*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ \ الأحد ٢ رمضان ١٤٣٨ \ Sunday, May 28, 2017
اجرای طرح «شمیم عترت» در حوزه ملایر حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر از اجرای طرح «شمیم عترت» خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۹:۲۰
نماینده مردم همدان در خبرگان رهبری: تذکر لسانی تکلیف همگان است حوزه/ آیت الله موسوی اصفهانی با تاکید بر ضرورت توجه به امر به معروف و نهی از منکر، گفت: تذکر لسانی بر همه افراد جامعه واجب است، اما در جامعه اسلامی باید کسانی باشند که افزون بر تذکر لسانی، در زمینه اجرا هم ورود کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۳:۱۹
مدیر مرکز تخصصی مهدویت و تفسیر حوزه علمیه همدان: تبیین مباحث مهدوی نیاز امروزجامعه است / طلاب در رشته های تخصصی «مهدویت» و «تفسیر»پذیرش می شوند حوزه/ مدیر مرکز تخصصی مهدویت و تفسیر حوزه علمیه همدان با اشاره به نیاز جامعه به تبیین مباحث مهدوی، از پذیرش طلاب استان در رشته های تخصصی «مهدویت» و «تفسیر» خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۳۹
آیت الله موسوی اصفهانی: منبر، کلاس درس دین مداری است/ تلاش برای کسب و کار حلال مصداق جهاد فی سبیل الله است مدیر حوزه علمیه همدان ابراز داشت: کسی مصداق مجاهد خداوند می شود  که چارچوب اسلام را در کسب وکار خود رعایت نماید  و فرقی نمی کند که تاجر باشد یا کارگر، مهم فعالیتی است در راه خدا و برای تامین خانواده خود انجام می دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۰۱
حجت الاسلام نجفی: قرآن محوری در اولویت برنامه های مدارس باشد حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر گفت: قرآن محوری، باید در حوزه ها در صدر مسائل قرار گیرد، زیرا مردم از حوزه های علمیه و طلاب، قرآن و علوم قرآنی را مطالبه می کنند و طلاب باید توانایی پاسخ به جامعه را در این زمینه داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۷:۲۵
کارشناس مشاوره: مشاوره قبل از ازدواج اجباری شود حوزه/ حجت الاسلام کاظمی نژاد تصریح کرد: فرهنگ جامعه باید به مرحله ای برسد که همانند آزمایش خون و ژنتیک که بصورت اجباری از زوجین گرفته می شود، قبل از ازدواج هم به آنان مشاوره داده شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۲:۰۴
عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان: طلاق عاطفی نتیجه عشق های زودگذر چندماهه است حوزه/ عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینای همدان با تاکید بر ضرورت کسب مهارت های زندگی، گفت: زندگی که از اول تا آخر آن مملو از احساسات و حرارت عشق طرفین باشد، دوام دارد، ولی متاسفانه امروز در جامعه شاهد عشق های چند ماهه و پس از آن طلاق های عاطفی هستیم.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۴
کارشناس مسایل فرهنگی و اجتماعی: خلاء حضور جهادی روحانیت در فضای مجازی احساس می شود کارشناس مسایل فرهنگی و اجتماعی با اشاره به تهدیدها و فرصت های فضای مجازی، گفت: دشمن تغییر باور های اعتقادی را از طریق فضای مجازی در دستور کار دارد، از این رو نیاز به جهاد و مجاهد فی سبیل الله در این عرصه است.
۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۰۸:۱۷
آیت الله موسوی اصفهانی: آموزش قبل از ازدواج از ضرورت هاست حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: آموزش قبل از ازدواج یکی از ضرورت هاست، چرا که همسران باید با کیفیت همسرداری و راهکارهای زندگی آشنا شوند تا زندگی موفقی را تشکیل دهند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۲
کارشناس فضای مجازی: شناسایی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی از ماموریت های امروز حوزه است حوزه/ حجت الاسلام موسوی گفت: یکی از کارهای مهم حوزه های علمیه شناسایی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی و حضور روحانیون توانمند در این عرصه است، البته در این زمینه کارهای زیادی صورت گرفته، اما کافی نیست و باید با جدیت ادامه و استمرار یابد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ - ۱۱:۱۰
آیت الله موسوی اصفهانی: دشمنان اصل خدا محوری را نشانه گرفته اند/ حوزویان تخصصی وارد فضای مجازی شوند حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با اشاره به نقشه دشمنان برای دین گریزی جوانان، گفت: دشمنان اصل خدا محوری را نشانه گرفته اند نه یک دین و مذهب را؛ آنها می خواهند خداوند را در جوامع بشری کم رنگ کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۸ - ۰۸:۳۲
تربیت طلاب پژوهشگر در مدرسه ولیعصر(عج) سامن معاون پژوهش حوزه علمیه ولیعصر(عج) شهر سامن استان همدان از تربیت طلاب در این مدرسه با رویکرد پژوهشی خبر داد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۱۴:۵۲
حجت الاسلام تراشیون: جامعه امروز به خانواده دینی نیاز دارد، نه سنتی یا مدرن کارشناس مسایل خانواده گفت: جامعه امروزی نیاز به خانواده دینی دارد نه سنتی و نه مدرنیته که هر دو آنها دارای آسیب هستند. خانواده سنتی پدر محور بوده و خانواده مدرن با الگو برداری غلط دارای ضعف های فراوانی است .
۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - ۰۸:۱۴
معاون فرهنگی دادگستری همدان: روحانیون قوه قضائیه را در پیشگیری از وقوع جرم کمک کنند حوزه/ معاون فرهنگی دادگستری همدان، گفت: پیشگیری از وقوع جرم، یکی از وظایف قوه قضائیه است و این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد، وقتی این مسئله از طریق فرهنگ سازی در جامعه نهادینه شود، در بلندمدت نتیجه خواهد داد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۹
استاد مرکز تخصصی نماز مطرح کرد: فضای مجازی؛ سفره ای است که دشمن پهن کرده است حجت الاسلام شریفی گفت: فضای مجازی، سفره ای است که دشمن برای جامعه و جوانان ما پهن کرده و مطالب این فضا کاملا هدفمند طراحی شده، بنابراین ما باید بدانیم در این باره چکار باید بکنیم و بخشی از این وظیفه به عهده طلاب و روحانیون و بخشی به عهده دولت است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۳:۴۲
کارشناس علوم دینی : زندگی طیب در گرو عمل صالح است حوزه/ حجت الاسلام اسدی گفت: در قرآن کریم هر جا سخن از ایمان آمده بعد از آن عمل صالح آمده است، لذا زندگی طیب در گرو این اعمال است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۳:۲۱
اردوهای جهادی تبلیغی طلاب در اسد آباد برگزار می شود معاون تبلیغ شهرستان اسد آباد با اشاره به اجرای طرح دار الثقلین توسط مبلغین طرح هجرت شهرستان اسدآباد گفت: یکی از برنامه های طرح هجرت اجرای جلسات قرآن در منطقه تبلیغی است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۰:۰۶
آیت الله موسوی اصفهانی: تجلیل از شخصیت های انقلابی، پاسداشت انقلاب و آرمان های امام(ره) است حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با اشاره به رسالت حوزه های علمیه، گفت: مهمترین مرکزی که می تواند نیروی ایمان جامعه به ویژه نسل جوان و نسل آینده را تقویت کند، حوزه های علمیه و علما هستند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۴
آیت الله طه محمدی: رسیدگی به مشکلات مردم از اولویت های جامعه است حوزه / آیت الله طه محمدی با اشاره به اهمیت اخلاق در جامعه گفت: در راه اصلاح جامعه باید بسیاری مشکلات مانند تحقیر، توهین و ناسزا شنیدن را به خود خریده و بستر اخلاقی خود را هموار ساخت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۵ - ۱۵:۰۶
حجت الاسلام پور رجبعلی: نباید به بهانه تحول از سنت های حوزه فاصله گرفت حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: اگر بخواهیم حوزه علمیه دچار انزوا وگوشه گیری نشود باید برای تحول در حوزه برنامه ریزی بلندمدت کنیم، البته در این مسیر نباید از اصول و مبانی و سنت های حوزه فاصله گرفت.
۱۳۹۵/۱۰/۲۴ - ۱۱:۱۲
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس