*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ \ ۱۰ ربيع الثاني ۱۴۴۰ \ Monday, December 17, 2018
معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه همدان: طرح آرامش بهاری فرصت معنوی بزرگی برای مردم است حوزه/ حجت الاسلام رضوی گفت: متولیان امام زادگان باید به مردم توجه داشته و در ایام نوروز درب امام زادگان را بروی مردم باز بگذارند تا مردم از این فرصت معنوی به نحو احسن استفاده کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۲:۲۰
امام جمعه همدان: مهم ترین حسن اجرای طرح آرامش بهاری رونق امامزاده ها است حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: اگر طرح ارامش بهاری در امام زادگان اجرا می شود و مردمی که از این طرح استفاده می کنند و بهره دینی می برند همه مسؤولان این طرح در اجر اخروی و دنیوی این کار جهادی شریک می شوند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۲۲:۱۲
مولف و محقق همدانی: تحقیق و پژوهش سنت تاریخی حوزه های علمیه است/ معرفی کتاب قواعد «علم کلام» حجت الاسلام علی نقی گفت: کتاب قواعد علم کلام با پژوهش در آثار متکلمان قرن ۶ و ۷ ، میزان نقش آفرینی آنان را در این فرآیند روشن ساخته است.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۳:۲۸
حجت الاسلام هادی پور مطرح کرد: راهکار های صحیح سخنرانی موثر حوزه/ رئیس موسسه امیر بیان گفت: همانطور که سخنرانی دینی به نسبت سطح علمی مخاطبان آماده می شود باید سبب افزایش سطح علمی مخاطبان شود و مخاطب را در هر مرحله همانند نردبان به سطح بالاتری برساند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۴:۲۱
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان خبر داد: اجرای طرح تبلیغی «حلقه های نور» در خوابگاه های دانشجویی حوزه/ حجت الاسلام ارتقایی گفت: در هر هفته، یک مبلغ توانمند با راهبردهای تبلیغی نوین در خوابگاه دانشجویی حضور یافته و بعد از طرح مباحث اعتقادی و سیاسی به شکل چهره به چهره، به مسائل و مشکلات روز پرداخته و در آخر هم به سؤالات و شبهات دانشجویی، پیرامون مباحث اعتقادی، معرفتی و سیاسی پاسخ داده خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۰۲:۴۵
نماینده ولی فقیه در همدان: مسئولان از تربیت اسلامی دانش آموزان غافل نشوند آیت الله طه محمدی گفت: ایران اسلامی و فرزندان این مرز و بوم در زیر بمباران تهاجم فرهنگی قرار دارند و متولیان امر تعلیم و تربیت باید خود را برای ایستادگی مقابل این تهاجم آماده کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۶:۴۴
استاد حوزه علمیه همدان: بیان نقد امام زمان(عج) و رفراندوم به معنای جدایی از مسیر انقلاب است حجت الاسلام فلاحی با اشاره به این که عده ای با بیان نقد امام زمان(عج)، رفراندوم و فعالیت های این چنینی می خواهند جلوی مسیر انقلاب و اسلام را بگیرند. گفت: شاید بعضی ها به دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی باشند، اما مردم همیشه در صحنه ایران این نقشه ها را خنثی می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۰۰:۱۵
یادداشت رسیده؛ غفلت نهاد های دانش بنیان از سبک زندگی ایرانی اسلامی با توجه به توصیه رهبر معظم انقلاب دو نهاد حوزه و دانشگاه متکفل این مساله مهم در جامعه هستند و با توجه به این مساله که دست دانشگاه از مبانی فقهی و اصولی دین خالی است حوزه علمیه باید در راستای تبیین اهداف اسلام در مساله تربیت فعالیت بیشتری داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۴:۳۲
در کارگاه «فن خطابه و روش سخنرانی» بررسی شد؛ راهکار های تبلیغ موثر حوزه/ یک مبلغ توانا باید بتواند در جمع جوانان، نوجوانان، کودکان و تمامی اقشار جامعه به گونه ای سخنرانی کند که تاثیر گذار باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۳۳
استاد حوزه علمیه همدان: مساجد روحانی محور اداره شوند/ ۱۴ نهاد متفاوت متولی امور مساجدند حجت الاسلام بهرامی گفت: موازی کاری ها باید کمتر شود و مدیریت مسجد به دست امام جماعت و روحانیان باشد، مدیر مسجد باید روحانی باشد و برای پیشرفت مسجد برنامه و راه کار داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۲۶
حجت الاسلام عظیمی وند تشریح کرد؛ راهکار های ارتباط صحیح با مخاطب استاد مشاور حوزه علمیه همدان گفت: از فواید ارتباط صحیح می توان جدا شدن از انزوا با ارتباط سالم، کسب تجارب فراوان، ارضاء کافی از روابط، نجات از دام ها، حل به موقع مشکلات و کسب مهارت تشخیص دوست و دشمن اشاره کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۶:۵۵
حجت الاسلام صفری افلاکی: حوزه علمیه تنها مرجع تبیین سبک زندگی اسلامی حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: طلاب علوم دینی زمانی که مبلس به لباس مقدس روحانیت می شوند آمادگی خود را برای پاسخگویی به نیاز های مردم و شبهات اعتقادی به صورت رسمی اعلام می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۵:۰۱
آیت الله موسوی اصفهانی: علما خود را سپر بلای اسلام کرده اند حوزه/ عضو خبرگان رهبری با تاکید بر این که علما خود را سپر بلای اسلام کرده اند، تصریح کرد: علما کسانی هستند که همانند نبی مکرم اسلام(ص) از دین الهی با سختی دفاع کرده و می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۲:۵۹
حجت الاسلام ذبیح: تجمل گرایی بزرگ ترین آفت طلبگی است این استاد اخلاق حوزه های علمیه گفت: ما نمی توانیم همانند امیر مومنان علی(ع) زندگی کنیم اما باید همانند عموم مردم و قشر متوسط زندگی کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۲:۵۵
نماینده ولی فقیه در همدان: مبلغان با استفاده از هنر، دین الهی را ترویج دهند حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: مبلغان باید با استفاده از هنر، دین الهی را در جامعه ترویج داده و حتی سبب شوند که دیگر ادیان و فرق به راه صحیح یعنی دین اسلام گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۴۱
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان: موقوفه خواری مدرن در دستگاه ها و نهادهای اجرایی مرسوم شده است حوزه/ حجت الاسلام کاروند موقوفه خواری مدرن را یکی از مشکلات بزرگ خواند و اظهار کرد: موقوفه خواری مدرن در دستگاه های و نهادهای اجرایی در همدان مرسوم شده و برخورد با این مسأله حمایت نماینده ولی فقیه در استان را می طلبد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین همدانی: تمسک به عترت پیامبر(ص) تنها راه نجات از گمراهی است استاد حوزه علمیه قم گفت: حدیث ثقلین و روایات متواتر فراوانی وجود دارد که اثبات کننده مقام امیر مومنان علی(ع) و ولایت بلا فصل ایشان بعد از نبی مکرم اسلام(ص) است.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۵:۴۳
استاد حوزه علمیه همدان: بشر قادر به شناخت کامل ام ابیها(س) نیست حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: جایگاه حضرت زهرا(س) همانند شب قدر دارای عظمتی است که عقل از فهم ایشان عاجز است و بشر قادر به شناخت کامل این وجود پر برکت نیست.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۲:۱۳
دبیر موسسه سراج همدان مطرح کرد: چرایی خدمت رسانی رایگان شکبه های ماهواره ای دشمن در ایران حوزه/ حجت الاسلام نقوی گفت: مردم باید به مسأله چرایی ایجاد برنامه های متنوع ماهواره ای غربی به زبان مادری ما، و عرضه رایگان حساسیت ویژه ای داشته باشند، آیا دشمنان دلشان به حال ما سوخته است، مشخص است که دشمن قصد از بین بردن نظام تربیتی اسلامی را دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۱:۵۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس