*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۴ محرم ۱۴۴۰ \ Monday, September 24, 2018
معاون تبلیغ حوزه علمیه همدان خبر داد: اجرای طرح تبلیغی «حلقه های نور» در خوابگاه های دانشجویی حوزه/ حجت الاسلام ارتقایی گفت: در هر هفته، یک مبلغ توانمند با راهبردهای تبلیغی نوین در خوابگاه دانشجویی حضور یافته و بعد از طرح مباحث اعتقادی و سیاسی به شکل چهره به چهره، به مسائل و مشکلات روز پرداخته و در آخر هم به سؤالات و شبهات دانشجویی، پیرامون مباحث اعتقادی، معرفتی و سیاسی پاسخ داده خواهد شد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۰۲:۴۵
نماینده ولی فقیه در همدان: مسئولان از تربیت اسلامی دانش آموزان غافل نشوند آیت الله طه محمدی گفت: ایران اسلامی و فرزندان این مرز و بوم در زیر بمباران تهاجم فرهنگی قرار دارند و متولیان امر تعلیم و تربیت باید خود را برای ایستادگی مقابل این تهاجم آماده کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۱۶:۴۴
استاد حوزه علمیه همدان: بیان نقد امام زمان(عج) و رفراندوم به معنای جدایی از مسیر انقلاب است حجت الاسلام فلاحی با اشاره به این که عده ای با بیان نقد امام زمان(عج)، رفراندوم و فعالیت های این چنینی می خواهند جلوی مسیر انقلاب و اسلام را بگیرند. گفت: شاید بعضی ها به دنبال از بین بردن انقلاب اسلامی باشند، اما مردم همیشه در صحنه ایران این نقشه ها را خنثی می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۹ - ۰۰:۱۵
یادداشت رسیده؛ غفلت نهاد های دانش بنیان از سبک زندگی ایرانی اسلامی با توجه به توصیه رهبر معظم انقلاب دو نهاد حوزه و دانشگاه متکفل این مساله مهم در جامعه هستند و با توجه به این مساله که دست دانشگاه از مبانی فقهی و اصولی دین خالی است حوزه علمیه باید در راستای تبیین اهداف اسلام در مساله تربیت فعالیت بیشتری داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۸ - ۱۴:۳۲
در کارگاه «فن خطابه و روش سخنرانی» بررسی شد؛ راهکار های تبلیغ موثر حوزه/ یک مبلغ توانا باید بتواند در جمع جوانان، نوجوانان، کودکان و تمامی اقشار جامعه به گونه ای سخنرانی کند که تاثیر گذار باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۳۳
استاد حوزه علمیه همدان: مساجد روحانی محور اداره شوند/ ۱۴ نهاد متفاوت متولی امور مساجدند حجت الاسلام بهرامی گفت: موازی کاری ها باید کمتر شود و مدیریت مسجد به دست امام جماعت و روحانیان باشد، مدیر مسجد باید روحانی باشد و برای پیشرفت مسجد برنامه و راه کار داشته باشد.
۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۱۴:۲۶
حجت الاسلام عظیمی وند تشریح کرد؛ راهکار های ارتباط صحیح با مخاطب استاد مشاور حوزه علمیه همدان گفت: از فواید ارتباط صحیح می توان جدا شدن از انزوا با ارتباط سالم، کسب تجارب فراوان، ارضاء کافی از روابط، نجات از دام ها، حل به موقع مشکلات و کسب مهارت تشخیص دوست و دشمن اشاره کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۶:۵۵
حجت الاسلام صفری افلاکی: حوزه علمیه تنها مرجع تبیین سبک زندگی اسلامی حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: طلاب علوم دینی زمانی که مبلس به لباس مقدس روحانیت می شوند آمادگی خود را برای پاسخگویی به نیاز های مردم و شبهات اعتقادی به صورت رسمی اعلام می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۵:۰۱
آیت الله موسوی اصفهانی: علما خود را سپر بلای اسلام کرده اند حوزه/ عضو خبرگان رهبری با تاکید بر این که علما خود را سپر بلای اسلام کرده اند، تصریح کرد: علما کسانی هستند که همانند نبی مکرم اسلام(ص) از دین الهی با سختی دفاع کرده و می کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۲:۵۹
حجت الاسلام ذبیح: تجمل گرایی بزرگ ترین آفت طلبگی است این استاد اخلاق حوزه های علمیه گفت: ما نمی توانیم همانند امیر مومنان علی(ع) زندگی کنیم اما باید همانند عموم مردم و قشر متوسط زندگی کنیم.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۱۲:۵۵
نماینده ولی فقیه در همدان: مبلغان با استفاده از هنر، دین الهی را ترویج دهند حوزه/ آیت الله طه محمدی گفت: مبلغان باید با استفاده از هنر، دین الهی را در جامعه ترویج داده و حتی سبب شوند که دیگر ادیان و فرق به راه صحیح یعنی دین اسلام گرایش پیدا کنند.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۴۱
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان: موقوفه خواری مدرن در دستگاه ها و نهادهای اجرایی مرسوم شده است حوزه/ حجت الاسلام کاروند موقوفه خواری مدرن را یکی از مشکلات بزرگ خواند و اظهار کرد: موقوفه خواری مدرن در دستگاه های و نهادهای اجرایی در همدان مرسوم شده و برخورد با این مسأله حمایت نماینده ولی فقیه در استان را می طلبد.
۱۳۹۶/۱۲/۳ - ۰۹:۳۱
حجت الاسلام والمسلمین همدانی: تمسک به عترت پیامبر(ص) تنها راه نجات از گمراهی است استاد حوزه علمیه قم گفت: حدیث ثقلین و روایات متواتر فراوانی وجود دارد که اثبات کننده مقام امیر مومنان علی(ع) و ولایت بلا فصل ایشان بعد از نبی مکرم اسلام(ص) است.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۵:۴۳
استاد حوزه علمیه همدان: بشر قادر به شناخت کامل ام ابیها(س) نیست حوزه/ استاد حوزه علمیه همدان گفت: جایگاه حضرت زهرا(س) همانند شب قدر دارای عظمتی است که عقل از فهم ایشان عاجز است و بشر قادر به شناخت کامل این وجود پر برکت نیست.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۲:۱۳
دبیر موسسه سراج همدان مطرح کرد: چرایی خدمت رسانی رایگان شکبه های ماهواره ای دشمن در ایران حوزه/ حجت الاسلام نقوی گفت: مردم باید به مسأله چرایی ایجاد برنامه های متنوع ماهواره ای غربی به زبان مادری ما، و عرضه رایگان حساسیت ویژه ای داشته باشند، آیا دشمنان دلشان به حال ما سوخته است، مشخص است که دشمن قصد از بین بردن نظام تربیتی اسلامی را دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۱ - ۱۱:۵۳
کارشناس دینی : حضرت زهرا(س) به همگان درس ولایت مداری داده است  حجت الاسلام امیری وحید گفت: حضرت زهرا(س) با حمایت از امیر مومنان علی(ع) به همگان درس ولایت مداری داده است، ابراز داشت: حضرت فاطمه(س) بهترین الگو برای جامعه بشری است، این بانوی مکرمه دارای صفات و روحیّات اخلاقی فراوانی است که جمیع این صفات باید الگوی رفتاری شیعیان قرار بگیرد.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۳
با برگزاری یک دوره آموزشی؛ طلاب ملایر مهارت های پژوهشی فرا گرفتند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(ع) گفت: یک دوره کلاس آموزش مهارت های پژوهشی مختص طلاب این مدرسه در نیمسال اول برگزار شد که از کفیت خوبی برخوردار بود.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰ - ۰۷:۱۵
دبیر موسسه سراج همدان مطرح کرد : بی معنایی خانواده در غرب حجت الاسلام نقوی با اشاره به این که غرب و تفکر مادی گرا انسان ها را از هدف خلقت دور خواهد کرد و در غرب خانواده، محبت و انسانیت معنا ندارد، گفت: آرامش در سبک زندگی غربی، نسخه دروغینی است که دشمن تحویل جوان امروز می دهد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۱۰:۰۷
حجت الاسلام والمسلمین خاتمی حوانساری: زوج های جوان ساده زیستی را از حضرت زهرا(س) بیاموزند حوزه/ استاد حوزه با تاکید بر این که زوج های جوان ساده زیستی را از حضرت زهرا(س) بیاموزند، گفت: متاسفانه امروز بیشتر مشکلاتی که در بین افراد و زوجین پیش می آید بر سر تجمل گرایی و خودپسندی است.
۱۳۹۶/۱۱/۲۹ - ۰۹:۴۸
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس