*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۶ رجب ۱۴۴۰ \ Saturday, March 23, 2019
کد خبر: 455588 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۴/۲۱ - ۰۸:۱۶ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
مؤمن نسب:
آمریکا ۲۱۶ ماده برای کنترل اینترنت داخلی خود تصویب کرده است
حوزه/ دولت آمریکا طبق آمار های خود، درآمدش از سایت های پرنو ۱۳ میلیارد دلار است، اما ۲۱۶ ماده را برای کنترل اینترنت تصویب کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، روح الله مؤمن نسب عصر چهارشنبه در اولین دوره آموزشی صهیونیسم شناسی که در مدرسه علمیه حبیب بن مظاهر  قم برگزار شد، اظهار داشت: جهاد اغنایی، نهضت مطالبه، نهضت پرسشگری و نهضت رونشگری از عبارت هایی هستند که اگر در هر عرصه ای محقق شوند مشکلات برطرف می شود.

وی گفت: دشمن به دنبال این است سخنان رهبری، مسجد، دین و حوزه ها  را بی اثر کند و در این جهت در فضای مجازی و رسانه ها بسیار تلاش می کنند.

این کارشناس فضای مجازی با بیان اینکه بسیاری از کشور ها برای استفاده از اینترنت قوانین و محدودیت هایی دارند، افزود: همین دولت آمریکا طبق  آمار های خود، درآمدش از سایت های پرنو 13 میلیارد دلار است اما 216 ماده را برای کنترل اینترنت تصویب کرده است.

وی ادامه داد: باید همه تلاش کنیم و آینده خودمان را بسازیم و در این راه به دیگران متکی نباشیم و آینده را آنگونه که مطلوب امام زمان(عج) بسازیم و اگر انتظار داشته باشیم آمریکا این کار را انجام دهد حداقل کاری که می کنند چیزی شبیه خود برای ما می سازد.

فضای مجازی باید انقلابی باشد

مؤمن نسب با بیان اینکه فضای مجازی باید انقلابی باشد، گفت: به گفته مقام معظم رهبری این فضای مجازی رها شده؛ ما ایرانی ها روزی 9 تا 12 ساعت از فضای مجازی استفاده می کنیم و گاهی این فضای مجازی است که ما را مصرف می کند به جای آنکه ما آن را مصرف کنیم.

وی ابراز داشت: اینکه افراد از نرم افزار های داخلی ایراد می گیرند، درست نیست، باید تحمل کنند تا آن ها نیز مشکلات خود را رفع کنند و این یک فرهنگ بد است که مردم مشکلات محصولات خارجی را تحمل می کنند، اما در مورد محصولات ایرانی  به دنبال مشکلات آن می گردند و لذا این فرهنگ سازی باید اصلاح شود.

این کارشناس فضای مجازی تصریح کرد: شبکه هایی چون سروش در شرایط متفاوت از تلگرام و با نیروهای به مراتب کم تر از آن ها کار می کنند.

وی افزود: زمانی برای مسائلی که پیش می آمد چقدر بیانیه صادر می کردند تا جلوی آن را بگیرند،  زمانیکه رایتل مجوز تماس تصویری را گرفت و حتی تبلیغات آن را شروع کرد، اما با بیانیه ها و مخالفت ها متوقف شد، اما اکنون چه شده که از این بیانیه ها دیگر خبری نیست و کم شده و همه  ساکت شده اند.

مؤمن نسب بیان کرد: اکنون عموما اطلاعات جنسی بچه ها بیشتر از والدین آن ها است، کانالی در تلگرام 700 هزار تا عضو با عنوان مشاوره روابط زناشویی بود، و مدیر این کانال  یک پسر 14 سال است.

وی با بیان اینکه فضای مجازی به تعبیر مقام معظم رهبری فضای اشغال شده، گفت: 4 درصد کاربران اینترنت آمریکایی هستند و همه مراکز قانون گذاری اینترنت هم در آمریکا  است.

بساط تلگرام و اینستا گرام از کشور جمع شود

کارشناس فضای مجازی ادامه داد: باید از مدت ها قبل تلگرام فیلتر می شد، حداقل فایده آن این بود که 25 میلیون نفر وارد شبکه های ایرانی شدند، لذا باید بساط تلگرام و اینستا گرام که اسرائیلی هستند از کشور جمع شود.

 وی با بیان اینکه به فرموده رهبری، دشمن از طریق فضای مجای افکار عمومی را مهندسی می کند، افزود: ضرری که تلگرام و اینستاگرام دارد، بیشتر از نفع آن است.

مؤمن نسب ادامه داد: درصد کاربران فضای مجازی که نامشخص است درچه گروهی فعالیت دارند و عضو هستند بسیار مهم  است و همین افراد،گاهی نتیجه انتخابات یک کشور را تعیین می کنند و این همان مهندسی افکار است.

وی با بیان اینکه در این فضای مجازی اساسا مدیریت کشور را از دست ما می گیرند، گفت: می توانند هروقت دلشان خواست هرجایی از کشور آشوب ایجاد کنند.

آمد نیوز برای منحرف کردن افکار حزب اللهی ها تشکیل شد

این سخنران با بیان اینکه کانال هایی مانند آمد نیوز تشکیل شده تا افکار حزب اللهی ها را خراب کند، افزود: باید درخصوص فضای مجازی همه یکدل شویم و عزمی همگانی را برای مقابله با این فضا و بهبود بستری مناسب ایجاد کنیم.

وی با بیان این که امام خمینی(ره) فرمود، ما با سینما مخالف نیستیم با فحشا مخالیم گفت: ما نیز با فضای مجازی مخالف نیستیم با فحشا و فساد درآن مخالفیم؛ پر باز دیدترین صحفه ها در اینستاگرام صفحات مبتذل هستند. رهبری در اسفند ماه  سال90 چهل دستور در خصوص  فضای مجازی دادند که هنوز به طور کامل  آن ها در کشور اجرا نشده است.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی