*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۴ محرم ۱۴۴۰ \ Monday, September 24, 2018
مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در همدان: رویکرد امسال جشن‌های دهه فجر بصیرت دهی و بصیرت افزایی باشد حوزه/ مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان همدان گفت: رویکرد امسال جشن‌های دهه فجر بصیرت دهی و بصیرت افزایی باشد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۲۰:۵۰
نماینده ولی‌فقیه در همدان: تخصص با پشتوانه تعهد کاری، لازمه پیشرفت در جامعه است/ انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است حوزه/ نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه تخصص با پشتوانه تعهد کاری لازمه پیشرفت در جامعه است، گفت: انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشته است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۹:۱۲
آیت الله طه محمدی در همایش «فجر فاطمی»: در تبیین دستاوردهای انقلاب ضعیف عمل شده است حوزه/ نماینده ولی فقیه در همدان با اشاره به این که در تبیین دستاوردهای انقلاب ضعیف عمل شده است، گفت: باید عده ای برای تبیین جایگاه انقلاب به پا خیزند و با راهکارهای دقیق؛ هنری و عمیق مفاهیم را به جامعه انتقال دهند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۳:۱۳
در همایش «فجر فاطمی» همدان مطرح شد؛ کارکردهای واقعی مساجد مغفول مانده است رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب مسجد توانست جایگاه واقعی خود را پیدا کند نهضت های سواد آموزی و بسیج مردمی در مساجد شکل می گرفت و آموزش نظامی و مسائل حقوقی مردم در مساجد انجام می شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۳:۱۳
مدیر کل اوقاف استان همدان مطرح کرد: خدمات واقفان خیر اندیش همدانی در دهه فجر فاطمی مدیر کل اوقاف استان همدان گفت:‌ امسال دهه فجر با فاطمیه هم زمان شده و با توجه به فتنه اخیر، رویکرد برخی برنامه ها بصیرتی انتخاب شده است و پیام این مراسم ها مشت محکمی بر دهان استکبار خواهد بود.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۱:۰۹
استاد حوزه در جمع مردم همدان: بانکداری ربوی مصداق «لهو» قرار دادن دین است/ عنوان «بنگاه پولی» دور زدن کلام خداست حجت‌الاسلام افلاکیان، قرض ربوی گرفتن از بانک را مصداق «لهو» قرار دادن دین دانست و گفت: بیشترعلمای شیعه بانک ها را قرض ربوی عنوان کرده اند و مردم موظف هستند این سخن علما را مورد توجه قرار دهند.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۰۸:۵۳
مدیر مدرسه علمیه زنگنه شهرستان تویسرکان: پشتوانه الهی و مردم‌سالاری دینی رمز پیروزی انقلاب بود حوزه / مدیر مدرسه علمیه شیخ علی‌خان زنگنه شهر تویسرکان گفت: پشتوانه الهی و مردم‌سالاری دینی رمز پیروزی امام خمینی (ره) بود.
۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۳:۱۵
 مدرسه علمیه امام رضا(ع) ملایر: مردم در پاسداری از انقلاب کوتاهی نمی کنند حوزه/ حجت الاسلام اسلامی خو گفت: ضامن حفظ انقلاب و آرمان های اسلام پشتیبانی از ولایت فقیه است و قطعا مردم در پاسداری از انقلاب کوتاهی نخواهند و این بصیرت افزایی باید از حوزه های علمیه و نهاد های فرهنگی در جامعه شروع شود.
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۴:۵۱
آیت الله موسوی اصفهانی در گفتگو با «حوزه»: انتقال مفاهیم دینی در فضای مجازی، یک فریضه واجب برای مبلغان است/ امربه‌معروف مختص به زمان و مکان خاصی نیست حوزه/مدیر حوزه علمیه استان همدان با بیان اینکه انتقال مفاهیم دینی در فضای مجازی، یک فریضه واجب برای مبلغان است، گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر مختص به زمان و مکان خاصی نیست.
۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۰۲:۳۵
استاد حوزه علمیه همدان: حسادت انسان را گرفتار «شرک خفی» می کند حجت الاسلام کریمی عنوان کرد: کسی که حب دنیا، کبر، حسادت و رذائل دنیوی در دلش ریشه دوانده نمی تواند با خدای تعالی ارتباطی صحیح داشته باشد و تا زمانی که رذائل اخلاقی را از خود دور نکرده باشد، دچار شرک خفی است.
۱۳۹۶/۱۱/۷ - ۰۸:۲۴
حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان در همدان: متدین محافظه‌کار از دایره انقلابیون خارج است/ فرهنگ کار جمعی در کشور باید تقویت شود حوزه / حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه فرد متدین محافظه‌کار از دایره انقلابیون خارج است، تصریح کرد: حفظ مسائل هیئتی و شرایط اجرای احکام دین و دیگر مسائل ضروری ذی‌قیمت است، اما ما انقلاب نکردیم که صرفاً نماز و هیئت و سایر احکام دین برجا باشد، بلکه انقلاب باید تحول ساز باشد
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۹:۰۰
آیت الله طه محمدی در گفتگو با «حوزه»: فضای مجازی ابزار کارآمد تبلیغ دین است/ برخی کج‌سلیقگی‌ها باعث فرار جوانان از نماز می شود نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با بیان اینکه فضای مجازی ابزار کارآمد تبلیغ دینی محسوب می‌شود، گفت: مبلغان دینی تهدیدهای فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنند.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۶:۰۰
معاون تهذیب حوزه علمیه همدان: طلاب برای تهذیب نفس برنامه ریزی کنند حوزه/ حجت الاسلام ملیحی گفت:  طلاب و مبلغان باید این را بدانند که اگر مدارس علمیه برای آنها برنامه تهذیبی مناسبی طراحی نکردند، باید خود آنها به فکر مسائل تربیتی و تهذیب نفس باشند.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۱۲:۵۶
مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهاری: طلاب به سمت عمل‌گرایی در حوزه دین گام بردارند/ استفاده از کالای داخلی؛ پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری (ره) شهرستان بهار با بیان اینکه طلاب حوزه علمیه به سمت عمل‌گرایی در حوزه دین گام بردارند، گفت: استفاده از کالای داخلی برای نهادینه‌سازی گفتمان اقتصاد مقاومتی ضروری است.
۱۳۹۶/۱۱/۴ - ۰۴:۴۵
برگزاری قریب به ۳ هزار برنامه فرهنگی در ایام الله دهه فجر انقلاب در همدان حوزه/ مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان گفت: به علت تقارن ایام فاطمیه با دهه فجر انقلاب اسلامی در ستاد شئون فرهنگی استان تصمیم بر این گرفته شد که تا برنامه های استان به صورت فجر فاطمی پیگیری شود.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۱۲:۴۷
استاد حوزه علمیه همدان: تقوا و پرهیزکاری، مسئله ای اکتسابی است و با وراثت به کسی نمی رسد حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین محمدی قایینی گفت: تقوا و پرهیزگاری مساله ای اکتسابی است که با وراثت به کسی نمی رسد و رسیدن به کمال نیازمند زحمت فراوان و پشتکار است.
۱۳۹۶/۱۱/۲ - ۰۸:۴۵
استاد حوزه علمیه همدان: فقر و گمنامی در دنیا نشانه محرومیت از رحمت الهی در قیامت نیست حوزه/ این استاد حوزه با بیان اینکه فقر و گمنامی در دنیا نشانه محرومیت از رحمت خداوند در قیامت نیست، گفت: این موضوع متأسفانه گاهی مورد غفلت قرار می‌گیرد؛ اما باید بدانیم که گاهی فقر مادی آزمایش الهی برای انسان است و مفهوم فقر الی الله به فقر مادی اطلاق نمی‌شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۲:۰۹
امام جمعه همدان مطرح کرد؛ تبلیغ دین منحصر در قشر روحانیت نیست حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: اگر مبانی دینی به روش صحیح در جامعه نهادینه شود هیچ جوانی اسیر دام های شیطانی فرق انحرافی نمی شود.
۱۳۹۶/۱۱/۱ - ۲۰:۵۶
کارشناس عرصه تبلیغ: تبلیغ در فضای مجازی یکی از وظایف طلاب امروزی است حجت الاسلام هادی پور گفت: حوزه های علمیه و شاگردان مکتب امام صادق(ع) مرزبانان دین هستند و کسی که این وظیفه را بر عهده دارد باید از تمامی مرزهای اسلام دفاع کند و امروز حضور در فضای مجازی و فرهنگ سازی این مساله از نکات مهم به شمار می رود.
۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۴
دو عامل موفقیت آیت الله العظمی بروجردی حوزه/ آیت الله فاضلیان گفت: بنده درس آیت الله العظمی بروجردی(ره) را درک کرده ام و معتقدم که دو صفت سبب شد که ایشان به این مرحله برسد، نخست دستگیری از فقرا و دوم جنگ با هوای نفس.
۱۳۹۶/۱۰/۲۸ - ۰۸:۴۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس