*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ \ ۲۳ شوال ۱۴۴۰ \ Thursday, June 27, 2019
کد خبر: 494714 | تاریخ مخابره :۱۳۹۸/۳/۲۲ - ۱۵:۵۲ | سرویس: مراجع و علما 2
آیت‌الله مصباح یزدی:
شاهد بسترهای تنزل اخلاقی در شهرها هستیم
حوزه/ رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه در کشور ما در شهرها زمینه رشد اخلاقی کم است، گفت: گاهی در شهرها شاهد بسترهایی برای تنزل اخلاقی هستیم و این مساله‌ای عمومی است و اکثر شهرداری‌های کشور یا حتی در خارج کشور هم با آن درگیر هستند.

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار با شهردار قم، خطاب به دکتر سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه شما را از شهرداران موفق کشور می‌دانم اظهار کرد: حضور شما مایه خوشبختی و خوشحالی بود که چنین فرد موفق و خدمتگزاری نصیب مردم قم شده است.

ایشان با اشاره به اقداماتی که در شهر قم توسط شهرداری انجام می‌شود گفت: تمام شهرداری‌ها در دنیا با مشکلات متعددی مواجه هستند و این بخاطر نیازها و خواسته‌های مختلف مردم است.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه در کشور ما در شهرها زمینه رشد اخلاقی کم است، گفت: گاهی در شهرها شاهد بسترهایی برای تنزل اخلاقی هستیم و این مساله‌ای عمومی است و اکثر شهرداری‌های کشور یا حتی در خارج کشور هم با آن درگیر هستند.

ایشان با بیان اینکه تمام شهرداری‌ها برای پاسخ‌دهی به نیازهای مردم دچار کمبودهایی هستند، افزود: کمبود بودجه، منابع مالی، مسائل اخلاقی، کمبود اعتماد عمومی و غیره در تمام شهرها وجود دارد اما در شهرداری‌های پس از انقلاب با تنوع ویژه‌ای که در فعالیت‌ها شکل گرفته باید شاهد اقداماتی متفاوت باشیم.

آیت‌الله مصباح یزدی با اشاره به وظایفی که پس از انقلاب برای شهرداری‌ها ایجاد شده است، گفت: توقعات، خصوصا از شهرداری قم که مرکز انقلاب است بسیار بیشتر است؛ پس از انقلاب وظیفه فرهنگی و دینی هم به وظایف شهرداری‌ها اضافه شده است و در قم باید ویژه به این مساله توجه شود.

ایشان با تاکید بر اینکه انقلاب در تمام بخش‌ها یک بار مضاعف فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و زمینه‌سازی برای رشد آنها را ایجاد کرده است، تصریح کرد: اگر کار فرهنگی ضروری در مراکز شهرداری صورت گیرد رضایت مردم بدون صرف بودجه خاصی تامین خواهد شد و سلامت بوستان‌ها و فضاهای شهری افزایش خواهد یافت.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح فرهنگ دینی کارمندان شهرداری را ضروری عنوان کرد و گفت: با کارهای کوتاه مدت و مقطعی می‌توان اثرات قابل توجهی در حوزه فرهنگی و دینی و اخلاقی بر روی کارمندان گذاشت.

ایشان بیان کرد: این برنامه‌ها باید ضمن اینکه برای کارمندان نشاط آور است باید بر زندگی فردی و اجتماعی آنها اثر بگذارد.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی