*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ \ ۵ ذو القعدة ۱۴۳۹ \ Thursday, July 19, 2018
عضو خبرگان رهبری در گفتگو با «حوزه»: دیدگاه های انحرافی در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد حوزه/ نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با ابراز تاسف از اینکه گاهی دیدگاه های انحرافی در زمینه وحدت حوزه و دانشگاه وجود دارد، گفت: برخی گمان می کنند که وحدت حوزه و دانشگاه به معنای یکی شدن است.
۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۰۲:۵۵
امام جمعه شاهین دژ: جدایی حوزه و دانشگاه به نفع دشمن است حوزه/ امام جامعه شاهین دژ گفت: وظیفه کلی دانشگاه تشخیص موضوعات تاثیر گذار بر سلامت جامعه و وظیفه کلی حوزویان تشخیص حکم است که در کنار یکدیگر به یک نتیجه مطلوب منتهی خواهد شد. البته متاسفانه این وحدت به صورت مناسب تحقق نیافته است و ادامه این مسیر به سود دشمنان تمام می‌شود.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۶:۳۲
جشنواره علامه حلی در ارومیه برگزار می شود حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: با توجه به برگزاری موفق جشنواره محمدبن خلیلان در سال گذشته در آذربایجان غربی، امسال جشنواره استانی علامه حلی در ارومیه برگزار می شود.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۲:۰۳
مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی: آموزش در حوزه‌ علمیه آذربایجان‌غربی به صورت پژوهش‌محور است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی با ابراز خرسندی از اینکه در حوزه علمیه خواهران استان، آموزش ها به صورت پژوهش محور پیش می رود، گفت: همچنین ساعات درسی «پژوهش» در حوزه علمیه وجود دارد و طلاب خواهر باید در پایان سطح دو، یک مقاله پژوهشی ارائه دهند.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۱۱:۳۲
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه: شعار «هر طلبه یک پژوهشگر» عملیاتی شود حوزه/ مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) ارومیه گفت: برآورد نیازهای جامعه و توجه به شیوه های جدید آموزشی نیازمند عمق بخشی به محتوای درسی در حوزه های علمیه است که البته با توجه به اقتضائات زمان این عمق بخشی باید تغییر یابد و در این مسیر حوزه های علمیه نیز نباید نسبت به سایر علوم در اغماء قرار گیرند.
۱۳۹۶/۹/۲۹ - ۰۲:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی: مقدسات قرآنی ناظر به مناسبات تعایشی با ادیان و انسان را احیا کنیم حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری، «تعارف»، «تعاشر» و «تسابق بر خیر» را سه اصل مهم تعایش دانست و گفت: برای ترویج و توسعه فرهنگ تعایش، باید سایه بلندِ قداست‌هایِ قرآنیِ دارایِ محتواهایِ مشترک با ادیان و انسان‌ها را در جهان، مستولی(غالب) کنیم.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۸:۲۶
مدیر حوزه علمیه آذربایجان غربی: علوم انسانی دانشگاه ها بر اساس خدا محوری تدوین شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: بی شک اگر دو نهاد حوزه و دانشگاه در بحث علوم انسانی، تربیتی، صنعتی و اقتصادی بر یک مسئله واحد دست یابند از نظر فرهنگی نقش بسیاری داشته چون مشکلات جامعه ناشی از جدایی این مبانی است.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۱:۵۸
حجت الاسلام برادری: ظرفیت های بالقوه حوزه و دانشگاه نادیده گرفته نشود حوزه/ امام جمعه تکاب گفت: حوزه و دانشگاه محل تولید علم و افکار سازنده است که جامعه اسلامی بایستی از تولید علم و دانش طلاب و دانشجویان سیراب شوند.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۱:۵۸
مدیر مدرسه امام علی(ع) سلماس: دیوار حائل بین طلبه و دانشجو برداشته شود حوزه/ مدیر مدرسه امام علی(ع)سلماس با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه آنچنان که باید محقق نشده است و باید دیوار حائل بین طلبه و دانشجو برداشته شود، افزود: دشمن تلاش بسیاری برای دور نگه داشتن این دو نهاد با همدیگر انجام داده است چون همواره از اتحاد ضرر کرده و از اختلافات سود برده است.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۱:۴۸
معاون پژوهش حوزه علمیه آذربایجان غربی: نظام آموزشی بدون پژوهش منفعل و به دور از نوآوری است حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: بی تردید عدم توجه به پژوهش، مقوله آموزش را ناقص می کند، یعنی آموزش به طور کامل رخ نداده و فرایند یادگیری و انتقال دانش مختل می شود و یک نظام آموزشی یک طرفه و منفعل و به دور از خلاقیت و نوآوری و نشاط علمی اتفاق می افتد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۰:۲۴
معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه آذربایجان غربی خبر داد: فعالیت ۳۰۰ مدرسه امین در آذربایجان غربی حوزه/ معاون تبلیغ و تهذیب حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: تعداد اعزام مبلغان به مدارس امین از ۵۵ به ۳۰۰ مدرسه افزایش یافته است.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۱۰:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین مبلغی در جمع طلاب ارومیه: طلبه امروزی باید مسلح به ادبیات روز باشد/ حوزویان مهارت های حضور در فضای بین الملل را فرا بگیرند حوزه/ عضو خبرگان رهبری گفت: با توجه به اینکه امروزه مرزها معنایی ندارد، طلبه برای رساندن صدای اسلام به گوش جهانیان باید به فنون و ادبیات روز مسلط و مجهز باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۸ - ۰۹:۴۷
حجت الاسلام راحلی خبر داد: تشکیل ۱۳ هسته پژوهشی در حوزه خواهران آذربایجان غربی حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی گفت: مبنای حرکت حوزه علمیه خواهران بر پژوهش محوری است و سعی می شود مقالات ارائه شده بر مبنای نیاز روز جامعه، بصورت کاربردی و در جهت آسیب شناسی مشکلات نگاشته شوند.
۱۳۹۶/۹/۲۶ - ۱۵:۵۳
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) ارومیه: خیّرین برای توانمند سازی حوزه‌های علمیه دست به کار شوند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام خمینی ارومیه گفت: خیرین برای توانمند کردن حوزه‌های علمیه دست به کار شوند و زیرساخت های آموزشی را فراهم نمایند تا زمینه تربیت دینی فراگیر در جامعه اسلامی فراهم شود.
۱۳۹۶/۹/۲۵ - ۱۰:۱۶
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ارومیه: لزوم همراهی حوزه و دانشگاه برای عمل به منویات مقام معظم رهبری حوزه/ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ارومیه، با بیان اینکه بزرگ‌ترین افتخار دانشگاه استفاده از راهنمایی‌های حوزه در جهت پیشرفت جامعه اسلامی است، گفت: رسالت دانشگاه، اداره جامعه جهت فن‌آوری و علوم تجربی بوده و رسالت حوزه هدایت و راهنمایی دینی دانشگاهیان در جامعه می‌باشد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۰۹:۴۳
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: مجالس ختم به محل تشریفات و چشم و هم چشمی تبدیل شده اند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین قریشی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از اسراف در مجالس ختم، گفت: متاسفانه مجالس ختم مجالس ختم به محل تشریفات و چشم و هم چشمی تبدیل شده اند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۶:۲۲
مسئول رسیدگی به امور مساجد آذربایجان‌غربی: ۳۰ مسجد آذربایجان غربی به سیستم هوشمند مجهز می‌شوند حوزه/ مسئول رسیدگی به امور مساجد استان آذربایجان‌غربی گفت: ۳۰ مسجد در استان و ده مسجد در شهر ارومیه به سیستم هوشمند مجهز می‌شوند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۶:۱۹
امام جمعه میاندوآب مطرح کرد: سرمایه گذاری کلان برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی حوزه/ امام جمعه میاندوآب گفت: دشمنان با سرمایه گذاری های کلان تصمیم دارند اتحاد میان برادران شیعه و سنی را از میان بردارند که این یکی از موانع بیرونی در تشکیل امت واحده است.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۰۷:۳۵
ماموستا یحیی اسماعیلی: گروه‌های افراطی و تکفیری چهره اسلام را مخدوش کرده اند حوزه/ امام جمعه موقت مهاباد گفت: در سال های اخیر با ظهور گروه‌های افراطی و تکفیری، دیدگاه جهان غرب به دین اسلام و مسلمانان منفی شده است و سیاست مداران فاسد و جنایت کار غربی نیز از این فرصت استفاده کرده و تلاش دارند تا میان مسلمانان تفرقه افکنی کنند، لذا مقابله با این نیت شوم نیاز به ایجاد وحدت در زیر سایه قرآن کریم است.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۷:۳۵
امام جمعه اهل سنت بوکان: آل سعود خائن الحرمین است/ ارتباط با رژیم صهیونیستی مقابله با قرآن است حوزه/ ماموستا عبدالرحمن خلیفه‌زاده با تاکید بر این که ارتباط با رژیم صهیونیستی مقابله با دستورات قرآن است، تصریح کرد: حکام مرتجع سعودی خود را خادم الحرمین می‌نامند، در حالی‌که در واقع خائن الحرمین هستند.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۱۱:۲۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس