*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۲ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Sunday, February 17, 2019
استاندار ایلام: روحانیون منادی اسلام در جامعه اند؛ این صدا همیشه باید بلند باشد حوزه/ سلیمانی دشتکی گفت: روحانیت در طول تاریخ کشور پیشتاز مبارزه با طاغوت و استکبار بوده و در اوج خفقان و دیکتاتوری رژیم گذشته، روحانیون صدای بلندی داشتند.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۵:۴۲
مهمترین مطالبه طلاب ایلام از معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه/ معاون امور طلاب حوزه علمیه ایلام گفت: با توجه به این که موقوفات و منابع پایدار مالی در حوزه علمیه ایلام وجود ندارد، لذا نیازمند حمایت ویژه مسئولین ارشد حوزه برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی هستیم
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۵:۳۵
مدیر حوزه علمیه استان ایلام در دیدار استاندار: به علت محدودیت فضای آموزشی در ایلام از ۵۰۰ داوطلب برای حوزه علمیه تنها ۸۰ نفر پذیرش می شوند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در حوزه استان، بر ضرورت تسریع در ساخت حوزه جامع ایلام تاکید کرد و گفت: در سطح استان هر ساله قریب به ۵۰۰ نفر برای تحصیل در حوزه ثبت نام می‌کنند و هرساله به دلیل کمبود جا فقط می‌توان ۸۰نفر از آنها را جذب کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۱۷
سرپرست معاونت تهذیب حوزه علمیه ایلام: دوره «میثاق طلبگی» طلاب ایلام در حوزه صاحب‌الزمان (عج) آغاز شد حوزه/ حجت‌الاسلام عقابی از آغاز دوره «میثاق طلبگی» طلاب ایلامی در حوزه علمیه صاحب‌الزمان (عج) ایلام خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۰:۲۱
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: مسئولین پیام مردم را دریافت کنند حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرادبیگی بر ضرورت رسیدگی به وضع معیشتی مردم تأکید کرد و گفت: مردم از لحاظ معیشت اقتصادی در تنگنا هستند و مسئولین باید پیام مردم را دریافت کنند
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۹:۵۳
«حجت الاسلام سید مصطفی موسوی» امام جمعه شهرستان بدره شد حوزه/حجت الاسلام سید مصطفی موسوی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان بدره استان ایلام معرفی شد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۶:۳۲
کارشناس مذهبی: همه دشمنان به علم و عظمت امام صادق(ع) اعتراف داشتند حوزه/ همه دشمنان بر یک مسئله اتفاق نظر داشته‌اند و آن اعتراف به علم، حلم، عظمت و بزرگی امام صادق(ع) بود تا جایی که منصور قاتل امام می گوید این کسی که مثل استخوان در گلوی من گیر کرده از اعلم زمان است.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۰۲:۴۵
در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت ایلام مطرح شد؛ فرهنگ ایثار و شهادت به مثابه نیاز جامعه به اکسیژن است حوزه/ هر کس بخواهد به اوج قله ایثار برسد، باید از دامنه بگذرد که این دامنه همان از خودگذشتگی و فداکاری است. اگر افرادی مثل شهید حججی شهید شدند، قبل از شهادت از خودگذشتگی و فداکاری را در اردوهای جهادی و در مناطق محروم چشیده بودند.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۳:۵۱
نماینده ولی فقیه در ایلام: مردم، پشتوانه نظام اسلامی هستند حوزه/ شورای فرهنگ عمومی با حضور دستگاه‌های فرهنگی و متولی نقش مهمی در راستای تبیین و گفتمان سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی دارد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۰۳
امام جمعه ایلام : فرهنگ استقامت در جامعه ترویج شود حوزه/ترویج فرهنگ استقامت در جامعه باید محور فعالیت‌های شورای فرهنگ عمومی باشد، تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی نقشی تعیین کنند در سیاست‌گذاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و ارتقای فرهنگ عمومی در سطح جامعه دارد.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۵:۱۳
مدیر حوزه علمیه ایلام: بسیج باید از بطن مردم باشد حوزه/ بسیج در جامعه به عنوان یک نیروی محرک و بازدارنده است، که در برابر جریان‌ های مخالف نظام، ایستاده‌اند و بسیج عامل محرک روبه جلو در بحث فرهنگی و اقتصادی است.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۵:۰۱
جشنواره فرهنگی ورزشی صالحین در ایلام برگزار می شود حوزه/ جشنواره فرهنگی ورزشی صالحین در در ۵ بخش مسابقات ورزشی، اجرای برنامه جوان های صالحین مساجد، آموزش حفظ قرآن، برگزاری کارگاه های مهارتی و حرفه‌ای و نیز دوره آموزشی کودکان سنین ۲ تا ۴ سال، در ایلام برگزار می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۷:۵۵
مصاحبه طلاب جدیدالورود حوزه علمیه ایلام آغاز شد حوزه/ مصاحبه طلاب جدید الورود حوزه علمیه ایلام از امروز، به مدت سه روز در مدیریت حوزه علمیه استان آغاز شد.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۶:۲۳
مدیر حوزه علمیه ایلام: حوزه ایلام در بودجه های استانی جایی ندارد حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی با اشاره به این که حوزه علمیه ایلام در بودجه های استانی جایی ندارد، بر لزوم ایجاد منابع پایدار برای اداره حوزه های علمیه و مدارس شهرستان ها تاکید کرد.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۱۶:۰۳
نماینده ولی فقیه در استان ایلام: فضای آموزشی حوزه ایلام پاسخگوی نیازها نیست/ دعوت رسمی از آیت الله اعرافی حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین لطفی در دیدار معاون پشتیبانی و منابع انسانی حوزه های علمیه کشور گفت: در استان ایلام برای ورود به حوزه استقبال چشم گیری صورت می‌گیرد و حتی جوانان با تحصیلات بالای دانشگاهی به حوزه ها روی آورده‌اند، اما متاسفانه به علت محدودیت و کمبود فضای آموزشی نمی توان آنان را جذب کرد.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۰۹:۴۵
معاون پشتیبانی و منابع انسانی حوزه های علمیه کشور در ایلام: در بدنه اجرایی کشور به حوزه‌های علمیه در حد یک دانشگاه هم رسیدگی نمی‌شود حوزه/حسینی نژاد با تاکید بر ضرورت تقویت حوزه های علمیه، گفت: مقام معظم رهبری حوزه‌های علمیه را به عنوان خاستگاه انقلاب و مادر نظام معرفی فرموده اند و جایگاه رفیعی برای حوزه‌ها قائل هستند، اما در بدنه اجرایی کشور به حوزه‌ها در حد یک دانشگاه هم رسیدگی نمی‌شود و به اعتبارات بخش فرهنگی نیز کم لطفی می‌شود.
۱۳۹۷/۴/۷ - ۰۹:۳۰
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس