*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ \ الاثنين ٤ شعبان ١٤٣٨ \ Monday, May 1, 2017
استاد حوزه علمیه همدان: دنیا روی نظرات ‌آیت الله هاشمی رفسنجانی حساب می کرد حوزه/ حجت الاسلام طاهری گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاست مداری بود که دنیا روی نظرات ایشان حساب می کرد و به امام(ره) و رهبری وفادار بود و در پیام مقام معظم رهبری توصیفات لازم و کامل ذکر شده است.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۰۹:۱۱
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۲:۴۵
حجت الاسلام والمسلمین طاهری: جامعه به طلاب باسواد نیاز دارد حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان در ادامه با اشاره به اهمیت علم آموزی، افزود: با توجه به فعالیت عظیم دشمنان دین و نفوذ آنها در جامعه، طلاب باید با سواد و مدافع حریم الهی باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۹:۱۷
آیت الله موسوی اصفهانی: روحانیت نگهبان دین و دیانت مردم است حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: حوزه های علمیه و روحانیت، معارف الهی اعم از حجاب، نماز، جهاد و دیگر احکام الهی را به دست مردم رسانده و از دین خدا نگهبانی می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۹
طلاب همدان چگونه معمم می شوند؟ حوزه/ حجت الاسلام کشوری در رابطه با هدف از برگزاری دوره آشنایی با وظایف روحانیت گفت: به سبب ارتقای سطح علمی طلاب و ایجاد آمادگی درآنها این دوره برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ - ۰۹:۰۷
استاد حوزه علمیه همدان: روحانی انقلابی جهانی می اندیشد حجت الاسلام فراهانی علوی با اشاره به این که روحانی انقلابی جهانی می اندیشد، گفت: هدف جمهوری اسلامی، جهانی کردن اسلام می باشد و این هدف مقدس با اتحاد بین عوامل و نیروهای انقلاب محقق می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ - ۱۰:۳۷
حجت الاسلام فاضلیان: اندیشه و تفکر از مراتب مهم جهاد با نفس است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران همدان در جمع طلاب گفت: اندیشه و تفکر از مراتب مهم جهاد با نفس است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۷:۵۹
استاد حوزه همدان: مدرک گرایی از زیان بارترین تهدیدات حوزه های علمیه است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که جامعه به طلبه باسواد و عالم نیازمند است نه به مدرک، گفت: مدرک گرایی یکی از زیان بار ترین مسائل در حوزه ها است و باید در این رابطه چاره اندیشی شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۶:۴۱
فعالیت سه رشته تخصصی در حوزه همدان معاون پژوهش مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) گفت: همدان از محدود استان هایی است که دارای سه رشته تخصصی تفسیر، مهدویت و کلام مقارن بوده و به همین سبب طلاب همدانی کمتر برای ادامه تحصیل به قم هجرت می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۰۸:۴۸
آیت الله موسوی اصفهانی: آیت الله شرعی پاسدار انقلاب و حریم ولایت فقیه بود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: مرحوم آیت الله شرعی قبل از انقلاب از روحانیون مبارز و جان برکف حضرت روح الله بود و فعالیت های فراوانی در زمینه های علمی هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۸:۴۱
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان همدان: خدمت به طلاب، خدمت به مکتب است حوزه/ حجت الاسلام مظاهری خدمت به طلاب را خدمت به مکتب و توفیق الهی خواند و گفت: ۴ هزار و ۳۹۸ طلبه و روحانی در مرکز خدمات استان همدان دارای پرونده می باشند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۳۳ نفر دارای پرونده فعال می باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۰
آیت الله موسوی اصفهانی:  تربیت طلبه انقلابی نیاز امروز جامعه است/ از نفوذ شیعه انگلیسی جلوگیری شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که تربیت طلاب انقلابی با روحیه جهادی، سبب پیشرفت و رشد کشور می شود، گفت: باید جایگاه ولایت فقیه برای طلاب جوان به خوبی تبیین شود و از ورود تفکرات انحرافی و نفوذ شیعه انگلیسی جلوگیری شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۷
حجت الاسلام فراهانی علوی: مدارس علمیه نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند حجت الاسلام فراهانی علوی بیان کرد: رشد تعالی افراد در گرو بدن سالم و همچنین روحیه پر نشاط می باشد به همین سبب مدارس نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند و باید به برنامه های تفریحی و ورزشی اهمیت دهند. 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۴
مدیر مدرسه علمیه زنگنه همدان: مباحثه ویژگی بارز نظام آموزشی حوزه است حوزه/ حجت الاسلام مهاجر گفت: در حوزه های علمیه مباحثه دارای جایگاه مهم و از ویژگی های بارز نظام آموزشی حوزه می باشد، لذا طلاب به صورت دسته جمعی و گروهی با نظارت اساتید، همه روزه به مباحثه دروس می پردازند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۱:۰۵
کارشناس علوم دینی: اسلامی سازی علوم انسانی بدون همکاری حوزه و دانشگاه محقق نمی شود حوزه/ حجت الاسلام فاضلیان با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه در اسلامی سازی علوم انسانی و تربیت نیروهای انقلاب، اظهار داشت: حوزه و دانشگاه نیز باید باهم اتحاد داشته باشند و البته که علوم دانشگاهی نیز باید اسلامی شود و نباید به ترجمه کتب غربی ها اکتفا کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۰۹:۰۶
استاد حوزه: نیروهای انقلابی از تضعیف یکدیگر و تفرقه و اختلاف خود داری کنند حوزه/ استاد حوزه گفت: همگرایی نیروهای انقلابی باید بر اساس اهداف و ارزش های مشترک، ولایت خواهی و آرمان گرایی و طبق آیات قرآن کریم، باید حول محور ولایت باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۰۱:۵۰
مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر: حمایت مردم با ارزش ترین سرمایه نظام است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر گفت: حمایت و تعهد مردم نسبت به کشور، رهبر، هویت و ارزش ها انقلاب با ارزش ترین سرمایه نظام است و دشمن از آن هراس دارد و خود را در مقابل آن ضعیف می بیند.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۸:۵۲
رئیس شورای حوزه علمیه همدان: پیشرفت جامعه در گرو پویایی حوزه و دانشگاه است حوزه/ آیت الله طه محمدی با اشاره به این که دشمن برای حوزه و دانشگاه برنامه های زیادی در سر دارد، گفت: اگر بخواهیم جامعه در صراط مستقیم باشد، باید از حوزه و دانشگاه پویایی و بالندگی لازم را داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۱:۴۳
آیت الله طه محمدی: پرهیز ازتفرقه و دودستگی نیازمند بصیرت و هوشیاری است حوزه/ آیت الله طه محمدی با تاکید بر این که پرهیز ازتفرقه و دودستگی نیازمند بصیرت و هوشیاری است، تصریح کرد: در فتنه ۸۸، فهم و درک به موقع و زمان شناسانة امّت اسلامی بود که بار دیگر دست رد به سینه استکبار و صهیونیسم زد.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۰:۵۹
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان : بصیرت شرط حفظ نظام جمهوری اسلامی است حوزه/ حجت الاسلام قاضی خانی در خصوص فتنه سال ۸۸ ، گفت: ملت ایران باید از گذشته عبرت گرفته و در مسایل سیاسی اجتمایی بصیرت لازم را جهت از بین بردن فتنه های فتنه گران کسب نمایند.
۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۰۹:۵۱
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس