*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ \ الأربعاء ٥ جمادى الثانية ١٤٣٩ \ Wednesday, February 21, 2018
آیت الله طه محمدی: نماز ابزاری همه فن حریف برای مقابله با مشکلات است امام جمعه همدان گفت: همانطوری که افراد گوشی موبایل خود را دائما به منبع تغذیه وصل می کنند تا قادر به استفاده و بهره از آن باشند، انسان نیز همانند آن دستگاه با اتصال به خداوند از طریق نماز می تواند از زندگی خود بهره درست را ببرد.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۵:۴۳
استاد حوزه علمیه همدان مطرح کرد: چگونه به مصاف شیطان برویم؟ حجت الاسلام طاهری گفت: ما همواره باید به ریسمان الهی چنگ زده و خود را در پناه خداوند و اهل بیت(ع) قرار دهیم تا از حربه های شیطان در امان بوده و با سلاح ایمان و صبر به مصاف این دشمن آشکار برویم.
۱۳۹۶/۹/۲۳ - ۱۳:۴۹
استاد حوزه علمیه همدان در جمع طلاب: جامعه امروز به حوزه تحول گرا نیاز دارد/ لزوم توجه بیشتر به نیازهای روز در دروس خارج حوزه/ حجت الاسلام خزایی، حوزه تحول گرا را نیاز امروز جامعه دانست و گفت: اسلام دینی کامل برای تمامی ادوار تاریخی است به همین سبب دروس خارج حوزه های علمیه باید به سمت و سوی نیازهای روز حرکت کند.
۱۳۹۶/۹/۲۲ - ۰۹:۱۹
کارشناس علوم دینی : وحدت حوزه و دانشگاه از رویش های انقلاب است حوزه/ حجت لاسلام یوسفی راستگو گفت: طرح مساله وحدت حوزه و دانشگاه را می توان از آثار انقلاب فرهنگی دانست که با بهره گیری از رهنمودهای امام خمینی(ره) در سال ۵۹ آغاز گردید.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۲۸
معاون تهذیب مدرسه علمیه اسدآباد: «آتش به اختیار» مختص گروه و تشکیلات خاصی نیست حجت الاسلام فخیمی گفت: «آتش به اختیار» مختص گروه و تشکیلات خاصی نیست، بلکه هر کسی در صنف خود می تواند با روحیه جهادی و انقلابی ایفای نقش کند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۲۵
اجلاس استانی نماز و فضای مجازی ۲۳ آذر در همدان برگزار می شود حوزه/ حجت الاسلام حسنی حلم گفت: ستاد اقامه نماز استان همدان ۸ دوره اجلاس نماز را در استان همدان برگزار کرده است که نهمین دوره آن، پنج شنبه ۲۳ آذر ماه سال جاری با عنوان نماز و فضای مجازی برگزار خواهد شد.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۴:۰۹
استاد حوزه علمیه همدان: علوم حوزوی اگر متناسب با مسائل روز نباشد، کارآمد نخواهد بود حجت الاسلام عنایت نژاد گفت: علوم دانشگاهی اگر الهی نباشد، بی ثمر و علوم حوزوی اگر متناسب با مسائل روز نباشد، کارآمد نخواهد بود، لذا در سایه وحدت آن ها می توان به کمال علمی هر دو رسید.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۲۱
امام جمعه اسدآباد: رهبر انقلاب نمونه کامل عالم انقلابی «آتش به اختیار» هستند حجت الاسلام حسینی مجد، رهبر معظم انقلاب را نمونه بارز یک عالم انقلابی «آتش به اختیار» دانست و گفت: امروز رهبر معظم انقلاب در حالی از آتش به اختیار سخن می گویند که خود نمونه کامل آن هستند و باید الگویی برای جوانان باشند.
۱۳۹۶/۹/۲۱ - ۱۰:۲۱
آتش به اختیار فقط محصور در مسائل فرهنگی نیست حوزه/ حجت الاسلام کولیوند گفت: آتش به اختیار فقط محصور در مسائل فرهنگی نیست، بلکه در عرصه اقتصادی هم کاربرد وسیعی دارد که یکی از ابعاد آن پرهیز از فرهنگ مصرف گرایی در خانواده و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
۱۳۹۶/۹/۲۰ - ۰۶:۱۰
مدیر مدرسه علمیه تویسرکان: نیروهای ارزشی و انقلابی «آتش به اختیار» عمل کنند حوزه/ حجت الاسلام امیری گفت: از آن جا که حوزه های علمیه مسئولیت تبیین مبانی عمیق دینی را برعهده دارند، لذا باید نحوه صحیح و معنی حقیقی آتش به اختیار را در بین مردم آموزش داده و نهادینه کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۸:۰۰
مدیر مدرسه علمیه ولیعصر(عج) شهر سامن: ترویج فرهنگ انقلابی نیاز به «آتش به اختیار» دارد حوزه/ حجت الاسلام نجفی گفت: تبیین آرمان انقلاب اسلامی یکی از مسایل مهم به شمار می رود و ترویج تفکر ناب انقلابی در جامعه به ویژه در قشر جوان می تواند بهترین مصداق آتش به اختیار برای یک طلبه باشد. 
۱۳۹۶/۹/۱۹ - ۱۳:۵۴
کارشناسی علوم دینی : ولی فقیه، صراط حق را برای مردم روشن می کند حجت الاسلام حسینی یمین با تاکید بر این که مردم همواره باید با بصیرت و آگاهی معارف اسلام حقیقی را آموخته تا بتوانند ریشه های کفر و نفاق را تشخیص داده و از آن ها دوری کنند، گفت: در عصر حاضر ولی فقیه، صراط حق را برای مردم روشن می کند.
۱۳۹۶/۹/۱۶ - ۰۹:۲۹
مدیر مدرسه علمیه ملایر مطرح کرد: تقابل شیعه انگلیسی و تسنن لندنی با اسلام ناب حوزه/ حجت الاسلام نجفی گفت: دشمنان که با معرفی شیعه انگلیسی و تسنن لندنی در صدد تقابل در بین اقشار جامعه اسلامی بوده که باید با روشنگری در بین مسمانان و معرفی اسلام راستین حربه آن ها را خنثی کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۵ - ۰۹:۴۵
مدیر مدرسه علمیه تویسرکان: وحدت ضرورت امروز جهان اسلام است حوزه/ حجت الاسلام امیری گفت: دشمنان با هدف تخریب اسلام ناب، اسلام های کاذبی از جمله شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی را در مقابل اسلام انقلابی و متحد، معرفی می کنند تا معارف اسلام حقیقی به فراموشی سپرده شود.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۱۶:۰۶
استاد حوزه علمیه همدان: هیچ یک از مذاهب اسلامی رقیب یکدیگر نیستند حوزه/ حجت الاسلام وفایی گفت: هیچ یک از مذاهب اسلامی رقیب یکدیگر نیستند و با داشتن پیامبری واحد که به سوی یک قبله خداوند را می خوانند، دلیلی برای اختلاف و کینه ورزی نیست و هر جا که اختلافی وجود دارد، شیطان هم در آن جا حضور دارد.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۵۷
مسؤول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های پیام نور همدان: حوزه های علمیه چارچوب های وحدت را تبیین کنند حجت الاسلام محمدی گفت: حوزه های علمیه چارچوب های وحدت را تبیین کرده و با جریان سازی وحدت در میان مردم بر این امر مهم تاکید داشته باشند.
۱۳۹۶/۹/۱۴ - ۰۸:۲۰
استاد حوزه علمیه همدان : مسائل مورد اختلاف مذاهب اسلامی در جلسات علمی بررسی شود حوزه/ حجت الاسلام محسنی پورگفت: مسائل مورد اختلاف مذاهب اسلامی را نباید در عموم جامعه مطرح کرد، بلکه این این گونه مسائل باید در مجالس علمی طرح و بحث شود تا بتوان به دور از تفرقه به یک نتیجه مطلوبی دست پیدا کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۲:۳۶
پژوهشگر علوم دینی : مهدویت جهان شمول است حوزه/ حجت الاسلام یوسفی راستگو گفت: بهترین مکتب و فرهنگی که امروزه می تواند جهان شمول بوده و در مقابل جهان بینی اومانیستی و لیبرالی غرب حرفی برای گفتن داشته باشد، بحث مهدویت است که باید با تلاش و جدیت شیعیان آن را جهانی کرد.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۰:۰۰
کارشناس علوم دینی : راه رسیدن به وحدت بازگشت به سیره نبوی است حوزه/ حجت الاسلام بهرامی گفت: همان طور که همه مسلمانان رو به یک قبله نماز خوانده و پیامبر واحدی دارند بیانگر وحدت ریشه ای آن هاست که باید اختلافات خود را برادرانه در جمع دوستانه و دور از چشم دشمنان حل و فصل کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۳ - ۱۰:۰۰
کارشناس علوم دینی : وحدت لازمه ایجاد تمدن نوین اسلامی است حوزه/ حجت الاسلام قصری فر گفت: لازمه ایجاد تمدن نوین اسلامی این است که اختلاف ها را کنار گذاشته و با پرداختن به مسایل مشترک دشمن را از ایجاد تفرقه در بین مسلمانان نا امید کنند.
۱۳۹۶/۹/۱۲ - ۰۸:۱۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس