*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ \ الاثنين ٠ ذو القعدة ١٤٣٨ \ Monday, July 24, 2017
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان: روحانیون طرح هجرت جهادی عمل می کنند حوزه/ حجت الاسلام قاضی خانی گفت: برنامه های طرح هجرت به صورت جهادی اداره می شود و مبلغان در فعالیت های خود ساعات کاری مشخص و معینی ندارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۸:۴۳
حجت الاسلام ملا نوری: حوزه های علمیه باید مدیران آینده جامعه را تربیت کنند حجت الاسلام ملا نوری گفت: اگر حوزه های علمیه مدیران خوبی برای آینده جامعه تربیت کنند، شاهد پیشرفت و ترقی خواهیم بود، ولی اگر این کار صورت نگیرد، حتی با قرار دادن سد آهنین جلوی دشمن، باز هم شکست خواهیم خورد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۶
آیت الله موسوی اصفهانی: تبلیغ دین با روحیه جهادی انجام شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر ضرورت تبلیغ دین با روحیه جهادی، گفت: هدف در قرآن، تبلیغ رسالت های الهی است و در حقیقت روحانیت ادامه دهنده راه انبیاء است و خدا بر ما منت نهاده که این وظیفه خطیر را عهده دار شویم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۴
حجت الاسلام رستگار: حوزه از کادرسازی انقلابی غافل نشود حوزه/ حجت الاسلام رستگار با اشاره به ضرورت توجه به بحث کادرسازی انقلابی و فراهم آوردن بسترهای آن در حوزه های علمیه، گفت: عدم توجه به مقوله کادرسازی انقلابی و تربیت نیروهای انقلابی، نتایج تلخ و ناگواری به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۴
مسئول ستاد پذیرش حوزه علمیه همدان: بزرگ ترین رسالت حوزه های علمیه غربت زدایی از حضرت ولی عصر(عج) است حجت الاسلام عبدالله پور با اشاره به اهمیت مقتضیات زمان گفت: با رویکرد جامعه جهانی نسبت به انقلاب اسلامی و انتظار هایی که آن ها از ما دارند باید خود را برای تبلیغ معارف اهل بیت(ع) آماده سازیم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۱
کارشناس مشاوره تبیین کرد: ملاک های اصلی و فرعی در انتخاب همسر حوزه/ کارشناس مشاوره حوزه علمیه همدان گفت: یکی از عوامل اصلی و بنیادی در جدایی ها و طلاق ها عدم شناخت کافی طرفین از یکدیگر قبل از ازدواج است و همچنین تفاوت های فرهنگی سبب سرد شدن زندگی های مشترک خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۹:۴۷
عضو جامعه مدرسین حوزه: تا وقتی که اسیر دنیا باشیم، رشد نخواهیم کرد حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عندلیب همدانی با تاکید بر این که انسان باید در آسمان معنویت اوج بگیرد، گفت: ما زمینی هستیم و تا وقتی که اسیر دنیا باشیم، رشد نخواهیم کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۹:۴۰
حجت الاسلام اکبری: بشر امروز به شدت نیازمند نور فاطمی است حوزه/ استاد حوزه گفت: با توجه به اینکه بشر امروز غرق در جهل و نادانی است و به شدت نیازمند نور فاطمی است حوزه‌های علمیه خواهران باید پیش قراول احیای مکتب نورانی و انسان ساز فاطمی باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۴۲
مدیر حوزه علمیه خواهران همدان: بصیرت، محور ولایت مداری فاطمی است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران همدان گفت: در مسیر ولایتمداری با الهام‌گیری از سیره حضرت زهرا(س)، باید بصیرت، دشمن‌شناسی و مقاومت حضرت را الگوی خود قرار دهیم.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۴۰
حجت الاسلام نارنج: حوزه های علمیه به بحث مدیریت مسجد تخصصی وارد شوند استاد حوزه علمیه همدان گفت: بعضی ها فکر می کنند که مسجد به این قدر مطالعه و مباحثه نیاز ندارد ولی یکی از موضوعاتی که در این زمینه باید به آن پرداخت بحث منکرات و افعالی است که نباید در مسجد صورت بگیرد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۰۳
حجت الاسلام تجری: در زمینه توسعه فرهنگ قرآن کم کاری شده است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: برخی که خود متولی ترویج فرهنگ قرآن و تبلیغ کلام الهی هستند در این زمینه کم کاری می کنند، لذا باید گفت ما قدر و اندازه قرآن را به صورت ممکن نشناخته ایم.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۰۲
حجت الاسلام جمشیدی: وهابیت جهان اسلام را به آشوب کشیده است حوزه/ کارشناس تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به فرقه انحرافی وهابیت گفت: یکی از فرقه هایی که در جهان سبب آشوب و چالش شده است فرقه ضاله وهابیت است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۳۸
حجت الاسلام رحمانی: مبلغان مخاطب شناس باشند حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: در سخنرانی؛ سه مسئله حایز اهمیت است، موضوع سخنرانی، محور سخنرانی و پیامی که قرار است در زمان خاصی به ذهن مخاطب انتقال پیدا کند.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۳۸
کارشناس دینی : ریشه بسیاری از مشکلات در لقمه حرام و یا شبهه ناک است حجت الاسلام ذبیح گفت: حواسمان باشد که هر چیزی را به خورد خانواده ندهیم، گاهی اوقات برای عده ای سؤال می شود که چرا اهل و عیال من نماز خوان نیستند، در مرحله نخست باید از خود فرد سؤال کرد که چه لقمه ای به خانه برده ای؟
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۲۸
استاد حوزه علمیه همدان: عده ای سودای حذف روحانیت از صحنه سیاسی نظام را در سر می پرورانند حوزه/ حجت الاسلام کاظمی گفت: خی افراد می گویند طلبه و روحانی کارش قدسی و آسمانی است و نباید وارد مسایل دنیوی و زمینی شود و مسایل دنیوی را به اهل دنیا واگذار کند. این دیدگاه کاملاً مخالف نظر امام(ره) و فلسفه وجودی روحانیت است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۹:۲۱
استاد حوزه علمیه همدان: روحانیون احکام پولی و بانکی را تبیین کنند حجت الاسلام یوسفی گفت: یکی از مسایل مهم در جامعه احکام بانکداری اسلامی است، ولی مردم آگاه به احکام الهی نیستند و دچار حرام و ربا می شوند، لذا روحانیون باید احکام پولی و بانکی را تبیین کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۱:۲۳
معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان: اساتید به رشد علمی و تهذیبی طلاب توأمان توجه کنند حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت پذیرش نیروهای ارزشی در حوزه های علمیه، گفت: نکات تربیتی و تهذیبی مسئله نخست و بنیادی در پذیرش طلاب است، از این رو معاونین تهذیب باید فعالیت های خود را در این راستا دو چندان کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۳۷
در نشست معاونین تهذیب مدارس علمیه همدان تاکید شد: دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه/ در نشست معاونان تهذیب مدارس علمیه استان همدان بر ضرورت دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین ارتقای سطح تهذیبی مدارس تاکید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۲۴
حجت الاسلام گودرزی: اساتید از نقش تربیتی غافل نشوند حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه شیخ علی خان زنگنه تویسرکان با اشاره به نقش تربیتی اساتید، بر لزوم برگزاری کارگاه های تخصصی مشاوره ویژه اساتید تاکید کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس