*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
حجت الاسلام فاضلیان تشریح کرد: فعالیت های حوزه خواهران همدان از سال ۸۸ تاکنون مدیر حوزه علمیه خواهران همدان با اشاره به مدارس علمیه خواهران همدان گفت: حوزه علمیه همدان دارای ۱۱ مدرسه علمیه در سطح استان شامل شهر های همدان، اسد آباد، بهار، سامن، تویسرکان، فامنین، قروه، کبودرآهنگ، ملایر و نهاوند است.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۸:۰۳
استاد حوزه علمیه همدان: فرهنگ استعمار ره‌آورد حقوق بشر غربی است حجت الاسلام والمسلمین محمدی قایینی با تاکید بر این که آمریکا و اروپا که امروز دم از حقوق بشر می زنند فرهنگ استعمار را در جوامع بشری اجرا کرده اند، گفت: جهان امروز و رسانه های جمعی بهانه ای را برای افراد باقی نمی گذارد که انسان از حقیقت غافل بمانند.
۱۳۹۷/۳/۸ - ۱۲:۱۹
در نشست سبک زندگی اسلامی حوزه همدان تاکید شد؛ بازاریان با مشتریان مدارا کنند حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با اشاره به ضرورت مدارا در بین مسلمین به ویژه در بازار، گفت: همه مردم به ویژه بازاریان باید با مشتریان و هم نوعشان با مدارا رفتار کنند.
۱۳۹۷/۳/۷ - ۱۳:۴۰
نماینده ولی فقیه در استان همدان: حقوق بشر از نظر غربی آزادی همجنس بازی است!! حوزه/ امام جمعه همدان گفت: نظام سلطه بارها ایران را به دلیل نقض حقوق بشری که مد نظر آن هاست محکوم کرده. حقوق بشر از دید آن ها آزادی همجنس بازی است که بزرگ ترین گناه بشری است. آن ها به حدی در جهل هستند که این کار را تبدیل به تمدن کرده اند.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۸:۰۰
حجت الاسلام والمسلمین محمدی قایینی: متاسفانه کنایه زدن و تحقیر کردن در جامعه رسم شده است! حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: متاسفانه در جامعه کنایه ها و تحقیر کردن رسم شده و این رفتار و اخلاق در اسلام پسندیده نیست و از گناهان رفتاری به شمار می رود.
۱۳۹۷/۳/۶ - ۱۲:۱۵
امام جمعه همدان: تمام مخلوقات در مقابل پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) مسئول اند حوزه/ امام جمعه همدان گفت: برای شناختن خدا و پیامبر(ص) اول باید از شناخت خود شروع کنیم و ساختار وجود انسان را مورد توجه قرار دهیم، چرا که هر کس توانست خود را بشناسد می تواند خدای خود را بشناسد و درک کند.
۱۳۹۷/۳/۵ - ۱۴:۱۵
نماینده ولی فقیه در همدان: مردم ایران چهار برابر میانگین دنیا دارو استفاده می کنند حوزه/ امام جمعه همدان گفت: بر اساس آمار ها متاسفانه کشور ما چهار برابر میانگین دنیا دارو استفاده می کند که این هم ضرر اقتصادی دارد و هم از نظر سلامت نیز مورد تایید نیست.
۱۳۹۷/۳/۱ - ۰۹:۴۸
امام جمعه همدان: جامعه درگیر فقر فرهنگی است حوزه/ نماینده ولی فقیه در همدان، فقر را دارای ابعاد وسیعی دانست و افزود: امروز جامعه درگیر فقر فرهنگی شدیدی است که ناشی از تحمیل فرهنگ منحط غرب بر کشور است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۸:۰۰
گفت‌وگوی خواندنی با روحانی روشندل؛ روحانی نابینایی که ساواک را کلافه کرد/ تالیف ۱۱ عنوان کتاب در عین نابینایی مطلق حوزه/ حجت‌اسلام والمسلمین نظامی همدانی،‌ روحانی روشندلی که در سایه‌سار توکل به خداوند و توسل به ائمه اطهار(ع) مدارج علمی و کمال معنوی را به‌خوبی طی کرده و ده‌ها اثر وزین و ارزشمند را در علوم مختلف به‌خصوص معقولات تألیف و به جامعه علمی عرضه داشته‌ است.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۵:۴۶
آیت الله طه محمدی : به جز قرآن و اهل بیت(ع) کشتی نجاتی در این جهان وجود ندارد حوزه/ امام جمعه همدان گفت: نام دیگر قرآن، فرقان است به این معنی که بین حق و باطل فرق می گذارد و بدانید که به جز اهل بیت(ع) و قرآن کشتی نجاتی در این جهان وجود ندارد.
۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۱:۲۵
آیت الله طه محمدی مطرح کرد: قرآن؛ نصیحت‌گر صادق و مشاور امین است امام جمعه همدان گفت: قرآن سخنگویی است که هیچ گاه دروغ نمی گوید و هر کس با قرآن همنشین شد و آن را درک کرد مطمئنا هدایت می شود.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۵:۴۷
استاد حوزه علمیه همدان: همزیستی با «سگ» نماد با فرهنگ بودن نیست حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین محمدی قایینی گفت: متاسفانه امروز فرهنگ بیگانه در زندگی مردم تا حدودی جای گرفته برای مثال عده ای با حیواناتی همچون سگ که نجس است، زندگی می کنند.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۱۲:۴۱
حجت الاسلام والمسلمین طاهری مطرح کرد: «رمضان» تمرینی است برای زمان های دشوار استاد حوزه علمیه همدان گفت: خودداری از خوردن و آشامیدن برای و همچنین پرهیز از گناهان لسانی، سبب افزایش پرهیزگاری می شود و تمرینی است برای زمان های دشواری.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۹:۳۱
نماینده ولی فقیه در همدان: «ولایت» ریشه و زیر ساخت دین اسلام است حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: اگر ولایت و اعتقاد به آن نباشد نه نماز وجود دارد نه روزه و نه اسلام واقعی، لذا ما آمده ایم تا سرباز قرآن و اهل بیت(ع) باشیم و از آنها پاسداری کنیم.
۱۳۹۷/۲/۳۰ - ۰۹:۳۱
استاد حوزه علمیه همدان: طلاب در مسیر رشد معنوی افراط و تفریط نکنند حوزه/ برخی طلاب در اوایل طلبگی و قبل از رشد و تکامل در معنویت زیاده روی می کنند و بعد از مدتی از مسایل معنوی زده می شوند. انسان برای رسیدن به تکامل و پیمودن مسیر سعادت باید با استفاده از رهنمودهای استاد اخلاق جلو برود و اگر استاد نداشت، به انجام واجبات و ترک محرمات اکتفا کند تا سعادتمند شود.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۵:۱۱
استاد حوزه علمیه قم تبیین کرد: مراحل شکرگزاری حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: شکر دارای سه مرحله است، نخست شناختن خدای تعالی، دوم شناختن نعمت و سوم مصرف نعمت در جایگاه اصلی اش، قعطا با انجام این سه مرحله انسان به جایگاه عالی شکر خواهد رسید.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۲:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین محمدی قایینی: بی عدالتی درسازمان های حقوق بشری بی داد می کند استاد سطح عالی حوزه علمیه همدان گفت: سازمان به اصطلاح حقوق بشر برای حقوق حیوانات قانون گذاری کرده اما برای انسان ها و کودکان مظلوم هیچ برنامه ای ندارند، مسئله فلسطین و یمن بزرگترین دلیل بر این مدعی است.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۲:۰۳
امام جمعه همدان: ترامپ نظم جهان بشری را به هم ریخته است حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: امروز ترامپ تربیت شده مکتب غرب است و می بینیم که چه فجایعی در جهان به بار آورده است و با کارهایش نظم جامعه بشری را از بین برده است.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۱:۳۰
استاد حوزه علمیه همدان مطرح کرد: مراحل و شرایط استجابت دعا حجت الاسلام و المسلمین طاهری خاطرنشان ساخت: امروز در دنیا می بینیم که پارتی بازی ها و کنار گذاشتن قوانین برای مسئولان چه آسیبی به بدنه اجتماع زده است اما خدای تعالی همه نظام خلقتش بر سر اصول است.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۰:۱۸
مدیر مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) تشریح کرد؛ برنامه های مدرسه آیت الله آخوند(ره) همدان در ماه ضیافت الهی حوزه/ حجت الاسلام خزایی گفت: عموم مردم همه روزه می توانند در برنامه ها و کار گاه های تفسیر نهج البلاغه آیت الله طه محمدی، امام جمعه همدان، تفسیر قرآن کریم حجت الاسلام والمسلمین خزائلی استاد حوزه علمیه قم و سبک زندگی اسلامی حجت الاسلام و المسلمین محمدی قایینی شرکت کنند.
۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۰:۱۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس