*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٥ المحرّم ١٤٣٩ \ Tuesday, September 26, 2017
استاد حوزه علمیه همدان مطرح کرد: سه وظیفه مهم طلبه از دیدگاه قرآن حوزه/ حجت الاسلام بطحائیان گفت: عالم و فقیه در دین متعلق به تمامی جامعه است، به طوری که در روایات، فقیه دارای مقام والایی است به گونه ای که خواب عالم دین از عبادت عابدان نزد پروردگار والاتر است.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۱۱:۴۲
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) نهاوند: دروس حوزه نیازمند به روز رسانی است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) نهاوند با اشاره به ضرورت پاسخگویی حوزه به نیاز های روز جامعه و عرصه بین الملل، تصریح کرد: دروس حوزه باید به روز رسانی و کاربردی تر شود .
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۹:۲۸
حجت الاسلام اصلاحی خبر داد: کادرسازی انقلابی و تربیت استاد قرآن در مدرسه علی بن ابی طالب(ع) ملایر حوزه/ معاون آموزش مدرسه علمیه علی بن ابی طالب(ع) شهر ملایر از کادرسازی انقلابی و تربیت تخصصی استاد و حافظ قرآن در این مدرسه خبر داد.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۹:۲۸
استاد حوزه علمیه همدان تبیین کرد: وظایف فردی و صنفی روحانیت در جامعه اسلامی حوزه/ حجت الاسلام عباسی گفت: وظیفه مهم صنفی روحانیت در جامعه اسلامی بعد از تبلیغ دین، اجرایی کردن احکام دین الهی در جامعه مسلمین است.
۱۳۹۶/۵/۳ - ۰۸:۵۹
حجت الاسلام گرجی: دوره میثاق طلبگی فرصت مناسبی برای شناخت حوزه علمیه است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: دوره میثاق طلبگی، فرصت خوبی برای شناخت حوزه و این مساله که فرد می تواند در حوزه درس بخواند یا نه را فراهم کرده است.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۷:۲۵
کارشناس فضای مجازی: دو شاخص مهم برای ورود به فضای مجازی «شناخت آسیب ها» و «شناخت فرصت ها» است/ گوشی های هوشمند روزانه ۲۵۰ مرتبه موقعیت ما را به اپراتورها ارسال می کنند حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: کاربران گوشی های هوشمند فکر می کنند امنیت شخصی در فضای مجازی دارند؛ اما طبق آمارهای رسمی گوشی های تلفن همراه روزانه ۲۵۰ بار موقعیت ما را برای اپراتورها داخلی و خارجی ارسال می کنند.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۷:۱۳
حجت الاسلام زارعی در افتتاحیه دوره میثاق طلبگی همدان: پذیرش در حوزه، ظاهر مسأله است/ امام عصر(عج) برای طلاب دعوت نامه می فرستد مسئول دفتر مدیر حوزه علمیه همدان با بیان این مطلب که صاحب اصلی حوزه های علمیه امام عصر(عج) است، گفت: ایشان برای همه طلاب دعوت نامه فرستاده است؛ به این معنا که مراحل پذیرش، ظاهر مساله است؛ اما مهم ترین نکته، دعوت صاحب خانه می باشد.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۱۰:۱۵
مدیر مدرسه علمیه علی ابن ابیظالب(ع) ملایر: سربازی حضرت حجت(عج) مدال افتخاری بر دوش طلاب است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه علی ابن ابیظالب(ع) ملایر گفت: سربازی حضرت ولیعصر(عج) مدال افتخاری است که بر دوش ما طلاب علوم دینی نهاده شده است.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۰۹:۵۲
معاون تهذیب حوزه علمیه همدان: دوره میثاق طلبگی، تمرین زندگی در حوزه است حوزه/ حجت الاسلام کشوری گفت: دوره میثاق طلبگی رسم عاشقی، تمرین زندگی طلبگی است.
۱۳۹۶/۵/۱ - ۰۹:۴۷
حجت الاسلام بطحائیان بیان کرد: نظر سردار شهید مدافع حرم حسین همدانی درباره طلاب جوان حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با اشاره به حمایت های سردار شهید حسین همدانی(ره) گفت: این سردار شهید مدافع حرم درباره حمایت از طلاب می گفت: طلاب جوان همانند بوته تازه کاشته شده هستند که نیاز به حمایت و مراقبت دارند و ایشان همیشه حامی طلاب و حوزه های علمیه بودند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۹:۲۸
استاد حوزه علمیه همدان: حوزه های علمیه برای گسترش ترویج دین در جامعه اتاق فکر تشکیل دهند حوزه/ حوزه های علمیه باید اتاق فکر تشکیل دهند و برای گسترش دین اسلام و از بین بردن ضلالت در جامعه برنامه ریزی کنند.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۴:۲۶
آیت الله موسوی اصفهانی بیان کرد: انواع ریا و راهکارهای دوری از آن حوزه/ علاج اصل ریا در مرحله نخست فکر کردن به این مساله است که قدرت اصلی خداست و در ادامه باید به مبارزه عملی با آن و توسله به معصومین(ع) پرداخت.
۱۳۹۶/۴/۲۹ - ۱۲:۰۵
آیت الله موسوی اصفهانی: نقش روحانیان در دفتر آستان قدس رضوی در همدان، جهادی است حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: مهم ترین کمک حوزه علمیه به دفتر آستان قدس رضوی در استان همدان اعزام مبلغ جهادی به روستاها و مکان های فاقد روحانی در شب های جمعه، با رویکرد تبلیغ جهادی است.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۷:۲۶
حجت الاسلام عظیمی وند تبیین کرد: ضرورت مساله مشاوره در فرایند پذیرش طلبه حجت الاسلام عظیمی وند گفت: در فرایند پذیرش سعی شده افرادی را که از جهت هوش و استعداد علمی بالا هستند، پذیرش کنیم و همچنین تمامی مدارس را در یک سطح علمی و استعدادی گزینش کرده ایم تا خلا علمی در مدرسه ای ایجاد نشود.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۶:۵۷
در همدان: جلسه هم اندیشی مسئولان دوره میثاق طلبگی برگزار شد حجت الاسلام کشوری گفت: ملاک های شناخت افراد بررسی نظم، دارا بودن نشاط و شادی لازم که در صورت عدم نشاط آنها به مشاور ارجاع داده می شوند، میزان انگیزه، بررسی اعتماد به نفس، زود خسته نشدن در کلاس ها و وظیفه شناسی است.
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۱۶:۰۸
در افتتاحیه نمایندگی آستان قدس رضوی در همدان مطرح شد: حوزه های علمیه هرچه دارند از قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع) هاست حوزه/ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بختیاری با بیان این که حوزه های علمیه و دانشگاه های مدیون اهل بیت(ع) هستند، گفت: حوزه های علمیه هر چه دارند از قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع) هاست..
۱۳۹۶/۴/۲۸ - ۰۹:۴۹
رئیس شورای حوزه علمیه همدان: راه و رسم زندگی سالم به مردم آموزش داده شود حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: عمده فعالیت نهاد های درمانی باید این باشد که فرهنگ درست زیستن و شیوه زندگی اسلامی را در جامعه نهادینه کنند و جلوی خوراکی و مواد مضر را بگیرند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۶:۲۴
معاون آموزش حوزه علمیه همدان: ۲۵۰طلبه جدید در ۱۴ مدرسه همدان پذیرش می شوند حوزه/ حجت الاسلام فراهانی گفت: حوزه علمیه همدان مجاز به پذیرش ۲۵۰ طلبه جدید در۱۴ مدرسه سطح یک در استان همدان می باشد و تاکنون ۲۲۰ نفر از مقاضیان حائز شرایط، برای دوره اختبار و تثبیت، پذیرش شده اند.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۲:۵۶
با ابتکار روحانیون مبلغ جهادی؛ اجرای طرح «محراب سبز» در پارک ها و اماکن گردشگری همدان حوزه/ با توجه به اینکه همدان جزو شهرهای گردشگری به شمار می رود و ظرفیت بالایی در مساله تبلیغ در اماکن تفریحی و گردشگری دارد، لذا گروه تبلیغی، جهادی سراج برای استفاده از این ظرفیت، اجرای طرح تبلیغی «محراب سبز» را در دستور کار قرار داد.
۱۳۹۶/۴/۲۶ - ۱۰:۱۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس