*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ \ ۱۶ رمضان ۱۴۴۰ \ Wednesday, May 22, 2019
کد خبر: 464981 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۷/۱۹ - ۱۵:۰۲ | سرویس: استان‌ها 46

نماینده جامعه زرتشتیان در اصفهان: آتش پرستان جزئی از زرتشت نیستند
حوزه/ موبد نیک دین گفت: باید بدانیم که تحریف ها و افراط گری ها را در لوای وحدت ادیان پالایش کنیم، وهابیت و تکفیری های جانی جزء اسلام نیستند، صهوینستی ها جز یهودیان اصیل نیستند و آتش پرستان هم جزئی از زرتشت نیستند.

به گزارش خبرگزاری«حوزه» از اصفهان، موبد بهزاد نیک دین، پیش از ظهر امروز در پیش همایش بین المللی امام رضا(ع) و گفتگوی ادیان، در اصفهان، اظهار کرد: چکیده زرتشت کردار نیک، گفتار نیک و پندار نیک است که اسلام و قرآن کریم هم بر این سه اصل تاکید کرده است.

وی با بیان اینکه امام راحل می فرماید ایران مال همه هست و توحید مذهب همه هست، تصریح‌کرد:من معتقدم متاسفانه قرآن ها تزیین طاقچه های خانه ها، انجیل ها روی کتابخانه ها و گات های زرتشت در پنهانکده ها هست و باید ادیان تدبیری کنند.

نماینده جامعه زرتشتیان در اصفهان افزود: همه انبیای الهی همگی نجات دهندگان بودند، اصل آیین زرتشت را باید  در گات ها جستجو کنیم، ادیان الهی باید تعصب را کنار بگذارند و کتاب های الهی یکدیگر هم را بخوانند.

وی ادامه داد: ما در دین خود نباید تعصب داشته باشیم و برتری را در تقوا و عمل و کردار خود جستجو کنیم. دین چارچوب و قوانینی برای هدایت انسان ها است و نباید بیان کنیم که رستگاری و سعادت و برتری فقط  برای دین وپیروان دین ما قرار دارد .

نیک دین عنوان کرد: چکیده حرف همه انبیای الهی همگی یکی است و آن خداشناسی وانسانیت و انسان شناسی است، جامعه بشریت از جنایت ها خسته شده، آن هم این جنایت به نام دین صورت می گیرد.

وی افزود: ما باید بدانیم که تحریف ها و افراط گری ها را در لوای این همایش ها پالایش کنیم، وهابیت و تکفیری های جانی، جزیی از اسلام نیستند، صهوینستی ها جز یهودیان اصیل نیستند و آتش پرستان جزئی از زرتشت نیستند.

نماینده جامعه زرتشتیان در اصفهان ابراز کرد: آرزوی برپایی حکومت عدل علی(ع) را در جهان داریم.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی