*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ \ ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۰ \ Tuesday, July 23, 2019
کد خبر: 458889 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۵/۲۵ - ۱۴:۰۵ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
سخنران تجمع طلاب و فضلا با موضوع عدالت اقتصادی:
نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم/ دهه چهارم انقلاب، دهه خطر انحراف نظام است
حوزه/ نمی شود مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندانمان در آمریکا و انگلیس باشیم؛ گرچه این ها اقلیت هستند اما چون برخورد نشده مردم فکر می کنند همه همینطور هستند .

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حسن رحیم پور ازغدی پیش از ظهر امروز در تجمع طلاب و تشکل های طلبگی در حمایت از بیانات رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید و با هدف پیگیری عدالت اقتصادی که در مدرسه فیضیه قم برگزار شد، اظهار داشت: حوزه و روحانیت یکپارچه در کنار توده های مردم ایستاده و خود را از طبقات محروم جدا نمی داند.

وی با بیان اینکه اغلب طلاب نیز خود از اقشار پایین جامعه هستند گفت: همین طلاب با شهریه های پایینی که دارند در این مشکلات اقتصادی همراه گروه های مختلف مردم زندگی می کنند و همدرد با مردم اند.

* روحانیت حامی نظام و در کنار مردم است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه انقلابی که در قم ایجاد شده است در قم هم پاسداری می شود، افزود: این نشست و تجمع به این معناست که حوزه و روحانیت در کنار مستضعفین بوده و حامی نظام است و انقلاب و نظام از هم جدا نیستند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: حوزه با این تجمعات اعلام می دارد که در برابر تخلفات مسئولین می ایستد و وظیفه خود می داند که اگر تخلفی مشاهده می کند، مسئولین را در سه قوه امر به معروف و نهی از منکر نماید.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه دشمن، اسلام را هدف گرفته، گفت: هدف اصلی دشمن، زدن پایه های اصلی بنیاد اسلام است؛ چراکه می خواهند مردم و نسل جوان را نسبت به انقلاب بدبین کنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن می خواهد به کمک برخی از داخلی ها، بنیاد نظام را نابود کند و به لحاظ عملی ما و نظام را فاسد و بی عرضه نشان دهد، ابراز داشت: درست است که اقلیتی از مسئولین دچار فساد شده اند؛ اما دشمن اینگونه القاء می کند که همه مسئولین این  نظام فاسدند؛ در حالی که اکثریت افرادی هستند که با ایمان، تقوا و همدرد مردم اند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه دشمن می خواهد روحانیت شیعه،  قوای سه گانه، نظام و حکومت را فاسد نشان دهد و مقصر آن را متوجه اصل ولایت و ریشه نظام کند، افزود: بنای بر تضعیف و بر اندازی دولت و مجلس نیست؛ بلکه باید این ها بمانند تا پاسخگو باشند و به وظایف و قول هایی که دادند عمل کنند؛ تضعیف سه قوه، دامن زدن به وضع موجود، ندیدن مشکلات، ترک امر به معروف نهی از منکر و دفاع نکرن از اقشار محروم است.

وی با بیان اینکه انتهای اقتصاد برجامی را داریم می بینیم، گفت: این تجمعات باید ادامه داشته باشد و حوزه از مرجعیت تا طلبه، وظیفه دارد به لحاظ هم نظری و هم عملی حمایت نماید.

رحیم پور ازغدی با اشاره به اینکه بیت المال توسط برخی میل و توسط برخی حیف می شود توضیح داد: نباید بیت المال حیف و میل شود.

* برخی به دنبال القاء موضوع فساد سیستماتیک در نظام هستند

وی با بیان اینکه دشمن القاء می کند که جمهوری اسلامی دچار فساد سیستماتیک است و تلاش می کند تا افکار عمومی به این نتیجه برسد که نظارت و بازرسی منصف و متخصص وجود ندارد و  قصد تضعیف روحانیت را دارند اظهار داشت: چرا چند گانه با مردم سخن می گویند و این همه شبهاتی که در رسانه ها مطرح می شود، پاسخ داده نمی شود. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: رؤسای قوا اگر اتهاماتی به آن ها می شود چه درست چه غلط باید پاسخ داده و برای مردم توضیح دهند، زیرا این از مطالبات جدی مردم است. 

* قضات فاسد معرفی شوند

وی افزود: اگر رئیس قوه قضاییه اعلام می نماید اسم قضات فاسد را اعلام می دارد، هرچه زودتر اعلام کند تا مردم اطمینان پیدا کنند و زمانی مردم به قوه شک می کنند که دادگاه های برخی مفسدین غیر علنی برگزار می شود؛ اینکه همه مسئولین را دزد و فاسد بخوانیم غلط است و زمانی این تفکر ایجاد می شود که برخورد صورت نمی گیرد و نهادها به وظایف خود درست عمل نمی کنند.

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: اگر انحرافی ایجاد می شود حوزه های علمیه نیز مقصرند؛ چراکه عطش معنویت وجود دارد و لذا باید حوزه ها پاسخگوی شبهات باشند و این عطش را رفع نمایند.

وی با بیان اینکه دهه چهارم انقلاب، دهه خطر انحراف نظام است و اکنون در سر پیچ انحراف انقلاب قرار داریم، افزود: نسل جدید از بسیاری از مسائل اطلاع ندارد و امکانات بیشتر شده و عده ای وسوسه پول، شهوت و قدرت پیدا کرده اند. 

این استاد دانشگاه ادامه داد: آیا در این دستوری که رهبری به رئیس قوه قضائیه دادند ضربه اصلی باید به مفسدان حکومتی بخورد و یا به مفسدان خارج از حکومت؟ ضربه اصلی باید به فساد داخل حکومت وارد شود ؛ امروز یک نوع اشرافیت مذهبی داخل حکومت اسلامی  شکل گرفته است که باید پاسخ داده شود.

وی افزود: نمی شود مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندانمان در آمریکا و انگلیس باشیم؛ گرچه این ها اقلیت هستند اما چون برخورد نشده مردم فکر می کنند همه همینطور می باشند. 

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه بدنه بیشتر نظام ما فاسد نیست بلکه ضد فساد هم است، گفت: ما هر وقت از موضع خود عقب نشستیم، توهین ها و تحریم های آمریکا بیشتر شد؛ قرار بود شعارها و دانش هسته ای را کنار بگذاریم که اقتصاد درست شود؛ اما همه را کنار گذاشتیم ولی اقتصادمان بدتر شد. 

وی با اشاره به اینکه نه تنها آمریکا؛ بلکه بسیاری از خیانت ها را اروپا می کند، مطرح کرد: مرفهین بی دردی که از هر دو جناح وارد هر سه قوه شدند و جهاد گریزان ترسو که مدام در حال عقب نشینی در برابر استکبارند، تن به این خیانت ها می دهند. 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به این که عقلانیت اقتصادی در کشور کجاست و چه مقدار از این تصمیمات که گرفته می شود عقلانی است، افزود: بازرسی های بی فرجام، دادگاهای طولانی و فرساینده که علنی هم نیستند چه معنایی می تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه حوزه غیر از اعتراضات و تبلیغ دین وظیفه اجتهاد اقتصادی را نیز به عهده دارد، گفت: درس خارج  هایی برگزار می شود که به جای این که تمدن دینی را تئوریزه کنند فقه سکولار می سازند و در مورد بانک ها و روابط اجتماعی این دست مسائل حرفی نمی زنند. 

* ریشه سکولاریسم در حوزه است

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: ریشه سکولاریسم در حوزه است؛ سکولاریسم یعنی تفکیک دین از حکومت و دولت و تمدن؛ به جای این همه رساله، مسائلی که حل نشده است را پاسخ دهید.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه نباید به گونه ای باشد که حوزویان و دانشگاهیان را بی سواد بخوانند، عنوان کرد: با وجود این همه دانشگاهی متخصص در کشور نباید این مقدار مشکل در جامعه باشد و در فقه حکومتی نیز حوزه هنوز در مسائل اصلی جوابی ندارد؛ حوزه هنوز بعد از 40 سال دارد بحث می کند بانک ها ربوی هستند یا خیر.

وی با بیان اینکه مدیریت علمی دانشگاه و فقه مدیریت حوزه کجاست؟، افزود: اما راحل راجع به نظارت می فرماید باید گروهی تشکیل شوند که هرکسی خلاف کرد آن را اخراج نماید.

* مسئولان سه قوا پاسخگویی به مردم را به گردن یکدیگر نیندازند

رحیم پور ازغدی تصریح کرد: مسئولین باید به شکایات و اعتراضات مردم پاسخ داده و سران قوا پاسخگویی را بر گردن هم نیندازند و اتهاماتی که متوجه خود مسئولین است باید پاسخ دهند و افرادی که ضعف مدیریت دارند باید خود را اصلاح کنند.

وی در پایان با بیان اینکه به فرموده امام راحل باید طوری شود که کسی جرأت نکند دستش را به سمت بیت المال دراز کند، خاطرنشان ساخت: ایشان یک وصیت به مسئولین داشته و آن خدمت به فقرا و مستضعیفن و اقشار مردم است.

 

 

 

 

 

 

کلید ‫واژه‌های مطلب:

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
عابدی:

سلام ایکاش این تجمعات هرروز جلوی درب مجلس باشد، چون رییس جمهور را از طریق مجلس میشه عزل کرد، الآن حفظ اصل نظام اسلامی مهمترین اصل است، دوتابعیتی ها همه هدفشان را بکار گرفته نظام اسلامی را از بین ببرند.

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

محمدرضا:

سلام و درود بر استاد رحیم پور ازغدی

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

افشان:

آقای ارغدی حوزوی یا دانشگاهی هرچی وهرکی اگر حرف حساب ه که خوب توضیح نداره واگرنه شما بزرگواران بجای معرفی اشکال کارایشان را بفرمائد . درمورد سکولاردر حوزه سؤالیست که اگرکسی دراین مورد نظری داره خیلی خوبه که بیان بشه

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

روزبهانی:

خخخخخ به یکی بگو که کارش این نباشه گل من برو بخون یکی از سه شرط اطلی مجتهد بودن ملبس بودنه

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

عارف:

نخیر جناب روزبهانی عزیزم اون شرط گرفتن شهریه هستش و الا شرط علمیش نیست عجبا. می فرمود که کافر همه را به کیش خود خواند خخخخخ شاد باش مشتی خخخخخخخخخ

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

روزبهانی:

ایشون اجتهاد خطابه درارن نه اون اجتهادی که شما فکر میکنید

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

روزبهانی:

گل من برادر کافر یکی شروط مجتهد شدن ملبس بودن به لباس روحانیت است

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

طه:

آقای رحیم پور ازغدی اجتهادش رو از امامی گرفت که به اون حقانیت این مکتب رو آموخت و درس شجاعت و صلابت و بصیرت و علم و جهاد به او داد.میدونم بخاطر سواد کمتون وقتی صحبت های ایشون رو می شنوید متوجه نمی شید و بین ایسم ها گیر میکند !پس خخخخخخ بیشتر به شما می اید جناب روزبهانی

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

طه:

ایشون زمانی که دانشگاه ها تعطیل شد رفتن حوزه ......یک تار موی عالم آگاه جهادی انقلابی مثل این آقا را به صد آخوند ملبس انگلیسی نمی دهیم

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

طه:

جناب روزبهانی ایشون خودشون طلبه اند ....کار شما را نمی دونم اما در جبهه انقلاب و سربازان امام خمینی ؛فرقی میان عبا و کت و کلاه نیست اگر این لباس دلیل تفرقه باشد که دیگر چه نیازی به آن؟لباس ارزش می دهد؟وقتی کسی حرف حق برای گفتن دارد و ماهیت گرگان در لباس میش و خاک بر سر های خود فروخته را مشخص میکند ....من طلبه با تمام چند متر عمامه ام فدای او

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

طه:

ایشون طلبه اند،،،،،،،،،اگر یک مرد در عرصه بصیرت افزایی قشر علمی جامعه باشد"استاد رحیم مور ازغدی "است .از اینکه ماهیت اربابان انگلیسی و آمریکایی و نوچه های داخلی و آخوند های لیبرال و خود فروخته خائن به اسلام را برملا میکند اینقدر ناراحت اید و آتش گرفته اید

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

1

بنده شاه نجف:

خاک تو سر خبر گزاری و حوزه ای که رحیم پور ازغدیه کت شلواری،شده تئورسینش

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

عارف:

برادر غیر مومن چون تهمت میزنی و توهین می کنی و یک خط هم تحقیق نکردی برو یک سرچ کن تو اینترنت یا تحقیق کن از دوستان ایشون یا از خودشون تو یک جلسه ای بپرس و دینو ایمانت رو بر باد نده ایشون با افتخار دیپلم داره و زمان جنگ هم هم درس میخونده هم جنگ بوده بعد جنگ هم تا خارج فقه رو خونده و تموم کرده لطفا انسان باشید حداقل اگر منطق حرفای حضرت استاد رحیم پور رو قبول ندارید

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

احمدی:

بعد چهل سال از انقلاب یک عالم حوزوی عمق اندیش سخنور ندارید مثل مطهری ها و بهشتی ها. اساتید شما شدند رحیم پور ازغدی ها و رائفی پورها و حسن عباسی ها. علتش هم اینه که با جزم اندیشی ها و سیاسی بازیها مخصوصا در بیست سال اخیر پدر ذهنهای روشن اندیش رو درآوردید. مجال ظهور و بروز طلبه های خوش فکر رو از اونها گرفتید

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

امیر روزبهانی:

خخخخخخ😂😂😂حتماً ازآیت الله محمدی جوشنی حکم اجتهاد گرفتن مرد مومن کسی که فقط دیپلم داره وفقط اوایل انقلاب هفت پایه درس حوزوی خواندن وخودش کوشیده به این مقام برسه حکم اجتهاد داره؟

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

عارف:

اقاجون چرا تهمت میزنی ایشون اجتهاد داره حوزه ی مشهد بوده سطحشون رو و بخشی از درس خارج رو و بعد اومده قم لطفا تحقیق کنید حرف بزنید عزیز تهمت و دروغ پر نکنید

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

امیر روزبهانی:

خیر ایشون اصلا یک روز هم در حوزه نبوده چرا شاید رفته باشه حرفی بزنه ولی درس نخوانده

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

محمد جواد جامی:

سکولاریسم تو حوزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! عجَ َ َ َ َ َب

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

عارف:

خخخ اقای رحیم پور ازغدی از همه اون اخوندا اخوند تره خودش هم حوزه درس خونده

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

خلاق:

الان خیلی از این روحانیون اون موتور گازی سابق هم ندارن !تند نرو به تویوتا اتومات شما نمیرسن

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

حامد کاظمی:

تحجر در حوزه را میتوان در همین چند کامنت به وضوح دید

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

امیر روزبهانی:

کارمون به جایی رسیده که یه کت وشلواری میاد برای روحانیون سخنرانی میکنه و روحانیون رو به راه راست هدایت میکنه

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

اسلامی:

گاهی پرت و پلا گفتن هم خوب نیست

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

دفتری:

ریشه سکولاریسم در حوزه یعنی چه من اصلا قانع نشدم !!!!

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

حمزه:

تجمع داخل حوزه به درد نمیخوره بین مردم باید ببینن

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

یاسر صابری:

فیلم یا صوت هم داره این سخنرانی شون؟

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

زلال معرفت:

اقای ازغدی یک شخصیت حوزوی هم هستند منتهی ملبس نیستند

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

سید مهدی احمدی:

سلام یعنی به روحانی وارسته تو مدرسه فیضیه نیست که این کلاهی بصورت خودجوش اومده روحانیون معظم رو هدایت کنه

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

مشق شعور:

👏

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

اوقات شرعی