*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۰ صفر ۱۴۴۰ \ Friday, October 19, 2018
در کارگاه «فن خطابه و روش سخنرانی» بررسی شد؛ راهکار های تبلیغ موثر حوزه/ یک مبلغ توانا باید بتواند در جمع جوانان، نوجوانان، کودکان و تمامی اقشار جامعه به گونه ای سخنرانی کند که تاثیر گذار باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۳۳
استاد حوزه علمیه همدان: مساجد روحانی محور اداره شوند/ ۱۴ نهاد متفاوت متولی امور مساجدند حجت الاسلام بهرامی گفت: موازی کاری ها باید کمتر شود و مدیریت مسجد به دست امام جماعت و روحانیان باشد، مدیر مسجد باید روحانی باشد و برای پیشرفت مسجد برنامه و راه کار داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۲۶
حجت الاسلام عظیمی وند تشریح کرد؛ راهکار های ارتباط صحیح با مخاطب استاد مشاور حوزه علمیه همدان گفت: از فواید ارتباط صحیح می توان جدا شدن از انزوا با ارتباط سالم، کسب تجارب فراوان، ارضاء کافی از روابط، نجات از دام ها، حل به موقع مشکلات و کسب مهارت تشخیص دوست و دشمن اشاره کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۶:۵۵
حجت الاسلام صفری افلاکی: حوزه علمیه تنها مرجع تبیین سبک زندگی اسلامی حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: طلاب علوم دینی زمانی که مبلس به لباس مقدس روحانیت می شوند آمادگی خود را برای پاسخگویی به نیاز های مردم و شبهات اعتقادی به صورت رسمی اعلام می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۵:۰۱
آیت الله موسوی اصفهانی: علما خود را سپر بلای اسلام کرده اند حوزه/ عضو خبرگان رهبری با تاکید بر این که علما خود را سپر بلای اسلام کرده اند، تصریح کرد: علما کسانی هستند که همانند نبی مکرم اسلام(ص) از دین الهی با سختی دفاع کرده و می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۲:۵۹
حجت الاسلام ذبیح: تجمل گرایی بزرگ ترین آفت طلبگی است این استاد اخلاق حوزه های علمیه گفت: ما نمی توانیم همانند امیر مومنان علی(ع) زندگی کنیم اما باید همانند عموم مردم و قشر متوسط زندگی کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۲:۵۵
نماینده ولی فقیه در همدان: مبلغان با استفاده از هنر، دین الهی را ترویج دهند حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: مبلغان باید با استفاده از هنر، دین الهی را در جامعه ترویج داده و حتی سبب شوند که دیگر ادیان و فرق به راه صحیح یعنی دین اسلام گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۴۱
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان: موقوفه خواری مدرن در دستگاه ها و نهادهای اجرایی مرسوم شده است حوزه/ حجت الاسلام کاروند موقوفه خواری مدرن را یکی از مشکلات بزرگ خواند و اظهار کرد: موقوفه خواری مدرن در دستگاه های و نهادهای اجرایی در همدان مرسوم شده و برخورد با این مسأله حمایت نماینده ولی فقیه در استان را می طلبد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین همدانی: تمسک به عترت پیامبر(ص) تنها راه نجات از گمراهی است استاد حوزه علمیه قم گفت: حدیث ثقلین و روایات متواتر فراوانی وجود دارد که اثبات کننده مقام امیر مومنان علی(ع) و ولایت بلا فصل ایشان بعد از نبی مکرم اسلام(ص) است.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۵:۴۳
استاد حوزه علمیه همدان: بشر قادر به شناخت کامل ام ابیها(س) نیست حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: جایگاه حضرت زهرا(س) همانند شب قدر دارای عظمتی است که عقل از فهم ایشان عاجز است و بشر قادر به شناخت کامل این وجود پر برکت نیست.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۲:۱۳
دبیر موسسه سراج همدان مطرح کرد: چرایی خدمت رسانی رایگان شکبه های ماهواره ای دشمن در ایران حوزه/ حجت الاسلام نقوی گفت: مردم باید به مسأله چرایی ایجاد برنامه های متنوع ماهواره ای غربی به زبان مادری ما، و عرضه رایگان حساسیت ویژه ای داشته باشند، آیا دشمنان دلشان به حال ما سوخته است، مشخص است که دشمن قصد از بین بردن نظام تربیتی اسلامی را دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۱:۵۳
کارشناس دینی : حضرت زهرا(س) به همگان درس ولایت مداری داده است  حجت الاسلام امیری وحید گفت: حضرت زهرا(س) با حمایت از امیر مومنان علی(ع) به همگان درس ولایت مداری داده است، ابراز داشت: حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای جامعه بشری است، این بانوی مکرمه دارای صفات و روحیّات اخلاقی فراوانی است که جمیع این صفات باید الگوی رفتاری شیعیان قرار بگیرد.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۳
با برگزاری یک دوره آموزشی؛ طلاب ملایر مهارت های پژوهشی فرا گرفتند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) گفت: یک دوره کلاس آموزش مهارت های پژوهشی مختص طلاب این مدرسه در نیمسال اول برگزار شد که از کفیت خوبی برخوردار بود.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۰۷:۱۵
دبیر موسسه سراج همدان مطرح کرد : بی معنایی خانواده در غرب حجت الاسلام نقوی با اشاره به این که غرب و تفکر مادی گرا انسان ها را از هدف خلقت دور خواهد کرد و در غرب خانواده، محبت و انسانیت معنا ندارد، گفت: آرامش در سبک زندگی غربی، نسخه دروغینی است که دشمن تحویل جوان امروز می دهد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی حوانساری: زوج های جوان ساده زیستی را از حضرت زهرا(س) بیاموزند حوزه/ استاد حوزه با تاکید بر این که زوج های جوان ساده زیستی را از حضرت زهرا(س) بیاموزند، گفت: متاسفانه امروز بیشتر مشکلاتی که در بین افراد و زوجین پیش می آید بر سر تجمل گرایی و خودپسندی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۸
دبیر موسسه سراج همدان: فضای مجازی بدون صاحب رها شده است حجت الاسلام نقوی با اشاره به این که متاسفانه فضای مجازی بدون صاحب رها شده و در دسترس جوانان قرار دارد، گفت: اکثر مطالب منتشر شده در فضای مجازی با اسلام و حقیقت، مطابقت نداشته و این سیل خروشان در حال از بین بردن عقاید صحیح جوانان است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۹
عضو هیئت رئیسه عمومی جامعه مدرسین حوزه: هنوز سیمان راکتور اراک بر دوش ملت سنگینی می کند/ دانشنامه شهدا تدوین شود حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر در یادواره شهدا، با تاکید بر ضرورت تقویت توان دفاعی کشور، گفت: هنوز پرکردن راکتور اراک با سیمان بر دوش ملت سنگینی می کند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۸
حجت الاسلام هادی پور تبیین کرد: ویژگی های یک سخنرانی خوب حوزه/ گکارشناس حوزوی گفت: سخنرانی مفید زمانی حاصل می شود که مبلغ با موضوعی مناسب و با هدف تاثیرگذاری، مطالب و محتوای خود را به مخاطبان ارائه دهد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۶ - ۱۳:۲۲
آیت الله موسوی اصفهانی: افراد غیر روحانی در انتخاب و جابجایی های ائمه جماعت وارد نشوند مدیر حوزه علمیه همدان گفت: توصیه من به مرکز رسیدگی به امور مساجد این است که در انتخاب روحانیان کار را بر عهده ستاد اقامه نماز، حوزه علمیه و دفتر نماینده ولی فقیه در استان بگذارد و افراد غیر روحانی در انتخاب و جابجایی های ائمه جماعت وارد نشوند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۱۶
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس