*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ \ ۱۰ رمضان ۱۴۳۹ \ Saturday, May 26, 2018
با موضوع «نقد و بررسی دیدگاه اقتباس قرآن از عهدین» حوزه بوشهر؛ میزبان نخستین کرسی نظریه پردازی در سال جاری حوزه/ نخستین کرسی نظریه پردازی در سال جاری با موضوع «نقد و بررسی دیدگاه اقتباس قرآن از عهدین»، در حوزه علمیه استان بوشهر برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۲۲ - ۱۵:۳۱
حجت الاسلام جمالی خبر داد: فراهم شدن امکان شرکت دانشجویان در جشنواره علامه بلادی حوزه/ دبیر سومین کنگره علامه بلادی بوشهری(ره) از فراهم شدن امکان شرکت دانشجویان استان بوشهر در جشنواره علامه بلادی بوشهری(ره) خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۵:۳۸
اولین کرسی نظریه پردازی حوزه بوشهر در سال تحصیلی جدید برگزار می شود حوزه/ معاون پژوهش حوزه علمیه بوشهر، از برگزاری کرسی های نظریه پردازی در حوزه علمیه استان، فردا دوشنبه داد.
۱۳۹۶/۶/۱۹ - ۱۵:۱۷
همزمان با عید ولایت؛ عمامه گذاری رهپویان فقه و فقاهت در بوشهر حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان بوشهر از معمم شدن طلاب استان در مراسم عید غدیر خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۹:۳۹
در جشن بزرگ غدیر در بوشهر مطرح شد: جدا نبودن دین از سیاست؛ مهمترین پیام غدیر برای جامعه امروز حجت الاسلام دشتی با استناد به فرمایشات امام خمینی(ره) که در غدیر دین و سیاست از یکدیگر جدا نیست افزود: ترکیب بین دین و سیاست در غدیر مهم است و باید غدیر را به همین صورت تبلیغ کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۸ - ۱۹:۳۶
تربیت طلاب قرآنی و پژوهشگر در برازجان مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت برازجان از تربیت طلاب قرآنی و پژوهشگر در این مدرسه خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۳:۵۳
حجت الاسلام بحرانی تشریح کرد: برنامه های فرهنگی پژوهشی مدرسه علمیه مهدی موعود(عج)دیّر حوزه/ حجت الاسلام بحرانی، شرکت فعال طلاب در جشنواره های علمی علامه بلادی بوشهری(ره) و علامه حلی(ره) و نیز طراحی نشریه دیواری «سفیر قلم» را از برنامه های پژوهشی طلاب مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) دیّر عنوان کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۳:۰۷
مدیر حوزه علمیه بوشهر در جمع طلاب: برخی در کشور، اسلام سکولار را ترویج می دهند/ جهادی علمی و اخلاقی؛ رسالت امروز طلاب جوان حوزه/ مدیر حوزه علمیه بوشهر با بیان این که برخی در کشور به دنبال اسلام سکولار هستند، گفت: برخی افراد به دنبال جدایی دین از سیاست هستند تا دین را در گوشه ای از مساجد محصور کنند و این خطر حتی مومنین را تهدید می کند؛ امروز به فرموده رهبر معظم انقلاب همه وظیفه داریم با اسلام سکولار مبارزه کنیم.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۵:۲۹
امام جمعه شهرستان دیّر: طلاب فرصت سوزی نکنند حوزه/ مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه مهدی موعود(عج) دیّر با حضور مدیر حوزه علمیه استان بوشهر برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۵:۲۰
مدیر حوزه علمیه خواهران بوشهر: طرح ارائه مشاوره دینی در پارک ها اجرا شود/ در فضای مجازی فرصت سوزی نشود حوزه/ حجت الاسلام جمالی بر ضرورت تبلیغ مجازی تاکید کرد و گفت: فضای مجازی آسیب‌ها و مزایایی دارد، ولی این آسیب‌ها نباید ما را از این فرصت ارزشمند برای ابلاغ پیام اسلام ناب محروم کند.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۵:۳۴
دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان بوشهر خبر داد؛ توزیع ۱۰ هزار طعام در جشن بزرگ غدیر در بوشهر حوزه/ سردار حسین کارگر از اجرای برنامه های دهه امامت و ولایت در استان خبر داد و گفت: برنامه های دهه امامت و ولایت با همکاری ۱۷ دستگاه مرتبط با موضوعات فرهنگی برگزار، و بیش از ۴۰ عنوان برنامه در سراسر استان اجرا می شود.
۱۳۹۶/۶/۹ - ۱۱:۰۱
معاون آموزش حوزه علمیه استان بوشهر خبر داد: شرکت طلاب جدید بوشهر در دوره « اختبار و تثبیت» معاون آموزش حوزه علمیه استان بوشهر گفت: دوره اختبار و تثبیت در استان با ۱۲۰ نفر از داوطلبان در حال برگزاری است.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۶:۰۴
معاون تهذیب حوزه علمیه استان بوشهر خبر داد؛ برگزاری دوره ارتقاء مهارت های حفظ قرآن طلاب بوشهری حوزه/ حجت الاسلام علی آذرشب امروز در نشست با معاونان حوزه علمیه استان بوشهر از برگزاری دوره ارتقاء مهارت های حفظ قرآن کریم خبر داد و گفت: این دوره ویژه طلاب پایه اول استان است.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۴:۰۶
مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت خورموج: اساتید دروس را پژوهش محور تدریس کنند حوزه/ مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت خورموج با تاکید بر ضرورت تربیت طلاب پژوهشگر، گفت: با توجه به این که برخی از دروس سفیران هدایت پژوهشی است تاکید داریم نوع تدریس اساتید متناسب با ارائه اثر به جشنواره های پژوهشی علامه بلادی(ره) و علامه حلی باشد و پژوهش های که ارائه می شود، در حد این دو جشنواره باشد.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۳:۵۳
حجت الاسلام ماندگار خبر داد: آموزش پژوهش محور در مدرسه پیامبر اعظم(ص) خورموج حوزه/ حجت الاسلام ماندگار از آموزش پژوهش محور و تربیت طلاب پژوهشگر در مدرسه علمیه پیامبر اعظم(ص) خورموج استان بوشهر خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۲:۳۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر خبر داد: اجرای ویژه برنامه های دهه امامت در ۵۰ مسجد محوری بوشهر مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: برگزاری مراسم ویژه اعیاد دهه امامت در ۵۰ مسجد محوری، برگزاری مراسم دعای عرفه و تشکیل جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در شهرستان ها و مرکز استان با حضور اعضا جهت برنامه ریزی برنامه ها از دیگر برنامه هایی هستند که در این ایام اجرا خواهند شد.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۱:۵۰
مسئول مدرسه علمیه علی بن ابیطالب(ع) کنگان: رهنمودهای رهبر انقلاب نقشه راه حوزه و روحانیت است حوزه/ امام جمعه کنگان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار طلاب تهران، گفت: رهنمودهای معظم له نقشه راه حوزه های علمیه و طلاب و روحانیون است و باید برای اجرای آنها تلاش جهادی کرد، چرا که امروزه بشر و به ویژه قشر جوان به حرف های نو نیاز دارند.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۱۰:۰۲
مدیر حوزه علمیه استان بوشهر: چرخه علوم حوزوی در حوزه بوشهر تکمیل شد مدیر حوزه علمیه استان بوشهر به پیشرفت حوزه علمیه در سطح استان اشاره کرد و بیان داشت: چرخه علوم حوزوی در استان تکمیل شده است و با راه اندازی پایه دهم، تمامی سطوح حوزه علمیه از سطح یک تا چهار و نیز درس خارج در این این استان تدریس می شود.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۰۹:۴۲
۳۰۰ طلبه در مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر تحصیل می کنند مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) بوشهر گفت: با پذیرش امسال تعداد طلاب مدرسه به ۳۰۰ نفر رسیده است که این آمار از سال ۸۹ تا کنون سه برابر شده است.
۱۳۹۶/۶/۷ - ۰۸:۲۱
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در جمع روحانیون: اگر حوزه های علمیه انقلابی نباشد، اسلامیت نظام از بین می رود/ درس اخلاق باید از پربارترین دروس حوزه باشد حوزه/ نماینده ولی فقیه در بوشهر، انقلاب اسلامی را مظهر تجلی اسلام عنوان کرد و بیان داشت: اگر حوزه های علمیه انقلابی نباشد، اسلامیت نظام نابود می شود، بر این اساس، حوزه باید در تصمیم های سرنوشت ساز انقلاب حاضر و حامی و پاسدار حریم ولایت و انقلاب باشد.
۱۳۹۶/۶/۶ - ۱۲:۳۷
اوقات شرعی

آخرین اخبار سرویس