*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۷ رمضان ۱۴۴۰ \ Thursday, May 23, 2019
مسائل مرتبط با نظام وظیفه طلاب ایلام بررسی شد حوزه/ در جلسه معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه ایلام و رئیس اداره تحصیلی معاونت وظیفه عمومی، فرایند معافیت تحصیلی طلاب و موضوعات معافیت تحصیلی طلاب ، اعلام به روز وضعیت اشتغال طلاب ، خروج کشور و ...، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
۱۳۹۷/۵/۱۶ - ۱۰:۵۱
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: بهترین راه برای تامین منابع مالی حوزه های علمیه،وقف و ایجاد منابع پایدار است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی با اشاره به این که حوزه علمیه ایلام دارای پتانسل بالایی است ،احیای منابع پایدار را بهترین راهکار برای اداره مدارس علمیه استان محروم ایلام دانست .
۱۳۹۷/۵/۹ - ۱۲:۴۰
مدیر حوزه علمیه ایلام : رسالت حوزویان سنگین است حوزه/مدیر حوزه ایلام گفت: رسالت ما حوزویان تبلیغ دین خدا و ترویج آن در بین نسل جوان و بیان مباحث دینی به زبان روز است که این رسالت سنگینی است.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۵:۵۱
استاندار ایلام: روحانیون منادی اسلام در جامعه اند؛ این صدا همیشه باید بلند باشد حوزه/ سلیمانی دشتکی گفت: روحانیت در طول تاریخ کشور پیشتاز مبارزه با طاغوت و استکبار بوده و در اوج خفقان و دیکتاتوری رژیم گذشته، روحانیون صدای بلندی داشتند.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۵:۴۲
مهمترین مطالبه طلاب ایلام از معاونت امور طلاب و دانش آموختگان حوزه/ معاون امور طلاب حوزه علمیه ایلام گفت: با توجه به این که موقوفات و منابع پایدار مالی در حوزه علمیه ایلام وجود ندارد، لذا نیازمند حمایت ویژه مسئولین ارشد حوزه برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی هستیم
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۵:۳۵
مدیر حوزه علمیه استان ایلام در دیدار استاندار: به علت محدودیت فضای آموزشی در ایلام از ۵۰۰ داوطلب برای حوزه علمیه تنها ۸۰ نفر پذیرش می شوند حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در حوزه استان، بر ضرورت تسریع در ساخت حوزه جامع ایلام تاکید کرد و گفت: در سطح استان هر ساله قریب به ۵۰۰ نفر برای تحصیل در حوزه ثبت نام می‌کنند و هرساله به دلیل کمبود جا فقط می‌توان ۸۰نفر از آنها را جذب کرد.
۱۳۹۷/۴/۲۶ - ۱۳:۱۷
سرپرست معاونت تهذیب حوزه علمیه ایلام: دوره «میثاق طلبگی» طلاب ایلام در حوزه صاحب‌الزمان (عج) آغاز شد حوزه/ حجت‌الاسلام عقابی از آغاز دوره «میثاق طلبگی» طلاب ایلامی در حوزه علمیه صاحب‌الزمان (عج) ایلام خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۳ - ۲۰:۲۱
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: مسئولین پیام مردم را دریافت کنند حوزه/ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرادبیگی بر ضرورت رسیدگی به وضع معیشتی مردم تأکید کرد و گفت: مردم از لحاظ معیشت اقتصادی در تنگنا هستند و مسئولین باید پیام مردم را دریافت کنند
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۹:۵۳
«حجت الاسلام سید مصطفی موسوی» امام جمعه شهرستان بدره شد حوزه/حجت الاسلام سید مصطفی موسوی به عنوان امام جمعه جدید شهرستان بدره استان ایلام معرفی شد.
۱۳۹۷/۴/۲۰ - ۱۶:۳۲
کارشناس مذهبی: همه دشمنان به علم و عظمت امام صادق(ع) اعتراف داشتند حوزه/ همه دشمنان بر یک مسئله اتفاق نظر داشته‌اند و آن اعتراف به علم، حلم، عظمت و بزرگی امام صادق(ع) بود تا جایی که منصور قاتل امام می گوید این کسی که مثل استخوان در گلوی من گیر کرده از اعلم زمان است.
۱۳۹۷/۴/۱۸ - ۰۲:۴۵
در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت ایلام مطرح شد؛ فرهنگ ایثار و شهادت به مثابه نیاز جامعه به اکسیژن است حوزه/ هر کس بخواهد به اوج قله ایثار برسد، باید از دامنه بگذرد که این دامنه همان از خودگذشتگی و فداکاری است. اگر افرادی مثل شهید حججی شهید شدند، قبل از شهادت از خودگذشتگی و فداکاری را در اردوهای جهادی و در مناطق محروم چشیده بودند.
۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۱۳:۵۱
نماینده ولی فقیه در ایلام: مردم، پشتوانه نظام اسلامی هستند حوزه/ شورای فرهنگ عمومی با حضور دستگاه‌های فرهنگی و متولی نقش مهمی در راستای تبیین و گفتمان سازی فرهنگ اقتصاد مقاومتی دارد.
۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۱۳:۰۳
امام جمعه ایلام : فرهنگ استقامت در جامعه ترویج شود حوزه/ترویج فرهنگ استقامت در جامعه باید محور فعالیت‌های شورای فرهنگ عمومی باشد، تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی نقشی تعیین کنند در سیاست‌گذاری برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و ارتقای فرهنگ عمومی در سطح جامعه دارد.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۵:۱۳
مدیر حوزه علمیه ایلام: بسیج باید از بطن مردم باشد حوزه/ بسیج در جامعه به عنوان یک نیروی محرک و بازدارنده است، که در برابر جریان‌ های مخالف نظام، ایستاده‌اند و بسیج عامل محرک روبه جلو در بحث فرهنگی و اقتصادی است.
۱۳۹۷/۴/۱۳ - ۱۵:۰۱
جشنواره فرهنگی ورزشی صالحین در ایلام برگزار می شود حوزه/ جشنواره فرهنگی ورزشی صالحین در در ۵ بخش مسابقات ورزشی، اجرای برنامه جوان های صالحین مساجد، آموزش حفظ قرآن، برگزاری کارگاه های مهارتی و حرفه‌ای و نیز دوره آموزشی کودکان سنین ۲ تا ۴ سال، در ایلام برگزار می شود.
۱۳۹۷/۴/۱۲ - ۱۷:۵۵
مصاحبه طلاب جدیدالورود حوزه علمیه ایلام آغاز شد حوزه/ مصاحبه طلاب جدید الورود حوزه علمیه ایلام از امروز، به مدت سه روز در مدیریت حوزه علمیه استان آغاز شد.
۱۳۹۷/۴/۱۰ - ۱۶:۲۳
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس