*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
مدیر حوزه علمیه استان کردستان: اسلام هرگز با شادی و تفریح سالم مخالف نیست/ «صله ارحام»؛ وجه اشتراک نوروز و اعیاد اسلامی حوزه/مدیر حوزه علمیه استان کردستان با اشاره به وجوه مشترک عید نوروز و اعیاد اسلامی، گفت: بارزترین شباهت عید نوروز با اعیاد اسلامی، صله رحم است. در عید نوروز شاهد صله رحم در بین مردم هستیم و در اعیاد اسلامی نیز چنین امری حاکم است.
۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۱۶:۳۰
«قرآن نِگل» مقصد هزاران گردشگر داخلی و خارجی حوزه/ «قرآن نِگل» هر ساله مقصد بسیاری از مسافران و گردشگران داخلی و خارجی برای مشاهده این اثر تاریخی، زیبا و معنوی جهان اسلام است.
۱۳۹۷/۱/۱۰ - ۱۵:۲۳
معاون تبلیغ حوزه علمیه استان کردستان مطرح کرد: تعطیلات نوروزی؛ فرصتی مغتم برای دانش افزایی طلاب و روحانیون حوزه/ معاون تبلیغ حوزه علمیه استان کردستان گفت: طلاب و روحانیون تعطیلات نوروزی را باید فرصتی مغتنم برای تکمیل دانش و علوم خود بدانند.
۱۳۹۷/۱/۹ - ۱۵:۴۵
معاون پژوهش و تهذیب مدرسه علمیه کامیاران مطرح کرد: آثار فردی و اجتماعی «صله رحم» حوزه/ معاون پژوهش و تهذیب مدرسه علمیه امام محمد باقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: صله رحم، علاوه بر آثار فردی اعم از دنیوی و اخروی دارای پیآمدهای اجتماعی خاصی نیز هست که جایگاه این عمل عبادی را در عرصه اجتماع نمایان می سازد.
۱۳۹۷/۱/۸ - ۱۹:۳۵
مبلغین نوروز را تبدیل به عید تبلیغ و ترویج دین کنند حوزه/مسئول نظارت و ارزیابی حوزه علمیه استان کردستان گفت: طلاب، به ویژه مبلغین دینی در این تعطیلات می توانند با دیدارهای چهره به چهره با مردم، به ویژه نسل جوان و نوجوان،عید نوروز را تبدیل به عید تبلیغ و ترویج دین کنند.
۱۳۹۷/۱/۷ - ۱۵:۲۵
دستگیری از فقرا جهاد فی سبیل الله است حوزه/ حجت الاسلام سجاد کاوه؛ استاد حوزه گفت: در این ایام هر کسی در حد توان خود باید زیردستان و فقرا را یاری نماید که این کار خود جهادفی سبیل الله محسوب می شود.
۱۳۹۷/۱/۶ - ۰۲:۰۵
در قالب کاروان های راهیان نور؛ اعزام طلاب کردستانی به یادمان های شهدای دفاع مقدس حوزه/ معاون تهذیب مدرسه سفیران هدایت خاتم الانبیاء(ص) سنندج گفت: امسال طلاب بسیاری از مدارس علمیه استان کردستان در قالب کاروان های راهیان نور به یادمان های شهدا اعزام شدند و از برکات معنوی این امکان پاک و مقدس بهره مند شدند.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۱:۲۰
مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت بیجار: بازاریان گران فروشی نکنند/ دولت بر قیمت ها نظارت کند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت حضرت ولیعصر (عج) شهرستان بیجار با اشاره به کم فروشی برخی از بازاریان در این ایام تعطیلات، گفت: در دین مبین اسلام بر اقتصاد سالم و دوری از کم فروشی، گرانفروشی، غش در معامله و... تاکید شده است.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۱۰:۱۵
اسلام برای هر انسانی تفریح و سرگرمی های سالم مشخص کرده است حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان قروه گفت: دین مبین اسلام برای هر انسانی زمان هایی برای تفریح و سرگرمی های درست؛ سالم و در چارچوب دین مشخص نموده است.
۱۳۹۷/۱/۵ - ۰۷:۳۰
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار: سال نو؛ بهانه‌اي برای بیرون راندن پلشتي‌هاي اخلاقي و رفتاري از جان است مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: ايام تحويل سال و آغاز بهاري ديگر، بهانه‌اي است تا به‌ خود آمده و پلشتي‌هاي اخلاقي و رفتاري را از صحن جانمان بيرون رانده و جان تازه‌اي به روح و قلبمان ببخشيم.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۲۰:۳۵
تجمل گرایی و اسراف؛ سنت «صله رحم» را کم رنگتر می کند حوزه/ مسئول واحد قرآن و حدیث حوزه علمیه استان کردستان با  اشاره به تجمل گرایی در بازدید های عید؛ گفت: تجمل گرایی و اسراف در ایام عید روز به روز سنت حسنه «صله رحم» را کم رنگتر می کند.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۹:۰۰
عید نوروز زمانی مناسب برای ادای سنت «صله رحم» است حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: در دین اسلام بر انجام صله رحم بسیار تاکید شده است و دیدار با دوستان، آشنایان و بستگان می تواند حلال بسیاری از مشکلات افراد باشد.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۲:۳۵
اسلام می خواهد ما را با موضوع عید به مبدأ همه عالم ارتباط دهد حوزه/ معاون پژوهش و تهذیب حوزه علمیه استان کردستان گفت: اسلام می خواهد ما را با موضوع عید به مبدأ همه عالم و شادی آفرین مطلقی که شادی او حقیقی است و پس از آن غمی نیست ارتباط دهد و انسان را به آرامش برساند.
۱۳۹۷/۱/۴ - ۰۲:۱۵
آثار فردی و اجتماعی صله ارحام حوزه/ رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان قروه گفت: هرگونه تعهّدى كه انسان بين خود و خدا داشته باشد، عهد الهى است. قوانين عقلى، فكرى و احكام الهى نيز مصداق عهد الهى مى‌باشند.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۷:۰۵
سخنان مقام معظم رهبری در صحن رضوی جامع و فصل الخطاب بود حوزه/ مسئول قرآن و حدیث حوزه علمیه استان کردستان گفت: ایجاد شبهه، جدایی نسل ها، ایجاد فرقه های ساختگی و... نکاتی بود که مقام معظم رهبری در بین زائران حرم رضوی نسبت به آن هشدار دادند و ما نیز به عنوان یک ایرانی و پیرو ولایت فقیه موظفیم که به این هشدارها توجه کنیم و راه نفوذ دشمنان را ببندیم.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۱:۰۰
ماموستا راستی: اگر می خواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم باید اقتصادمان را قوی کنیم حوزه/ ماموستا محمدامین خدایی؛ عالم اهل سنت استان كردستان گفت: امروز قدرت اقتصادی بسیاری از معادلات جهانی را تحت تاثیر خود قرار می دهد، لذا اگر قرار باشد که در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید اقتصادمان را قوی کنیم.
۱۳۹۷/۱/۳ - ۱۰:۳۵
شعار « فرزند کمتر، زندگی بهتر» ترفند دشمن برای از بین بردن سرمایه های نظام است حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه امام محمدباقر (ع) شهرستان کامیاران گفت: رهبر معظم انقلاب « فرزند کمتر، زندگی بهتر» را شعار دشمنان برای از بین بردن سرمایه انسانی آینده این نظام عنوان کردند.
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۳:۴۶
مردم برای حمایت از تولید ملی از خرید اقلام خارجی پرهیز کنند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: امیدواریم مردم ایران به ویژه مردم فهیم استان کردستان برای حمایت از تولید ملی و داخلی از خرید مصرف اقلام و تولیدات خارجی پرهیز کنند.
۱۳۹۷/۱/۲ - ۱۰:۲۷
امام خامنه ای بر بهبود اوضاع اقتصادی مردم و مملکت تاکید فراوانی دارند حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: مقام معظم رهبری بارها در دیدار با هیات دولت و مسئولان بر بهبود اوضاع اقتصادی مملکت و حمایت از تولید داخلی تاکید داشته و دارند.
۱۳۹۷/۱/۱ - ۱۰:۱۴
یادداشت وارده؛ آثار فردی و اجتماعی صله ارحام حوزه/ صله رحم و دید و بازدید از اقوام و خویشان طبق دستورات قرآن و حتی علم امروزی اثراث مثبت بسیاری به دنبال دارد.
۱۳۹۷/۱/۱ - ۰۹:۲۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس