*به خبرگزاری حوزه خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ \ ۱۰ جمادى الأولى ۱۴۴۰ \ Wednesday, January 16, 2019
کد خبر: 453110 | تاریخ مخابره :۱۳۹۷/۳/۲۱ - ۱۱:۵۵ | سرویس: استان‌ها 49
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:
طرح های «گفت‌وگوی بین نسلی» و «گفتمان ملی خانواده» اجرا می شوند
حوزه/ مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: امروز اکثر کشورهای جهان در عرصه بین‌اللمل به ارزش نهاد خانواده پی‌برده‌اند و بر همین اساس وزارت کشور طرح «گفت‌وگوی بین نسلی» و «گفتمان ملی خانواده» را در دستور کار قرار داده است و مراحل اجرایی آن را دنبال می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، خانم معصومه مرادیان در همایش عفاف و حجاب، در سالن سازمان جهاد کشاورزی قزوین، گفت: خانواده مکان امنی است که همه ما با وجود تمام مشکلات در جامعه، در آن احساس آرامش داریم. حضور گرم مادر در خانواده، فضای خانواده را تلطیف می‌کند و همه فرزندان به عنوان عضوی از نهادهای جامعه پذیری، مشغول زندگی در کنار خانواده هستند و توسط مادران راهنمایی وتربیت می‌شوند.

مدیر کل امور بانوان خانواده استانداری قزوین افزود: فرزندانی که در دامان پر مهر خانواده ای سالم پرورش می یابند، با نظارت خانواده در ورود به مدرسه و پس از آن جامعه می توانند در رشد و ترقی جامعه نیز موثر باشند.

 وی اظهار کرد: شاکله اصلی شخصیت فرزندان درکنار والدین و برخورد با آنها شکل می گیرد و اساسی ‌ترین دوران رشد شخصیتی و روانی هر انسان، دوره کودکی اوست که گذر مناسب از این دوره تضمین کننده رشد تکاملی وی در مراحل بعدی است.

مرادیان بیان کرد: وجود خانواده های ناسالم، اعتیاد یکی از والدین، پرخاشگری، دروغ گویی، وجود مباحث عصبی در خانواده و راهیابی ابرازی چون ماهواره و فضای مجازی از آسیب های امروز فراروی خانواده هاست.

مدیر کل امور بانوان خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: در فضای کنونی جهان، خانواده تنها به عنوان یک محل همزیستی تلقی نمی‌شود و به عنوان یک بنیان جامعه‌پذیری و بلوغ و بالندگی والدین به حساب می‌آید و امروز اکثر کشورهای جهان در عرصه بین‌اللمل به ارزش نهاد خانواده پی‌برده‌اند و بر همین اساس وزارت کشور طرح «گفت‌وگوی بین نسلی» و «گفتمان ملی خانواده» را در دستور کار قرار داده است و مراحل اجرایی آن را دنبال می‌کند.

وی افزود: خانه و خانواده بستری برای رشد و ترقی فرزندن بوده و تربیت درست و اخلاق مداری نخستین گام در مسیر رشد و ترقی فرزندان است، چرا که خانواده با عضویت پدر، مادر و فرزندان محکم ترین حلقه اتصال رشد و توسعه جامعه است.

مدیر کل امور بانوان خانواده استانداری قزوین ادامه داد: خانواده، شاکله و اساس یک جامعه را تشکیل می‌دهد و پیشرفت و توسعه جامعه، مدیون افرادی است که در خانواده‌های سالم پرورش یافته اند.

 مرادیان تصریح کرد: اجرای طرح جدید گفتمان ملی خانواده، در استان قزوین نیز در دستور کار قرار دارد و ابلاغیه های آن به زودی به سازمان و دستگاه‌های مربوطه ارسال می‌گردد. همه نهادها موظف هستند در راستای تحکیم بنیاد خانواده، قدم‌های مثبتی در این زمینه بردارند.

ارسال نظر
نام :
ایمیل:
متن نظر:
ارسال
نمایش نظرات
اوقات شرعی