*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ \ الاثنين ١٧ ربيع الثاني ١٤٣٨ \ Monday, January 16, 2017
استاد حوزه علمیه استان همدان: هدایت سیاسی در بطن ماموریت های حوزه و روحانیت است حوزه/ حجت الاسلام موسیوند گفت: در عصر حاضر وظیفه هدایت سیاسی در کنار هدایت دینی و حضور در اجتماع از وظایف اصلی روحانیت به شمار می رود و نباید به صورت حاشیه ای به آن پرداخته شود.
۱۳۹۵/۳/۱۹ - ۰۳:۵۰
استاد حوزه علمیه همدان: تبیین ولایت فقیه لازمه هدایت دینی و سیاسی است حوزه/ برای تحقق هدایت دینی و سیاسی روحانیت باید جایگاه ولایت فقیه را برای جامعه تبیین کند و در عرصه های مختلف دینی و سیاسی نگاه الهی حوزه را به مردم انتقال دهد.
۱۳۹۵/۲/۳۱ - ۱۴:۱۰
مدیر حوزه علمیه شهرستان بهار: بصیرت سیاسی، اساس انقلابی ماندن حوزه هاست حبرگزاری حوزه/ مدیر حوزه علمیه بهار گفت: بصیرت سیاسی لازمه تحقق هدایت سیاسی و بصیرت افزایی در جامعه و پایه و اساس انقلابی ماندن حوزه ها و طلاب است.
۱۳۹۵/۲/۳۱ - ۱۰:۰۵
استاد حوزه علمیه همدان: حوزه از کاربردهای فضای مجازی غفلت نکند حوزه/ امروزه فضای مجازی می تواند ابزار هجوم برای دشمنان و ابزار مقابله توسط روحانیان باشد، لذا علما و روحانیان باید به اهمیت نقش و تاثیر فضای مجازی توجه بسیار داشته باشند.
۱۳۹۵/۲/۳۰ - ۱۶:۴۰
آیت الله موسوی اصفهانی: اگر مدافعان حرم نبودند، اسلام و قرآن در خطر بود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان گفت: اگر مدافعان حرم نباشند، دشمن به خاک کشور وارد می شود و دیگر نمی توان از اسلام و قرآن دم زد، زیر بنای همه امور امنیت و زیربنای امنیت، جهاد است.
۱۳۹۵/۲/۳۰ - ۱۱:۲۷
جشنواره سوم علامه حلی همدان به روایت آمار حوزه/ از مجموع ۴۰۵ اثر ۸۰ درصد را مقالات علمی، ۱۷ درصد تحقیق پایانی، دو درصد پایان نامه و یک درصد را کتاب تشکیل می دهد و از بین آنها ۲۱ اثر برگزیده و شایسته تقدیر شدند.
۱۳۹۵/۲/۲۷ - ۱۴:۱۶
امام جمعه همدان: بازار تهذیب و تزکیه کِساد است حوزه/ نماینده ولی فقیه در همدان با بیان این که اگر تزکیه نباشد، علامه دهر هم که باشی بی فایده است، گفت: متاسفانه در روزگار کنونی بازار تهذیب و تزکیه کِساد است.
۱۳۹۵/۲/۲۷ - ۱۴:۰۸
آیت الله موسوی اصفهانی در جشنواره علامه حلی: پژوهش محوری در حوزه عملیاتی شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه همدان با اشاره به این که باید به مقوله پژوهش توجه ویژه ای شود، گفت: در برنامه ریزی های جدید برای حوزه های علمیه باید رویکرد جدیدی نسبت به پژوهش لحاظ شود و طلاب از ابتدا با مقدمات پژوهش آشنا شوند.
۱۳۹۵/۲/۲۷ - ۱۴:۰۷
معاون پژوهش حوزه های علمیه کشور: پژوهش بستر انقلابی ماندن حوزه است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین عماد تصریح کرد: اگر بخواهیم مسئله انقلابی ماندن حوزه های علیمه را پیگری کنیم، باید بستر آن را آماده کرد و راهی جز پژوهش وجود ندارد.
۱۳۹۵/۲/۲۷ - ۱۴:۰۷
با حضور معاون پژوهش حوزه های علمیه؛ اختتامیه جشنواره علامه حلی در همدان برگزار می شود حوزه / با حضور معاون پژوهش حوزه علمیه، آیین اختتامیه جشنواره علامه حلی(ره) در همدان برگزار می شود.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۱۷:۲۹
مدیر حوزه علمیه خواهران همدان: انتظار باید در همه ابعاد زندگی انسان متجلی باشد حوزه/ مدیر حوزه علمیه خواهران همدان گفت: انتظار تنها به حرف نیست؛ چرا که برخی در ظاهر خود را منتظر ظهور حضرت می دانند، اما انتظار واقعی در قول و عمل ظهور دارد و فرد باید در همه عرصه ها منتظر باشد.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۱۷:۲۷
محقق حوزوی : حرکت و تفکر انقلابی لازمه فتح قله های تمدن اسلامی است حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: لازمه رسیدن جمهوری اسلامی به قله های تمدن اسلامی حرکت و تفکر انقلابی است و باید با روحیه انقلابی، برای پیشرفت در عرصه های مختلف تلاش کنیم.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۱۶:۰۰
مدیر مدرسه علمیه علی ابن ابیطالب(ع) خبر داد: تربیت طلاب زباندان و پژوهش محور در ملایر حوزه/ حجت الاسلام زارعی با اشاره به رویکرد پژوهش محوری در مدرسه علمیه علی ابن ابیطالب(ع) ملایر ، از آموزش زبان عربی و انگلیسی در این مدرسه خبر داد.
۱۳۹۵/۲/۲۶ - ۰۹:۲۷
برگزاری دوره های تابستانی قرآن در حوزه شهرستان بهار حوزه/ مدیر حوزه علمیه شهرستان بهار گفت: در ایام تعطیلات تابستان، کلاس های دروس عقب افتاده ، جبرانی و مربی گری قرآن و حفظ سوره های قرآن به ویژه سوره هایی که در تبلیغ کاربرد فراوان دارد ، برگزار می گردد.
۱۳۹۵/۲/۲۴ - ۲۳:۳۰
تدریس دروس آزاد حوزوی برای علاقه مندان در مدرسه آیت الله آخوند همدان حوزه/ مدیر حوزه آیت الله آخوند گفت: در این حوزه کلاس های سطح دو و سه و کلاس هایی به صورت آزاد، برای افرادی که به دروس حوزوی علاقه دارند، برگزار می گردد.
۱۳۹۵/۲/۲۴ - ۱۹:۳۰
مدیر مدرسه علمیه شهرستان قروه : پژوهش از ارکان اصلی حوزه های علمیه است حوزه/ مدیر مدرسه علمیه شهرستان قروه گفت: فعالیت های پژوهشی یکی از محور های اصلی آموزش و ارزیابی طلاب محسوب می شود.
۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۵:۵۹
اجرای برنامه های متنوع پژوهشی و فرهنگی در حوزه فامنین خبر گزاری حوزه/ مدیر مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع) فامنین گفت: در این مدرسه در کنار برنامه های آموزشی، فعالیت های پژوهشی، فرهنگی، ورزشی و برگزاری کلاس ها و جلسات فوق برنامه در دستور کار قرار دارد.
۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۱۱:۱۵
نماینده ولی فقیه در همدان: حوزه انقلابی سد راه نفوذ دشمن است حوزه/آیت الله طه محمدی با تاکید بر ضرورت توجه به حوزه و روحانیت انقلابی، گفت: دشمن یعنی آمریکا درصدد است جاسوسان خود را در لباس روحانیت در آورد، لذا امروز باید مراقب نفوذ دشمن بود.
۱۳۹۵/۲/۱۹ - ۰۸:۴۹
مدیر مدرسه امام حسن(ع) ملایر: پژوهش از ارکان اصلی طلبگی است حوزه/ مدیر مدرسه امام حسن(ع)ملایر گفت: در هر سال برای نیم سال اول، کلاس های آموزشی پژوهشی برگزار و در نیم سال دوم طلاب موظف هستند یک مقاله پژوهشی در موضوعاتی که اساتید مشخص می کنند و یا موضوعات اختیاری، ارائه دهند.
۱۳۹۵/۲/۱۸ - ۱۲:۴۸
برگزاری دروس نظامند اخلاق در همدان حوزه/معاون تهذیب حوزه علمیه همدان از برگزاری دروس نظامند اخلاق دراین استان خبرداد.
۱۳۹۵/۲/۱۸ - ۱۲:۴۵
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس