*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ \ الثلاثاء ١٨ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Tuesday, January 17, 2017
نماینده ولی فقیه در همدان: حوزه و آموزش و پرورش زمینه حضور موثرتر روحانیون در مدارس را فراهم کنند حوزه/ آیت الله طه محمدی با تاکید بر حضور روحانیون در مدارس، گفت: مساله تربیت دینی دانش آموزان بسیار ظریف و حساس است و اگر چارچوب های آن رعایت شود، نتیجه می گیریم.
۱۳۹۵/۹/۲۳ - ۰۸:۴۶
معاون تهذیب حوزه علمیه همدان: فعالیت های تهذیبی تقویت شود حوزه/ حجت الاسلام کشوری دلاور با تاکید بر ضرورت تقویت برنامه های تهذیبی در مدارس علمیه، تصریح کرد: فعالیت های تهذیبی باید در جهت رشد طلاب انجام شود.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۱۷:۱۰
استاد حوزه علمیه همدان: شیعه امانت دار میراث پیامبر(ص) است حوزه/ حجت الاسلام رحیمی تصریح کرد: شیعه نسبت به دین، اهل بیت(ع)، قرآن، خانواده، جامعه و مردم و حتی نسبت به خود و نعمت هایی که به او از جانب خداوند رسیده، امانت دار است.
۱۳۹۵/۹/۲۲ - ۱۲:۴۷
عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه: دبیرخانه دائمی تکریم علما و بزرگان راه اندازی شود حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با بیان این که با بزرگداشت مقام گذشتگان چراغ های روشنگر در زمینه علم و عمل برای آیندگان روشن خواهد شد، خواستار تشکیل دبیرخانه دائمی تکریم علما و بزرگان شد.
۱۳۹۵/۹/۱۹ - ۰۹:۱۵
حجت الاسلام ذبیح: مناجات سحر از لوازم رسیدن به خداوند است حجت الاسلام ذبیح گفت: ما برای لذات دنیا خلق نشدیم، بلکه برای رسیدن به لقاء الله خلق شده ایم، همانطور که امیرالمومنین(ع) می فرماید دنیا با بلا پیچیده شده است و همه کارهای دنیا با مشقت انجام می شود.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۱۱:۳۳
مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهاری(ره) همدان: به روز رسانی محتوای آموزشی از الزامات تحول در حوزه است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه آیت الله بهاری(ره) شهر بهار همدان از تشکیل گروه های علمی پژوهشی در این مدرسه خبر داد و گفت: تحول در حوزه باید براساس منویات مقام معظم رهبری پیگیری و برخی کتب آن به روز شود.
۱۳۹۵/۹/۱۸ - ۰۸:۴۰
آیت الله موسوی اصفهانی: رهبری با دوراندیشی حیله های آمریکا را خنثی کرد حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان تصریح کرد: مسئله بصیرت در راس مسائل است و مرجع و پیشوای همه ما در بصیرت، رهبر معظم انقلاب است و در مسائلی مانند برجام و بدعهدی های آمریکا، با بصیرت و دوراندیشی تمامی حیله های آنها را باطل کرده است .
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۱۳:۱۳
نگاهی به برنامه های مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر حوزه/ مدیر مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) ملایر گفت: در راستای تربیت طلاب انقلابی کلاس های روشنگری سیاسی با هدف تعیین منویات مقام معظم رهبری در رابطه با طلبه و جایگاه او در جامعه، با حضور استاد اکبر نژاد، رئیس مدرسه فقاهت قم و دیگر اساتید در این مدرسه برگزار شده است.
۱۳۹۵/۹/۱۷ - ۰۱:۳۰
حجت الاسلام نجفی: تغییر در متون درسی از ضرورتهای تحول در حوزه است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه حضرت ولیعصر(عج) استان همدان با اشاره به بحث تحول در حوزه، به روز رسانی دروس را از ضرورت ها خواند و ابراز داشت: طلاب باید در اجتماع حضور پیدا کرده و مفید بودن خود را احساس کنند و این امر با مسائل علمی صرفا ایجاد نمی شود، بلکه باید در همه جهات رشد کند.
۱۳۹۵/۹/۱۶ - ۰۸:۴۳
حجت الاسلام رحمانی: ایمان با ولایت اهل بیت(ع) کامل می شود حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که ایمان با ولایت اهل بیت(ع) کامل می شود، تصریح کرد: مامون به امامت و برحق بودن امام رضا(ع) علم داشت، ولی حجاب ها مانع عمل به علمش شد.
۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۰۹:۳۹
استاد حوزه علمیه همدان: شهدای مدافع حرم سفیران انتقال انقلاب به منطقه هستند حوزه/ حجت الاسلام فلاحی گفت: شهدای حرم در امنیت کشور سهم به سزایی دارند و سفیر انتقال انقلاب به کشورهای دیگر هستند و باید از عناصری که با انقلاب در داخل مشکل دارند مقابله کرد.
۱۳۹۵/۹/۱۱ - ۰۹:۳۲
حجت الاسلام شعبانی: خانواده ها فرزندان را ولایی تربیت کنند حوزه/ حجت الاسلام شعبانی تصریح کرد: هر کس بخواهد به تربیت حقیقی دست باید به علی(ع)، مدینة العلم بعد از نبی روی آورد، چرا که او مظهر صفات الهی است و به جز باب ولایت تربیت حاصل نمی شود، لذا خانواده ها باید فرزندارن را ولایی تربیت کنند.
۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۸:۰۵
کارشناس علوم دینی : اختلاف طبقاتی نتیجه بی توجهی به فرهنگ انفاق و ایثار است حوزه/ حجت الاسلام حسینی با اشاره به جایگاه انفاق در جامعه یادآور شد: بسیاری از مشکلات امروز جامعه به دلیل عدم توجه به فرهنگ انفاق و ایثار در جامعه است و اگر فرهنگ گذشت و از خود گذشتگی در جامعه رواج یابد، دیگر اثری از فقر و اختلاف طبقاتی وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۰:۱۶
مدیر مدرسه علمیه آیت الله دامغانی همدان: تا زمانی که فرهنگ اهل بیت(ع) حاکم نشود، جامعه اصلاح نخواهد شد حوزه/ حجت الاسلام رسولی فرح تصریح کرد: تا زمانی که فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه جاری نشود، جامعه اصلاح نخواهد شد، لذا مسئولان فرهنگی باید تمام تلاش خود را در این زمینه متمرکز کنند.
۱۳۹۵/۹/۹ - ۱۰:۱۶
پژوهشگر حوزوی : اقتدار جامعه اسلامی به ولایت پذیری است حوزه/ پژوهشگر حوزوی تصریح کرد: اصل ولایت پذیری وظیفه همه مسلمانان است و سبب اقتدار جامعه مسلمین می شود و این مساله در دوران حضور امام و هم در دوران غیبت از مهمترین اصول می باشد.
۱۳۹۵/۹/۹ - ۰۹:۵۴
کارشناس مسائل خانواده: عدم هماهنگی زوجین منجر به تقابل و جنگ افروزی در زندگی می شود حوزه/ حجت الاسلام تراشیون هماهنگی زوجین با یکدیگر را امری مهم دانست و گفت: زن و مرد تا جایی که می توانند باهم هماهنگ باشند، چرا که ناهماهنگی منجر به تقابل در زندگی می شود که این تقابل جنگ افروزی را به همراه می آورد.
۱۳۹۵/۹/۸ - ۱۲:۴۱
رئیس ستاد اقامه نماز استان همدان: توجه به نماز جامعه را در مقابل به ناهنجاری ها بیمه می کند حوزه/ حجت الاسلام حسنی حلم در اجلاس استانی نماز گفت: نهادینه شدن فرهنگ نماز در کشور سبب می شود که هنجارهای جامعه توسط مردم رعایت شود و مردم به ان ملتزم باشند.
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۸:۴۲
امام جمعه اسدآباد: در زمینه ترویج نماز در جامعه ضعف داریم حجت الاسلام حسینی مجد با بیان این که هنوز در زمینه ترویج و تبیین فرهنگ نماز در جامعه دچار ضعف هستیم، گفت: افتخار مکتب شیعه این است که امام علی(ع) در محراب شهادت و در راه نماز شهید شده است.
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۸:۳۰
نماینده ولی فقیه در همدان: نماز جامعه را از آسیب های اجتماعی در امان می دارد حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: بسیاری از افراد جامعه طعم واقی نماز را نچشیده اند و اگر افراد طعم واقعی عبادت مخلصانه را بچشند آن را با چیزی معاوضه نخواهند کرد.
۱۳۹۵/۹/۷ - ۱۸:۲۷
آشنایی با فعالیت های پژوهشی مدرسه آیت الله دامغانی همدان معاون پژوهش حوزه علمیه آیت الله دامغانی از تحقیقات و پژوهش های گروهی که نتیجه آن نشریه داعیه است خبر داد و گفت: این نشریه در چند دوره مقام اول کشوری را کسب کرده است.
۱۳۹۵/۹/۷ - ۰۹:۵۴
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس