*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ \ ۳ شوال ۱۴۳۹ \ Monday, June 18, 2018
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری: احترام به والدین در طول عمر انسان تاثیر گذار است حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: هر کاری نيکی به خصوص احترام به پدر و مادر در طول عمر انسان با اهميت می باشد ،چرا که انسان بايد به درک اين موضع برسد که احترام به والدين تأثيرات به سزايی در زندگی انسان خواهد گذاشت .
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۵:۵۳
در نشست ائمه جماعات مساجد قزوین تبیین شد؛ آثار دل بستن به خدای متعال حوزه/ امیدواری به رحمت خداوند به این معنا است که هیچ یک از اسباب و علل ظاهری و مادی را مستقل از خداوند نبینیم و خواسته و اراده خداوند را بالاتر از همه آنها بدانیم با چنین اعتقادی به این نتیجه می‌رسیم که از غیر خدا هیچ کاری برنمی‌آید و همه امور مادی و معنوی به دست خالق متعال است.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۵:۵۲
در نشست شوراهای هیئت های مذهبی قزوین تاکید شد؛ کارکرد هیئت های مذهبی در مسیر کاهش ‌آسیب‌های اجتماعی باشد رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهر ستان قزوین گفت: باید امروز هیات های مذهبی خود را به روز کنند ،چرا که در حال حاضر اگر هیات های مذهبی خود را به روز نکنند و جایگاه خود را ارتقا ندهند، به طور قطع یک فرصت طلایی بی نظیری را که اهل بیت(ع) برای ما مهیا کرده اند، از دست می دهیم .
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۵:۱۸
استاد حوزه علمیه قزوین: سلامت اخلاقی جامعه به امر به معروف و نهی از منکر بستگی دارد حوزه/ استاد حوزه علمیه قزوین گفت: سلامت جامعه به امر به معروف و نهی از منکر بستگی دارد و به وسیله این مهم جامعه اصلاح می شود و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند همه باید نسبت به این واجب الهی احساس مسئولیت کنند.
۱۳۹۷/۳/۲۲ - ۱۴:۱۹
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری : مردم در روز قدس درس فراموش نشدنی به اجانب و بیگانگان دادند حوزه/ نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از حضور حماسی مردم در روز قدس، گفت: با توجه به گرمای هوا و لجن پراکنی رسانه های بیگانه و تاش آنها برای دلسرد کردن مردم، ولی ملت با حضور با بصیرت خود باردیگر درس فراموش نشدنی به اجانب و بیگانگان دادند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۳:۳۱
در نشست مسئولین حلقه های صالحین مدارس علمیه قزوین تاکید شد؛ طلاب آگاهی های سیاسی خود را ارتقاء دهند حوزه/ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین گفت: شهدای مدافع حرم که علیه داعش جنگیدند، دارای بصیرت بودند و هم چیز شان را دادند و ما نیز باید در پاداش آن ها و توجه به آن ها بصیرت داشته باشیم و آنان را فراموش نکنیم.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۲:۲۸
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین: طرح های «گفت‌وگوی بین نسلی» و «گفتمان ملی خانواده» اجرا می شوند حوزه/ مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: امروز اکثر کشورهای جهان در عرصه بین‌اللمل به ارزش نهاد خانواده پی‌برده‌اند و بر همین اساس وزارت کشور طرح «گفت‌وگوی بین نسلی» و «گفتمان ملی خانواده» را در دستور کار قرار داده است و مراحل اجرایی آن را دنبال می‌کند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۵۵
استاد حوزه علمیه خواهران تبیین کرد: نقش خانواده ها در جامعه سازی حوزه/ اگر خانواده وظایف اساسی خود را به طور کامل انجام دهد، جامعه حیات خود را با استحکام بیشتری ادامه خواهد داد و سیستم خانوادگی فرد را برای وارد کردن به اجتماع و سیستم اجتماعی آماده می سازد.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۲۵
در همایش عفاف و حجاب قزوین مطرح شد؛ عفت زدایی از چهره زن و مرد ایرانی در فضای مجازی حوزه/ کارشناس مسائل خانواده گفت: در سال‌های اخیر دشمن با تهاجم فرهنگی از طریق شبکه‌های مجازی، تنها حیا و پوشش را از بانوان نگرفته است، بلکه متاسفانه عفت زنان و مردان ما را مخدوش کرده است.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۱۹
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین: جوانان در ایام باقی مانده ضیافت الهی فرصت سوزی نکنند حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: یکی از نعمت های با ارزش پروردگار عالم به انسان «فرصت» است که از توصیه های مهم شریعت مقدس اسلام استفاده و بهره برداری از این فرصت هاست، بنابراین جوانان در ماه ضیافت الهی فرصت سوزی نکنند.
۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۰۹:۵۴
رئیس شورای حوزه علمیه قزوین: معرفت قرآنی زیرساخت دستیابی به سبک زندگی اسلامی است حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه باید بین «معرفت و اعتقادات قرآنی» با «اطلاعات قرآنی» تفاوت قائل شویم، گفت: معرفت و اعتقادات قرآنی سرمایه و زیرساخت زندگی بر اساس قرآن و دستیابی به سبک زندگی اسلامی است.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۶:۳۶
در نشست بررسی آسیب های اجتماعی مطرح شد؛ درک و رفع نیاز فقرا و مستمندان پیام مهم ضیافت الهی حوزه/ در پایان ماه رمضان سنت حسنه پرداخت فطریه انجام می شود و زندگی پس از این ماه، با فطریه آغاز می شود که ارتباط با نیازهای جامعه و رفع آنها دارد؛ یعنی ارتباط با فقرا و نیازمندان، درک و رفع نیاز آنها پیام ماه ضیافت الهی است.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۶:۰۴
استاد حوزه علمیه قزوین: توبه تنها به ماه رمضان منحصر نشود حوزه/ حجت الاسلام محمدحسنی گفت: قرار گرفتن در مسیر توبه از دیگر دستاوردهای ماه رمضان است ،چرا که توبه کردن و برائت از گناه تنها به ماه یا روز خاصی اختصاص ندارد، بلکه افراد باید در همه حال و همه روز بصورت قلبی از انجام گناه های هرچند کوچک نیز توبه نمایند.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۵:۵۵
مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قزوین تاکید کرد: تبیین آسیب های مواد مخدر در خطبه های نمازهای جمعه حوزه/ مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: خطر اعتیاد که متاسفانه در قالب های شیمیایی و خوراکی توسط دشمن طراحی شده، در کمین اقشار جامعه است و این مسئله نیازمند آگاهی بخشی به مردم است.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۴:۳۲
عضو شورای حوزه علمیه قزوین خواستار شد: ترویج فراگیر دین با بهره برداری از ظرفیت های فضای مجازی حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه قزوین گفت: ایجاد شبکه های اجتماعی بر مبنای فطرت الهی نیاز جامعه دینی است و امروز باید در فضای مجازی با قدرت تفکر و شناسایی توان دشمن به دنبال نهادینه کردن آرمان های انقلاب باشیم.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۴:۳۲
در نشست بصیرتی بسیج طلاب و روحانیون قزوین مطرح شد: امنیت ایران ریشه در خون شهدا دارد حوزه/ حجت الاسلام مصطفایی تصریح کرد: آسایش و امنیتی که اکنون در کشور ایران اسلامی حاکم است، ریشه در خون شهدا دارد و به برکت وجود رهبر معظم انقلاب و روح پاک شهدا پایدار است و ما باید رهرو شهدا باشیم.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۱۳:۵۹
مدیر حوزه علمیه زینبیه (س) شهرستان آبیک: ثبت نام سطح ۲ در حوزه علمیه زینبیه شهرستان آبیک آغاز شد حوزه/ مدیر حوزه علمیه زینبیه (س) شهرستان آبیک از ثبت‌نام سطح ۲ در حوزه علمیه زینبیه (س) خواهران آبیک در مقطع سطح دو (لیسانس) خبرداد.
۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۰۴:۲۰
رئیس شورای حوزه علمیه قزوین: سرگردانی انسان؛ حاصل غفلت از مرگ و یاد خداوند است حوزه/نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: مرگ فقط انسان را از دنیا به آخرت منتقل می‌کند و زشتی و زیبایی مرگ را اعمال خوب و بد ما در این دنیا مشخص می‌کند، کسانی که آخرت را قبول ندارند سرگردان هستند.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۲۰:۰۳
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان قزوین: تلاش مرکز خدمات حوزه بر گره گشایی از مشکلات طلاب است حوزه/ مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان قزوین گفت: این مرکز از ابتدای تاسیس تاکنون با حمایت و هدایت رهبر انقلاب و تلاش و جدّیت مدیران و کارکنان آن، توانسته است خدمات قابل توجهی در زمینه‌های مختلف به طلاب و روحانیون ارائه دهد.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۸:۰۱
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قزوین: نقش روحانیت در دفاع مقدس بی بدیل است حوزه/ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قزوین گفت:در دوران دفاع مقدس نقش روحانیت در جبهه ها نقشی بسیار اثرگذار وماندگاری بود وامروز هم این نقش توسط طلاب وروحانیون در عرصه های مختلف همانند دوران جنگ تحمیلی در جامعه به خوبی اجرایی می شود.
۱۳۹۷/۳/۱۹ - ۱۶:۲۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس