*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ \ ۹ شوال ۱۴۳۹ \ Sunday, June 24, 2018
دیدار مدیر حوزه علمیه کرمانشاه با نماینده ولی فقیه در این استان حوزه/ مدیر و معاونین مرکز مدیریت حوزه علمیه استان کرمانشاه با آیت الله علما، رئیس شورای حوزه علمیه استان دیدار و گفتگو کردند.
۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۴:۴۰
معاون پژوهش حوزه علمیه استان کرمانشاه: علوم انسانی غربی توان پاسخ به همه نیازهای بشری را ندارند حجت الاسلام قلعه بالایی با اشاره به ناتوانی علوم انسانی موجود در پاسخگویی به نیازهای بشریت، گفت: تا زمانی که بدون وقفه به سراغ انسان می رویم و از دریچه علم و عقل ناقص بشری به او نگاه می‌کنیم شناخت درستی از انسان به دست نخواهد آمد و به تبع آن علوم حاصله نیز درست و سعادت بخش و پاسخ گویی نیاز های حقیقی بشر نخواهند بود.
۱۳۹۶/۷/۱۱ - ۰۲:۴۵
معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه خبر داد: برگزاری سلسله جلسات اخلاقی در مدارس علمیه کرمانشاه حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان کرمانشاه از برگزاری سلسله جلسات اخلاقی در مدارس، با حضور استاد اعزامی از حوزه قم خببر داد.
۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۳:۱۵
مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه خبر داد: اعزام بیش از ۲۸۵ مبلغ به کاروان های راهیان نور دانش آموزی مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه از اعزام بیش از ۲۸۵ نفر از طلاب و روحانیون به عنوان روحانی کاروان راهیان نور دانش آموزی خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۱:۵۱
مدیر حوزه علمیه کرمانشاه: در کار تبلیغ جهادی نباید از شهرهای بزرگ غافل شد/ گروه های جهادی نیاز به حمایت دارند حوزه/ حجت الاسلام ایرانی گفت: فرهنگ از مناطق بزرگ تر و پیشرفته تر به مناطق کوچکتر انتقال پیدا می کند. یعنی فرهنگ تهران بر مراکز استان ها و فرهنگ مراکز بر سایر شهرستان ها و فرهنگ شهرستان ها بر روستا ها اثر می گذارد. لذا در کار تبلیغی جهادی نباید از مراکز غافل شد.
۱۳۹۶/۷/۶ - ۱۸:۰۵
استاد حوزه علمیه کرمانشاه: سران فتنه اظهار ندامت و پشیمانی کنند حوزه/ در رابطه با فتنه ۸۸ برخی نزد رهبر معظم انقلاب وساطت می کنند، اما ایشان از حق کوتاه نمی آیند. چرا که هنوز سران فتنه اظهار پشیمانی نکرده اند و بر حرف باطلشان اصرار دارند. عفو مخصوص کسی است که اقرار نماید نه کسی که به اشتباهش افتخار کند.
۱۳۹۶/۷/۶ - ۱۵:۱۹
مسئول بسیج طلاب و روحانیون استان کرمانشاه: انقلاب تا زمانی تدوام می یابد که حوزه ها انقلابی بمانند حوزه/ طلاب و روحانیون مبلغ و مبلغه باید همانند ۸ سال دفاع مقدس که جنگ سخت بود امروز نیز در صف مقدم جبهه جنگ نرم حضور داشته باشند و در فضای مجازی شبهات طراحی شده را پاسخ گویند.
۱۳۹۶/۷/۶ - ۱۴:۲۰
امام جمعه موقت کرمانشاه: خون سیدالشهدا(ع) در مسیر امر به معروف و نهی از منکر ریخته شد اگر می خواهیم در این امر پیرو امام حسین (ع) باشیم باید بدانیم که بهترین راه موفقیت در امر به معروف و نهی از منکر این است که انسان از خود شروع کند. بدین صورت هم خودش در زندگی موفق تر است و هم عیوب خود را با تطبیق با احکام دین می فهمد. همچنین وقتی خود را اصلاح کند، قطعا کلماتش در دیگران اثر می بخشد.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۵:۱۵
مسئول نهاد نمایندگی سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه: نبرد حق و باطل همچنان باقی است حوزه / کشور هایی که ناتو نظامی علیه نظام اسلامی تشکیل دادند، امروز نیز با ایجاد ناتو فرهنگی در پی از پا درآوردن ملت ایران هستند. لذا فعالیت روحانیت امروزه بسیار نتیجه بخش تر و اثر گذار تر خواهد بود.
۱۳۹۶/۷/۴ - ۱۲:۳۱
تجلیل از روحانیون رزمنده دفاع مقدس در کرمانشاه حوزه/ همایش تجلیل از روحانیون رزمنده ۸ سال دفاع مقدس، با حضور آیت الله علماء نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، سردار ریحانی، فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) و ماموسا محمدی امام جمعه اهل سنت، در کرمانشاه برگزار شد.
۱۳۹۶/۷/۲ - ۱۶:۵۴
معاون پژوهشی حوزه علمیه استان کرمانشاه خبر داد: ارسال ۵۹۰ اثر به اولین دوره جشنواره علامه حلی کرمانشاه حوزه/ معاون پژوهشی حوزه علمیه استان کرمانشاه از ارسال ۵۹۰ اثر به اولین دوره جشنواره استانی علامه حلی خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۶:۱۱
به میزبانی حوزه علمیه کرمانشاه؛ کارگاه دانش افزایی مبلغین دانش آموزی برگزار می شود حوزه/معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه استان کرمانشاه، از کارگاه دانش افزایی مبلغین مدارس خبر داد.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۳:۲۱
مسئول بخش علمی جشنواره علامه حلی(ره) خبر داد: ارسال حدود ۱۶ هزار اثر به جشنواره علامه حلی/ ۲۳ آذر؛ زمان برگزاری جشنواره حوزه/ حجت الاسلام حجامی از ارسال حدود ۱۶ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره پژوهشی علامه حلی(ره) و برگزاری آن در روز ۲۳ آذرماه، در قم خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۵:۱۲
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه رازی: فلسفه وجود نهاد رهبری در دانشگاه ها، هدایت و راهبری است حوزه/ در دانشگاه ها سیستم آموزشی وجود دارد و بیشترِ اساتید به سمت جنبه های آموزشی و پژوهشی سوق داده می شوند. اما برنامه چندانی برای مقوله پرورش دیده نمی شود. لذا برای تقویت پرورش دانشجویان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تأسیس شده است.
۱۳۹۶/۶/۲۹ - ۱۱:۲۵
مدیر حوزه علمیه استان کرمانشاه: گنجینه پایان ناپذیر دفاع مقدس به جوانان معرفی شود حوزه/ مدیر حوزه علمیه کرمانشاه با تأکید بر ضرورت بهره گیری از گنجینه پایان ناپذیر دفاع مقدس و معرفی آن به نسل جوان، گفت: تلاش برای تبرئه و در موضع مظلومیت قرار دادن منافقین و متهم کردن نظام در افکار جوانان، ناشی از بی خبری نسل جوان از فرهنگ دفاع مقدس است.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۱۹:۰۰
آتش به اختیار فرهنگی یک طلبه؛ طلاب کرمانشاهی نگران تهیه کتاب های درسی نباشند حوزه/ با توجه به کم بودن شهریه طلبگی و هزینه های سنگین کتب، کتاب هایی را تهیه کرده ایم که چاپ چند سال گذشته و ارزان قیمت هستند. همچنین بعضاً تا ۴۰ درصد تخفیف به آن ها تعلق می گیرد.
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۲:۱۷
معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه کرمانشاه: تداوم انقلاب وابسته به انقلابی ماندن حوزه هاست حوزه/ حجت الاسلام باقری، با تاکید بر این که تداوم انقلاب وابسته به انقلابی ماندن حوزه هاست، گفت: در مقابل دشمنان پاد زهری بهتر از به جریان انداختن خون تازه با بهره مندی از نفس مسیحایی شهیدان عزیز و بزرگداشت روحیه انقلابی، ایثار، جهاد و شهادت نداریم.
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۰:۵۲
رئیس شورای حوزه علمیه کرمانشاه: طلاب و روحانیون با رفتار خود مبلغ اسلام باشند حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه: طلاب و روحانیون باید توجه داشته باشند که تاثیر پایبندی به یک مسئله اسلامی می تواند از صدها سخنرانی بیشتر باشد. البته لازمه اثر گذاری آن است که ابتدا خود از آنچه که می گوییم اثر گرفته باشیم.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۰۹:۰۸
تشکیل تیم های نظارت بر هیئات مذهبی در کرمانشاه حوزه/ حجت الاسلام فتح الهی از تشکیل تیم های نظارت بر هیئات مذهبی در ایام عزاداری محرم خبر دارد و گفت: وظیفه این تیم ها، بررسی مواردی نظیر شکل عزاداری و مداحی و وجود قاری و روحانی مناسب می باشد.
۱۳۹۶/۶/۲۵ - ۱۰:۴۴
معاون آموزش حوزه علمیه کرمانشاه خبر داد: آغاز امتحانات غیر حضوری حوزه کرمانشاه حوزه/ معاون آموزش حوزه علمیه کرمانشاه از برگزاری امتحانات غیر حضوری ویژه طلاب شاغل در ادارات، روحانیون مستقر و سرباز طلبه های مشغول به خدمت خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۲۰ - ۱۰:۰۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس