*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ \ ۶ صفر ۱۴۴۰ \ Monday, October 15, 2018
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) بیجار: روزآمدی حوزه در گرو تحقیق و پژوهش است ​حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق (ع) شهرستان بیجار گفت: هر تلاشی برای ارائه الگوی زندگی اسلامی، بدون توجه جدی به انجام پژوهش های عمیق علمی کاملا بی معنا و بی ثمر خواهد بود .
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۹:۳۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان: اوقاف در صیانت از موقافات با کسی یا سازمانی تعارف ندارد حوزه/ حجت الاسلام نوروزی با تاکید بر این که اوقاف در صیانت از موقافات با کسی یا اداره و سازمانی تعارف ندارد، ادامه داد: یکی از راه های استمرار نیکوکاری و کمک به هم نوع، سنت حسنه «وقف» است و تا زمانی که آن موقوفه یا موقوفات باقی باشد، نام صاحب وقف نیز جاودانه است.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۸:۱۰
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه کردستان: وظیفه مرکز خدمات حوزه پشتیبانی از ماموریت های روحانیت است ​حوزه/ نشست هیئت امنای مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) کامیاران با حضور مدیر مرکز خدمات حوزه استان کردستان برگزار شد.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۷:۰۰
معاون حوزه علمیه خواهران استان کردستان: راهیان نور پادزهر هجمه فرهنگی دشمن است ​حوزه/ معاون حوزه علمیه خواهران استان کردستان گفت: امام خامنه ای درباره ارزش و جایگاه کاروان های راهیان نور می فرمایند «نکته اصلی و کلیدی در اردوهای راهیان نور، ایجاد زمینه برای زیارت با معرفت است».
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۳:۴۰
معاون پژوهش مدرسه سفیران هدایت ولیعصر (ع) بیجار: اجتماع اربعین از ده ها بمب اتم برای دشمن خطرناک تر و دلهره آورتر است ​حوزه/ معاون پژوهش مدرسه سفیران هدایت ولیعصر (ع) بیجار گفت: اجتماع عظیم مسلمان و شیعیان در روز اربعین برای دشمنان از ده ها بمب اتم خطرناک تر و دلهره آورتر است. در این روز اتحاد و برادری جهان اسلام نماد عملی و عینی به خود می گیرد.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۱۱:۰۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان مطرح کرد: پیام های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اجتماع اربعین ​حوزه/ وقتی انسان شرافتمندی مانند امام حسین (ع) برای بقاء اسلام تمام هستی خود را فدا کرده است، این معنای بزرگی برای انسان های آزاده دارد و همه پیروان و دلسوزان اسلام باید تلاش کنند به هر شیوه ممکن راه و مکتب حضرت الشهداء(ع) زنده بماند. یکی از از همین روش ها، بزرگداشت اربعین است.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۸:۴۲
ماموستا فایق رستمی: FATF بستر تضعیف جبهه مقاومت و تقویت رژیم صهیونیستی است حوزه/ نماينده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان با طرح FATF می خواهند از یک سو جبهه مقاومت در منطقه را تضعیف و منزوی کنند و دیگر سو برای رژیم کودک کش صهیونیستی حاشیه امنی ایجاد.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۶:۳۵
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) قروه مطرح کرد: مهجوریت «نهج البلاغه» و «صحیفه سجادیه» در جامعه حوزه/ متاسفانه پژوهش و بررسی زیادی بر روی صحیه سجادیه امام زین العادبین (ع) صورت نگرفته است و همین امر باعث شده که این گنجینه گرانبها برای بسیاری از مسلمانان به ویژه شیعیان هنوز ناشناخته باشد.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۶:۳۵
مدیر حوزه علمیه کردستان مطرح کرد: ماموریت های جدید حوزه و روحانیت در عصر کنونی حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان کردستان گفت: حوزه هاي علميه و روحانيت، از عناصر مهم و اصلي مولّد فرهنگ در كشور محسوب مي شوند و رفتار و کنش این قشر عظیم از جامعه، همواره به عنوان حجت شرعی محسوب می شود.
۱۳۹۷/۷/۱۷ - ۰۲:۳۵
ماموستا عبدالرحمن خدایی مطرح کرد: «اقتصاد مقاومتی»؛ بهترین نسخه حل مشکلات اقتصادی کشور ​حوزه/ امام جمعه سنندج گفت: در شرایط کنونی کشور و با توجه به وضعیت نامساعد اقتصادی و معیشتی، بهترین نسخه برای برون رفت از این موقعیت، عملیاتی کردن نقشه راه مقام معظم رهبری، یعنی همان اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۷:۴۶
مدیر مدرسه امام باقر (ع) کامیاران بررسی کرد: جایگاه مسجد در قرآن حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران با تاکید بر اینکه قرآن تاکید فراوان بر ساخت و آباد نگه داشتن مساجد دارد، گفت: قرآن کریم مباحث بسیار مهمی را درباره‌ تأسیس، نگهداری و تعمیر مسجد بیان می‌کند.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۷:۰۰
در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی مطرح شد؛ عراقی ها بیشترین نقش را در برگزاری مراسم اربعین دارند ​حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: دشمنان به دنبال تضعیف فرهنگ عاشورایی و اعتقادات ما هستند و گاهی در برابر مسئله اربعین سکوت می کنند و گاهی دروغ تحویل مردم می دهند که باید مردم را از این توطئه ها آگاه کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۶:۴۱
به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان؛ نمایشگاه سوگواره عکس عاشورایی «قاب شیدایی» افتتاح شد حوزه/ دومین نمایشگاه سوگواره عکس عاشورایی «قاب شیدایی» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، در سینما بهمن شهر سنندج افتتاح شد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۴:۰۰
در مدرسه سفیران هدایت (عج) بیجار بررسی شد؛ ویژگی های آثار شهید مطهری حوزه/ شهید مطهری دارای ویژگی های شخصیتی بسیار خاص و متمایزی نسب به جامعه زمان خود بودند که «اهتمام به تفکر و ژرف اندیشی» را باید یکی از صفات این دانشمند بزرگ عنوان کرد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۳:۰۹
نماینده ولی فقیه در کردستان: حوزه علمیه مصمم است آموزش و پرورش را در رسیدن به آرمان های انقلاب کمک کند حوزه/ نماینده ولی فقیه در کردستان از کمیته همکاری‌های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش به عنوان ظرفیتی برای کمک به حوزه تعلیم و تربیت در اجرای برنامه ها نام برد.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۲:۳۷
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه کردستان بیان کرد: جنگ رسانه ای معاندان انقلاب؛ علیه علما، روحانیون و مسئولان نظام ​حوزه/ معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان کردستان گفت: شایعه پراکنی علیه مسئولان نظام، علما، روحانیون و... در شبکه های ماهواره ای و در فضای مجازی توسط جریان های معاند نظام به شدت در حال فعالیت است، لذا نباید ما وضعیت منفعل به خود بگیریم، بنابراین باید ما هم از ظرفیت های رسانه های خود در خنثی کردن این توطئه های بهره ببریم.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۲:۳۶
معاون پژوهش و برنامه ریزی ستاد همکاری ها؛ سند تحول بیش از گذشته زمینه حضور دستگاه های فرهنگی در آموزش و پرورش را فراهم کرده است حوزه/معاون پژوهش و برنامه ریزی دبیر خانه ستاد همکاری حوزه های علمیه و وزارت آموزش و پرورش در سنندج گفت: مخاطب مشترک آموزش و پرورش و حوزه های علمیه دانش آموزان و نسل آینده ساز کشور است .
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۲:۳۶
معاون تهذیب مدرسه علمیه قروه تاکید کرد: لزوم روشنگری طلاب و روحانیون مطابق با شرایط روز جهان ​حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه امام صادق (ع) قروه گفت: طلابی که در حال تحصیل در مدارس علمیه هستند باید به خوبی شرایط روز جهان را رصد نمایند و از اتفاقات سیاسی، فرهنگی و... در منطقه و جهان آگاهی کامل داشته باشند و در ضمن در بحث رسانه و تبلیغ دین با امکانات ارتباطی روز آشنایی کامل داشته باشند.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۲:۳۴
انتقاد محقق حوزوی از تصویب FATF حوزه/ مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان کردستان گفت: جدیدترین توطئه علیه انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت، کنوانسیون FATF است که دشمن تمام نیروی خود را برای تحمیل این لایحه که کمتر از عهدنامه ترکمنچای و گلستان نیست، عزم کرده است.
۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۱۰:۵۷
فرمانده انتظامی استان کردستان: اقتدار نیروی انتظامی؛ نشأت گرفته از تدابیر حکیمانه امام خامنه ای است حوزه/ فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: اقتدار امروز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نشأت گرفته از برکات انقلاب اسلامی، تدابیر و منویات حکیمانه و پدرانه امام خامنه ای و نیز همکاری و تعامل ملت است.
۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۴۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس