کدخبر : 455511
سرویس : بین الملل
تاریخ مخابره :    ۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۰۰:۰۵
اسرائیل در نیمه نخست امسال ۲۹۸ مرتبه مانع پخش اذان در مسجد ابراهیمی شد
حوزه/ به گفته یوسف اعدیس وزیر اوقاف فلسطین؛ نیروهای اشغالگر صهیونیستی در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۹۸ مرتبه مانع پخش اذان از جمله اذان برای نماز جمعه در مسجد ابراهیمی شده اند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از آناتولی، رژیم صهیونیستی در نخستین نیمه سال جاری، 298 مرتبه اذان گویی در یک مسجد تاریخی در کرانه باختری اشغالی شهر الخلیل را ممنوع اعلام کرده است.

یوسف اعدیس وزیر اوقاف و امور دینی فلسطین روز سه شنبه در یک بیانیه نوشته شده اعلام کرد: نیروای اسرائیلی اشغالگر در 6 ماهه نخست سال 2018 میلادی، 298 مرتبه مانع پخش اذان از جمله اذان برای نماز جمعه در مسجد ابراهیمی شده اند.

وی گفت: اسرائیل در حال تقویت حضورش در این مسجد است و به بهانه برگزاری جشنواره های یهودی اقدام به تعطیل کردن مسجد به مدت دو روزه پشت سرهم نمود.

وی همچنین به تخلفات شهرک نشینان صهیونیستی در این مسجد اشاره کرده و گفت: اقدامات غیراخلاقی مرتکب شده توسط شهرک نشینان یهودی از حد گذشته است. به طوری که آن ها تا نیمه شب در این مسجد مهمانی های برنامه ریزی شده با پخش موسیقی بلند برگزار می کنند. آن ها همچنین خیمه های بزرگی در حیاط های جنوبی مسجد برای خودشان برپا کرده اند.

گفتنی است در ماه ژوئن ده ها شهرک نشین اسرائیلی با پشتیبانی پلیس اسرائیل به زور وارد این مسجد شدند. آن ها مراسم تلمود اجرا کرده و یک کنسرت موسیقی با حضور خاخام ارشد یهودی و گیلاد اراد وزیر امور داخلی اسرائیل به راه انداختند.

اعدیس همچنین اضافه کرد که اسرائیلی ها کار مرمت و بازسازی مسجد و محوطه آن را با اختلال روبرو کرده و تاکید کرد: ما باید تمام تلاش هایمان را به کار بگیریم تا مقاومت مردمی را در منطقه برای حفاظت از مسجد ابراهیمی و بخش قدیمی شهر الخلیل تقویت سازیم و علیه رژیم اشغالگر و اقدامات نژادپرستانه  آن ها بجنگیم.

لازم به ذکر است مسجد ابراهیمی در بخش قدیمی شهر الخلیل واقع شده که خانه نزدیک به 160 هزار فلسطینی مسلمان می باشد. در این شهر نزدیک به 500 شهرک نشین اسرائیلی در شهرک های یهودی نشین جداگانه با حفاظت سنگین نظامیان اسرائیلی سکونت دارند.

کلیه حقوق برای خبرگزاری حوزه محفوظ می باشد
چاپ خبر