*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ \ الأحد ١ صفر ١٤٣٩ \ Sunday, October 22, 2017
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: در عزاداری ها فقط احساسات جوانان برانگیخته نشود حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان ایلام با تاکید بر ضرورت معرفت افزایی در مجالس عزاداری سیدالشهدا(ع)، گفت: ما باید به شور جوانان و نوجوانان عزادار شعورحسینی هم اضافه کنیم و فقط نگاهمان برانگیختن عواطف و احساسات نباشد.
۱۳۹۵/۷/۱۲ - ۱۶:۱۲
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: روحانیت در نشر جهانی ارزش های دفاع مقدس مسئولیت دارد حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی گفت: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی برای نسل های آینده این مرز و بوم و الگوی بسیار خوبی برای مقاومت در برابر نظام سلطه می باشد و باید در نشر ارزش های آن در جهان کوشا باشیم.
۱۳۹۵/۷/۶ - ۱۷:۱۷
استاد حوزه علمیه ایلام: دشمن پروژه تزلزل بنیان خانواده در ایران را کلید زده است حوزه/ حجت الاسلام محمودی گفت: در شرایط فعلی یکی از مهم‌ترین هدف گذاری‌های دشمن در عرصه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، تأثیرگذاری بر کیان خانواده و متزلزل کردن این نهاد است.
۱۳۹۵/۷/۵ - ۰۱:۱۵
مدیر مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع) شهرستان ایوان: تهذیب و اخلاق پایه رشد علمی است حوزه/ حجت الاسلام فریادی، تهذیب و اخلاق را پایه اساس رشد علمی طلاب دانست و گفت: نباید به اخلاق، نگاه جنبی و حاشیه ای داشته باشیم.
۱۳۹۵/۷/۴ - ۰۰:۴۵
با شرکت در کارگاه تخصصی پژوهشی؛ بانوان طلبه ایلامی با "منبع شناسی" آشنا شدند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه فاطمه زهرای اطهر(س) ایلام از برگزاری کارگاه پژوهشی تخصصی "منبع شناسی" با حضور جمعی از اعضای کانون و هسته پژوهشی، در این مدرسه خبر داد.
۱۳۹۵/۷/۳ - ۱۵:۴۹
شهرستان ملکشاهی از نعمت حوزه علمیه محروم است حوزه/ امام جمعه شهرستان ملکشاهی استان ایلام خواستار راه اندازی مدرسه علمیه دراین شهرستان شد و گفت: این منطقه با وجود جوانان و نوجوانان مستعد و توانمند از نعمت حوزه علمیه برادران و خواهران محروم است.
۱۳۹۵/۷/۳ - ۱۵:۳۹
بررسی کلیات طرح قرارگاه های فرهنگی در حوزه خواهران ایلام حوزه / کارگروه تخصصی بررسی کلیات طرح قرارگاه های فرهنگی در حوزه علمیه خواهران استان ایلام برگزار شد.
۱۳۹۵/۶/۳۱ - ۱۳:۲۴
استاد حوزه علمیه ایلام: اساتید به تهذیب طلاب ، توجه ویژه داشته باشند حوزه/ استاد حوزه علمیه ایلام با اشاره به آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه، بر ضرورت توجه بیش از پیش به تهذیب توأم با تحصیل اشاره کرد و گفت: اساتید باید علاوه بر تدریس، به تهذیب طلاب نیز توجه ویژه ای داشته باشند.
۱۳۹۵/۶/۲۰ - ۱۴:۳۳
مدیر حوزه‌ علمیه استان ایلام: پاسخگویی به شبهات روز از الزامات حوزه انقلابی است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی گفت: با اشاره به اینکه دشمن پروژه شبهه سازی در دین را بصورت جدی می کند، گفت: حوزه های علمیه مکلف به پاسخگویی به شبهات هستند و طلاب و فضلای انقلابی حوزه باید در خط مقدم این جبهه قرار بگیرند.
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۳:۳۵
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام روحانی انقلابی در بحران ها و فتنه ها نمی لغزد/ روحانیت مسئول صیانت از انقلاب است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین لطفی با بیان این که طلبه باید انقلابی و آگاه باشد تا بتواند جامعه را هدایت کند، اظهار کرد: روحانی انقلابی در بحران ها و فتنه ها نمی لغزد، لذا باید با بصیرت، ترفندهای دشمنان را رصد و خنثی کرد .
۱۳۹۵/۶/۱۵ - ۱۳:۱۲
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: با تربیت طلاب مهذب می توان به اهداف نظام جامع حوزه رسید حوزه/ حوزه علمیه استان ایلام در سال تحصیلی جدید، توجه به مسائل تربیتی و اخلاقی را بیش از پیش در اولویت برنامه های خود قرار می دهد، چون با تربیت طلاب مهذب می توان به اهداف تعریف شده در نظام جامع حوزه رسید.
۱۳۹۵/۶/۱۴ - ۱۱:۱۲
حوزه علمیه ایلام؛ میزبان سوگواران پیشوای نهم حوزه / معاون حوزه علمیه ایلام گفت: با انتقال معارف اهل بیت(ع) به جامعه، می توان توطئه ها و تهاجم فرهنگی دشمنان را خنثی کرد، لذا طلاب و روحانیون باید از این فرصت های طلایی بهره برداری کنند.
۱۳۹۵/۶/۱۱ - ۱۱:۵۹
مدیر جدید مدرسه امیرالمومنین(ع) شهرستان ایوان معرفی شد حوزه/ مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) شهرستان ایوان با حضور مدیر و معاونین حوزه علمیه استان ایلام، در این مدرسه برگزار شد.
۱۳۹۵/۶/۱۰ - ۱۸:۱۵
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: مردم باید در جریان فعالیت های عظیم حوزه های علمیه قرار بگیرند حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان ایلام، اطلاع رسانی فعالیت های و کارکردهای حوزه را دارای اثر تربیتی و معرفتی، بصیرتی و آگاهی بخشی به جامعه دانست و تصریح کرد: مردم باید در جریان خدمات گسترده حوزه های علمیه به جامعه قرار بگیرند.
۱۳۹۵/۶/۷ - ۱۹:۱۶
مدیر حوزه علمیه استان ایلام: سیستم بانکی ربوی مانع تحقق اقتصاد مقاومتی است حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان ایلام در ادامه با بیان این که در صورت اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی، رشد اقتصادی حاصل خواهد شد، خاطرنشان کرد: بانکداری اسلامی بدون ربا مسئله ای است که با تحقق آن، اجرای اقتصاد مقاومتی تسهیل خواهد شد.
۱۳۹۵/۶/۶ - ۱۲:۴۷
آشنایی طلاب جدیدالورود حوزه ایلام با آسیب های فضای مجازی حوزه / کارگاه آموزشی آسیب ها و فرصت های شبکه های اجتماعی و فضای مجازی برای ۱۲۰ طلبه جدید الورود استان ایلام برگزار شد.
۱۳۹۵/۶/۳ - ۱۸:۲۳
با شرکت مدیران و معاونان مدارس برگزار می شود؛ دوره دانش افزایی مهارتی مدیریتی در حوزه ایلام حوزه / معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه استان ایلام از برگزاری دوره دانش افزایی مهارتی، مدیریتی در این حوزه خبرداد.
۱۳۹۵/۶/۱ - ۱۹:۱۷
مدیر حوزه علمیه استان ایلام؛ حوزه ای که عمل انقلابی نداشته باشد، سکولار و متحجر است حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی با بیان اینکه "انقلابی فکر کردن"، "انقلابی ماندن" و "انقلابی عمل کردن" از وظایف حوزه و حوزویان است، اظهار داشت: حوزه‌ای که تفکر و عمل انقلابی نداشته باشد، حوزه ای سکولار و متحجر است و با داشتن اندیشه متحجرانه نمی‌توان جامعه را متحول کرد.
۱۳۹۵/۵/۲۷ - ۱۷:۴۹
استاد حوزه علمیه ایلام: اگر حوزویان غنای فکری و علمی نداشته باشند، مردم از آنها فاصله می گیرند حوزه / حجت الاسلام والمسلمین میرزاخانی در اختتامیه دوره "میثاق طلبگی حوزه علمیه ایلام" تصریح کرد: اگر طلاب غنای فکری و علمی نداشته باشند، مردم از آنها فاصله می گیرند، لذا این امر باید از سوی طلبه های جوانی که در ابتدای راه طلبگی هستند، مورد توجه قرار گیرد.
۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۶:۴۴
دوره میثاق طلبگی حوزه ایلام به کار خود پایان داد حوزه / دوره میثاق طلبگی حوزه ایلام به کار خود پایان و در مجموع از مجموع ۱۲۰ نفر متقاضی ورود به حوزه ، همگی موفق به کسب حد نصاب های لازم شدند.
۱۳۹۵/۵/۲۰ - ۱۶:۱۹
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس