*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ \ ۵ ربيع الأول ۱۴۴۰ \ Tuesday, November 13, 2018
عبدالجبار کاکایی: معارف اسلامی در قالب های هنری به مخاطب انتقال داد حوزه/ داور یازدهمین کنگره ملی شعر عاشورایی قروه بر انتقال معارف اسلامی در قالب هنرهایی مانند شعر، نقاشی و... به مخاطب تاکید کرد.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۱۰:۴۲
معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان: اربعین برای جهانیان پیام وحدت و مودت دارد حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان گفت: اربعین امسال نسبت به سالهای گذشته بسیار تغییر کرده است، امسال اربعین حسینی برای جهانیان پیام وحدت و مودت دارد. اربعین امسال چهره رحمانی دین مقدس اسلام را به جهانیان نشان می دهد.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۰۹:۲۲
مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان کردستان: «اربعین» فرصتی مغتنم برای تبلیغ اسلام ناب است ​حوزه/ مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان کردستان با اشاره به اینکه اربعین حسینی بهترین فرصت برای ترویج و تبلیغ دین اسلام به ویژه مکتب حقه شیعه می باشد، گفت: باید اربعین حسینی را فرصتی مغتنم برای معرفی اسلام واقعی، ائمه اطهار و فلسفه این دین یکتاپرستی بدانیم.
۱۳۹۷/۸/۳ - ۰۹:۱۴
مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) قروه مطرح کرد: تقارن ایام اربعین و ۱۳آبان می تواند منشا تحولات سیاسی بزرگی شود ​حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام صادق (ع) قروه گفت: ۱۳آبان ماه که به فرموده امام خمینی (ره) انقلاب دوم ملت ایران علیه ظلم و ستم بود، امسال با ایام اجتماع میلیونی و عظیم اربعین حسینی تقارن پیدا کرده است که این امر می تواند تاثیرات بزرگی در سیاست منطقه و حتی جهان به دنبال داشته باشد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۱:۵۵
ماموستا یدالله محمدی: تمام ادیان و مذاهب در ایران حقوق یکسان دارند حوزه/ امام جمعه دهگلان گفت: اگر به گذشته استانی مانند کردستان و وضعیت کنونی آن نگاهی گذرا داشته باشیم، بی شک متوجه توجه و دلسوزی جمهوری اسلامی به این خطه از کشور می شویم که نشان می دهد در سیاست کلان جمهوری اسلامی تمام ادیان و مذاهب باهم برابر و دارای حقوق یکسان هستند.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۱۰:۳۴
مسئول واحد قرآن و حدیث حوزه علمیه استان کردستان: آموزش قرآن به دانش آموزان در حاشیه نباشد ​حوزه/ مسئول قرآن و حدیث حوزه علمیه استان کردستان گفت: قرآن منشور زندگی برای بشریت است و انجام و پیاده کردن دستورات و فرمایشات کلام خداوند که در این کتاب نازل شده، می تواند مدینه فاضله ای که بسیاری از فلاسفه در طول تاریخ آرزوی آن را داشتند را در سطح جامعه اسلامی به وجود آورد.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۰۹:۳۲
مدیر حوزه علمیه استان کردستان: زائران اربعین مراقب فرقه های انحرافی که پوستین اسلام بر تن دارند باشند ​ حوزه/ مدیر حوزه علمیه کردستان اشاره به اینکه اجتماع اربعین حسینی امسال نسبت به ادوار گذشته از حساسیت بسیار ویژه ای برخوردار است، گفت: فرقه های انحرافی که پوستین اسلام بر تن دارند با حرف ها و وعده های شیرین، ولی دروغین به دنبال یارگیری، ایجاد نفاق در جهان اسلام و به وجود آوردن تفرقه بین اهل سنت و تشیع هستند.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۰۹:۳۱
خبرگزاری «حوزه» گزارش می دهد؛ آخرین کاروان طلاب کردستانی عازم کربلا شدند حوزه/آخرین کاروان از روحانیون، طلاب و مردم مومن و ولایتمدار استان کردستان دیشب عازم سفر کربلا شدند.
۱۳۹۷/۸/۲ - ۰۹:۲۹
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان: ۱۳ آبان روز سر دادن فریاد «هیات مناالذله» است حوزه /رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان گفت: ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی روز شعار «هیات مناالذله» علیه کشورهای زورگو و مستکبر و دشمنان وحدت جهان اسلام است.
۱۳۹۷/۸/۱ - ۰۲:۲۵
کارشناس روانشاسی: تاثیر روان شناختی آیات قرآن و احادیث تبیین شود حوزه/ یک استاد دانشگاه و روانشناس گفت: با اشاره به ضرورت تطبیق احادیث دینی با مباحث روان شناسی و اجتماعی، افزود: امروز جامعه اسلامی به شدت نیازمند کسانی است که بتوانند دلسوزانه و جهادگونه در بحث تفسیر و تاویل احادیث با امهیت روانشناختی وارد میدان عمل شوند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۲۱:۲۵
معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) بیجار: زائران اربعین سفیران جمهوری اسلامی اند ​حوزه/ معاون پژوهش مدرسه علمیه امام صادق(ع) بیجار با اشاره به اینکه زائران کربلای معلی نمایندگان جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: بسیاری از رسانه ها رفتار شما زائران را زیر نظر دارند، لذا در این مسیر باید طوری عمل کنید که دیگران را به گرد خود جذب کرده و از واقعیات اسلام و دین خدا برای آنها بگویید.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۹:۰۵
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران: بانوان طلبه از فعالیت های اجتماعی غافل نشوند حوزه/ معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشورخطاب به طلاب جدیدالورود گفت: طلاب خواهر باید رفتارشان فاطمی باشد، فکر خود را بسته نکنند و همواره فهم خود را بالا ببرند.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۸:۰۲
نماینده ولی فقیه دراستان کردستان: عباس وار ولایت مدار باشیم حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: خداوند متعال به حضرت عباس(ع) دو بال داده و هرچه از خداوند بخواهد برایش فراهم می کند و باب الحوائج است، چون دانست چطور بهره خود را از این دنیا و در رکاب امامش بگیرد.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۷:۱۹
معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور در کردستان: «قال الباقر و قال الصادق(ع)» حقیقت مسیر طلبگی است ​حوزه/ معاون تهذیب حوزه های علمیه کشور در همایش «طلیعه حضور» ویژه طلاب جدیدالورود استان کردستان گفت: ما خوشحالیم راهی را انتخاب کرده ایم که در راس آن «قال الباقر و قال الصادق(ع)» است. به خود ببالید که چه مسیر پربرکتی را انتخاب کرده اید.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۷:۰۷
مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان کردستان: میلیون ها انسان آزاده در اربعین پیام صلح و آشتی را به جهان مخابره می کنند حوزه/ مسئول برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه استان کردستان گفت: اجتماع بزرگ اربعین حسینی امروز به یک حرکت و مرام سیاسی عظیم و تاثیرگذار در جهان تبدیل شده است.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۶:۴۸
مردم کردستان ۱۲ موکب پذیرایی از زائران اربعین را برپا کردند ​حوزه/ معاون تهذیب مدرسه سفیران هدایت خاتم الانبیا (ص) سنندج با اشاره به اینکه بیش از ۱۲ موکب توسط مردم کردستان برپا شده است، گفت: از این تعداد موکب اربعین، ۸ موکب در سطح استان در حال اسکان، پذیرایی و ارائه خدمات به زوار امام حسین(ع) می باشند. ۴ موکب دیگر هم در کربلای معلی برپا شده است.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۶:۳۰
نماینده ولی فقیه در استان کردستان: در کنار کتب دانشگاهی، به دانشجویان درس تقوا بیاموزیم حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: خواندن دروس دانشگاهی صرفا نمی تواند یک فرد باسواد و با تقوا را تربیت و آموزش دهد بلکه در کنار درس خواندن باید آداب تقوا و بصیرت را با آنان بیاموزیم.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۱۵:۵۴
خبرگزاری حوزه گزارش می دهد؛ ارزش پیاده روی اربعین در کلام مراجع و بزرگان ​حوزه/ بدون شک پیاده روی و اجتماع عظیم عاشقان و شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در اربعین حسینی، بزرگترین تجمع در دنیاست که عزت و عظمت شیعه را به رخ جهانیان می کشد.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۰۸:۴۴
ماموستا محمدامین راستی: اگر قیام امام حسین(ع) نبود امروز نامی از اسلام وجود نداشت حوزه/ عالم اهل سنت کردستان گفت: قیام امام حسین(ع) باعث گردید که امروز نام اسلام در سراسر جهان بشریت ماندگار شود، لذا باید گفت که اگر قیام آن حضرت نبود، امروز اثر و نامی از دین اسلام وجود نداشت.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۰۸:۲۰
استاد حوزه علمیه کردستان: ربا خواری مصداق با جنگ خداوند است ​حوزه/حجت الاسلام مرتضی خورشیدی گفت: حرمت ربا در اسلام به حدی است كه برخی آيات قرآن ربا را به صراحت، جنگ با خدا می‌دانند و مسلمان را از این فعال بد و شیطانی برحذر می دارد.
۱۳۹۷/۷/۳۰ - ۰۲:۳۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس