یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ |۹ ذیحجهٔ ۱۴۴۵ | Jun 16, 2024
علی باقری

حوزه/ سرپرست وزارت امور خارجه در دیدار با وزیر امورخارجه امارات گفت: تنش‌زدایی از مناسبات با همسایگان سیاست قطعی و راهبردی نظام جمهوری اسلامی و راهبرد کارآمد برای همکاری منطقه‌ای است که قطعا استمرار خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی ضمن حضور در آئین بزرگداشت بین‌المللی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید کشورمان و ادای احترام به پیکر مطهر حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه شهید و قرائت فاتحه، با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه امارات عربی متحده با ابلاغ پیام‌های تسلیت و همدردی شیخ محمد بن زاید آل نهیان رئیس و شیخ محمد بن راشد آل مکتوم معاون رئیس و نخست وزیر این کشور به مقامات عالی رتبه، دولت و مردم کشورمان، سفرش به ایران در این شرایط سخت را برای ابراز عمق دوستی و همبستگی و تاکید بر روابط برادرانه بین دو کشور و ملت دانست.

علی باقری نیز در این دیدار از پیام‌ها و اظهارات محبت آمیز مقامات عالی‌رتبه امارات تشکر و تاکید کرد: همدلی و همراهی در بزنگاه‌های سخت، سرمایه ارزشمندی برای همکاری به منظور بهره‌برداری مشترک از فرصت‌ها و مقابله هماهنگ با تهدیدها و چالش‌هایی است که صلح، ثبات و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به نگاه راهبردی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به سیاست خارجی، سیاست همسایگی را رویکرد هوشمندانه رئیس جمهور شهید دانست و تصریح کرد: با تایید این سیاست از سوی رهبر انقلاب اسلامی باید تاکید کرد تنش‌زدایی از مناسبات با همسایگان سیاست قطعی و راهبردی نظام جمهوری اسلامی و راهبرد کارآمد برای همکاری منطقه‌ای است که قطعا استمرار خواهد یافت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha