*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ \ ۱۸ شعبان ۱۴۴۰ \ Tuesday, April 23, 2019
کد خبر: 480129 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۰:۵۲ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان:
بسیاری از سیاسیون نسبت به قدرت جبهه حق در معادلات جهانی بی اطلاع هستند
حوزه/ سخنران حرم بانوی کرامت گفت: در جبهه حق بودن نیازی به قدرت ندارد، چرا در حقیقت همین حق بودن یک قدرت معنوی است که می‌تواند تمام قدرت‌های پوشالی را نابود کند و دشمنان را از بین ببرد، اما متأسفانه بسیاری از سیاسیون در ایران به خاطر ساده‌اندیشی و جهالت نمی‌دانند قدرت حق به چه اندازه در معادلات جهانی می‌تواند بر هم زننده اهداف و نقشه‌های دشمنان باشد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان شب گذشته در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه (س)، گفت: ولایت معصومین فقط در قلب سلیم وارد و ماندگار می‌شود؛ اگر در قلب ناپاکی هم وارد شود به‌زودی خارج می‌شود، چراکه قلب ناپاک ظرفیت نگهداری ولایت ائمه را ندارد.

وی افزود: بعضی از انسان‌ها در زمان رسول خدا و دیگر اهل‌بیت(ع) زمانی که به محضر آن‌ها می‌رسیدند، سؤال‌هایی می‌کردند که نشان از صفای باطن سؤال‌کننده داشت، اما عده‌ای هم به خاطر امراض قلبی و روحی از حضرات معصومین سؤال می‌کردند.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: گفتگوی علمی و پاسخ به شبهات امری ارزشمند است اما هر سؤال و هر شبهه‌ای ارزش پاسخگویی ندارد و گاهی می‌توان با سکوت، شبهه افکنان را تحقیر کرد.

حجت‌الاسلام  والمسلمین پناهیان تأکید کرد: بعضی از انسان‌ها از ائمه معصومین سؤال‌هایی در خصوص ولایت و امامت می‌کردند که براثر بیماری‌های روحی و روانی و اغراض جاهلی بود، چراکه منشأ سؤال و پیش‌فرض‌ها و اطلاعات غلطی داشتند و به این اطلاعات غلط نیز علاقه‌مند بودند و به دنبال طرح سؤال‌های بی‌ارزش بودند.

وی یادآور شد: سؤال براثر کج‌فهمی، نافهمی، بیماری دل و اطلاعات غلط، دقیقاً نقطه مقابل سؤال براثر صفای باطن است، چراکه عده‌ای فقط بلد هستند حرف مفت بزنند و هر سؤالی ارزش و شرافت پاسخگویی ندارد.

استاد حوزه علمیه در ادامه با اشاره به چهل‌سالگی انقلاب گفت: سؤال انسان‌های خوب و بی‌طرفانه در خصوص انقلاب ارزش پاسخگویی دارد و این سؤال این است که عده‌ای واقعاً می‌خواهند بدانند چرا دشمنان انقلاب بعد از 40 سال تلاش هنوز نتوانسته‌اند این انقلاب را از بین ببرند.؟

وی افزود: سؤال‌کننده دارای صفای باطن است چراکه درون سؤال چند نکته اساسی نهفته است مبنی بر اینکه شخص سؤال‌کننده اقرار دارد به اینکه این انقلاب دشمن دارد و دشمن نیز در حال تلاش علیه این انقلاب است و از همه مهم‌تر اینکه تلاش دشمن بعد از 40 سال هنوز نتیجه نداده است.

سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: عده‌ای از مسئولین در جواب این سؤال لال می‌شوند و نمی‌توانند جواب بدهند، چراکه عده‌ای از آن‌ها در مقابل دشمن کوتاه آمده‌اند، اما جواب بی‌طرفانه این است که اساساً دشمنان اسلام قدرت سرنگونی ندارند چون قدرت تدبیر ندارند و خداوند دشمنان دین را از احمق‌ها قرار داده است. آن‌ها قدرت‌های باطل هستند و قدرت‌های باطل همیشه در مقابل قدرت‌های حق شکست خواهند خورد؛ دیگر اینکه مردم ایران درصحنه حضور فعال دارند و باعث قدرت روزافزون انقلاب هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین  پناهیان خاطرنشان کرد: در جبهه حق بودن نیازی به قدرت ندارد،در حقیقت همین حق بودن یک قدرت معنوی است که می‌تواند تمام قدرت‌های پوشالی را نابود کند و دشمنان را از بین ببرد، اما متأسفانه بسیاری از سیاسیون در ایران به خاطر ساده‌اندیشی و جهالت نمی‌دانند قدرت حق به چه اندازه در معادلات جهانی می‌تواند بر هم زننده اهداف و نقشه‌های دشمنان باشد چراکه دشمنان دین و اسلام کاملاً افرادی ترسو و احمق هستند.

انتهای پیام// ۱۵/ ۳۱۳

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی