*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الخميس ٠ شعبان ١٤٣٨ \ Thursday, April 27, 2017
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان: وحدت حوزه و دانشگاه تأمین کننده مصالح نظام و منافع مردم است حوزه/ امام خمینی(ره) همیشه بر مساله وحدت بین حوزه و دانشگاه تاکید داشتند و این امر را از مصالح نظام و منافع مردم و مسلمین می دانستند.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۱:۳۰
حجت الاسلام والمسلمین فاضلیان: علمیّت از ویژگی های طلبه انقلابی است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان، علمیت را از ویژگی های طلاب انقلابی برشمرد و تصریح کرد: طلبه انقلابی درکنار تحصیل علم از تهذیب نفس غافل نیست.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۰:۵۷
هم اندیشی حوزه و دانشگاه در همدان برگزار می شود معاون تهذیب حوزه علمیه همدان از برگزاری هم اندیشی حوزه و دانشگاه با موضوع "بررسی تمهیدات و تهدیدات وحدت حوزه و دانشگاه"، ۲۹ آذر ماه، در مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) خبر داد.
۱۳۹۵/۹/۲۸ - ۱۰:۵۶
طرح جهادی مبلغین همدان برگزار می گردد حوزه / معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان، از طرح جهادی مبلغین همدان خبر داد و گفت: این طرح برای مناطق محروم و روستاهایی که مبلغ ندارند برنامه ریزی شده و شبهای جمعه مبلغین به این مناطق اعزام می شوند.
۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۱۹:۵۰
حجت الاسلام کشوری: وحدت رمز پیروزی مسلمانان در برابر کفار است حوزه / محقق حوزه همدان، با اشاره به جمهوری اسلامی ایران و علت اصلی پیروزی انقلاب گفت: وحدت بین ملت ایران بود که رژیم خائن پهلوی را به زانو کشید و انقلاب اسلامی ایران را پایه گزاری کرد.
۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۱۷:۵۵
محقق حوزه همدان: پیامبر اسلام اسوه اخلاق برای همه مردم هستند حوزه / محقق حوزه علمیه همدان گفت: پیامبر اکرم(ص) کسی است که به معراج رفته ولی در روی زمین چنان تواضع دارد که بر مرکب بدون جهاز می نشیند، جبرئیل از سوی خداوند متعال به او سلام می دهد ولی او به تمامی مردم حتی کودکان در سلام دادن سبقت می گرفت.
۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۱۶:۳۱
حجت الاسلام نعمتی: برنامه های تهذیبی مدارس با برنامه ریزی انجام شود حوزه/ اخلاق، محور برنامه های تهذیبی مدرسه علمیه دامغانی(ره) همدان است و در این راستا طلاب از دروس اخلاق تقریر نویسی کرده و از تقریر برتر تقدیر به عمل می آید.
۱۳۹۵/۹/۲۷ - ۱۰:۰۵
مدیر حوزه علمیه همدان: فقاهت ابزار تبلیغ دین خداست حوزه/ آیت الله موسوی اصفهانی با اشاره به اهمیت تبلیغ خاطر نشان کرد: تبلیغ دین خدا باید با اخلاص باشد و کسی که در راه خداوند متعال قدم می گذارد باید از همه زندگی خود بگذرد تا دین خدا زنده بماند.
۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۱۶:۵۳
برگزاری کارگاه "منبر و خطابه" در تویسرکان حجت الاسلام گودرزی از اجرای طرح تسلط بر ترجمه قرآن و برگزاری برگزاری کارگاه "منبر و خطابه" در حوزه تویسرکان خبر داد.
۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۱۵:۰۱
حجت الاسلام فراهانی علوی: طلاب از سیره علما الگو برداری کنند حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه همدان با تاکید بر ضرورت الگو برداری از سیره علما، تصریح کرد:اگر به زندگی علما توجه کنیم متوجه می شویم که نباید به دینا وابستگی داشته باشیم.
۱۳۹۵/۹/۲۵ - ۱۴:۴۸
استاد حوزه: تربیت نفس در سلوک الی الله تدریجی حاصل می شود حوزه/ حجت الاسلام ذبیح گفت: نفس آدمی مانند کودک است و ما باید به تدریج نفس خود را تربیت کنیم و یک باره نمی شود نفس را به عبادات سنگین واداشت، چون سبب خستگی شخص و در نهایت ترک عبادت می شود.
۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۰۸:۵۱
نماینده ولی فقیه در همدان: حوزه و آموزش و پرورش زمینه حضور موثرتر روحانیون در مدارس را فراهم کنند حوزه/ آیت الله طه محمدی با تاکید بر حضور روحانیون در مدارس، گفت: مساله تربیت دینی دانش آموزان بسیار ظریف و حساس است و اگر چارچوب های آن رعایت شود، نتیجه می گیریم.
۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۰۸:۴۶
معاون تهذیب حوزه علمیه همدان: فعالیت های تهذیبی تقویت شود حوزه/ حجت الاسلام کشوری دلاور با تاکید بر ضرورت تقویت برنامه های تهذیبی در مدارس علمیه، تصریح کرد: فعالیت های تهذیبی باید در جهت رشد طلاب انجام شود.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۱۷:۱۰
استاد حوزه علمیه همدان: شیعه امانت دار میراث پیامبر(ص) است حوزه/ حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: شیعه نسبت به دین، اهل بیت(ع)، قرآن، خانواده، جامعه و مردم و حتی نسبت به خود و نعمت هایی که به او از جانب خداوند رسیده، امانت دار است.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۱۲:۴۷
عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه: دبیرخانه دائمی تکریم علما و بزرگان راه اندازی شود حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با بیان این که با بزرگداشت مقام گذشتگان چراغ های روشنگر در زمینه علم و عمل برای آیندگان روشن خواهد شد، خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی تکریم علما و بزرگان شد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۰۹:۱۵
حجت الاسلام ذبیح: مناجات سحر از لوازم رسیدن به خداوند است حجت الاسلام ذبیح گفت: ما برای لذات دنیا خلق نشدیم، بلکه برای رسیدن به لقاء الله خلق شده ایم، همانطور که امیرالمومنین(ع) می فرماید دنیا با بلا پیچیده شده است و همه کارهای دنیا با مشقت انجام می شود.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۱:۳۳
مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهاری(ره) همدان: به روز رسانی محتوای آموزشی از الزامات تحول در حوزه است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهاری(ره) شهر بهار همدان از تشکیل گروه های علمی پژوهشی در این مدرسه خبر داد و گفت: تحول در حوزه باید براساس منویات مقام معظم رهبری پیگیری و برخی کتب آن به روز شود.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۸:۴۰
آیت الله موسوی اصفهانی: رهبری با دوراندیشی حیله های آمریکا را خنثی کرد حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان تصریح کرد: مسئله بصیرت در راس مسائل است و مرجع و پیشوای همه ما در بصیرت، رهبر معظم انقلاب است و در مسائلی مانند برجام و بدعهدی های آمریکا، با بصیرت و دوراندیشی تمامی حیله های آنها را باطل کرده است .
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۳:۱۳
نگاهی به برنامه های مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر حوزه/ مدیر مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر گفت: در راستای تربیت طلاب انقلابی کلاس های روشنگری سیاسی با هدف تعیین منویات مقام معظم رهبری در رابطه با طلبه و جایگاه او در جامعه، با حضور استاد اکبر نژاد، رئیس مدرسه فقاهت قم و دیگر اساتید در این مدرسه برگزار شده است.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۰۱:۳۰
حجت الاسلام نجفی: تغییر در متون درسی از ضرورتهای تحول در حوزه است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) استان همدان با اشاره به بحث تحول در حوزه، به روز رسانی دروس را از ضرورت ها خواند و ابراز داشت: طلاب باید در اجتماع حضور پیدا کرده و مفید بودن خود را احساس کنند و این امر با مسائل علمی صرفا ایجاد نمی شود، بلکه باید در همه جهات رشد کند.
۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۰۸:۴۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس