*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ \ ۱۴ رجب ۱۴۴۰ \ Thursday, March 21, 2019
کد خبر: 474369 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۰۹:۰۱ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
رئیس دفتر رهبر انقلاب در جمع نمایندگان طلاب و فضلا بیان کرد:
ناگفته هایی از زندگی رهبر انقلاب/ هر ۴ فرزند پسر ایشان مستأجرند
حوزه/ مسئول دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه بنده از خود ایشان شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می رفتم، گفت: در دفتر ایشان ماشین هایی از سوی حفاظت وجود داشته و از آن استفاده می شود؛ اما معظم له هر شش ماه یکبار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین هایی را که از آن استفاده کرده اند، به حفاظت بر می گردانند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی در مجمع عمومی نمایندگان طلاب و فضلا که شب گذشته در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری، اظهار داشت: نعمت بزرگ زندگی در قم و در جوار حضرت معصومه(سلام الله علیها) نعمت بسیار بزرگی است که باید قدردان آن بود.

وی ابراز داشت: بنده قریب به 30 سال است که خدمت مقام معظم رهبری بوده و سن بازنشستگی ما رسیده است و آرزو دارم مجدد به حوزه علمیه قم برگشته و در این شهر مقدس حضور داشته باشم.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان ساخت: جوانان باید قدر این شهر و حوزه علمیه قم را دانسته و از این فرصت کمال استفاده را ببرند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: ضرورت تشکیل مجمع نمایندگان طلاب و ابتکار آن که متعلق به امام راحل است، بسیار روشن است؛ امروز حوزه علمیه قم دارای 80 هزار طلبه است که باید طلاب و فضلای آن نمایندگانی داشته تا مشکلات و پیشنهادات به گوش مسئولین برسد.

وی بیان داشت: بیشترین دغدغه حضرت آقا رسیدگی به وضع طلاب است؛ ایشان از آنچه دارند، دریغ نداشته و از آنچه دستشان می رسد، کوتاهی نمی کنند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری اظهار داشت: نفوذ خطر بزرگی است که حوزه علمیه قم را تهدید می کند؛ این حوزه مقتدای سایر حوزه های علمیه کشور همچون مشهد، اصفهان، تبریز و ... بوده و چشم همه به حوزه علمیه قم می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی ابراز داشت: چرا باید در این حوزه تفکرات انحرافی پیدا شود؟ چرا باید حرف این افراد شنیده شده و یا احیانا هوادار پیدا کنند؟ بیان این سخنان و ساخت فرقه های گوناگون از سوی «ام آی 6» به عنوان سرویس جاسوسی انگلیس است؛ آنان استاد ساختن فرقه ها بوده و این کار آنان مربوط به امروز هم نیست و از گذشته وچود داشته است.

وی خاطرنشان ساخت: اولین قدم برای مبارزه با آنان این است که خود را مهیا کرده، اطلاعات لازم را به دست آورده و مجهز شویم تا بتوانیم با آنان مبارزه کنیم.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری در بخش دیگر از سخنان خود تصریح کرد: امروز برخوردار از رهبر بزرگی هستیم که چشم بیدار این ملت و اسلام هستند؛ این سخن اغراق نیست.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به خصوصیات رهبر معظم انقلاب، بیان داشت: تقید کامل ایشان به احکام اسلامی، یکی از خصوصیات ایشان است؛ معظم له همانند یک مقلد پایبند، اجراکننده دقیق احکام اسلامی هستند؛ به عنوان مثال، غیبت یکی از گناهان کبیره است و متأسفانه قبح این قضیه نیز کمی در جامعه از بین رفته است؛ اما بنده تا به امروز ندیدم که ایشان از یک نفر غیبت کرده باشد؛ حتی اگر کسی بخواهد چیزی بگوید، اگر بتوانند، نهی کرده و اگر نتوانند، گوش نکرده و استماع نمی کنند.

