*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ \ ۱۲ جمادى الثانية ۱۴۴۰ \ Sunday, February 17, 2019
کد خبر: 464976 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۴:۴۹ | سرویس: استان‌ها 46
نماینده هیئت مذهبی ارامنه مسیحیان:
عیسی(ع) از مسیحیت می خواهد خشونت را با محبت جواب بدهند
وارتان آقابابائیان گفت: مسیحیت دین محبت است، حضرت عیسی مسیح(ع) با محبت به دنیا آمد و محبت را سرلوحه کار خود قرارداد، ادیان یکتا پرست این محبت و عدالت خدایی را مدنظرداشته و مسیحیت یکی از ادیان است.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از اصفهان، کشیش وارتان آقابابائیان پیش از ظهر امروز در پیش همایش بین المللی امام رضا و گفتگوی ادیان، اظهار کرد: محبت و مسیحیت دو مقوله  جدا نشدنی است و با یک پیشینه تاریخی مطرح است.

وی افزود: محبت در ابعاد مختلف در دین مسیحیت مطرح می شود، محبت قلب مسیحیت است و براین اساس شکل گرفته، حضرت عیسی با شریعت موسی دشمنی نداشت، بلکه می خواست دین موسی را با محبت تکمیل کند.

آقاباباییان تصریح کرد: بهترین محبت خداوند محبت به گناه کاران است  که می بخشد، حضرت عیسی آن میزان به انسان محبت دارد که جایگاه عرشی خود را رها کرده و روی زمین به صلیب کشیده می شود

وی ابراز کرد: محبت به همسایه و فقیران از اصول مسحیت است، عیسی(ع) از مسیحیت می خواهد که خشونت را با محبت جواب بدهد، امروزه همه از محبت و عشق سخن می گویند، چه عشق و محبتی، محبت چیزی نیست که شب بخوابیم و صبح در قلب ما یکباره پر از محبت باشد.

نماینده هیئت مذهبی ارامنه مسیحیان عنوان کرد: سرچشمه محبت خداوند است، باید محبت را از خداوند آموخت و از این جهت محبت ثمره روح القدوس خوانده شده، پولوس محبت را کمربند کمال شمرده است که باید بپوشیم، بنابراین محبت امری اختیاری و انتخابی است.

وی تاکید کرد: محبت چیزی بیشتر از احساس است، محبت در مسیحیت فراتر از احساس و گفتار زبانی می رود، محبت در عمل صورت می گیرد، محبت ما به دیگران باید بی قیدو شرط باشد.

آقابابائیان ابراز کرد: محبت در مسحیت یعنی ایثار و فداکاری و این برای ایستادگی در مقابل دشمنان راهگشا است، وقتی راجع به دشمن سخنی می گوییم، دشمنان بزرگ در نظر ما مجسم می  شود

وی افزود: کسی که محبت دارد مزین به اخلاق است، عصبی و زود رنج نیست و از بی عدالتی خوشحالی نمی کند و کینه به دل نمی گیرد، دین مسیحیت دین محبت است، حضرت عیسی مسیح با محبت به دنیا آمد و محبت را سرلوحه کار خود قرارداد، ادیان یکتا پرست این محبت و عدالت خدایی را مدنظرداشته و مسیحیت یکی از ادیان است

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی