*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ \ ۱۳ صفر ۱۴۴۰ \ Monday, October 22, 2018
کد خبر: 434657 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۹/۲۷ - ۰۹:۰۵ | سرویس: مراجع و علما 2
آیت الله ری شهری در گفت و گو با خبرگزاری حوزه:
منویات رهبر انقلاب در مورد اسلامی سازی علوم انسانی روی زمین مانده است
حوزه/ یکی از اساسی ترین فعالیت های دارالحدیث ، اجرای منویات رهبر انقلاب در مورد اسلامی سازی است و این مؤسسه با راه اندازی ده ها رشته در ارتباط با علوم انسانی و تربیت محققان به کمک دانشگاه ها آمده تا بتواند علوم انسانی در دانشگاه را به بر پایه قرآن و حدیث به سمت اسلامی سازی سوق دهد.

آیت الله ری شهری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری«حوزه»، با اشاره  به وحدت حوزه و دانشگاه و نقش این دو نهاد در اسلامی سازی علوم انسانی گفت: رهبر انقلاب خیلی تاکید بر اسلامی سازی علوم انسانی دارند، اما  اگر چه کارهایی در این رابطه صورت گرفته، ولی براساس شواهد موجود  اسلامی سازی علوم انسانی روی زمین مانده است.

رئیس مؤسسه دارالحدیث به نقش  این  موسسه در اجرای رهنمودهای  رهبر انقلاب بیان داشت: یکی از اساسی ترین فعالیت های این مؤسسه، اجرای منویات رهبر انقلاب در مورد اسلامی سازی است و این مؤسسه با راه اندازی ده ها رشته در ارتباط با علوم انسانی و تربیت محققان به کمک دانشگاه ها آمده تا بتواند علوم انسانی در دانشگاه را به بر پایه قرآن و حدیث به سمت اسلامی سازی سوق دهد.

استاد حوزه علمیه افزود: برای اسلامی سازی علوم انسانی نیاز به همکاری دانشگاه های کشور با مؤسسه دارالحدیث است. اگر بتوانیم دانشگاها را با اهمیت علوم حدیث و علوم قرآن آشنا کنیم، قطعا توانسته ایم در اسلامی سازی علوم انسانی گام مؤثری برداریم.

40/313

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی

پربیننده ترین اخبار سایت