وی اظهار داشت: احترام به علمای گذشته و علمای فعلی از دیگر خصوصیات ایشان است؛ معظم له نسبت به گذشتگان با احترام برخورد کرده و بنده شخصی را همانند ایشان سراغ ندارم که احاطه بر بزرگان علمی رجالی داشته باشند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری ابراز داشت: رسیدگی به معمرین، یکی از دستورات مقام معظم رهبری به نمایندگان خود است که سالیانه مبالغ بسیاری را در این راه مصرف می کنند؛ ما چنین رهبری داریم که حواسشان به همه چیز است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه همیشه از سوی مقام معظم رهبری خدمت بزرگان حوزه می رسیم، خاطرنشان ساخت: روزی از سوی رهبر معظم انقلاب خدمت آیت الله العظمی گلپایگانی رسیده و گفتم اگر کاری دارید بفرمایید تا انجام دهم؛ ایشان بیان کردند: من اگر کار خلافی را از سوی دولت و حکومت ببینم، اگر تذکرم موجب تضعیف نظام نشود، آن مشکل را می گویم؛ اگر ببینم بیان من سبب تضعیف این نظام می شود، آن را نخواهم گفت؛ چون تضعیف نظام را حرام می دانم.

وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب، «أشداء علی الکفار و رحماء بینهم» هستند، تصریح کرد: بنده یک بار هم در ایشان ترس نسبت به دشمنان را مشاهده نکردم؛ رهبر باید اینگونه باشد؛ ایشان هرگز در مقابل دشمن خم به ابرو نیاورده و امروز نیز همینطور است؛ گاهی برخی از افراد در کشور می ترسند و می لرزند؛ اما در وجود ایشان چیزی به نام ترس وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی اظهار داشت: تربیت خوب فرزندان،  از دیگر شاخصه های برتر ایشان است؛ معظم له دارای 4 پسر و دو دختر هستند که مراقبت و مواظبتشان زبانزد است.

وی با بیان این مطلب که آقازاده های ایشان اجاره نشین هستند، ابراز داشت: رعایت بیت المال از سوی فرزندان ایشان همیشه انجام شده؛ حتی با پرداخت پول از امکانات دفتر همچون یک فتوکپی ساده استفاده می کنند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه ایشان مراقبت دائم نسبت به فرزندان خود دارند، خاطرنشان ساخت: ترغیب و تشویق نسبت به طی نمودن مدارج علمی از کارهای همیشگی ایشان است؛ یکی از فرزندان ایشان رجالی بسیار برجسته ای هستند؛ در حالی که سن بالایی هم ندارند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی تصریح کرد: ساده زیستی رهبر انقلاب، مبارزه با تجملات و پرهیز از دنیاداری از دیگر خصوصیات ایشان است؛ ایشان با اشاره کوچک صاحب همه چیز خواهد شد؛ اما اصلا سمت این مباحث نرفته اند.

وی به حضور ملک عبدالله در ایران اشاره کرد و گفت: پادشاه عربستان بعد از حضور خدمت مقام معظم رهبری از مکانی که ایشان در آن حضور داشتند، تعجب کرده و برای او قابل باور نبود که رهبر ایران در چنین مکانی زندگی می کنند؛ وی هدیه بسیار گرانقیمتی برای حضرت آقا آورد؛ اما ایشان تمام هدایا را فروخته و با پول آن منازلی را ساخته و به فقرا دادند؛ هدایای بسیاری برای ایشان می آید؛ اما هیچکدام را تصرف نمی کنند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه بنده از خود ایشان شنیدم که اگر مسائل حفاظتی نبود، با پیکان به این طرف و آن طرف می رفتم، اظهار داشت: در دفتر ایشان ماشین هایی وجود داشته و از آن استفاده می شود؛ اما معظم له هر شش ماه یکبار پول بنزین و هزینه استهلاک ماشین هایی را که از آن استفاده کرده اند، به حفاظت بر می گردانند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی ابراز داشت: تهجد و شب زنده داری از خصوصیات فوق العاده ایشان است؛ ایشان اهل دعا، نیایش و تهجد بوده و همیشه قبل از اذان صبح بیدار شده تا مشغول راز و نیاز با خدای خود شوند؛ شب زنده داری ایشان ترک نمی شود؛ معظم له به دعا، مخصوصا دعای صحیفه سجادیه و مکارم الاخلاق مأنوس هستند.

وی خاطرنشان ساخت: ایشان محو اهل بیت(علیهم السلام) بوده و به حضرت زهرا(سلام الله علیها) و امام زمان(عجل الله) توسل بسیار دارند.

مسئول دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: ایشان همیشه احوالپرس دوستان خود بوده و خاطرات بسیاری دارم که هیچگاه دوستی خود را با دیگران قطع نکرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان این مطلب که ایشان اهل دعا و توسل هستند، اظهار داشت: از همه خواهانم برای ایشان دعا کرده و از خدا بخواهید که معظم له عمر طولانی داشته باشند تا این پرچم را به صاحب اصلی برسانند.

وی اظهار داشت: آینده ما و فرزندان ما به وجود ایشان بستگی دارد و از خداوند متعال خواهانیم که سال های سال سایه ایشان بر سر ما مستدام باشد.

 

یادآور می شود، در پایان این جلسه با اهداء لوح یادبود و تابلویی نفیس، از نیم قرن زحمات حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلا تقدیر به عمل آمد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
سید محمد:

سایت وزین حوزه باعرض سلام وادب شفافیت وعدالت وآزادی بیان را از دکترمحمد دادکان خلف الصدق مرحوم حاج مصطفی دادکان یادبگیرید خفه شدیم از مداحی وبه نعل اسب چسبیدن کشورمان را دست افرادنالایق و دروغگو داده‌ایم رئیس اسبق فدراسیون فوتبال که به دعوت علی ضیا به «فرمول یک» آمده بود، تند و صریح درباره مسائل گوناگون از زمان ریاست خود در فدراسیون فوتبال و ماجرای استعفایش گرفته تا پیشنهاد وزارت ورزش به او، وضعیت فعلی مملکت، دانشگاه آزاد و اصولگرا و اصلاح‌طلب بودنش سخن گفت. محمد دادکان در ابتدا با بیان اینکه تیم ملی این ظرفیت را دارد که جزو سه چهار تیم اول جام ملت‌ها باشد، درباره برخی فشارهایی که همیشه روی این تیم بوده اظهار کرد: کسانی که اصلا توپ را تشخیص نمی‌دادند به عنوان مسئول ورزش کشور انتخاب شدند و شرایط را طوری پیش بردند که انگار تیم ملی حتما باید در جام جهانی صعود کند. وی افزود: اکنون هم با کی‌روش همین کار را می‌کنند و می‌گویند اگر صعود نکند او را نمی‌خواهیم. استقلال یک فدراسیون خیلی مهم است. من ۴۰ سال است معلمم و بر این اعتقادم. وقتی استقلال نداشته باشیم و تصمیمات جای دیگری گرفته شود می‌بینیم با سرمربی تیم ملی که نماد کشور است چه برخوردهایی می‌شود. این مدیر باسابقه تاکید کرد: چه کسی گفته است ما باید صعود کنیم؟ ایتالیا ۱۰ موقعیت گل را از دست داد اما کره شمالی یک موقعیت داشت و از آن استفاده کرد، در فوتبال نمی‌شود چیزی را پیش‌بینی کرد. حرف درباره تیم ملی یک کار تخصصی است و کسانی باید صحبت کنند که تخصص آن را دارند. در زمان من هم هجمه و فشار علیه تیم ملی بود اما من سعی کردم آنها را نادیده بگیرم. دادکان در پاسخ به ضیا درباره ماجرای استعفایش از فدراسیون فوتبال توضیح داد: در یک برنامه به من گفتند شما از فدراسیون رفتی؟ گفتم نه بهتر است بگوییم برکنار شدم. به من گفتند اگر سهراب بختیاری‌زاده، یحیی گل‌محمدی و علی دایی در تیم ملی نباشند بهتر است من گفتم نباید افراد غیرتخصصی نظر بدهند. هر سه این افراد موفق بودند. وی دراین باره که چرا باعث ۱۸ ماه تعلیق فوتبال شده است، تصریح کرد: من فوتبال را تعلیق نکردم. من استعفایم را دادم و رفتم. رئیس وقت وزارت ورزش می‌خواست رئیس فدراسیون هم شود، فیفا به همین خاطر تعلیق گذاشت. من استعفا دادم و در دفترم این را رسانه‌ای کردم. آن موقع فیفا قدم گذاشت تا بر انتخابات بعدی نظارت کنند اما آن آدم (علی‌آبادی) کنار نمی‌رفت و می‌گفت من باید باشم. می‌خواستند این موضوعات را به من بچسبانند اما گفتم به خاطر وطنم استعفا می‌دهم. آن زمان من عضو فیفا و دو کمیته در آسیا بودم اما به راحتی نامه نوشتند و گفتند دادکان رفته و کرسی‌های من را گرفتند. اخیرا آقای تاج مرا معرفی کردند و من می‌روم و می‌آیم. کمیته اجرایی آسیا هم در اختیار ایران بود که آن را هم از ما گرفتند. اجنبی‌ها نمی‌گذارند کار کنیم؟ دادکان درباره صراحت لهجه‌اش گفت: حرف‌های من نه علیه دینم است نه نظام و با سر بالا با شهامت حرف می‌زنم. شما می‌گردید و ضعیف‌ترین آدم را سر کار می‌گذارید. یاد گرفته‌ایم بگوییم اجنبی‌ها و خارجی‌ها و اسراییل و آمریکا و انگلیس نمی‌گذاشتند. شما و برنامه‌تان جوانید. این را بدانید که دو چیز قوام هر کشور، حکومت و قومی است؛ عدالت و آزادی. دو چیز هم هر قومی را زمین می‌زند؛ دروغ و افراد نالایق. افراد نالایق و دروغگو وی تاکید کرد: ما کشورمان را دست افراد نالایق و دروغگو گذاشته‌ایم که کشور بزرگ و با عظمت ما را بچرخانند. چه کسی گفته باید ۸ سال باشید؟ کشوری که نفت و گاز دارد و سالی ۱۰۰ میلیارد دلار درآمد دارد اما در مقابل کشوری که فقط چاقو و ساعت دارد چه دارد؟ سوئیس فقط مدیر تولید کرده است. وقتی نمی‌توانی برو. چرا مملکت مستاصل بماند؟ همه‌اش می‌گویند ما دشمن داریم! بابا دشمن همین جاست. شما فرصت را از جوان‌ها گرفته‌اید. من ۵۰ ساله بودم مرا کنار گذاشته اید حالا ۶۳ ساله شده‌ام برای من زشت نیست برگردم؟ رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در پاسخ به سوال ضیا مبنی بر اینکه آیا شما پیشنهاد وزارت ورزش در دولت اول روحانی را رد کردید، گفت: نه من این کار را نکردم. مرا مثل بقیه صدا کردند و از من برنامه و اسامی که می‌خواهند با من کار کنند گرفتند و گفتند برای وزارت ورزش شانس داری. چهار شرط هم گذاشتند و آقای رئیس‌جمهور گفتند برای هر وزیری شروط تخصص، خوشنامی، مبارزه با فساد موجود و خصوصی‌سازی را در نظر دارم. من گفتم سه و چهار را دارم. خصوصی‌سازی کرده‌ام و با فساد هم مبارزه کردم. وی ادام داد: در آن جلسه آقای ربیعی بود و می‌تواند بگوید من کجا را خلاف گفتم. آقای کلانتری هم آمد. گفتم یک و دو را از مردم بپرسید. آقای ربیعی دفتری را باز کرد و گفت ما عضو کمیته‌ای هستیم که باید وزیر را انتخاب کنیم و شما یک و دو را هم دارید. من بیرون آمدم و بعدها فهمیدم این خصوصیات در آقای سلطانی‌فر و صالحی‌امیری بوده است! عیبی ندارد مدیر بشوید. اما شما روی کفایت انتخاب شده‌اید؟ وا... نه. روی روابط انتخاب شدید. از من هم خواستند با اینها کار کنم گفتم اصلا. سیدجلال حسینی بزرگترین غایب دادکان در پاسخ به سوال برنامه مبنی بر اینکه بزرگترین غایب تیم ملی کیست، گفت: سیدجلال حسینی، رضا قوچان‌نژاد، سعید عزت‌الهی هر سه غایبند. قوچان‌نژاد سالیان سال توپ زده، عزت‌الهی هم جوانی است که باید به او احترام گذاشت، سیدجلال هم زمان خود من کاپیتان تیم ملی در عربستان بود و در فوتبال سن و سال مطرح نیست و توانایی مهم است. من سیدجلال را انتخاب می‌کنم. اصولگرا و اصلاح‌طلب دنبال قدرتند وی در این باره که شما اصلاح طلبید یا اصولگرا، یادآور شد: اصولگرا و اصلاح طلب دنبال منابع قدرت، شهرت و ثروت هستند. جان امام حسین مردم کشورم گول هیچ کدامشان را نخورید. یکی‌شان بیاید جلوی من بگوید ما نبردیم و نخوردیم و نه شهرت‌طلب بودیم نه قدرت‌طلب، تا من خلافش را ثابت کنم. باید از هر کدام آنها سه سوال پرسید؟ بچه‌هایت کجا هستند؟ اکثرا انگلیس، آمریکا، کانادا و فرانسه! دومین سوال که کدام بچه‌ات مثل شهید حججی شدند یا در خانواده‌تان چه کسی شهید و جانباز شده؟ به مولا علی هیچ کدام! همچنین بپرسید خانه‌ات کجا بوده؛ الان کجایی؟ دادکان پاسخ این سوالات را اینگونه داد: من دو دختر دارم، پسر ندارم. هر دو فوق لیسانس دارند، روانشناسی بالینی و میکروبیولوژی هستند. هر دو خانه‌اند و من رانتی ندارم. بچه پاچنار هستم و خانه پدری‌ام ۱۴۰۰، ۱۵۰۰ متر بود. اکنون در میرداماد در یک آپارتمان ۱۷۰ متری می‌نشینم. آن زمان هم پاچنار وسط شهر بود نه پایین شهر. بچه‌هایتان کجا هستند؟ رئیس اسبق فدراسیون فوتبال اظهار کرد: دیروز جانباز ۷۵ درصد به من پیام داد و گفت یادت افتادم که ۳۲ سال پیش شما فقط در فدراسیون کشتی از من دفاع کردی، از تو ممنونم. ما در کشورمان فقط به یک قشر بدهکاریم و وامدار یک قشر هستیم، هرجا سخنرانی کردم گفتم ما به یک قشر بدهکار و وامدار هستیم آن هم خانواده شهدا و جانبازان. شما وقتی در دولت هستی مدافعان حرم تشویق می‌شوند. خب؛ بچه‌های خودتان را هم بفرستید آن وقت انقلاب سرشار می‌شود. روح امثال شهید حججی و همت هم شاد باشد. احمدی‌نژاد هم مرا می‌خواست وی در پاسخ به این سوال ضیا مبنی بر اینکه شما در دولت اصلاح‌طلب سرکار آمدید، در دولت اصولگرا برکنار شدید و در دولت روحانی دعوت به کار شدید، اینها یعنی شما اصلاح‌طلبید، گفت: آقای دکتر احمدی‌نژاد در دو برنامه تلویزیونی از من به نیکی یاد کرد و گفت هیچوقت نمی‌خواستم دادکان برود، پس او هم که اصولگرا بود مرا می‌خواست. زمان هاشمی هم روحش شاد در وزارت علوم مسئول انجمن ورزشی بودم و اعزام دانشجویان فوتبال و فوتسال با من بود. دادکان ادامه داد: دانشگاه آزاد ۳۰ سال اداره کل بود دکتر میرزاده به عنوان رئیس دانشگاه وقتی مسئولیت گرفت گفت آقای هاشمی می‌خواهد این جا را معاونت کند، شما هستید؟ من هم رفتم و چهار سال معاونت ورزشی دانشگاه آزاد شدم. بعد که کنار رفتم، اداره کل شد. بعضی وقت‌ها شما رئیس یک مجموعه هستی و موفق نیستی، مثلا رئیس دانشگاه شهید بهشتی که ۱۵ هزار نفر دانشجو دارد و نمی‌توانی آنجا را بچرخانی اما شما را به دانشگاهی می‌برند که یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر آدم دارد! به منشی آن رئیس زنگ زدم گفتم این کار بزرگی است، از پسش برمی‌آیی؟

شما قبلا به این نظر رای داده اید

0

0

اوقات شرعی