*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ \ الأحد ٢ رمضان ١٤٣٨ \ Sunday, May 28, 2017
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه همدان خبر داد: تجهیز مدارس علمیه همدان به وسایل ورزشی معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه همدان گفت: تمامی مدارس علمیه استان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان، به وسایل ورزشی تجهیز شده اند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۵۴
حجت الاسلام محمدی قائینی: پاداش نماز اول وقت را از دست ندهید استاد درس خارج حوزه علمیه همدان گفت: نماز اول وقت دارای ثمرات زیادی در زندگی است و عبادت سختی نیست که خسته کننده باشد، بلکه یک عبادت کوتاه با پاداش و ثمرات فراوان است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۱۳:۳۳
مدرسه ای که طلاب آن در هرسال شش جزء قرآن حفظ می کنند حوزه/ طلاب در مرحله اول جزء سی قرآن کریم را حفظ می کنند و بعد از استعداد سنجی، از اول قرآن کریم شروع به حفظ کرده و طبق برنامه هر ساله بصورت میانگین، شش جزء را حفظ می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۰۸:۵۴
حجت الاسلام ثابت عیار: فقه جعفری پاسخگوی نیازهای بشر در همه زمان هاست حوزه/ فقه ناب جعفری، پویا، با نشاط و متعالی است که برای کلیه زمان ها برنامه داشته و به خوبی پاسخگوی نیاز های زمان می باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۶:۵۹
استاد حوزه علمیه همدان: راه عبودیت از قرآن و اهل بیت(ع) می گذرد حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با توصیه طلاب به انس با قرآن و اهل بیت(ع)، تاکید کرد: راه و مسیر عبودیت از کانال قرآن و اهل بیت(ع) می گذرد.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۱۵:۳۴
استاد حوزه علمیه همدان: دنیا روی نظرات ‌آیت الله هاشمی رفسنجانی حساب می کرد حوزه/ حجت الاسلام طاهری گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاست مداری بود که دنیا روی نظرات ایشان حساب می کرد و به امام(ره) و رهبری وفادار بود و در پیام مقام معظم رهبری توصیفات لازم و کامل ذکر شده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۱۱
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین طاهری: جامعه به طلاب باسواد نیاز دارد حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان در ادامه با اشاره به اهمیت علم آموزی، افزود: با توجه به فعالیت عظیم دشمنان دین و نفوذ آنها در جامعه، طلاب باید با سواد و مدافع حریم الهی باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۷
آیت الله موسوی اصفهانی: روحانیت نگهبان دین و دیانت مردم است حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: حوزه های علمیه و روحانیت، معارف الهی اعم از حجاب، نماز، جهاد و دیگر احکام الهی را به دست مردم رسانده و از دین خدا نگهبانی می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۹
طلاب همدان چگونه معمم می شوند؟ حوزه/ حجت الاسلام کشوری در رابطه با هدف از برگزاری دوره آشنایی با وظایف روحانیت گفت: به سبب ارتقای سطح علمی طلاب و ایجاد آمادگی درآنها این دوره برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۰۹:۰۷
استاد حوزه علمیه همدان: روحانی انقلابی جهانی می اندیشد حجت الاسلام فراهانی علوی با اشاره به این که روحانی انقلابی جهانی می اندیشد، گفت: هدف جمهوری اسلامی، جهانی کردن اسلام می باشد و این هدف مقدس با اتحاد بین عوامل و نیروهای انقلاب محقق می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۷
حجت الاسلام فاضلیان: اندیشه و تفکر از مراتب مهم جهاد با نفس است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران همدان در جمع طلاب گفت: اندیشه و تفکر از مراتب مهم جهاد با نفس است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۷:۵۹
استاد حوزه همدان: مدرک گرایی از زیان بارترین تهدیدات حوزه های علمیه است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که جامعه به طلبه باسواد و عالم نیازمند است نه به مدرک، گفت: مدرک گرایی یکی از زیان بار ترین مسائل در حوزه ها است و باید در این رابطه چاره اندیشی شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۶:۴۱
فعالیت سه رشته تخصصی در حوزه همدان معاون پژوهش مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) گفت: همدان از محدود استان هایی است که دارای سه رشته تخصصی تفسیر، مهدویت و کلام مقارن بوده و به همین سبب طلاب همدانی کمتر برای ادامه تحصیل به قم هجرت می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۰۸:۴۸
آیت الله موسوی اصفهانی: آیت الله شرعی پاسدار انقلاب و حریم ولایت فقیه بود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: مرحوم آیت الله شرعی قبل از انقلاب از روحانیون مبارز و جان برکف حضرت روح الله بود و فعالیت های فراوانی در زمینه های علمی هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۸:۴۱
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان همدان: خدمت به طلاب، خدمت به مکتب است حوزه/ حجت الاسلام مظاهری خدمت به طلاب را خدمت به مکتب و توفیق الهی خواند و گفت: ۴ هزار و ۳۹۸ طلبه و روحانی در مرکز خدمات استان همدان دارای پرونده می باشند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۳۳ نفر دارای پرونده فعال می باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۰
آیت الله موسوی اصفهانی:  تربیت طلبه انقلابی نیاز امروز جامعه است/ از نفوذ شیعه انگلیسی جلوگیری شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که تربیت طلاب انقلابی با روحیه جهادی، سبب پیشرفت و رشد کشور می شود، گفت: باید جایگاه ولایت فقیه برای طلاب جوان به خوبی تبیین شود و از ورود تفکرات انحرافی و نفوذ شیعه انگلیسی جلوگیری شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۷
حجت الاسلام فراهانی علوی: مدارس علمیه نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند حجت الاسلام فراهانی علوی بیان کرد: رشد تعالی افراد در گرو بدن سالم و همچنین روحیه پر نشاط می باشد به همین سبب مدارس نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند و باید به برنامه های تفریحی و ورزشی اهمیت دهند. 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۴
مدیر مدرسه علمیه زنگنه همدان: مباحثه ویژگی بارز نظام آموزشی حوزه است حوزه/ حجت الاسلام مهاجر گفت: در حوزه های علمیه مباحثه دارای جایگاه مهم و از ویژگی های بارز نظام آموزشی حوزه می باشد، لذا طلاب به صورت دسته جمعی و گروهی با نظارت اساتید، همه روزه به مباحثه دروس می پردازند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۱:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس