سه‌شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ |۹ محرم ۱۴۴۶ | Jul 16, 2024
تصاویر / دیدار دکتر جلیلی با آیت الله العظمی نوری همدانی

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو از آحاد ملت شریف ایران خواستند که به پای صندوق های رای بیایند و با انتخاب کاندیدای اصلح، زمینه ساز ایرانی قوی باشند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیت الله نوری همدانی عصر پنجشنبه در دیدار دکتر سعید جلیلی، ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر (علیه السلام) با اشاره به کلام امیر المومنین (علیه السلام) خطاب به مالک اشتر در نامه ۵۳ نهج البلاغه، اظهار کردند: در کلام امام راحل بعد از قرآن، ما کتابی به جامعیت نهج البلاغه نداریم.

ایشان ادامه دادند: حضرت امیرالمومنین علیه السلام مالک اشتر را به رفتار محبت آمیز با مردم توصیه نمودند و فرمودند: «وأشعِرْ قَلبَکَ الرَّحمَةَ لِلرَّعِیَّةِ ، والمحبَّة لَهُم ، واللُّطفَ بهِم ، ولاتَکونَنَّ علَیهِم سَبُعا ضارِیا تَغتَنِمُ أکلَهُم ؛ فإنَّهُم صِنفانِ : إمّا أخٌ لَکَ فی الدِّینِ ، أو نَظیرٌ لَکَ فی الخَلقِ...» مردمی که تحت سیطره شما هستند دو صنف هستند؛ یا برادران دینی شما هستند و یا از کسانی که شما را پذیرفته اند، با آن دو به نیکی و انصاف رفتار کن.

معظم له با اشاره به بخش دیگری از این نامه افزودند: مردم ستون دین هستند و سپری در برابر دشمنان.

این مرجع تقلید ادامه دادند: به مردم توجه کنید، مردم خیلی مهم هستند. در جنگ تحمیلی همین مردم جان و مال و فرزندان برومند خود را در راه دفاع از اسلام و ایران فدا نمودند. باید توجه کرد که همه فعالیت ها برای رفاه مردم‌ باشد.

معظم له با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو از آحاد ملت شریف ایران خواستند که به پای صندوق های رای بیایند و با انتخاب کاندیدای اصلح، زمینه ساز ایرانی قوی باشند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به جنایات آمریکا در حق ملت ایران و جنایات اسرائیل در غزه، تصریح کردند: استکبار ستیزی و شناخت دشمن خصوصاً صهیونیست و آمریکا بسیار لازم است؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اینان ظاهرشان در جمع خودشان اتو کشیده‌اند ولی در حق ملت‌ها طبیعت کلب را دارند.

معظم له در پایان یادآور شدند: این انقلاب، پیروزی خون بر شمشیر بود و ان شاءالله زمینه ساز ظهور باشد.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • ه IR ۲۰:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۵
    0 0
    از نظر من هیچکدام صلاحیت ندارن چه کار کنیم