*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ \ الثلاثاء ٢٦ شعبان ١٤٣٨ \ Tuesday, May 23, 2017
حجت الاسلام ملا نوری: حوزه های علمیه باید مدیران آینده جامعه را تربیت کنند حجت الاسلام ملا نوری گفت: اگر حوزه های علمیه مدیران خوبی برای آینده جامعه تربیت کنند، شاهد پیشرفت و ترقی خواهیم بود، ولی اگر این کار صورت نگیرد، حتی با قرار دادن سد آهنین جلوی دشمن، باز هم شکست خواهیم خورد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۶
آیت الله موسوی اصفهانی: تبلیغ دین با روحیه جهادی انجام شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر ضرورت تبلیغ دین با روحیه جهادی، گفت: هدف در قرآن، تبلیغ رسالت های الهی است و در حقیقت روحانیت ادامه دهنده راه انبیاء است و خدا بر ما منت نهاده که این وظیفه خطیر را عهده دار شویم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۸:۲۴
حجت الاسلام رستگار: حوزه از کادرسازی انقلابی غافل نشود حوزه/ حجت الاسلام رستگار با اشاره به ضرورت توجه به بحث کادرسازی انقلابی و فراهم آوردن بسترهای آن در حوزه های علمیه، گفت: عدم توجه به مقوله کادرسازی انقلابی و تربیت نیروهای انقلابی، نتایج تلخ و ناگواری به همراه خواهد داشت.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۴:۵۴
مسئول ستاد پذیرش حوزه علمیه همدان: بزرگ ترین رسالت حوزه های علمیه غربت زدایی از حضرت ولی عصر(عج) است حجت الاسلام عبدالله پور با اشاره به اهمیت مقتضیات زمان گفت: با رویکرد جامعه جهانی نسبت به انقلاب اسلامی و انتظار هایی که آن ها از ما دارند باید خود را برای تبلیغ معارف اهل بیت(ع) آماده سازیم.
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۰۹:۰۱
کارشناس مشاوره تبیین کرد: ملاک های اصلی و فرعی در انتخاب همسر حوزه/ کارشناس مشاوره حوزه علمیه همدان گفت: یکی از عوامل اصلی و بنیادی در جدایی ها و طلاق ها عدم شناخت کافی طرفین از یکدیگر قبل از ازدواج است و همچنین تفاوت های فرهنگی سبب سرد شدن زندگی های مشترک خواهد شد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۹:۴۷
عضو جامعه مدرسین حوزه: تا وقتی که اسیر دنیا باشیم، رشد نخواهیم کرد حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عندلیب همدانی با تاکید بر این که انسان باید در آسمان معنویت اوج بگیرد، گفت: ما زمینی هستیم و تا وقتی که اسیر دنیا باشیم، رشد نخواهیم کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۹ - ۰۹:۴۰
حجت الاسلام اکبری: بشر امروز به شدت نیازمند نور فاطمی است حوزه/ استاد حوزه گفت: با توجه به اینکه بشر امروز غرق در جهل و نادانی است و به شدت نیازمند نور فاطمی است حوزه‌های علمیه خواهران باید پیش قراول احیای مکتب نورانی و انسان ساز فاطمی باشند.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۴۲
مدیر حوزه علمیه خواهران همدان: بصیرت، محور ولایت مداری فاطمی است حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران همدان گفت: در مسیر ولایتمداری با الهام‌گیری از سیره حضرت زهرا(س)، باید بصیرت، دشمن‌شناسی و مقاومت حضرت را الگوی خود قرار دهیم.
۱۳۹۵/۱۲/۸ - ۱۷:۴۰
حجت الاسلام نارنج: حوزه های علمیه به بحث مدیریت مسجد تخصصی وارد شوند استاد حوزه علمیه همدان گفت: بعضی ها فکر می کنند که مسجد به این قدر مطالعه و مباحثه نیاز ندارد ولی یکی از موضوعاتی که در این زمینه باید به آن پرداخت بحث منکرات و افعالی است که نباید در مسجد صورت بگیرد.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۰۳
حجت الاسلام تجری: در زمینه توسعه فرهنگ قرآن کم کاری شده است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: برخی که خود متولی ترویج فرهنگ قرآن و تبلیغ کلام الهی هستند در این زمینه کم کاری می کنند، لذا باید گفت ما قدر و اندازه قرآن را به صورت ممکن نشناخته ایم.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۱:۰۲
حجت الاسلام جمشیدی: وهابیت جهان اسلام را به آشوب کشیده است حوزه/ کارشناس تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به فرقه انحرافی وهابیت گفت: یکی از فرقه هایی که در جهان سبب آشوب و چالش شده است فرقه ضاله وهابیت است.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۳۸
حجت الاسلام رحمانی: مبلغان مخاطب شناس باشند حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: در سخنرانی؛ سه مسئله حایز اهمیت است، موضوع سخنرانی، محور سخنرانی و پیامی که قرار است در زمان خاصی به ذهن مخاطب انتقال پیدا کند.
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۳۸
کارشناس دینی : ریشه بسیاری از مشکلات در لقمه حرام و یا شبهه ناک است حجت الاسلام ذبیح گفت: حواسمان باشد که هر چیزی را به خورد خانواده ندهیم، گاهی اوقات برای عده ای سؤال می شود که چرا اهل و عیال من نماز خوان نیستند، در مرحله نخست باید از خود فرد سؤال کرد که چه لقمه ای به خانه برده ای؟
۱۳۹۵/۱۲/۷ - ۱۰:۲۸
استاد حوزه علمیه همدان: عده ای سودای حذف روحانیت از صحنه سیاسی نظام را در سر می پرورانند حوزه/ حجت الاسلام کاظمی گفت: خی افراد می گویند طلبه و روحانی کارش قدسی و آسمانی است و نباید وارد مسایل دنیوی و زمینی شود و مسایل دنیوی را به اهل دنیا واگذار کند. این دیدگاه کاملاً مخالف نظر امام(ره) و فلسفه وجودی روحانیت است.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۹:۲۱
استاد حوزه علمیه همدان: روحانیون احکام پولی و بانکی را تبیین کنند حجت الاسلام یوسفی گفت: یکی از مسایل مهم در جامعه احکام بانکداری اسلامی است، ولی مردم آگاه به احکام الهی نیستند و دچار حرام و ربا می شوند، لذا روحانیون باید احکام پولی و بانکی را تبیین کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۱:۲۳
معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان: اساتید به رشد علمی و تهذیبی طلاب توأمان توجه کنند حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت پذیرش نیروهای ارزشی در حوزه های علمیه، گفت: نکات تربیتی و تهذیبی مسئله نخست و بنیادی در پذیرش طلاب است، از این رو معاونین تهذیب باید فعالیت های خود را در این راستا دو چندان کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۳۷
در نشست معاونین تهذیب مدارس علمیه همدان تاکید شد: دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه/ در نشست معاونان تهذیب مدارس علمیه استان همدان بر ضرورت دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین ارتقای سطح تهذیبی مدارس تاکید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۲۴
حجت الاسلام گودرزی: اساتید از نقش تربیتی غافل نشوند حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه شیخ علی خان زنگنه تویسرکان با اشاره به نقش تربیتی اساتید، بر لزوم برگزاری کارگاه های تخصصی مشاوره ویژه اساتید تاکید کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۱۰
آیت الله موسوی اصفهانی در گفتگو با «حوزه»: متون درسی حوزه به روز رسانی شود/ حوزویان ارتباط خود را با علما قطع نکنند حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با تحول در حوزه های علمیه، باید هم برخی از متون درسی به روز رسانی و یا تغییر پیدا کند و هم مسایل روز مورد نیاز جامعه در دروس حوزه های علمیه وارد شود.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۸:۳۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس