جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ |۱۶ ذیقعدهٔ ۱۴۴۵ | May 24, 2024
تبریز

حوزه/ امام جمعه تبریز گفت: امروز اگر نظام اسلامی مقتدر است به برکت خون شهداست و باید با برگزاری یادواره‌های منظم و زنده نگه داشتن نام آنها، دینمان را ادا کنیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امروز در یادواره شهدای سنگرسازان بی سنگر در جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با گرامیداشت یاد و نام شهیدان حاج حسن کسایی، بهروز پورشریفی و سیدالشهدای سپاه عاشورا مهدی باکری، اظهار کرد: نباید فداکاری های جهادگران سازندگی در دوران دفاع مقدس را فراموش کنیم و باید بیش از پیش به تبیین این فداکاری ها پرداخته شود.

وی افزود: این بچه های جهاد بودند که پل بعثت و خیبر را ساختند، جاده ها کشیدند و خاکریزها را به پا کردند و در موفقیت رزمندگان بسیار تأثیرگذار بودند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: رزمندگان اسلام بارها اذعان کردند که اگر جهاد سازندگی و اقدامات آنها در جبهه نبود معطل می ماندند؛ از این رو خدمات آنها در دوران جنگ باید برای نسل حاضر و آینده تبیین شود.

وی ادامه داد: در اوایل تشکیل، این نهاد خدمات گسترده ای در محرومیت زدایی داشت و با شروع جنگ، بچه های جهاد سازندگی به فرمان امامشان لبیک گفتند و در نبرد حق علیه باطل فداکاری های زیادی کردند.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه شهدای جهاد سازندگی به معنی واقعی گمنام هستند، گفت: جهادگران با فرمان امام راحل راهی جبهه شدند و با اقدامات خود، لقب سنگرسازان بی سنگر را گرفتند و نامشان جاودانه ماند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم بر برگزاری منظم یادواره ها و کنگره های گرامیداشت شهدا و تاکید رهبر معظم انقلاب بر این نکته اشاره کرد و افزود: با برگزاری این یادواره ها، بخشی از رشادت ها و شجاعت های شهدا برای جامعه بازگویی می شود.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه خط جهادی که جهاد سازندگی شروع کرد باید ادامه یابد، گفت: ادغام جهاد سازندگی با کشاورزی کار خوبی نبود و من نمی خواهم در این مورد بحث کنم که البته رهبر معظم انقلاب برای حفظ نام سازندگی، این عنوان را با بسیج سازندگی احیا کردند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: جهاد سازندگی برای رفع فقر و محرومیت و برقراری قسط و عدل فداکاری های زیادی کردند و این ویژگی باید الگوی پیشرفت مهندسان کشور قرار گیرد.

وی ادامه داد: البته برخی اقدامات جهاد سازندگی را در پل سازی و خاکریزسازی می دانند در صورتی که این نهاد در طول جنگ خدمات ارزنده ای همچون سوخت جامد مرکب برای پرتاب موشک، سنگرهای پنج ضلعی، سنگر بتنی، شناور لودر، پل کاذب، عمق باب دریایی، کارخانه یخ سازی، حمام سیار، آشپزخانه و نفربرهای زرهی را تولید و در اختیار رزمندگان قرار داد و در خط مقدم جلوتر از رزمندگان بود.

امام جمعه تبریز بر برگزاری منظم یادواره شهدا تاکید کرد و گفت: امروز اگر نظام اسلامی مقتدر است به برکت خون شهداست و باید با برگزاری یادواره های منظم و زنده نگه داشتن نام آنها، دینمان را ادا کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم افزود: درست است در داخل مشکلات اقتصادی و معیشتی داریم اما در سطح دنیا با اقتدار در برابر دشمنان ایستاده ایم و با عملیات وعده صادق قدرت ایران را به دنیا نشان دادیم.

وی بیان کرد: این عظمت و اقتدار به برکت خون شهدا و هدایت های رهبر معظم انقلاب است و نیروهای مسلح با آمادگی کامل، همه نقشه های استکبار و صهیونیسم را باطل کردند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha