*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ٢٤ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Tuesday, February 21, 2017
حجت الاسلام صفری افلاکی: حوزه های علمیه به اتاق فکر نظام اسلامی تبدیل شوند حوزه/ کارشناس حوزوی در پایان با اشاره به رسالت حوزه در استحکام نظام اسلامی، گفت: حوزه های علمیه باید به اتاق فکری برای نظام تبدیل شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۱:۴۵
نماینده طلاب همدان در مجمع طلاب و فضلای حوزه: نیروهای انقلابی تشکیلاتی عمل کنند نماینده طلاب همدان در مجمع طلاب حوزه، گفت: بخش مهمی از همگرایی می تواند در شکل تلاش های جمعی که از نظم تشکیلاتی برخوردار است، محقق شود و بدون برخورداری از ارتباط و کار جمعی، نمی توان همگرایی و همسویی را ایجاد و تقویت کرد.
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۳:۰۹
استاد حوزه علمیه همدان: طلاب به عرصه علوم جدید وارد شوند حوزه/ حجت الاسلام امیری گفت: علومی همچون روانشناسی، علوم اجتماعی، مسایل تبلیغی و راهکار موفقیت در تبلیغ باید در حوزه های علمیه تدریس شود.
۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۰۱:۵۵
خدمتی ماندگار از یک عالم خدوم؛ کتابخانه آیت الله آخوند(ره)؛ گنجینه ای نفیس از کتب خطی حوزه/کتابخانه مرحوم آیت الله آخوند ملا علی معصومی همدانی(ره) با چند هزار کتاب خطی و سنگی گنجینه ای کم نظیر برای استفاده طلاب و دانشجویان همدان است.
۱۳۹۵/۱۱/۹ - ۱۰:۰۲
استاد حوزه علمیه سفیران همدان: نباید از روش های علمی در تبلیغ غافل بود حوزه/ حجت الاسلام یوسفی راستگو گفت: از روش هایی که می توان در اردو های راهیان نور برای آموزش استفاده کرد روش عملی است، یعنی احکامی مثل وضو ، نماز ،تیمم و غیره را در حضور دانش آموزان و با کمک آن ها انجام داد تا به خوبی دانش آموزان این مسایل را بیاموزند.
۱۳۹۵/۱۱/۸ - ۱۴:۵۶
عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا همدان: مبلغان با نیاز سنجی محتوای تبلیغی را ارائه دهند حوزه/ حجت الاسلام حاجیلویی با تاکید بر این که مبلغان باید براساس نیاز سنجی محتوای تبلیغی را ارائه دهند، گفت: تبلیغ باید پیامبر گونه باشد.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۵:۰۳
رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون همدان: دشمن جدایی جوانان از فرهنگ ایثار و شهادت را پیگیری می کند حوزه/ رئیس سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان همدان با بیان این که دشمن می خواهد جوانان ما را از فرهنگ ایثار و شهادت دور کند، گفت: راهیان نور نماد رژه اسلام است و سبب ترس دشمن از جوانان انقلابی می شود.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۱۱:۴۸
حجت الاسلام ذبیح مطرح کرد: تحصیل و تهذیب قرین یکدیگرند حوزه/ استاد حوزه با تاکید بر ضرورت رعایت زی طلبگی و شأن لباس روحانیت، افزود: اگر طلبه بخواهد به مقامات معنوی برسد، باید با جدیت درس بخواند و به تزکیه نفس بپردازد، در غیر این صورت ماندن او در حوزه هیچ اثری نخواهد داشت.
۱۳۹۵/۱۱/۷ - ۰۸:۴۵
امام جمعه نهاوند: شهدای روحانی به نسل جوان معرفی شوند امام جمعه نهاوند گفت: شهدای روحانی در سنگر تبلیغ و جهاد در راه خدا با تمام وجود به میدان آمدند و با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند، لذا باید به نسل جوان معرفی شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۵:۳۴
معاون تهذیب حوزه علمیه همدان: طلاب را با رویکرد انقلابی تربیت کنیم حوزه/ حجت الاسلام کشوری گفت: رهبر معظم انقلاب تاکید های فراوانی بر استمرار روحیه انقلابی در حوزه های علمیه دارند، بنابراین در مدارس علمیه باید با رویکرد انقلابی به تربیت طلاب پرداخته شود.
۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۱:۵۶
حجت الاسلام و المسلمین طاهری: آموزش بدون پرورش حرکت در مسیر انحرافی است حوزه استاد حوزه علمیه همدان گفت: رذائل اخلاقی اعتیاد آور است و هرچه ریشه بدواند، ترک آن سخت است و به همین علت جهاد با نفس از جهاد در جبهه جنگ با اهمیت تر است.
۱۳۹۵/۱۱/۶ - ۱۱:۱۷
آیت الله موسوی اصفهانی: تخلیه رذائل مقدمه تزکیه است نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تخلیه رذائل مقدمه تزکیه است، به این معنی که باید دل را از غیر خدا و معصیت ها پاک نموده تا خداوند را در آن جای داده و تزکیه شویم.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۸:۰۵
نماینده ولی فقیه در همدان: تا قدرشناسی نباشد حق شناسی معنا ندارد امام جمعه همدان گفت: تا قدرشناسی نباشد حق شناسی و شکر گزاری معنا ندارد و باید بدانیم کجا بودیم و کجا هستیم ما در ایران چیزی برای خود نداشتیم و استقلال برای کشور وجود نداشت در حالی که امروز در اوج عظمت هستیم.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۱۷:۵۷
حجت الاسلام ذبیح: زهد از لوازم طلبگی است حوزه/ حجت الاسلام ذبیح  گفت:  اگر خداوند متعال به بنده ای کم نعمت دهد او را تحقیر نکرده و اگر به بنده ای نعمت فراوان دهد او را تکریم نکرده است، بلکه اینها امتحان بنابر ظرفیت افراد است یکی با صبر امتحان شده و دیگری با ثروت.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۹:۲۴
اجرای طرح «شمیم عترت» در حوزه ملایر حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر از اجرای طرح «شمیم عترت» خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۵ - ۰۹:۲۰
نماینده مردم همدان در خبرگان رهبری: تذکر لسانی تکلیف همگان است حوزه/ آیت الله موسوی اصفهانی با تاکید بر ضرورت توجه به امر به معروف و نهی از منکر، گفت: تذکر لسانی بر همه افراد جامعه واجب است، اما در جامعه اسلامی باید کسانی باشند که افزون بر تذکر لسانی، در زمینه اجرا هم ورود کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۱۳:۱۹
مدیر مرکز تخصصی مهدویت و تفسیر حوزه علمیه همدان: تبیین مباحث مهدوی نیاز امروزجامعه است / طلاب در رشته های تخصصی «مهدویت» و «تفسیر»پذیرش می شوند حوزه/ مدیر مرکز تخصصی مهدویت و تفسیر حوزه علمیه همدان با اشاره به نیاز جامعه به تبیین مباحث مهدوی، از پذیرش طلاب استان در رشته های تخصصی «مهدویت» و «تفسیر» خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۳۹
آیت الله موسوی اصفهانی: منبر، کلاس درس دین مداری است/ تلاش برای کسب و کار حلال مصداق جهاد فی سبیل الله است مدیر حوزه علمیه همدان ابراز داشت: کسی مصداق مجاهد خداوند می شود  که چارچوب اسلام را در کسب وکار خود رعایت نماید  و فرقی نمی کند که تاجر باشد یا کارگر، مهم فعالیتی است در راه خدا و برای تامین خانواده خود انجام می دهد.
۱۳۹۵/۱۱/۴ - ۰۹:۰۱
حجت الاسلام نجفی: قرآن محوری در اولویت برنامه های مدارس باشد حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر گفت: قرآن محوری، باید در حوزه ها در صدر مسائل قرار گیرد، زیرا مردم از حوزه های علمیه و طلاب، قرآن و علوم قرآنی را مطالبه می کنند و طلاب باید توانایی پاسخ به جامعه را در این زمینه داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۱/۳ - ۱۷:۲۵
کارشناس مشاوره: مشاوره قبل از ازدواج اجباری شود حوزه/ حجت الاسلام کاظمی نژاد تصریح کرد: فرهنگ جامعه باید به مرحله ای برسد که همانند آزمایش خون و ژنتیک که بصورت اجباری از زوجین گرفته می شود، قبل از ازدواج هم به آنان مشاوره داده شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲ - ۱۲:۰۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس