*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ \ ۱۲ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Friday, January 18, 2019
کد خبر: 413991 | تاریخ مخابره :۱۳۹۶/۲/۴ - ۱۸:۴۱ | سرویس: حوزه علمیه قم 3
عضو شورای عالی حوزه تشریح کرد:
چهار شاخص انقلابی ماندن
حوزه/ معاون جامعه مدرسین، روح انقلاب اسلامی ایران را برگرفته از قرآن کریم دانست و بر لزوم تداوم حرکت انقلاب اسلامی از مسیر توحید و حرکت برای خدا تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، آیت‎الله حسینی بوشهری، عصر امروز در همایش بین‎المللی پژوهش های قرآنی در مدرسه علمیه امام کاظم(ع)،‌ انقلاب اسلامی ایران را قیامی برای حق دانست و گفت: اگر این حرکت همیشه در جریان باشد و در حوزه فردی و اجتماعی تحقق یافت، قطعا این انقلاب تداوم خواهد یافت و سال به سال نیز بر عزت و شکوه این انقلاب افزوده شد.

وی افزود: اندیشمندان و فلاسفه بسیاری در خصوص انقلامی نظر داده اند که از جمله آنها می توان به میشل فوکو اشاره کرد که وی در این رابطه گفت که انقلاب اسلامی ما را روح جهان بی روح می‎داند؛ بسیاری از اندیشمندان، وجه و بعد فرهنگی را به عنوان وجه غالب انقلاب اسلامی ذکر کرده‎اند.

عضو  هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر حرکت این ملت بر مدار قرآن کریم و مبانی الهی نبود ، قطعا این انقلاب با این عظمت با این شرایط جهانی و جهت بندی قدرت‎های بزرگ جهان محقق نمی‎شد؛ جهت دیگر انقلاب ما آن است که این مردم به یاری دین خدا شتافتند و خداوند نیز بشارت داده است که این حرکت که با حضور همگانی مردم و با نیت یاری دین حق انجام شده است قطعا به پیروزی خواهد رسید.

آیت الله حسینی بوشهری اظهارکرد: اگر حضرت ابراهیم(ع) به مقام خلیل اللهی رسید و حضرت موسی(ع) تاج فرعونیان را به زمین زد و  پیامبر(ص) عادات و رسوم و جاهلی را از بین برد به این دلیل بود که این حرکت برای رضای خدا و در جهت یاری دین حق صورت گرفت.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه گفت: بیش از 1000 آیه در خصوص شخص حضرت موسی(ع) در قرآن بیان شده است؛ فلسفه این همه آیه در خصوص انبیای الهی، به این دلیل است که مردم الگوی رفتاری خود را از انبیای الهی برگیرند؛ قرآن کریم، الگوهای اصیل خود را در حوزه زنان و مردان ارایه می‎دهد؛ این مساله نشان می‎دهد که هرچه عمق قرآن کریم را بازشناسی کنیم بازهم می‎توانیم مبانی غنی الهی را از این آیات برگیریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: این انقلاب تا زمانی ساری و جاری است که مردم به این مبانی قرآنی پایبند باشند و به حکم الهی تن دهند ؛کسانی که زیربار حکم الهی نروند در جرگه کفار خواهند بود واگر ما می‎خواهیم انقلابی بمانیم باید به حکم الهی تن دهیم.

وی گفت: رعایت اصول و ارزش‎ها از دیگر مسایلی است که در انقلابی بودن با ماهیت و نگاه قرآنی نقش آفرین است؛ امام علی(ع) ویژگی‎های توفیق جامعه دینی را بیان کرده است که دو رکن آن در خصوص شایسته سالاری است و دو رکن دیگر آن مرتبط به حفظ اصول و عمل به آن است.

آیت‎الله حسینی بوشهری اظهارکرد: هدفگیری آرمان‎های انقلاب از دیگر اصولی است که انقلابی ماندن ما را تحکیم خواهد کرد؛ همیشه باید نگاه ما به قله‎ها باشد و همت بلند داشته باشیم و در همین حال حقوق مردم جامعه را نادیده نگیریم؛ انقلاب ما برای بازگرداندن حقوق درماندگان و فقرا و کسانی است که حق آنها ضایع شده است؛ روح قرآن بیان می‎کند که باید در عرصه‎هایی که در آن، آفت زدگی ایجاد شده است اصلاح انجام شود.

وی گفت: شاخصه دیگر انقلابی ماندن، عزت اسلامی است؛ استقلال کشور و زیریوغ بیگانه نرفتن و دست دوستی به دشمنان ندادن ازدیگر ویژگی‎های ماندگاری انقلاب است؛ کسانی که دست دوستی به جبهه بیگانه دراز می‎کنند و با آنها سر یک سفره می‎نشینند نمی‎توانند خود را مومن و انقلابی بدانند.

عضو شورای عالی حوزه گفت: شاخصه چهارم انقلاب اسلامی، عدم تبعیت از دشمن است که به رهبر انقلاب آن را جهاد کبیر دانستند؛ شاخصه پنجم انقلابی ماندن نیز تقوای دینی و سیاسی است؛ در حالی می‎توانیم انقلاب خود را به جلو هدایت کنیم که این اصول را رعایت کنیم.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی