*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ \ الأحد ٠ شوّال ١٤٣٨ \ Sunday, June 25, 2017
حجت الاسلام نارنج: حوزه های علمیه به بحث مدیریت مسجد تخصصی وارد شوند استاد حوزه علمیه همدان گفت: بعضی ها فکر می کنند که مسجد به این قدر مطالعه و مباحثه نیاز ندارد ولی یکی از موضوعاتی که در این زمینه باید به آن پرداخت بحث منکرات و افعالی است که نباید در مسجد صورت بگیرد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۰۳
حجت الاسلام تجری: در زمینه توسعه فرهنگ قرآن کم کاری شده است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: برخی که خود متولی ترویج فرهنگ قرآن و تبلیغ کلام الهی هستند در این زمینه کم کاری می کنند، لذا باید گفت ما قدر و اندازه قرآن را به صورت ممکن نشناخته ایم.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۰۲
حجت الاسلام جمشیدی: وهابیت جهان اسلام را به آشوب کشیده است حوزه/ کارشناس تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به فرقه انحرافی وهابیت گفت: یکی از فرقه هایی که در جهان سبب آشوب و چالش شده است فرقه ضاله وهابیت است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۳۸
حجت الاسلام رحمانی: مبلغان مخاطب شناس باشند حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: در سخنرانی؛ سه مسئله حایز اهمیت است، موضوع سخنرانی، محور سخنرانی و پیامی که قرار است در زمان خاصی به ذهن مخاطب انتقال پیدا کند.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۳۸
کارشناس دینی : ریشه بسیاری از مشکلات در لقمه حرام و یا شبهه ناک است حجت الاسلام ذبیح گفت: حواسمان باشد که هر چیزی را به خورد خانواده ندهیم، گاهی اوقات برای عده ای سؤال می شود که چرا اهل و عیال من نماز خوان نیستند، در مرحله نخست باید از خود فرد سؤال کرد که چه لقمه ای به خانه برده ای؟
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۲۸
استاد حوزه علمیه همدان: عده ای سودای حذف روحانیت از صحنه سیاسی نظام را در سر می پرورانند حوزه/ حجت الاسلام کاظمی گفت: خی افراد می گویند طلبه و روحانی کارش قدسی و آسمانی است و نباید وارد مسایل دنیوی و زمینی شود و مسایل دنیوی را به اهل دنیا واگذار کند. این دیدگاه کاملاً مخالف نظر امام(ره) و فلسفه وجودی روحانیت است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۹:۲۱
استاد حوزه علمیه همدان: روحانیون احکام پولی و بانکی را تبیین کنند حجت الاسلام یوسفی گفت: یکی از مسایل مهم در جامعه احکام بانکداری اسلامی است، ولی مردم آگاه به احکام الهی نیستند و دچار حرام و ربا می شوند، لذا روحانیون باید احکام پولی و بانکی را تبیین کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۱:۲۳
معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان: اساتید به رشد علمی و تهذیبی طلاب توأمان توجه کنند حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت پذیرش نیروهای ارزشی در حوزه های علمیه، گفت: نکات تربیتی و تهذیبی مسئله نخست و بنیادی در پذیرش طلاب است، از این رو معاونین تهذیب باید فعالیت های خود را در این راستا دو چندان کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۳۷
در نشست معاونین تهذیب مدارس علمیه همدان تاکید شد: دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه/ در نشست معاونان تهذیب مدارس علمیه استان همدان بر ضرورت دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین ارتقای سطح تهذیبی مدارس تاکید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۲۴
حجت الاسلام گودرزی: اساتید از نقش تربیتی غافل نشوند حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه شیخ علی خان زنگنه تویسرکان با اشاره به نقش تربیتی اساتید، بر لزوم برگزاری کارگاه های تخصصی مشاوره ویژه اساتید تاکید کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۱۰
آیت الله موسوی اصفهانی در گفتگو با «حوزه»: متون درسی حوزه به روز رسانی شود/ حوزویان ارتباط خود را با علما قطع نکنند حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با تحول در حوزه های علمیه، باید هم برخی از متون درسی به روز رسانی و یا تغییر پیدا کند و هم مسایل روز مورد نیاز جامعه در دروس حوزه های علمیه وارد شود.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۸:۳۵
حجت الاسلام محمدی قایینی مطرح کرد: دنیا پرستی سبب اصلی غفلت از حق وحقیقت است حجت الاسلام و المسلمین محمدی قایینی گفت: در فتنه ۸۸ خواص جامعه خود را به خواب زدند و با سکوت خود سبب این همه اختلاف و ظلم نسبت به حق و حقیقت شدند.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۱۸
معاون پژوهش حوزه همدان: حوزویان ندای اسلام ناب را به گوش جهانیان برسانند حوزه / معاون پژوهش حوزه علیمه همدان گفت: حوزه و حوزویان باید بتوانند ندای اسلام ناب را با نگرش و بیان قابل فهم و به روز به گوش همه جهانیان و نسل های جدید برسانند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۶:۱۵
حجت الاسلام ثابت عیار: مبلغین عامل به گفته های خود باشند نماینده طرح هجرت استان همدان گفت: مبلغ دین  قبل از هر چیزی باید به کار و هدف الهی خود ایمان داشته و بداند که کار او کار انبیاست.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۵:۱۳
مدیر مدرسه علمیه زنگنه همدان: کیفیت؛ اصل ضروری در پذیرش طلاب است حوزه / مدیر حوزه علمیه زنگنه همدان گفت: مدیران مدارس علمیه باید در جذب طلاب طوری برنامه ریزی و دقت عمل داشته باشند که کمترین ریزش و بیشترین کیفیت را به دست آورند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۸:۲۵
عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه: مسئولان در مسیر عمل به رهنمودهای رهبری حرکت کنند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با تاکید بر این که مسئولان باید در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنند، گفت: نکته نکته سخنان رهبر معظم انقلاب، قوت قلبی است که هر انسان آگاه را بر بصیرت و مسیر راستین خود قرار می دهد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۸:۵۶
ابتکاری از مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر اسدآباد؛ فیلم کوتاه «آشنایی با زندگی طلبگی» تولید شد حوزه/ حجت الاسلام انتظاری از تولید و پخش فیلم کوتاه «آشنایی با زندگی طلبگی» خبر داد و گفت: این فیلم در مساجد و مدارس برای دانش آموزان به نمایش در می آید تا افراد با حوزه و زندگی طلبگی آشنا شده و جذب حوزه شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۸
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان: مردم سالاری دینی نشانه پویایی نظام سیاسی اسلام است حجت الاسلام و المسلمین پناهیان، مردم سالاری دینی را نشانه پویایی نظام سیاسی اسلام دانست و گفت: در عرصه سیاسی، شناسایی و پرورش استعدادها و نیروهای انقلابی مهم و تعیین کننده است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۸
رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلابی استان همدان: مبنای حرکت نیروهای انقلابی باید پیوند دادن قدرت و عدالت باشد حوزه/ رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلابی استان همدان گفت: قدرت و عدالت در کنار هم راه نجات است و در حرکت انقلابی، باید مبنا بر این باشد که قدرت با عدالت پیوند داده شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس