*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ \ السبت ٢٨ جمادى الأولى ١٤٣٨ \ Saturday, February 25, 2017
استاد حوزه همدان: مدرک گرایی از زیان بارترین تهدیدات حوزه های علمیه است حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که جامعه به طلبه باسواد و عالم نیازمند است نه به مدرک، گفت: مدرک گرایی یکی از زیان بار ترین مسائل در حوزه ها است و باید در این رابطه چاره اندیشی شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۱۶:۴۱
فعالیت سه رشته تخصصی در حوزه همدان معاون پژوهش مدرسه علمیه آیت الله آخوند(ره) گفت: همدان از محدود استان هایی است که دارای سه رشته تخصصی تفسیر، مهدویت و کلام مقارن بوده و به همین سبب طلاب همدانی کمتر برای ادامه تحصیل به قم هجرت می کنند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۰۸:۴۸
آیت الله موسوی اصفهانی: آیت الله شرعی پاسدار انقلاب و حریم ولایت فقیه بود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: مرحوم آیت الله شرعی قبل از انقلاب از روحانیون مبارز و جان برکف حضرت روح الله بود و فعالیت های فراوانی در زمینه های علمی هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب داشت.
۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۱۸:۴۱
مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان همدان: خدمت به طلاب، خدمت به مکتب است حوزه/ حجت الاسلام مظاهری خدمت به طلاب را خدمت به مکتب و توفیق الهی خواند و گفت: ۴ هزار و ۳۹۸ طلبه و روحانی در مرکز خدمات استان همدان دارای پرونده می باشند که از این تعداد ۳ هزار و ۸۳۳ نفر دارای پرونده فعال می باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۵۰
آیت الله موسوی اصفهانی:  تربیت طلبه انقلابی نیاز امروز جامعه است/ از نفوذ شیعه انگلیسی جلوگیری شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با تاکید بر این که تربیت طلاب انقلابی با روحیه جهادی، سبب پیشرفت و رشد کشور می شود، گفت: باید جایگاه ولایت فقیه برای طلاب جوان به خوبی تبیین شود و از ورود تفکرات انحرافی و نفوذ شیعه انگلیسی جلوگیری شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۷
حجت الاسلام فراهانی علوی: مدارس علمیه نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند حجت الاسلام فراهانی علوی بیان کرد: رشد تعالی افراد در گرو بدن سالم و همچنین روحیه پر نشاط می باشد به همین سبب مدارس نباید صرفا یک محیط آموزشی و خسته کننده باشند و باید به برنامه های تفریحی و ورزشی اهمیت دهند. 
۱۳۹۵/۱۰/۱۳ - ۰۹:۱۴
مدیر مدرسه علمیه زنگنه همدان: مباحثه ویژگی بارز نظام آموزشی حوزه است حوزه/ حجت الاسلام مهاجر گفت: در حوزه های علمیه مباحثه دارای جایگاه مهم و از ویژگی های بارز نظام آموزشی حوزه می باشد، لذا طلاب به صورت دسته جمعی و گروهی با نظارت اساتید، همه روزه به مباحثه دروس می پردازند.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۲۱:۰۵
کارشناس علوم دینی: اسلامی سازی علوم انسانی بدون همکاری حوزه و دانشگاه محقق نمی شود حوزه/ حجت الاسلام فاضلیان با اشاره به وحدت حوزه و دانشگاه در اسلامی سازی علوم انسانی و تربیت نیروهای انقلاب، اظهار داشت: حوزه و دانشگاه نیز باید باهم اتحاد داشته باشند و البته که علوم دانشگاهی نیز باید اسلامی شود و نباید به ترجمه کتب غربی ها اکتفا کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۰۹:۰۶
استاد حوزه: نیروهای انقلابی از تضعیف یکدیگر و تفرقه و اختلاف خود داری کنند حوزه/ استاد حوزه گفت: همگرایی نیروهای انقلابی باید بر اساس اهداف و ارزش های مشترک، ولایت خواهی و آرمان گرایی و طبق آیات قرآن کریم، باید حول محور ولایت باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۰۱:۵۰
مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر: حمایت مردم با ارزش ترین سرمایه نظام است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) ملایر گفت: حمایت و تعهد مردم نسبت به کشور، رهبر، هویت و ارزش ها انقلاب با ارزش ترین سرمایه نظام است و دشمن از آن هراس دارد و خود را در مقابل آن ضعیف می بیند.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۸:۵۲
رئیس شورای حوزه علمیه همدان: پیشرفت جامعه در گرو پویایی حوزه و دانشگاه است حوزه/ آیت الله طه محمدی با اشاره به این که دشمن برای حوزه و دانشگاه برنامه های زیادی در سر دارد، گفت: اگر بخواهیم جامعه در صراط مستقیم باشد، باید از حوزه و دانشگاه پویایی و بالندگی لازم را داشته باشند.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۱:۴۳
آیت الله طه محمدی: پرهیز ازتفرقه و دودستگی نیازمند بصیرت و هوشیاری است حوزه/ آیت الله طه محمدی با تاکید بر این که پرهیز ازتفرقه و دودستگی نیازمند بصیرت و هوشیاری است، تصریح کرد: در فتنه ۸۸، فهم و درک به موقع و زمان شناسانة امّت اسلامی بود که بار دیگر دست رد به سینه استکبار و صهیونیسم زد.
۱۳۹۵/۱۰/۹ - ۱۰:۵۹
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان : بصیرت شرط حفظ نظام جمهوری اسلامی است حوزه/ حجت الاسلام قاضی خانی در خصوص فتنه سال ۸۸ ، گفت: ملت ایران باید از گذشته عبرت گرفته و در مسایل سیاسی اجتمایی بصیرت لازم را جهت از بین بردن فتنه های فتنه گران کسب نمایند.
۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۰۹:۵۱
حجت الاسلام و المسلمین گنبدی: طلاب فرهنگ ولایت مداری را توسعه دهند حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان با اشاره به نعمت ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، تصریح کرد: طلاب نه تنها باید خود عامل به منویات مقام معظم رهبری باشند، بلکه باید فرهنگ ولایت مداری را نیز در جامعه توسعه دهند.
۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۰۹:۵۱
استاد حوزه علمیه همدان: دانشگاه صرفا با تفکیک جنسیتی اسلامی نمی شود حوزه/ حجت الاسلام فلاحی گفت: دانشگاه صرفا با تفکیک جنسیتی اسلامی نمی شود، بلکه باید علوم انسانی، اسلامی سازی شود و راه برای ورود مسایل دینی و پاسخگویی به شبهات در دانشگاه ها باز شود.
۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۰۹:۴۰
آیت الله موسوی اصفهانی: تضعیف ولایت فقیه خوش خدمتی به آمریکاست/ ملت ایران فریب نیرنگ عمرو عاص های زمان را نمی خورد حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان تصریح کرد: حماسه نهم دی‌ نشان داد، به ‌‌رغم حیله‌های معاویه‌ها، عمروعاص‌ ها و عمر بن سعدهای دوران، ملت ایران بیدار است و تمام قد ملّت از نظریه حکومت اسلامی و تئوری «ولایت فقیه» به عنوان دکترینی راهگشا برای مدیریت و حرکت جوامع به سمت پیشرفت و عدالت دفاع می کند.
۱۳۹۵/۱۰/۸ - ۰۸:۳۱
حجت الاسلام رستگاری: همگرایی نیروهای انقلابی باید حول محور ولایت باشد حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) ملایر با تاکید بر این که ولایت فقیه نقطه اتصال نیروهای انقلابی است، تصریح کرد: همگرایی نیروهای انقلابی باید حول محور ولایت باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۱۸:۳۳
حجت الاسلام نجفی: همگرایی نیروهای انقلابی رمز ماندگاری انقلاب است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه سامن گفت: استحکام پایه های انقلاب و رمز موفقیت و تحقق اهداف انقلاب و جلوگیری از نفوذ دشمنان در گرو وحدت و همگرایی هرچه بیشتر نیروهای انقلابی است.
۱۳۹۵/۱۰/۷ - ۰۷:۳۵
آیت الله طه محمدی: ارزش امنیت از نگاه جامعه مغفول مانده است حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان این که برخی از مردم نیز قدر امنیت را نمی دانند، گفت: یکی از نعمت های بسیار ارزشمند و مغفول، امنیت است و در روایتی آمده که سلامت و امنیت دو نعمت پنهان خداوند در میان مردم می باشد.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۸:۱۱
پژوهشگر دینی : در مقابل خون شهدا احساس مسئولیت کنیم حوزه/ استاد حوزه با بیان اینکه هیچ کشوری از راه مذاکره با آمریکا و دنیای استکبار به جایی نرسیده است، اضافه کرد: آمریکا بارها بدعهدی خود را به ما ثابت کرده از آزادی گروگان های لانه جاسوسی تا تعلیق هسته ای و ... و همچنان بد عهدی هایش ادامه دارد.
۱۳۹۵/۱۰/۶ - ۱۰:۰۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس