*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ \ الأحد ٢ رمضان ١٤٣٨ \ Sunday, May 28, 2017
استاد حوزه علمیه همدان: روحانیون احکام پولی و بانکی را تبیین کنند حجت الاسلام یوسفی گفت: یکی از مسایل مهم در جامعه احکام بانکداری اسلامی است، ولی مردم آگاه به احکام الهی نیستند و دچار حرام و ربا می شوند، لذا روحانیون باید احکام پولی و بانکی را تبیین کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۱۱:۲۳
معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان: اساتید به رشد علمی و تهذیبی طلاب توأمان توجه کنند حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه همدان با اشاره به اهمیت پذیرش نیروهای ارزشی در حوزه های علمیه، گفت: نکات تربیتی و تهذیبی مسئله نخست و بنیادی در پذیرش طلاب است، از این رو معاونین تهذیب باید فعالیت های خود را در این راستا دو چندان کنند.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۳۷
در نشست معاونین تهذیب مدارس علمیه همدان تاکید شد: دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی حوزه/ در نشست معاونان تهذیب مدارس علمیه استان همدان بر ضرورت دانش افزایی اساتید با برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین ارتقای سطح تهذیبی مدارس تاکید شد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۲۴
حجت الاسلام گودرزی: اساتید از نقش تربیتی غافل نشوند حوزه/ معاون تهذیب مدرسه علمیه شیخ علی خان زنگنه تویسرکان با اشاره به نقش تربیتی اساتید، بر لزوم برگزاری کارگاه های تخصصی مشاوره ویژه اساتید تاکید کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۹:۱۰
آیت الله موسوی اصفهانی در گفتگو با «حوزه»: متون درسی حوزه به روز رسانی شود/ حوزویان ارتباط خود را با علما قطع نکنند حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در رابطه با تحول در حوزه های علمیه، باید هم برخی از متون درسی به روز رسانی و یا تغییر پیدا کند و هم مسایل روز مورد نیاز جامعه در دروس حوزه های علمیه وارد شود.
۱۳۹۵/۱۲/۵ - ۰۸:۳۵
حجت الاسلام محمدی قایینی مطرح کرد: دنیا پرستی سبب اصلی غفلت از حق وحقیقت است حجت الاسلام و المسلمین محمدی قایینی گفت: در فتنه ۸۸ خواص جامعه خود را به خواب زدند و با سکوت خود سبب این همه اختلاف و ظلم نسبت به حق و حقیقت شدند.
۱۳۹۵/۱۲/۳ - ۱۳:۱۸
معاون پژوهش حوزه همدان: حوزویان ندای اسلام ناب را به گوش جهانیان برسانند حوزه / معاون پژوهش حوزه علیمه همدان گفت: حوزه و حوزویان باید بتوانند ندای اسلام ناب را با نگرش و بیان قابل فهم و به روز به گوش همه جهانیان و نسل های جدید برسانند.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۶:۱۵
حجت الاسلام ثابت عیار: مبلغین عامل به گفته های خود باشند نماینده طرح هجرت استان همدان گفت: مبلغ دین  قبل از هر چیزی باید به کار و هدف الهی خود ایمان داشته و بداند که کار او کار انبیاست.
۱۳۹۵/۱۲/۲ - ۱۵:۱۳
مدیر مدرسه علمیه زنگنه همدان: کیفیت؛ اصل ضروری در پذیرش طلاب است حوزه / مدیر حوزه علمیه زنگنه همدان گفت: مدیران مدارس علمیه باید در جذب طلاب طوری برنامه ریزی و دقت عمل داشته باشند که کمترین ریزش و بیشترین کیفیت را به دست آورند.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۱۸:۲۵
عضو هیئت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه: مسئولان در مسیر عمل به رهنمودهای رهبری حرکت کنند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رضوی مهر با تاکید بر این که مسئولان باید در راستای عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت کنند، گفت: نکته نکته سخنان رهبر معظم انقلاب، قوت قلبی است که هر انسان آگاه را بر بصیرت و مسیر راستین خود قرار می دهد.
۱۳۹۵/۱۲/۱ - ۰۸:۵۶
ابتکاری از مدرسه علمیه صاحب الزمان(عج) شهر اسدآباد؛ فیلم کوتاه «آشنایی با زندگی طلبگی» تولید شد حوزه/ حجت الاسلام انتظاری از تولید و پخش فیلم کوتاه «آشنایی با زندگی طلبگی» خبر داد و گفت: این فیلم در مساجد و مدارس برای دانش آموزان به نمایش در می آید تا افراد با حوزه و زندگی طلبگی آشنا شده و جذب حوزه شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۸
حجت الاسلام و المسلمین پناهیان: مردم سالاری دینی نشانه پویایی نظام سیاسی اسلام است حجت الاسلام و المسلمین پناهیان، مردم سالاری دینی را نشانه پویایی نظام سیاسی اسلام دانست و گفت: در عرصه سیاسی، شناسایی و پرورش استعدادها و نیروهای انقلابی مهم و تعیین کننده است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۵:۱۸
رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلابی استان همدان: مبنای حرکت نیروهای انقلابی باید پیوند دادن قدرت و عدالت باشد حوزه/ رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلابی استان همدان گفت: قدرت و عدالت در کنار هم راه نجات است و در حرکت انقلابی، باید مبنا بر این باشد که قدرت با عدالت پیوند داده شود.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۵
پژوهشگر علوم دینی: شیعیان در پاسداری و اطاعت از ولایت همچون حضرت زهرا(س) عمل کنند حجت الاسلام عسگر اقدم گفت: تمام ملت ایران و شیعیان باید در پاسداری و اطاعت از ولایت همچون الگوی جهانیان حضرت زهرا(س) عمل کنند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸ - ۱۰:۰۸
حجت الاسلام طاهری: انقطاع از مادیات بالاترین لذت است حوزه/ حجت الاسلام طاهری با تاکید بر این که بالاترین لذت انقطاع از دنیاست، ابراز داشت: این همه استرس، چاپلوسی ها و ... ثمره عدم انقطاع از دنیا بوده که امروزه زندگی ما را مختل کرده است، لذا باید سعی کنیم تا شیرینی عبادت خداوند را به وسیله اخلاص بچشیم.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۸:۱۸
معاون تهذیب حوزه علمیه همدان: فرایند پذیرش حوزه نیاز به تحول دارد حجت الاسلام کشوری با اشاره به اهمیت رسانه در فرایند جذب، گفت: تا کنون شاهد فضای خوبی در استفاده از ظرفیت رسانه برای تبلیغ حوزه ها نبوده ایم، لذا شناساندن حوزه ها علمیه باید از طریق رسانه ها صورت بگیرد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۰۹:۵۵
برای سال تحصیلی جدید:  ۲۵۰ طلبه جدید جذب حوزه همدان می شوند معاون آموزش حوزه علمیه همدان گفت: برای سال تحصیلی جدید ظرفیت پذیرش ۲۵۰ طلبه جدید در حوزه استان در نظر گرفته شده است .
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۰۷:۵۳
محقق حوزه همدان: حضرت زهرا(س) نماد عفت و طهارت است حوزه / حجت الاسلام اسدی در مراسم عزاداری و ایام فاطمیه در جمع طلاب همدان گفت:حضرت زهرا(س) نماد عفت و طهارت است.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۱:۴۴
حجت الاسلام تراشیون: آسیب خانواده سبب آسیب مستقیم جامعه می شود حوزه / کارشناس و مشاور حوزوی خانواده با اشاره به ضرورت اهمیت به جوانان و نوجوانان گفت: باید به فرزند خود استقلال دهیم و سبب دلگرمی او به خانواده و پدر و مادر شویم و نگذاریم فرزندان به زور بخواهند استقلال طلب شوند.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۱
حجت الاسلام سیاوشی: سکوت در برابر ناهنجاری ها آثار مخربی در جامعه دارد حوزه /پژوهشگر مدرسه علمیه زنگنه همدان با اشاره اهمیت عفت و حجاب زنان در جامعه گفت: گاهی اوقات بعضی از بانوان با نحوه پوشش خود سبب گناه تعداد زیادی از افراد جامعه می شوند که باید در مقابل این ناهنجاری ها ایستاد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ - ۱۰:۴۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس