*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۲۷ آیان ۱۳۹۶ \ السبت ٢٨ صفر ١٤٣٩ \ Saturday, November 18, 2017
آیت الله طه محمدی: مردم باید حضور ناظران نتایج تعزیرات در بازار را احساس کنند نماینده ولی فقیه در استان همدان طبع انسان را حریص دانست و گفت: بشر برای رسیدن به لذت دنیوی از هیچ خیانتی فرو گذار نمی کند و این وظیفه شما است که اینقدر قوی باشید که جلوی ارتکاب جرم را بگیرید.
۱۳۹۶/۸/۹ - ۱۲:۲۲
امام جمعه ملایر: تحول در علوم انسانی نیاز مند تولید محتوا در حوزه های علمیه است حوزه/ امام جمعه ملایر گفت: اگر بخواهیم در علوم انسانی تحول ایجاد کنیم باید حوزه های علمیه محتوای لازم را تامین کنند و مفاهیم و موضوعات فقه و فلسفه را مصداق شناسی و به آنها عینیت ببخشیم .
۱۳۹۶/۸/۶ - ۰۷:۳۵
حجت الاسلام حیدری کاشانی مطرح کرد: سه ویژگی شاخص مومن حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با اشاره به ویژگی مومنان، گفت: مومنان در زندگی خود دارای سه خصلت هستند؛ نخست سبقت در کار خیر، دوم دعا محوری، سوم اخلاص.
۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۳:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین عابدی: مطالعه و کار خیر غذای روح انسان ها است حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با بیان این که فردی که به طرف دنیا برود از آخرت و رستگاری جدا می شود، ابراز داشت: کسی که در دنیا به فکر مال اندوزی است، ضرر خواهد کرد، ولی آن کسی که به فکر ثواب است، رستگار می شود.
۱۳۹۶/۸/۵ - ۱۳:۱۸
کارشناس فرهنگی: حوزه های علمیه معارف الهی را در قالب علوم انسانی اسلامی به مردم ارائه دهند حوزه/ حجت الاسلام حاتم نیا با اشاره به وظیفه حوزه های علمیه در راستای تحول علوم انسانی، خاطرنشان ساخت: اولین متصدی تحول در علوم انسانی حوزه های علمیه هستند، حوزه ها باید معارف الهی را در قالب علوم انسانی اسلامی به مردم ارائه دهند.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۴:۵۶
استاده حوزه : فارغ التحصیلی در حوزه علمیه معنا ندارد حجت الاسلام و المسلمین عندلیب زاده گفت: در زندگی طلبگی تقوا به این معنی است که طلبه لحظه ای خود را فارغ از تحصیل فرض نکند، ما از همان زمانی که وارد حوزه شدیم تا زمانی که زنده ایم باید تحصیل کنیم.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۱۰:۵۸
استاد حوزه علمیه همدان: آموزش دین از مهدکودک ها شروع شود حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با تاکید بر ضرورت استفاده از شیوه های نو در تبلیغ دین، گفت: تبلیغ در بین کودکان و نوجوانان یکی از مهم ترین وظایف مبلغان به شمار می رود و تاثیری فراوانی در تربیت جامعه دارد، به صورتی که باید آموزش دین از مهد کودک ها شروع شود.
۱۳۹۶/۸/۴ - ۰۹:۰۷
آیت الله طه محمدی: برای ترویج ورزش عمومی برای قشر ضعیف جامعه کاری نکرده ایم حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: متاسفانه در ترویج ورزش عمومی برای قشر ضعیف جامعه کاری نکرده ایم.
۱۳۹۶/۸/۳ - ۱۳:۰۷
عضو خبرگان رهبری: مسئله حقوق های نجومی به حال خود رها شد/ مسئولان به فکر مشکل بیکاری جوانان باشند حوزه/ آیت الله مهدوی با اشاره به این که مسئله حقوق های نجومی به حال خود رها شد، گفت: امروز بیکاری جوانان بیداد می کند و رهبر معظم انقلاب فرمودند که جنسی که مشابه داخلی دارد، حرام است وارد شود، اما سود برخی در قاچاق کالا است، لذا باید با این مساله برخورد شود.
۱۳۹۶/۷/۳۰ - ۱۰:۲۰
استاد حوزه علمیه همدان: مدیریت مسجد باید در اختیار امام جماعت باشد حوزه/ حجت الاسلام بهرامی گفت: مسجد در اسلام دارای اهمیت بالایی است و در این باره امام خمینی(ره) می فرماید مسجد تراز اسلام، مسجدی است که تبدیل به مقر حکومت اسلامی شود.
۱۳۹۶/۷/۲۹ - ۰۸:۲۹
تولیت مدرسه علمیه القائم المنتظر(عج) تهران : ولایت مداری شرط نخست در مسیر عبودیت است تولیت مدرسه علمیه القائم المنتظر(عج) تهران گفت: در روایت آمده است که کسانی که متقی شده اند در دنیا و اخرت سیادت دارند و این مساله راه رسیدن به سعادت است و کسانی که امام حسین(ع) را تنها گذاشته اند حب به دنیا فریبشان داد.
۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۳:۵۷
حجت الاسلام رسولی تبیین کرد؛ روش صحیح سخنرانی دینی حجت الاسلام رسولی گفت: مبلغانی که تازه تبلیغ را شروع کرده اند باید یک موضوع خاصی را برای خود تعیین کنند و از بیان حواشی پرهیز کنند تا بتوانند موضوع انتخاب شده را به درستی در ذهن مخاطبان ترسیم کنند.
۱۳۹۶/۷/۲۸ - ۱۳:۵۱
در دوره آشنایی با وظایف روحانیت مطرح شد؛ طلبه تصور نکند با فاصله گرفتن از سیاست به هدف می رسد حوزه/ حجت الاسلام زارعی گفت: اگر طلبه ای تصور کند که در حوزه می تواند با فاصله گرفتن از سیاست به هدف خود برسد، راه را اشتباه رفته است، چرا که حوزه و روحانیت نمی تواند به سرنوشت نظام و جامعه بی تفاوت باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۸:۱۵
تولیت مدرسه علمیه القائم المنتظر(عج) تهران: طلاب برای شغل و درآمد در حوزه تحصیل نکنند/ طلبه انقلابی، با اخلاق و باسواد است حوزه/ تولیت مدرسه علمیه القائم المنتظر(عج) تهران با تاکید بر این که طلبه انقلابی و با اخلاق، طلبه ای باسواد است، گفت: اگر کسی برای رضای خداوند وارد حوزه شود و خدمت کند، در دنیا و آخرت سعادتمند می شود، ولی اگر فردی به خاطر دنیا به حوزه بیاید شاید در دنیا مقامی به برسد ولی در حقیقت خود را بیچاره کرده است.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۵۵
در کارگاه تلبس حوزه علمیه همدان تاکید شد؛ ضرورت آموزش مهارت های تبلیغی به طلاب جوان حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: مبلغ باید برای جذب جوانان و نوجوانان از مهارت های تبلیغی مناسب استفاده کند، تقسیم بندی و دسته بندی احکام و طرح سؤال ها و معما های احکامی در بین جوانان و نوجوانان می تواند تبدیل به منبر خوبی شود.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۴:۳۳
استاد حوزه علمیه همدان تبیین کرد: بایسته های معمم شدن طلاب حوزه/ حجت الاسلام بطحائیان گفت: لباس مقدس روحانیت نماد دین و اسلام است، از این رو باید متخلق به اخلاق اسلامی باشد و همچنین ظاهری آراسته و طلبگی داشته باشد.
۱۳۹۶/۷/۲۷ - ۱۲:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین ادیب یزدی: زیارت و توسل نگرشی وسیع در نهضت عاشورا را رقم زده است حجت الاسلام ادیب یزدی گفت: تمام عالم برای امام حسین(ع) و واقعه کربلا خون گریه می کند و شهدای کربلا در صدر شهدای جهان قرار دارند و مصیبت و گریه و نوحه برای آنها اجر و ثواب فراوان دارد.
۱۳۹۶/۷/۲۶ - ۰۸:۳۰
مسئول دفتر آیت الله العظمی سیستانی در همدان درگذشت حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین جابری همدانی از اساتید حوزه و مسئول دفتر آیت الله العظمی سیستانی در همدان، دارفانی را وداع گفت.
۱۳۹۶/۷/۲۵ - ۰۹:۳۳
آیت الله طه محمدی: دفاع از مسلمانان مظلوم عالم وظیفه دینی است حوزه/ رئیس شورای حوزه علمیه همدان در ادامه با اشاره به جنایت های اسرائیل و آمریکا در جهان، گفت: امروزه وظیفه اصلی مسلمانان در برابر جنایات آمریکا و اسرائیل، در سوریه، فلسطین، یمن، و ... دفاع از برادران دینی شان است.
۱۳۹۶/۷/۲۴ - ۱۵:۰۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس