*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ \ ۵ شعبان ۱۴۳۹ \ Sunday, April 22, 2018
کد خبر: 415432 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۲/۲۱ - ۱۲:۳۰ | سرویس: علمی، فرهنگی 75

زندگی مشترک شهید صدر و کتاب
حوزه /در تمام مدت بیداری با کتاب هستم؛ در همه این حالات مسئله‌‌ای در ذهنم هست و به حل آن فکر می‌‌کنم. بنابراین من همیشه با کتاب هستم؛ کتاب با من زندگی می‌کند و من هم با کتاب زندگی می‌کنم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»،  یکی از شاگردان استاد شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر از او می‌پرسد: اگر کسی از شما بپرسد که سید محمدباقر صدر چطور سید محمدباقر صدر شد، چه پاسخی می‌دهید؟  پاسخ می دهد محمدباقر صدر یعنی ١٠درصد مطالعه و ٩٠درصد اندیشیدن.

 * شما در روز چند ساعت مطالعه می‌کنید؟

   شهید صدر: این طور نپرس. بپرس: در شبانه‌روز چند ساعت از عمرت را با کتاب سپری می‌کنی؟

 *  این دو سؤال چه فرقی با هم دارند؟

  شهید صدر: اگر از من بپرسی در روز چند ساعت مطالعه می‌کنی، خواهم گفت روزی ٨ یا ١٠ ساعت. اما اگر از من سؤال کنی که چند ساعت با کتاب هستی، خواهم گفت: در تمام مدت بیداری با کتاب هستم؛ وقتی در خیابان راه می‌روم، وقتی در مغازه گوشت‌فروشی منتظرم، وقتی سر سفره غذا نشسته‌ام، وقتی در بسترم و می‌‌خواهم بخوابم، در همه این حالات مسئله‌‌ای در ذهنم هست و به حل آن فکر می‌‌کنم. بنابراین من همیشه با کتاب هستم؛ کتاب با من زندگی می‌کند و من هم با کتاب زندگی می‌کنم.

کانال تلگرامی شهید صدر: السيرة والمسيرة في حقائق ووثائق، ج‏٢، ص٢٩٢.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی