*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ \ السبت ٢٨ صفر ١٤٣٩ \ Saturday, November 18, 2017
حجت الاسلام نجفی: ارتباط حوزه و روحانیت با جوانان تقویت شود حوزه/ مدیر مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر سامن گفت: حوزه علمیه باید طوری روی جوانان کار کند که نگاه آنها به حوزه، طلبه و لباس روحانیت، نگاهی با محبت و از روی میل باطنی باشد.
۱۳۹۶/۴/۱۵ - ۱۴:۳۲
مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان: روحانیون در ترویج سبک زندگی اسلامی فعالانه عمل کنند حوزه/ حجت الاسلام دشتکی با اشاره به اهمیت تبلیغ سبک زندگی اسلامی، تاکید کرد: ترویج سبک زندگی اسلامی از اهمیت بالایی برخوردار است و مبلغان باید در این عرصه فعالانه حضور داشته باشند.
۱۳۹۶/۴/۱۳ - ۱۷:۴۷
حجت الاسلام کشوری مطرح کرد: انقلابی گری و مطالبه گری از مسئولان؛ دو ویژگی حوزه انقلابی حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با بیان اینکه مطالبه گری از مسوولان وظیفه اصلی روحانیت انقلابی است، اظهار داشت: روحانیت و حوزه های علمیه باید در راستای تحقق اهداف انقلاب نسبت به عملکرد مسوولان مطالبه گر باشد.
۱۳۹۶/۴/۸ - ۱۶:۳۵
حجت الاسلام زیبایی خبر داد: پذیرش طلبه در ۱۶ مدرسه علمیه استان همدان حوزه/ حوزه علمیه همدان در سطح استان دارای ۱۶ مدرسه است و مدارس شهرستان ملایر، اسد آباد، بهار، تویسرکان، سامن، فامنین، قروه درجزین، مریانج، نهاوند و کبودرآهنگ در مقطع سیکل و مدارس علمیه زنگنه و آیت الله دامغانی(ره) شهر همدان در مقطع دیپلم به جذب طلبه می پردازند.
۱۳۹۶/۴/۷ - ۲۱:۲۳
حجت الاسلام و المسلمین خزائلی مطرح کرد؛ راه رسیدن به سعادت حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: قاعده دنیا این است که هیچ کس در حضور دیگری کار ناشایسته ای انجام نمی دهد و اگر انسان بفهمدکه همیشه خداوند متعال حضور دارد هیچ گاه کار خلافی نمی کند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۷:۵۶
استاد حوزه علمیه همدان: مسوولان باید نسبت به اعمالشان پاسخگو باشند حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمدی قایینی با بیان اینکه مسوولان باید نسبت به اعمالشان پاسخگو باشند، اظهار داشت: مسوولان بدانند که اگر کم کاری کنند و در جامعه خللی وارد کنند، تا زمانی که آن مشکل در جامعه موجود است آنها در آن شریک هستند.
۱۳۹۶/۴/۵ - ۱۷:۳۷
مدیر مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر: حوزه باید انقلابی بماند و انقلابی عمل کند حوزه/ اسلام انقلابی و الهی باید توسط حوزه های علمیه به مردم دنیا معرفی شود، در غیر این صورت دین بدون انقلابی گری، کاری از پیش نخواهد برد.
۱۳۹۶/۳/۲۹ - ۱۰:۱۵
معاون تهذیب حوزه های علمیه در جمع مبلغان همدان: معارف قرآن به زبان روز ارائه شود/ لزوم ترویج سبک زندگی قرآنی در جامعه حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین ملکی با تاکید بر ضرورت ارائه مفاهیم و معارف قرآن به زبان روز، گفت: باید قرآن را بفهمیم و فهم راحت و آسان آن را به مردم نشان دهیم تا بتوانیم سبک زندگی قرآنی را در جامعه ترویج دهیم.
۱۳۹۶/۳/۲۵ - ۱۷:۰۲
حجت الاسلام و المسلمین خزائلی: منافق بودن ثمره بی بصیرتی است حوزه/ استاد حوزه علمیه قم، بصیرت را لازمه انجام تکلیف الهی دانست و تصریح کرد: عمل منافقانه ثمره بی بصیرتی است.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۷:۵۰
آیت الله طه محمدی تاکید کرد: پذیرش ولایت؛ رمز اساسی قبولی عبادات مسلمین حوزه/ نماینده ولی فقیه در همدان تصریح کرد: رمز قبولی عبادت های مسلمین، پذیرش ولایت امیر المومنان علی(ع) است و هر کس که ولایت مولی متقیان علی(ع) را قبول ندارد، عبادتش هم ارزشی ندارد.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۲:۴۳
استاد حوزه علمیه همدان: برخی مسئولان، دغدغه مندان جامعه را افراطی می خوانند حوزه/ حجت الاسلام رحمانی گفت: جامعه ما دارای مشکلات فراوانی است، ولی برخی مسئولان بی تفاوت هستند و عده ای هم به کسانی که احساس درد می کنند و مسوولست پذیر هستند می گویند افراطی.
۱۳۹۶/۳/۲۴ - ۱۲:۴۲
مراسم معنوی لیالی قدر در مدرسه علمیه آیت الله آخوند همدان برگزار می شود حوزه/ مراسم معنوی لیالی قدر با حضور عموم مردم در مسجد مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) از ساعت ۲۲:۳۰ برگزار خواهد شد.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۸:۴۷
حجت الاسلام والمسلمین ملکی: تربیت اسلامی وظیفه والدین نسبت به فرزندان است حجت الاسلام و المسلمین ملکی گفت: من تاسف می خورم برای خانواده ای هایی که فرهنگ را در دخالت نکردن در کار های فرزندانشان می بینند و در اصلاح فرزندان خود هیچ تلاشی نمی کنند.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۸:۳۹
استاد حوزه علمیه همدان: یادگیری صنعت و حرفه نزد خداوند متعال محبوب است حوزه/ یادگیری صنعت و حرفه از فعالیت هایی است که نزد خداوند متعال محبوب است؛ خداوند متعال به حضرت داود(ع) گفت ارتزاق از بیت المال کار خوبی نیست و ایشان را امر به زره سازی کرد.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۷:۳۶
حجت الاسلام والمسلمین خزائلی آیا در قیامت برای نیت بد عقاب خواهیم شد ؟ حوزه/ با توجه به آیه ۳۶ سوره أسراء می توان گفت قلب نیز با نیت بد در روز قیامت مسئول است و خداوند متعال آن را برای نیت های بد درونی اش بازخواست می کند.
۱۳۹۶/۳/۲۳ - ۱۴:۲۹
معاون اجرایی گروه تبلیغی سراج همدان: ماه رمضان بهترین زمان برای انفاق به مستمندان است حجت الاسلام مقدم پور با اشاره به اهمیت برپایی نماز در دین مبین اسلام گفت: یکی دیگر از نشانه های مومنان در قرآن کریم این است که مومنان برپا کنندگان نماز هستند.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۲۳:۵۷
استاد حوزه علمیه قم: انسان حسود دنیا و آخرت خود را تباه می کند حوزه/ این استاد حوزه با اشاره به صفت حسد گفت: فرد حسود هم به دنیای خود لطمه وارد می کند و هم آخرت خود را تباه می سازد و معنای درست الحسود لا یسود این است که فرد حسود به بزرگی و آقایی نمی رسد.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۲۲:۵۵
حجت الاسلام والمسلمین ملکی: بزرگ ترین اشتباه، سرمایه گذاری بزرگ در دنیای کوچک است معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه گفت: بزرگ ترین اشتباه انسان ها این است که در دنیای کوچک سرمایه گذاری بزرگ کرده و فکر می کنند که پست و مقام ها و یا نیروی جوانی همیشه پایدار است.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۲۱:۱۶
استاد حوزه علمیه همدان: باید رحم و مروت در معاملات نهادینه شود حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمدی قایینی گفت: یکی از مسائل مهم در کسب و کار آن است که مومنان رعایت حال نزدیکان و آشنایان را در معاملات داشته باشند؛ در جامعه باید مساله رحم و مروت نهادینه شود.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۷:۱۶
آیت الله موسوی اصفهانی: در سند ۲۰۳۰ نباید کار به اخطار رهبر انقلاب می کشید/ روحانیت باید مطالبه گر باشد حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: این استان دارای ۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است و روحانیت باید نسبت به مساله ۲۰۳۰ از آنها مطالبه کند؛ نباید کار به اخطار رهبری برسد و حال که به این جا رسیده، باید از کلام ایشان حمایت شود.
۱۳۹۶/۳/۲۲ - ۱۱:۴۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس