید حوزه: همایش امامت از دیدگاه عارفان و بزرگان برگزار می شود حوزه / به مناسبت بزرگداشت روز حکیم خواجه نصیرالدین طوسی،همایش امامت از منظر و دیدگاه عارفان و بزرگان برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۴:۵۱
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان : جامعه با آئین نامه‌ها و قوانین غیردقیق اداره می شود حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان گفت: علت اینکه دیر به دولت اسلامی رسیده ایم و یا به تعبیری هنوز نرسیده ایم از کمبود مضامین اخلاقی و کمبود افراد خوب نیست از کمبود بصیرت هم نیست، مشکل این است که ساختارها را معقول نکرده ایم و ساختارهای غلطی را اضافه کرده ایم.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۵۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس